Treba si pridat tuto cestu do WMSpluginu:
Legenda s popisom:
Na niektorych uzemiach (hlavne zapadne slovensko) chyba klasifikacia,
tam su iba sede parceli.
http://93.184.70.94:21880/cgi-bin/mapserv?request=GetMap&version=1.1.1&style
s=&format=image/png&exceptions=application/vnd.ogc.se_inimage&TRANSPARENT=TR
UE&layers= kraje,kladpar,zappar,linie&
Alebo skratene:
http://preview.tinyurl.com/wmskatasterSR
On Mar 18, 12:19 pm, "Jozef Vince \(freemap.sk\)"
<jozef.vi...@freemap.sk> wrote:
> Skvele, mala oprava, myslim ze lepsie bude
>
> http://93.184.70.94:21880/cgi-bin/mapserv?request=GetMap&version=1.1....
> s=&format=image/png&exceptions=application/vnd.ogc.se_inimage&TRANSPARENT=T R
vieme inac aky je presny kataster?
lebo napr v petrzalke je oproti yahoo posunuty asi tak o 5m na juh...
normalne by mi to bolo jedno, ale ked su tam uz budovy/cesty obkreslene
z yahoo, tak som mal dilemu ci k nim nejako napchat cestu/druhu budovu z
kapor-u, alebo ci ich posunut...
inac wms vyzera super... aj ked prave teraz som bol vdacny za to, ze ten
layer importnuty z toho java kapra bol priesvitny, takze som mohol
vidiet pekne na yahoo... co s tym wms nejde, lebo nie je priesvitny...
yoyo
Yahoo maps maju v Bratislave chybu zopar metrov, to da overit aj
pomocou rucneho GPS.
Tj.
Tento WMS je presnejsi ako Yahoo Maps.
On Mar 18, 1:10 pm, y...@ksp.sk (Jozef Siska) wrote:
> On Thu, Mar 18, 2010 at 04:46:33AM -0700, nobon wrote:
> > Toto je spravny URL do JOSM:
>
> >http://93.184.70.94:21880/cgi-bin/mapserv?request=GetMap&version=1.1....
On Mar 18, 1:10 pm, y...@ksp.sk (Jozef Siska) wrote:
> On Thu, Mar 18, 2010 at 04:46:33AM -0700, nobon wrote:
> > Toto je spravny URL do JOSM:
>
> >http://93.184.70.94:21880/cgi-bin/mapserv?request=GetMap&version=1.1....
2010/3/19 zdenko podobny <zde...@gmail.com>:
> To unsubscribe from this group, send email to
> osm_sk+unsubscribegooglegroups.com or reply to this email with the words
> "REMOVE ME" as the subject.
>
On Mar 19, 1:49 pm, Milan Nobonn <milan.nob...@gmail.com> wrote:
> Dve stranky pre porovnanie dat v katastralom WMS s inymi vrstvami.
>
> 2010/3/19 zdenko podobny <zde...@gmail.com>:
>
> > Ahoj,
>
> > podla mna WMS a plugin sa dobre doplnaju:
> > 1. WMS je u mna rychlejsie (t.j. rychlejsie dostanem data z WMS ako za
> > kaporu - toto je dobre, ked hladas chyby na vacsom uzemi
> > 2. josm je rychlesi pri praci s WMS ako s novou datovou vrstvou... (t.j. ked
> > exportnem data z pluginu, tak sa josm dost spomali
> > 3. WMS je farebnejsie ;-) a teda niektore veci sa daju lepsie idenfikovat
> > (export z pluginu je sedy)
> > 4. Niektore budovy sa nedaju korektne prekopirovat z pluginu, je nutne ich
> > prekleslit - mne vyhovuje viac WMS...
> > 5. Pluginu ma viac informacii ;-) (nazov ulice, vodna plocha atd.)
> > 6. Plugin je priesvitny ;-) a teda je pod neho mozne dat landsat, yahoo...
> > 7 Z pluginu sa daju skopirovat objekty
>
> > Cize moja skusenost je nasledovna: v prvom kole pouzit WMS (opravit priebeh
> > ciest, vodnych tokov, zeleznic atd.) potom chybajuce veci (budovy, nazvy
> > ciest, oblasti, pripadne identifikaciu dalsich objektov) doplnat z pluginu.
>
> > Zd.
>
> > 2010/3/18 nobon <milan.nob...@gmail.com>
> mapserver_priehladne.html
> 6KViewDownload
>
> mapserver.html
> 6KViewDownload
Neskusal si nahodou zistovat preco zap. slov. nema tie "druhy a vyuzitia" -
to len "zavist" ze vychod je pekne farebny
Dodi
Popridavam som zopar farieb na parcely na Zapadnom slovensku podla
vrstiev ZNACKY.
2010/3/20 Jozef Vince (freemap.sk) <jozef...@freemap.sk>:
> Dodi sa hlasi:)
> je to skvely doplnok pre opravy existujucich ciest a rychlu orientaciu
> priamo v josm
>
> Neskusal si nahodou zistovat preco zap. slov. nema tie "druhy a vyuzitia" -
> to len "zavist" ze vychod je pekne farebny
>
> Dodi
>
>> -----Original Message-----
>> From: osm...@googlegroups.com [mailto:osm...@googlegroups.com] On
>> Behalf Of nobon
>> Sent: Saturday, March 20, 2010 10:55 PM
dik
S.
<Picture 4.png>
Na kopirovanie budov velmi silne odporucam pouzivat freemapkapor
plugin. http://sourceforge.net/projects/freemapkapor/
2010/3/21 Alexander Zatko <ord...@strings.net>:
> Prepac - obrazok som predtym nepripojil.
>
> S.
>
>
>
>
>
> On Mar 21, 2010, at 11:57 AM, Milan Nobonn wrote:
>
>> Nedostal som ten screenshot....
>>
>> Podklad je vo vektorovej forme, raster sa da vygenerovat v lubolnom
>> rozliseni.
>>
>>
>> 2010/3/21 Alexander Zatko <ord...@strings.net>:
>>>>>>>>>>> bin/mapserv?SERVICE=WMS&REQUEST=GetLegendGraphic&VERSION=1.1.1&LAYER=kl
>>>>>>>>>>> adpar&Format=image/png
>>>>>
>>>>>>>>>>> http://93.184.70.94:21880/cgi-
>>>>>
>>>>>>>>>>>
>>>>>>>>>>>
>>>>>>>>>>> bin/mapserv?SERVICE=WMS&REQUEST=GetLegendGraphic&VERSION=1.1.1&LAYER=za
Inak ten freemapkapor plugin sa mi doposial nepodarilo rozchodit.
Pouzivam Revision: 3094 a mam nakonfigurovany zdroj JOSM pluginov na
adrese:
http://freemapkapor.svn.sourceforge.net/viewvc/freemapkapor/sites/plugin.txt
S.
Stiahol som si JOSM-tested (Revision: 3094)
z http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM
Pridal som medzi zoznam stranok odkial sa maju tahat pluginy aj
http://freemapkapor.svn.sourceforge.net/viewvc/freemapkapor/sites/plugin.txt
Stiahol som zoznam pluginov.
Stiahol som a zapol som freemapkapor.
Vypol som a znovu som zapol JOSM (toto som musel urobit dva krat,
vyzera to, ze obcas sa pluginy nenastaruju v JOSM 3094,. Ten isty
problem mam aj s wmsplugin)
JOSM uz treba startovat z prikazoveho riadku, lebo inak bude nespravne
kodovanie diakritiky a nebudu sprave rozpoznavane budovy.
java -Dfile.encoding=cp1250 -jar josm-tested.jar
> http://freemapkapor.svn.sourceforge.net/viewvc/freemapkapor/sites/plu...
>
> S.
>
> Picture 6.png
> 43KViewDownload
>
>
>
> On Mar 21, 2010, at 12:39 PM, Milan Nobonn wrote:
>
> > Treba si prepnut rozlisienie s ktorym stahuje JOSM obrazky z WMS.
