Vabandust kui see teema juba läbi käinud, aga minu jaoks päris põnevad vidinad:
Loodan, et vene keel pole probleemiks. |
Kui teil on küsimused - saan vastama. Loen Talk-ee ka.
Ei julge tõlgida midagi eesti keelde, sest ei oska seda hästi.
Praegu minu tööriistad on vene ja inglise keeles:
http://osm.svimik.com/?lang=en
Kõige tähtsam, mis on vaja käsiti parandada, praegu on Missing streets:
see on hooned, mis juba OSM-is olemas, aga tänav puudub nende jaoks (või tanaval puudub või vale nimi).
Neid tänavad on vaja joonistada (kui puudub), või nimi parandada.
http://osm.svimik.com/nostreet.php
Siin saab vaadata, mis linnas meie kart on juba hea, ja kus seda tuleb veel joonistada:
http://osm.svimik.com/stats.php?sort=size&show=city
(on ka võimalik oma märkused kirjutada)
Import building: praegu ma teen import Maa-ametist.
On vaja ainult üle vaadata ja nuppu vajutada.
http://osm.svimik.com/btrace_verify.php
Kui keegi ei tea, kuidas Maa-ameti kaart JOSM või Merkaartoris seadistada:
http://osm.svimik.com/help/maaamet_josm.html
http://osm.svimik.com/help/maaamet_merkaartor.html
_______________________________________________
Talk-ee mailing list
Tal...@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee
- M -
Среда, 27 марта 2013, 9:54 +02:00 от "Jaak Laineste (Nutiteq)" <ja...@nutiteq.com>:
"full bbox" tells JOSM to download and select all buildings with given street name.
Вторник, 26 марта 2013, 23:20 +02:00 от Margus Värton <mar...@dakar.ee>:
Enamus hooneid Eestis on viisil või teisel imporditud. Me ei pea sellele
enam hinnangut andma - see on nii. Ülejäänud hoonetest suur enamus on
joonistatud Maa-ameti kaardilt ning loodetavasti üle kontrollitud.
Nende importide hulgas on erineva täpsuse, kvaliteedi ja juriidilise
puhtusega andmeid. Ei ole väga suur saladus, et üks varane suur import
oli äärmiselt ebakvaliteetne ning asus õiguslikult pehmelt öeldes hallis
tsoonis. See oli Verbatiumi import, mille tagimisvigasid on hiljem
xyboti abil parandatud, kuid mille hoonekontuurid on endiselt nii nihkes
kui kõverad kui ennekõike pagan-teab-millisest andmekogust pärit.
Igatahes on see andmekogu olnud vana.
Seetõttu on meil nüüd suurepärane võimalus saada Verbatiumi andmed enese
andmekogust välja. Teen ettepaneku need andmekogust eemaldada ning
seejärel jätkata praegu käsiloleva impordiga. Me saame tulemuseks nii
kvaliteetsemad kui ka juriidiliselt kindlalt puhtad andmed. Kuidas seda
teha, on juba tehniline küsimus - aga mul pole kahtlust, et selline
tehniline võimekus on meil siin kusagil olemas.
Tegelikult on neid impordi näoga kõveraid andmestikke mujalgi kui
Verbatiumi Tallinna import - näiteks Luigel. Ise uusi hooneid impordiks
valideerides olen neid alt ära kustutanud, aga hoopis lihtsam oleks seda
teha masinaga.
Parimat,
Ma arvan, et võib kindlasti kustutada neid hooned, mis keegi ei ole puudutanud peale Verbatiumi/xyboti, ja kus ei ole kasuliku tagi peale building=yes ja Type=0x13.
Kui keegi teeb seda - andke mulle teada, hakkan siis uued hooned importeerida.
Вторник, 2 апреля 2013, 12:34 +03:00 от Margus Värton <mar...@dakar.ee>: