Ahojte,
Na severovýchode som pomazal takmer všetky natural=meadow a landuse=farmland z CLC2006 a niečo aj z EEA Urban Atlas. Niektoré z dvôvodov:
- nepresné hranice
- farmland-y vačšinou predstavovali len približný zhluk mnohých polí, resp aj lúk
- oprava takýchto farmland a meadows je neúnosná - zdĺhavá, pomalá, pracná, malý výsledok za veľa roboty, čo odrazovalo od mapovania
- niektorí mappery kvôli tomu tieto plochy ignorovali a kreslili cez to svoje nové
- CLC landcover bol fajn, keď sme ešte nemali nič iné okrem kapor2 a landsatu. Také dočasné riešenie. V dobe Ortofotomoziky SR to už vyzerá nedobre.
Tiež som pomergoval (a ešte budem) CLC lesy rozného typu (wood vs forest vs rôzne leaf_type) kvoli rovnakým dvôvodom.
Od zmazania som už zmapoval nejaké nové fľaky lesov a je to oveľa príjemnejší zážitok ako spresňovať hranice CLC a ich integrovanie do viacerých miltipolygónov. Spresňovanie však ostáva pri CLC (ale aj EEA) lesoch (v JSOM Mode/Improve accurary). Stále to nie je až také jednoduché ako kresliť novú čiaru, ale je to lepšie ako keď to bolo naviac polepené s inými druhmi CLC lesov, poliami a lúkami s polovice tvorených reláciami.