glib 2.8 - en to ca translation catalogue (255 entries)

en: Media Player
ca: Reproductor Multimèdia

en: Organize and play your music and video collections
ca: Organitza i reprodueix la teva col·lecció de música i vídeo

en: Play/Pause
ca: Reproduir/Pausa

en: Stop
ca: Parar

en: Goto next track
ca: Pista següent

en: Goto previous track
ca: Pista anterior

en: Quit application
ca: Sortir de l'aplicació

en: Toggle visibility of album art view
ca: Canviar la visibilitat de la visa d'àlbum

en: Xnoise is a media player for Gtk+.
ca: Xnoise es un reproductor multimèdia per a Gtk+.

en: It uses the gstreamer framework.
ca: Utilitza el framework gstreamer.

en: More information on the project website:
ca: Més informació al lloc web del projecte:

note: the 'no lyrics found...' also appears in the db provider !!
en: no lyrics found...
ca: no s'ha trobat la lletra

en: unknown
ca: desconegut

en: by
ca: per

en: on
ca: en

en: Last Played
ca: Ultima reproducció

en: Music
ca: Música

en: Collapse all
ca: Contraure tot

en: Sort Mode
ca: Mode d'ordenació

en: ARTIST-ALBUM-TITLE
ca: ARTISTA-ÀLBUM-TÍTOL

en: GENRE-ARTIST-ALBUM
ca: GENERE-ARTISTA-ÀLBUM

en: ALBUM-ARTIST-TITLE
ca: ÀLBUM-ARTISTA-TÍTOL

en: Loading ...
ca: Carregant ...

en: Most Played
ca: Més reproduït

en: Streams
ca: Fluixos d'Internet

en: Videos
ca: Vídeos

en: Add to Android Device
ca: Afegeix a un dispositiu Android

en: Delete from device
ca: Elimina del dispositiu

en: Android Player Device
ca: Dispositiu Reproductor Android

en: Do you want to delete the selected file from the device?
ca: Vols eliminar l'arxiu seleccionat del dispositiu?

en: Do you want to delete the selected album from the device?
ca: Vols eliminar l'àlbum seleccionat del dispositiu?

en: Do you want to delete the selected artist from the device?
ca: Vols eliminar l'artista seleccionat del dispositiu?

en: Please wait while moving media to the device.
ca: Per favor, espera mentre es mouen els arxius multimèdia al dispositiu.

en: Not enough space on device! Aborting...
ca: No hi ha prou espai al dispositiu! Avortant...

en: Free space:
ca: Espai lliure:

en: Total space:
ca: Espai total:

en: Player
ca: Reproductor

en: Add to Player Device
ca: Afegir al dispositiu reproductor

en: External Player Device
ca: Dispositiu reproductor extern

en: Add or Remove media
ca: Afegir o eliminar arxius multimèdia

en: Do full rescan
ca: Torna a escanejar

en: If selected, all media folders will be fully rescanned
ca: Si

en: Add local folder
ca: Afegir carpeta local

en: Add media stream
ca: Afegir fluix multimèdia

en: Remove
ca: Eliminar

en: Select local media folders or internet media streams. 
    All media sources will be available via xnoise's library.
ca: Selecciona arxius multimèdia o fluxos multimèdia d'Internet. 
    Totes les fonts multimèdia estaran disponibles mitjançant la llibreria del xnoise.

en: Location
ca: LLoc

en: Importing media data. This may take some time...
ca: Important dades multimèdia. Açò pot trigar una estona...

en: Select media folder
ca: Selecciona la carpeta dels arxius multimèdia

en: Add internet radio link
ca: Afegir enllaç de radio d'Internet

en: Leave fullscreen
ca: Abandona la pantalla completa

en: Media
ca: Multimèdia

en: Grid lines in media browser
ca: Línies de graella en l'explorador de mitjans

en: Showing lines in the media browser might show hierarchies more clear
ca: Mostrar línies al navegador multimèdia podria mostrar la jerarquia de forma més clara

en: Use systray icon
ca: Utilitza icona a la safata del sistema

en: Use a status icon on your panel for showing, hiding and controlling xnoise
ca: Utilitza una icona d'estat al teu panell per a mostrar, ocular i controlar xnoise

en: Use menu button
ca: Utilitza el botó de menú

en: Use an application menu button integrated into the main window
ca: Utilitza el menú de l'aplicació integrat en la finestra principal

