pár dni dozadu som sa rozhodol pridať do mapy novootvorenú cukráreň
v našej obci. Zvolil som "shop=pastry" podľa osmwiki
"Tato značka je pro obchod prodávající sladké pečivo (cukrárna). Prodávají se zde dorty, sušenky, štrůdl a koláče (také se zde mohou vyrábět)."
a čo sa nestalo... na freemape(X) sa nič nezobrazilo. Tak som našiel iné už zaznačené cukrárne aby som odkukal, samozrejme také ktoré sa zobrazujú, a našiel som ich pod značkou "shop=confectionery" tak som to tam šupol. Veď kde sa predáva sladké to je cukráreň. Ale na druhý deň sa mi ozval môj "anjel strážny v mapovaní ;-)" Dodko že predsa by bolo vhodnejšie dať tam "pastry", a konečne sa dostávam k veci... čo s tým?
Moje návrhy sú:
Jednoduchý - považovať "pastry" tiež za cukráreň a priradiť jej tú istú ikonku.
Zložitejší - cukráreň teda "confectionery" prepísať na "pastry" a "confectionery" považovať za "Obchod so sladkosťami" a priradiť mu ikonku povedzme cukríka.
Ale vzhľadom na rozšírenosť tagu "confectionery" ako cukrárne to asi nebude tá ideálna cesta.
Ďakujem za akékoľvek riešenie.
Ivan.