Monoblokk klíma

26 views
Skip to first unread message

Acs Gabor

unread,
Jun 3, 2026, 10:38:33 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Sziasztok!

Van erről valakinek ismerete? Nagyon csábító, hogy nem kell hozzá
felkent szerelő, illetve hogy nem jelenik meg kültéri a falon..

Mi lehet a Best Buy? Egyelőre amiket találtam, főleg olasz gyártmányok
(eleve gyanús ugye), illetve van Panasonic is, nem igazán olcsóér..

Ami tetszik, hogy nem csak beüzemelni nem kell vagyonokért, de
áttelepíteni is egyszerű. Illetve műemlék épületben, ahol nincs gáz, sem
kémény, nem tudok más ésszerű fűtési megoldást.

Gábor

Jozef Gabulya

unread,
Jun 3, 2026, 11:26:07 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Szia

> hogy nem jelenik meg kültéri a falon..

a falon nem de az ablakba igen :)

vagy ott ahova teszed bent mert ennek is ket fele van csak egybe van epitve

Jozsi
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/1359af58e7c55c1e8461b53e1180ffad%40e8e.eu.

elight

unread,
Jun 3, 2026, 11:42:29 AMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Akkor ez az amit régebben úgy hívtunk "ablak-klíma". Nálunk is volt fenn a tizediken, amikor ott volt az irodánk. Külömben nyáron nem lehetett volna a tető alatt kibírni. De az még csak hűtött akkoriban.

Én tavaly mobil klímát vettem, annak a csövét ki tudtam vetetni egyedül  az ablakkeretben és nem kellett szakit hívni. A kültérit kiraktam egy polcra az ablakpárkányra. Már azzal fűtöttem egész ősszel és tavasszal a műhelyem. Hűteni még nem kellett, igazán hosszan nem volt még meleg idén. Most is jobbára  esik az eső nálunk.
Üdv István

Acs Gabor

unread,
Jun 3, 2026, 12:03:36 PMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Kétcsöves mobilklímát vettél? Mert azt sok-sok éve találtam csak a
piacon és azóta sem. Az egycsöves meg nem igazán előnyös..

Gábor
> „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z)
> elektro-list...@googlegroups.com címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide:
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6780E450-4337-4927-8EB3-7A7EA4B65796%40ele.hu
> [1].
>
>
> Links:
> ------
> [1]
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/6780E450-4337-4927-8EB3-7A7EA4B65796%40ele.hu?utm_medium=email&utm_source=footer

Acs Gabor

unread,
Jun 3, 2026, 12:07:25 PMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Hát hivatalosan a falra szereled fel belül, a falra fórsz két lyukat és
azon fog kommunikálni a külvilággal, a falon csak két szellőzőrács
jelenik meg.

Itt most akonkrét esetben épp egy ablaknyílás áll rendelkezésre, ahol
meg lehet csinálni, hogy az ablak megszűnik ablak lenni, hanem lesz
helyette valami dekoratív, épülethez illő felület és azon olyan
szellőzőrács kialakítva, ami jól néz ki.

Nem tudom, mennyire szabályos, de ha lehet, még jobb lenne a klíma két
lyukát csövekkel vinni valahova, lehetőleg minél távolabb egymástól,
hogy ne kerüljön az egész rövidzárba vagy visszacsatolásba vagy hogy
kell mondani.

Gábor

Jozef Gabulya

unread,
Jun 3, 2026, 12:26:52 PMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
ugy nez ki en nem erre a típusra gondoltam de most megnéztem az
általad leírtakat

es nem igazan tunik ertelmes megoldasnak
mert ma mar a

SEER 2.6
SCOP 3.6

eleg gyenge es a kompresszor is a szobába van es mindez 1.000.000
forintert vagyis 999.999 -ert
akkor szerintem jobban jársz egy mobil klimaval
ami ugyanazt tudja cca. 240.000 forintert
es atalakithato ketcsovesre
https://www.youtube.com/watch?v=DVwxIo2kYlc

Jozsi
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/a6c674137545e0585df4e4a7d7478bee%40e8e.eu.

elight

unread,
Jun 3, 2026, 12:46:36 PMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Fishert szerettem volna de akkor már (nyár vége felé)  nem volt sehol
éppen elérhető készlet. Szempontom volt hogy jó hatásfokkal fűtsön, és
nem fogyasszon sok villanyt.  A végén Midea lett és az obiban vettük.
https://midea.hu/category/mobilklima/brand/midea-portasplit
 Csak rendelésre lehetett kapni, úgy, hogy így is várnunk kellett két
hetet. Most ahogy nézem kicsit olcsóbb is mint akkor volt. De lehet ez
csak a valuta-forint mozgás miatt van.  Általában (mértem is többször)
elmegy 700- 1000W-al napelemes inverterről és és 25-30m2 prímán kifűt.
De nálam (spec eset), sokszor  10-12 fokról is felfűti a helyet 1-2 óra
alatt legalább 18fok fölé. Persze erősen függ a külső hőmérséklettől is
erősen. Nem mindennap dolgozok kint, bár hőszigetelt, de ezért tud
ennyire lehűlni egy hét alatt. A műhelyben elég sokat mozgok, ezért nem
zavar ha 18 fok van. Délutánra már sokszor ki is szoktam kapcsolni. Ha
fűteni kell úgy szoktam szervezni hogy két három nap legyen
egyfolytában, akkor a második nap már kevesebb főtésre van szükségem. Ha
folyamatosan fűteném, persze nem hűlhetne ki ennyire, de van hogy egy
egy hét is időnként kimarad. Szóval nekem elegendő!