en: Show Stop button
ca: Mostra el botó de Stop

en: Show a stop button along with the other playback control buttons
ca: Mostra el botó de stop amb altres botons de control de reproducció

en: Quit on window close
ca: Eixir en tancar la finestra

en: Quit xnoise if the main window is closed
ca: Eixir de xnoise si la finestra principal es tanca

en: Use desktop notifications
ca: Utilitza les notificacions d'escriptori

en: Use desktop notifications that inform about played media while the main window of xnoise is not visible
ca: Utilitzar notificacions d'escriptori que informen sobre la reproducció mentre la finestra principal de xnoise no hi és visible

en: Continue with last played song
ca: Continua amb l'última cançó reproduïda

en: After restart continue with last played song
ca: Després de reiniciar continua amb l'última cançó reproduïda

en: User Interface:
ca: Interfície d'usuari:

en: Lyrics:
ca: Lletra:

en: Additional:
ca: Addicional:

en: Web Services:
ca: Serveis Web:

en: Select external subtitle file
ca: Selecciona un fitxer de subtítols extern

en: No Subtitle
ca: Sense subtítols

en: Leave Fullscreen
ca: Deixar la pantalla completa

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Search...
ca: Busca...

en: Media Collections
ca: Col·leccions multimèdia

en: Volume
ca: Volum

en: Add Media
ca: Afegir multimèdia

en: Skip
ca: Omet

en: Done
ca: Fet

en: Please wait while media is added to your library!
ca: Per favor, espera mentre s'afegeixen els arxius multimèdia a la teva llibreria!

en: You can start listening to your music by selecting '%s'
ca: Pots començar a escoltar la teva música seleccionant '%s'

en: Add more media folders
ca: Afegeix més directoris multimèdia

en: Media Folders:
ca: Directoris multimèdia:

en: Welcome to Xnoise!
ca: Benvingut a Xnoise!

en: This is the first time you start xnoise.
ca: Esta és la primera vegada que inicies xnoise.

en: Do you want to import media into your library?
ca: Vols importar arxius multimèdia a la teua llibreria?

en: Add all tracks to tracklist
ca: Afegir totes les cançons a la llista de reproducció

en: With this dialog you can change the metatags in the according files. 
    Handle with care!
ca: Amb aquest quadre de diàleg pots canviar les metadades als arxius corresponents. 
    Utilitzar amb precaució!

en: xnoise - Edit metadata
ca: xnoise - Editar metadades

en: Type new artist name.
ca: Introdueix el nom de l'artista.

en: Artist:
ca: Artista:

en: Please wait while filling media browser. Or cancel, if you do not want to wait.
ca: Per favor espera mentre s'omple l'explorador multimèdia. O cancel·la si no vols esperar.

en: Please wait while importing media. Or cancel, if you do not want to wait.
ca: Per favor espera mentre s'importen els arxius multimèdia. O cancel·la si no vols esperar.

en: Type new album name.
ca: Introdueix el nom de l'àlbum.

en: Album:
ca: Àlbum:

en: Album data
ca: Dades de l'àlbum

en: Please enter new album data.
ca: Per favor, introdueix les dades de l'àlbum

en: Album Artist:
ca: Artista de l'àlbum:

en: Year:
ca: Any:

en: Genre:
ca: Gènere:

en: Title Artist
ca: Títol de l'artista

en: Album Artist
ca: Artísta de l'àlbum

note: ALBUM
en: Album
ca: Àlbum

en: Title
ca: Títol

note: GENRE
en: Genre
ca: Gènere

note: YEAR
en: Year
ca: Any

en: Track No.
ca: Número de pista

en: Disk No.
ca: Número de disc

en: Edit data for track
ca: Edita les dades per a la pista

en: Change album data
ca: Canvia les dades de l'àlbum

en: Change artist data
ca: Canvia les dades de l'artista

en: Change genre name
ca: Canvia el gènere

en: Add to tracklist
ca: Afegir a la llista de reproducció

en: Move to trash
ca: Moure a la paperera

en: Do you want to move the selected file to trash?
ca: Vols moure els fitxers seleccionats a la paperera?

