Fishert szerettem volna de akkor már (nyár vége felé) nem volt sehol
éppen elérhető készlet. Szempontom volt hogy jó hatásfokkal fűtsön, és
nem fogyasszon sok villanyt. A végén Midea lett és az obiban vettük.
https://midea.hu/category/mobilklima/brand/midea-portasplit
Csak rendelésre lehetett kapni, úgy, hogy így is várnunk kellett két
hetet. Most ahogy nézem kicsit olcsóbb is mint akkor volt. De lehet ez
csak a valuta-forint mozgás miatt van. Általában (mértem is többször)
elmegy 700- 1000W-al napelemes inverterről és és 25-30m2 prímán kifűt.
De nálam (spec eset), sokszor 10-12 fokról is felfűti a helyet 1-2 óra
alatt legalább 18fok fölé. Persze erősen függ a külső hőmérséklettől is
erősen. Nem mindennap dolgozok kint, bár hőszigetelt, de ezért tud
ennyire lehűlni egy hét alatt. A műhelyben elég sokat mozgok, ezért nem
zavar ha 18 fok van. Délutánra már sokszor ki is szoktam kapcsolni. Ha
fűteni kell úgy szoktam szervezni hogy két három nap legyen
egyfolytában, akkor a második nap már kevesebb főtésre van szükségem. Ha
folyamatosan fűteném, persze nem hűlhetne ki ennyire, de van hogy egy
egy hét is időnként kimarad. Szóval nekem elegendő!
Ehhez is és a többihez is lehet kapni kivezető cső készletet, jópízé.
De erre nem volt szükségem, mert nálam a földön áll, alacsony az ablak
és nagyon egyszerűen ki tudtam vezetni. De van lehetőség, hogy mind a
két egység benn legyen a szobában és csak a kültériből a két cső megy
ki a falon keresztül. Akkor a két egység egymásra tehető, tehát nem
foglal több helyet csak magasabb egy kicsivel.
Üdv István