Ehhez is és a többihez is lehet kapni kivezető cső készletet, jópízé. 
De erre nem volt szükségem, mert nálam a földön áll, alacsony az ablak
és nagyon egyszerűen ki tudtam vezetni. De van lehetőség, hogy mind a
két egység benn legyen a szobában és csak a kültériből  a két cső megy
ki a falon keresztül. Akkor a két egység egymásra tehető, tehát nem
foglal több helyet csak magasabb egy kicsivel.

Üdv István

Acs Gabor

unread,
Jun 3, 2026, 1:00:22 PMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Ennek kapcsánbejött egy érdekes alternatíva:
https://midea.hu/category/mobilklima/products/mmcs-12hrn8-qrd0-portasplit-mobilklima-cmid003245

4-es COP, sokkal jobb ár, mint a Pana.. Csak sokkal hangosabb, az 40dB,
ez meg 60.
De tetszik a trend, hogy a gyártók lassan rájönnek, ez egy üzleti
lehetőség.

A Midea mobilkímája, ami a videóban van, szerintem nem fűt. Nekem meg
csak a fűtés érdekes, a hűtés nem.

Gábor

Jozef Gabulya

unread,
Jun 3, 2026, 1:01:32 PMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Szia

>De van lehetőség, hogy mind a két egység benn legyen a szobában

amit kuldtel linket arról nem hiszem hogy megoldhato hogy mind a ket
resze bent legyen a szobába

hogy ? a kinti resze pont olyan mint egy sima kulteri

de jo választásnak tűnik ilyen ertekekkel
SEER (W/W) 6
SCOP (W/W 4

Jozsi
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/266d1479-445f-4d74-b427-feb7512fdb88%40ele.hu.

Jozef Gabulya

unread,
Jun 3, 2026, 1:05:44 PMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
en egy Gree mobil klimaval futom egesz telen az üzletet
a videón lathato modon szinte bármelyik atalakithato ket csovesre
ha nem lennek lusta mar atalakitottam volna a Gree-t is
mert szepen ket fele van választva igy egyszeruen burkolható a futo
huto resze kulon-kulon

Jozsi
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/06e2e3e047641bdaaf5db6dc32af7392%40e8e.eu.

Acs Gabor

unread,
Jun 3, 2026, 1:20:50 PMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
Amúgy nem egy millió, 'csak' 786 ezer - de a Pana az nem az olcsóságáról
híres..
Viszont elmegy -15 fokig és csak 33dB..

Amit írtál Gree mobilklímát, majd megnézem, de vélhetően drágább lesz,
mint a Midea és nem tudom, mit szól a hideg levegő beszíváshoz. Meg a
zajszint is azért nem mindegy..

Köszi az eddigi tippeket!

Gábor

Acs Gabor

unread,
Jun 3, 2026, 1:23:25 PMJun 3
to elektr...@googlegroups.com
És a Fisher az milyen márka, normális? Nekem kicsit gyanús ez a név, de
nem tudok róla sokat.. Mert Fisherből is van normális áron gyárilag
monoblokknak tervezett klíma.

Mideát én régen a bajai kereskedőtől vettem és egész sokat lehetett
alkudni a webshopos árból :)

Gábor

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 4, 2026, 2:37:21 AMJun 4
to elektr...@googlegroups.com

gyapo

unread,
Jun 4, 2026, 12:10:10 PMJun 4
to elektr...@googlegroups.com
June 3, 2026 18:03 Acs, you wrote:
AG> Kétcsöves mobilklímát vettél? Mert azt sok-sok éve találtam csak
AG> a piacon és azóta sem. Az egycsöves meg nem igazán előnyös..

Mi az előnye a kétcsövesnek? Ha ablakon kívülről szív akkor kb.
ugyanaz mint amikor az egycsöves megszívja a helyiséget aztán valahol bejön
a meleg, csak az esetleg a lakás más részét melegíti, vagy fűtésnél
fordítva. Az előny az lenne ha hűtéshez lenne egy cső a pincébe és
onnan szívná a hűvös levegőt vagy fűtésnél valami meleg helyről.

Üdv.: gyapo

Karoly Hollichi

unread,
Jun 4, 2026, 12:30:31 PMJun 4
to elektr...@googlegroups.com
Szerintem az hogy nem a mar lehutott levegot nyomja kifele a szobabol.

--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/1066374146.20260604181005%40gmail.com.


--
Üdvözlettel / Cu stimă / Kind regards,

Hollichi Karoly

Xorn

unread,
Jun 4, 2026, 2:42:10 PMJun 4
to elektr...@googlegroups.com
A kétcsöves kintről szívja be és ugyanoda fújja ki azt a levegőt, amivel a belső teret hűti. A belső oldalán meg a benti levegőt szívja be és fújja vissza hidegen.

Best regards,
Andy

--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/1066374146.20260604181005%40gmail.com.
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages