Szia Gábor!
Azok a merev busbarok esetleg elfogadhatók lehetnek, de csak azok
amelyiknek a közepén van egy íves púp vagy V kiemelkedés nyomva. Tehát
nem sima lemez csak. A sima nem fogy szemernyit sem engedni, csak
gyűjti a feszültséget és ez károsíthatja a kivezetést.
Ha van szemes-saru fogód akkor nagyon könnyen tudsz flexit készíteni
magadnak. Ehhez rézfonat kell csak, olyan amit a szekrényajtók
védőföldeléséhez is használni szoktak.
De ezt írtam már és képet is küldtem hogyan néz ki.
De akkor még egyszer csatoltam. A jobb felső kép volt, de most az
eredetit küldtem kinagyítva. Vastag anyagú saru kell, vastag dróthoz és
akkor kettő három fonat is belefér a kábel lyukba. HEX-re nyomó
hosszászárú fogóval kell üsszenyomni akkor a két fém mintha hegesztették
volna összefolyik. Sarut, Fonatot pl. a TME-nél is kaphatsz, három négy
nap várakozást megérhet, hogy rendesen legyen megcsinálva! De teheted
akár duplán is ha nagyobb áramra kell. A rugós (de még jobb ha körmös)
alátétet se feledd!
Üdv István