> > "Change resolution" ked zvolis pravym tlacitkom WMS vrstvu v JOSM.
>
> > Na kopirovanie budov velmi silne odporucam pouzivat freemapkapor
> > plugin.http://sourceforge.net/projects/freemapkapor/
> >>>>>>>>>>>> bin/mapserv?
> >>>>>>>>>>>> SERVICE=WMS&REQUEST=GetLegendGraphic&VERSION=1.1.1&LAYER=kl
> >>>>>>>>>>>> adpar&Format=image/png
>
> >>>>>>>>>>>>http://93.184.70.94:21880/cgi-
>
> >>>>>>>>>>>> bin/mapserv?
> >>>>>>>>>>>> SERVICE=WMS&REQUEST=GetLegendGraphic&VERSION=1.1.1&LAYER=za
On Mar 21, 1:35 pm, nobon <milan.nob...@gmail.com> wrote:
> Pokial si predtym manualne instaloval mgjava.jar treba ho vymazat.
>
> Stiahol som si JOSM-tested (Revision: 3094)
> zhttp://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM
>
> Pridal som medzi zoznam stranok odkial sa maju tahat pluginy ajhttp://freemapkapor.svn.sourceforge.net/viewvc/freemapkapor/sites/plu...
Jožo
je teda nejake how-to na instalaciu niekde?
ten wms mi hadze pekne cervene pozadie v josm ako bon text: nastala
chyba (v eng)
2010/3/21 Tomas Kovacik <tomas....@gmail.com>:
Mne to pod OpenJDK (IcedTea6 1.6.1) funguje.
On Mar 21, 3:48 pm, Tomas Kovacik <tomas.kova...@gmail.com> wrote:
> super, este tam dopln ze ta url sa doplna v nastaveniach v
> novovytvorenej zalozke WMS.
> este by to chcelo ku kaporu nieco podobne :)
>
> On Sun, 2010-03-21 at 15:20 +0100, Milan Nobonn wrote:
> > Napisal som zhrnutie do:
> >http://wiki.freemap.sk/KatasterWMS
>
> > 2010/3/21 Tomas Kovacik <tomas.kova...@gmail.com>:
> ...
>
> read more >>
V ivanke je to dost dobre, cesty a voda je vidno takze OK, a dakujem
dodi
mne to pise toto: skusal som niekde nahrat mgjava.jar ale bez uspechu,
tak ho skusam teraz praveze zmazat, ci to nahodov nema vplyv
nail@das:~$ rm -rf .josm/
nail@das:~$ java -Dfile.encoding=cp1250 -jar josm-tested.jar
Warning: Missing preference file '/home/nail/.josm/preferences'.
Creating a default preference file.
Repository Root: http://josm.openstreetmap.de/svn
Build-Date: 2010-03-08 02:32:04
Last Changed Author: Gubaer
Revision: 3094
Repository UUID: 0c6e7542-c601-0410-84e7-c038aed88b3b
URL: http://josm.openstreetmap.de/svn/trunk
Last Changed Date: 2010-03-07 18:48:56 +0100 (Sun, 07 Mar 2010)
Last Changed Rev: 3094
Warning: no preference 'proxy.policy' found.
The proxy will not be used.
nail@das:~$ java -Dfile.encoding=cp1250 -jar josm-tested.jar
Repository Root: http://josm.openstreetmap.de/svn
Build-Date: 2010-03-08 02:32:04
Last Changed Author: Gubaer
Revision: 3094
Repository UUID: 0c6e7542-c601-0410-84e7-c038aed88b3b
URL: http://josm.openstreetmap.de/svn/trunk
Last Changed Date: 2010-03-07 18:48:56 +0100 (Sun, 07 Mar 2010)
Last Changed Rev: 3094
nail@das:~$ java -Dfile.encoding=cp1250 -jar josm-tested.jar
Repository Root: http://josm.openstreetmap.de/svn
Build-Date: 2010-03-08 02:32:04
Last Changed Author: Gubaer
Revision: 3094
Repository UUID: 0c6e7542-c601-0410-84e7-c038aed88b3b
URL: http://josm.openstreetmap.de/svn/trunk
Last Changed Date: 2010-03-07 18:48:56 +0100 (Sun, 07 Mar 2010)
Last Changed Rev: 3094
loading plugin 'freemapkapor' (43)
Mar 21, 2010 6:24:24 PM org.geotools.factory.FactoryRegistry
scanForPlugins
WARNING: Can't load a service for category "MathTransformProvider".
