Mondjuk 1,8 misi egy lezárt úton rolizásért...
Persze, lehet rollerrel nagyot esni. Ugyanakkor ha még a németek is meg tudták oldani, hogy ne legyen kötelező a rolleren a sisak, miközben a sokkal nagyobb sebességre képes (e-)bicókon csak ajánlás, akkor menne itt is.
Én eddig - mióta mérem, számolom - 3300 km-nél többet mentem a rollerrel, télen-nyáron-esőben-hóban-sárban, ha kellett. Kétszer estem el, az egyik alkalommal gyökkettővel, amikor a kanyarban álló kerék nem tudott felugrani a 2 cm-es (!!!) járdaszélre, illetve amikor a járda szélén sár volt, és elcsúszott rajta a kanyarban a kerék. (Meg egyszer nem adta meg egy kanyarodó autós az elsőbbséget és fellökött, de ott csak áldozat voltam, az nem rajtam múlt.)
Olyan, hogy kátyúban elakadó első kerék és fejreállás stb. - soha. Ha ilyen van, akkor lassabban kell menni, ez ilyen egyszerű. A roller maximális sebessége nem kötelező, hanem csak lehetőség...
Best regards,
Andy