Cause is "ServiceConfigurationError:
org.geotools.referencing.operation.MathTransformProvider: Provider (...)
Provider could not be instantiated: java.lang.NoClassDefFoundError:
javax/media/jai/WarpAffine".
java.util.ServiceConfigurationError:
org.geotools.referencing.operation.MathTransformProvider: Provider
org.geotools.referencing.operation.transform.WarpTransform2D$Provider
could not be instantiated: java.lang.NoClassDefFoundError:
javax/media/jai/WarpAffine
at java.util.ServiceLoader.fail(ServiceLoader.java:224)
at java.util.ServiceLoader.access$100(ServiceLoader.java:181)
at java.util.ServiceLoader$LazyIterator.next(ServiceLoader.java:370)
at java.util.ServiceLoader$1.next(ServiceLoader.java:438)
at
org.geotools.factory.FactoryRegistry.register(FactoryRegistry.java:829)
at
org.geotools.factory.FactoryRegistry.scanForPlugins(FactoryRegistry.java:773)
at
org.geotools.factory.FactoryRegistry.scanForPluginsIfNeeded(FactoryRegistry.java:808)
at
org.geotools.factory.FactoryRegistry.getServiceProviders(FactoryRegistry.java:195)
at
org.geotools.referencing.operation.DefaultMathTransformFactory.getProvider(DefaultMathTransformFactory.java:281)
at
org.geotools.referencing.operation.DefaultMathTransformFactory.getDefaultParameters(DefaultMathTransformFactory.java:315)
at org.geotools.referencing.wkt.Parser.parseProjection(Parser.java:593)
at org.geotools.referencing.wkt.Parser.parseProjCS(Parser.java:897)
at
org.geotools.referencing.wkt.Parser.parseCoordinateReferenceSystem(Parser.java:222)
at
org.geotools.referencing.wkt.Parser.parseCoordinateReferenceSystem(Parser.java:201)
at
org.geotools.referencing.factory.ReferencingObjectFactory.createFromWKT(ReferencingObjectFactory.java:1088)
at org.geotools.referencing.CRS.parseWKT(CRS.java:450)
at sk.freemap.kapor.Projection.loadCRS(Projection.java:54)
at sk.freemap.kapor.Projection.initCRS(Projection.java:38)
at sk.freemap.kapor.KaporPlugin.<init>(KaporPlugin.java:25)
at sun.reflect.NativeConstructorAccessorImpl.newInstance0(Native
Method)
at
sun.reflect.NativeConstructorAccessorImpl.newInstance(NativeConstructorAccessorImpl.java:57)
at
sun.reflect.DelegatingConstructorAccessorImpl.newInstance(DelegatingConstructorAccessorImpl.java:45)
at java.lang.reflect.Constructor.newInstance(Constructor.java:532)
at
org.openstreetmap.josm.plugins.PluginInformation.load(PluginInformation.java:240)
at
org.openstreetmap.josm.plugins.PluginHandler.loadPlugin(PluginHandler.java:382)
at
org.openstreetmap.josm.plugins.PluginHandler.loadPlugins(PluginHandler.java:443)
at
org.openstreetmap.josm.plugins.PluginHandler.loadLatePlugins(PluginHandler.java:482)
at
org.openstreetmap.josm.gui.MainApplication.main(MainApplication.java:197)
Caused by: java.lang.NoClassDefFoundError: javax/media/jai/WarpAffine
at java.lang.Class.forName0(Native Method)
at java.lang.Class.forName(Class.java:264)
at java.util.ServiceLoader$LazyIterator.next(ServiceLoader.java:362)
... 25 more
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: javax.media.jai.WarpAffine
at java.net.URLClassLoader$1.run(URLClassLoader.java:217)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at java.net.URLClassLoader.findClass(URLClassLoader.java:205)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:319)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:264)
at java.lang.ClassLoader.loadClassInternal(ClassLoader.java:332)
... 28 more
2010/3/21 Tomas Kovacik <tomas....@gmail.com>:
On Sun, 2010-03-21 at 18:37 +0100, Milan Nobonn wrote:
Potom som zapol WMS plugin a po restarte sa JOSM zasa stazuje ze kapor
plugin sa nedal nastartovat. Spominal som ze to spustam na MacOS (java
verzia 1.5.0_22)?
Tu je stack trace:
box:~ sano$ java -Dfile.encoding=cp1250 -jar /Applications/gps\ soft/
josm-tested.jar
Build-Date: 2010-03-08 02:32:04
URL: http://josm.openstreetmap.de/svn/trunk
Last Changed Author: Gubaer
Repository UUID: 0c6e7542-c601-0410-84e7-c038aed88b3b
Last Changed Date: 2010-03-07 18:48:56 +0100 (Sun, 07 Mar 2010)
Last Changed Rev: 3094
Repository Root: http://josm.openstreetmap.de/svn
Revision: 3094
Silent shortcut conflict: 'file:exportgpx' moved by
'system:findselected' to '?+?+E'.
Silent shortcut conflict: 'system:merge' moved by 'system:minimize' to
'?+?+M'.
Silent shortcut conflict: 'system:mergeselection' moved by
'system:merge' to '?+K'.
Silent shortcut conflict: 'audio:faster' moved by 'apple-reserved-22'
to '?+F9'.
Silent shortcut conflict: 'menu:view:wireframe' moved by
'system:closewindow' to '?+R'.
Silent shortcut conflict: 'menu:view:fullscreen' moved by 'apple-
reserved-24' to '?+F11'.
java.lang.UnsupportedClassVersionError: Bad version number in .class
file
at java.lang.ClassLoader.defineClass1(Native Method)
at java.lang.ClassLoader.defineClass(ClassLoader.java:676)
at java.security.SecureClassLoader.defineClass(SecureClassLoader.java:
124)
at java.net.URLClassLoader.defineClass(URLClassLoader.java:260)
at java.net.URLClassLoader.access$100(URLClassLoader.java:56)
at java.net.URLClassLoader$1.run(URLClassLoader.java:195)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at java.net.URLClassLoader.findClass(URLClassLoader.java:188)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:317)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:252)
at java.lang.ClassLoader.loadClassInternal(ClassLoader.java:375)
at java.lang.Class.forName0(Native Method)
at java.lang.Class.forName(Class.java:242)
at
org
.openstreetmap
.josm.plugins.PluginInformation.loadClass(PluginInformation.java:263)
at
org
.openstreetmap
.josm.plugins.PluginHandler.loadPlugin(PluginHandler.java:379)
at
org
.openstreetmap
.josm.plugins.PluginHandler.loadPlugins(PluginHandler.java:443)
at
org
.openstreetmap
.josm.plugins.PluginHandler.loadLatePlugins(PluginHandler.java:482)
at
org.openstreetmap.josm.gui.MainApplication.main(MainApplication.java:
197)
Oficialny JOSM je stavany tak, aby bezal aj na java 1.5.0, ale ja som
moj plugin robil 1.6.
On 3/22/10, Alexander Zatko <ord...@strings.net> wrote:
> ako pisem nizsie:
>
>>> java verzia 1.5.0_22
>
> S.
>
> On Mar 22, 2010, at 9:19 AM, nobon wrote:
>
>> Aku verziu Javy pouzivas?
>>
>>
>> java -version
dik, jose
2010/3/22 Milan Nobonn <milan....@gmail.com>:
Jednotlive triedy ciar, polygonov maju pomenovania v NAME, farby su
napisane ako trojice R,G,B
Dalsie informacie najdes tu:
http://mapserver.org/mapfile/class.html
On Mar 21, 12:20 am, "Jozef Vince \(freemap.sk\)"