en: Remove Cover Image
ca: Elimina la imatge de portada

en: Play
ca: Reprodueix

en: Remove selected track
ca: Elimina la pista seleccionada

en: Show in parent folder
ca: Mostra al directori principal

en: Filter for artist
ca: Filtra per artista

en: Insufficient track information. Not searching for lyrics.
ca: Informació de la pista insuficient. No s'esta buscant la lletra.

en: Player stopped. Not searching for lyrics.
ca: Reproductor parat. No s'esta buscant la lletra.

note: Gtk.TextIter start_iter; Gtk.TextIter end_iter; textbuffer.get_start_iter (out start_iter); textbuffer.get_start_iter (out end_iter); string txt = textbuffer.get_text(start_iter, end_iter, true); TODO: Howto append text ?
en: 
    Trying to find lyrics for "%s" by "%s"
    
    Using %s ...
ca: 
    S'esta buscant la lletra per a "%s" per "%s"
    
    Utilitzant %s ...

en: _File
ca: _Arxiu

en: open file
ca: obre fitxer

en: Open _Stream
ca: Obrir _Flux

en: open remote location
ca: obre una localització remota

en: _Add or Remove media
ca: _Afegir o Eliminar multimèdia

en: manage the content of the xnoise media library
ca: gestiona el contingut de la llibreria multimèdia de xnoise

en: _Edit
ca: _Edita

en: C_lear tracklist
ca: N_eteja la llista de reproducció

en: Clear the tracklist
ca: Neteja la llista de reproducció

en: _Rescan collection
ca: _Torna a escanejar la col·lecció

en: Rescan collection
ca: Torna a escanejar la col·lecció

en: _Increase volume
ca: _Puja el volum

en: Increase playback volume
ca: Puja el volum de reproducció

en: _Decrease volume
ca: _Baixa el volum

en: Decrease playback volume
ca: Baixa el volum de reproducció

en: _Previous track
ca: _Pista anterior

en: Go to previous track
ca: Ves a la pista anterior

en: _Toggle play
ca: _Commuta la reproducció

en: Toggle playback status
ca: Commuta l'estat de reproducció

en: _Next track
ca: _Pista següent

en: Go to next track
ca: Ves a la pista següent

note: icon
en: E_qualizer
ca: E_qualitzador

en: Open equalizer window
ca: Obre la finestra de l'equalitzador

en: _View
ca: _Mostra

en: _Tracklist
ca: _Llista de reproducció

en: Go to the tracklist.
ca: Ves a la llista de reproducció

en: _Lyrics
ca: _Lletra

en: Go to the lyrics view.
ca: Ves a la vista de la lletra

en: _Now Playing
ca: _S'esta reproduint

en: Go to the 'Now Playing' screen in the main window.
ca: Ves a la pantalla de 'S'esta reproduint' en la finestra principal

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Frequently Asked Questions
ca: _Preguntes més freqüents

en: _Open Frequently Asked Questions in web browser
ca: _Obre les preguntes més freqüents al navegador web

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Open Keyboard Shortcuts in web browser
ca: _Obre les dreceres de teclat al navegador web

en: _Config
ca: _Configuració

en: _Show Media Browser
ca: _Mostra l'explorador multimèdia

en: Show _Video Fullscreen
ca: Mostra el _Vídeo a pantalla completa

en: Show _Album Art view
ca: Mostra la vista de portada de l'_Album

en: Restoring %u tracks in the tracklist. This is quite a lot and can slow down the startup of xnoise.
ca: Restaurant %u pistes en la llista de reproducció. Açò pot alentir l'engegada de xnoise.

en: Playback mode:
ca: Mode de reproducció:

en: No repeat, one after another
ca: No repetir, una després de l'altra

en: Repeat single track
ca: Repetir la pista

en: Repeat all
ca: Repetir tot

en: Random playlist track playing
ca: Reproducció de pistes aleatòria

en: Settings
ca: Ajustaments

en: Enter the URL for playing
ca: Introduir l'URL per a reproduir

en: Equalizer
ca: Equalitzador

en: Select media file
ca: Selecciona l'arxiu multimèdia

en: Repeat Mode
ca: Mode de repetició

en: Remove selected tracks
ca: Elimina les pistes seleccionades

en: Jump to current position
ca: Salta a la posició actual

en: Select search with <Ctrl-F>
ca: Selecciona la cerca amb <Ctrl-F>

en: Remove search filter with <Ctrl-D>
ca: Elimina el filtre de cerca amb <Ctrl-D>

note: AppMenuButton for compact layout
en: Show application main menu
ca: Mostra el menú principal de l'aplicació

note: ARTIST
en: Artist
ca: Artista

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Maximum Treble
ca: Aguts al màxim

en: Maximum Bass
ca: Greus al màxim

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Default
ca: Defecte

en: The subtitle name is not matching the video name! Not using subtitle file.
ca: El nom de l'arxiu de subtítols no concorda amb el nom del vídeo! No s'utilitza l'arxiu de subtítols.

en: Success on installing missing gstreamer plugin
ca: Èxit en instal·lar el plugin gstreamer que mancava

en: User aborted installation of missing gstreamer plugin
ca: L'usuari ha avortat la instal·lació del plugin gstreamer que mancava

en: Gstreamer plugin not found in repositories
ca: Plugin Gstreamer no trobat als repositoris

en: Critical error while installation of missing gstreamer plugin
ca: Error crític durant la instal·lació del plugin gstreamer que mancava

en: Missing gstreamer plugin
ca: Manca el plugin gstreamer

en: Automatic missing codec installation not supported
ca: La instal·lació automàtica dels còdecs que hi manquen no esta suportada

en: Failed to start automatic gstreamer plugin installation.
ca: S'ha fallat en la instal·lació automàtica del plugin gstreamer

en: Trying to install missing gstreamer plugin
ca: S'està intentant instal·lar el plugin gstreamer que hi manca

en: Subtitle #
ca: Subtítol #

en: Audio Track #
ca: Pista d'àudio #

en: unknown artist
ca: artista desconegut

en: unknown title
ca: títol desconegut

en: unknown album
ca: àlbum desconegut

en: Now Playing
ca: S'esta reproduint

en: Tracklist
ca: Llista de reproducció

en: Lyrics
ca: Lletra

en: Hide Media Library
ca: Amaga la llibreria multimèdia

en: Show Media Library
ca: Mostra la llibreria multimèdia

en: Disk
ca: Disc

note: LENGTH
en: Length
ca: Durada

note: TRACKNUMBER
en: Track number
ca: Nombre de pista

note: DISK_NUMBER
en: Disk number
ca: Nombre de disc

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Exit
ca: Eixida

en: stopped
ca: aturat

en: playing
ca: reproduint

en: paused
ca: pausat

en: ready to rock
ca: preparat per a funcionar

en: Found %u tracks. Updating library ...
ca: %u pistes trobades. Actualitzant la llibreria...

en: %u new tracks found
ca: S'ha trobat %u pistes noves

en: Run 'xnoise --help' to see a full list of available command line options.
ca: Inicia 'xnoise --help' per a veure una llista completa de les opcions de la línia de comandaments .

en: Lyrics downloading from internet
ca: Descarregant la lletra des d'Internet

en: User logged in!
ca: L'usuari ha iniciat sessió!

note: feedback
en: User not logged in!
ca: L'usuari no ha iniciat sessió!

en: Visit LastFm for an account.
ca: Visita LastFm per a un compte.

en: Please enter your lastfm username and password.
ca: Per favor, introdueix el teu usuari i contrasenya de lastfm

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Load lyrics from chartlyrics.com
ca: Carrega la lletra des de chartlyrics.com

en: LastFm web service integration
ca: Integració amb el servei web de LastFm

en: Use lastfm's web services
ca: Utilitza els serveis web de lastfm

en: Load lyrics from http://www.lyricwiki.com
ca: Carrega la lletra des de http://www.lyricwiki.com

en: Load lyrics from azlyrics.com
ca: Carrega la lletra des de azlyrics.com

en: Ubuntu Application Indicator plugin for xnoise
ca: Ubuntu Application Indicator plugin per a xnoise

en: Show xnoise
ca: Mostra xnoise

en: Media Control Keys
ca: Tecles de control multimèdia

en: Control xnoise using mediakeys
ca: Controla xnoise amb les tecles multimèdia

en: Download whole album to disk
ca: Descarrega tot l'àlbum al disc

en: Downloading album
ca: Descarregant àlbum

en: This may take some time...
ca: Açò pot trigar una estona...

en: Download finished for "
ca: Descarrega finalitzada en "

en: download finished...
ca: descàrrega completa...

en: decompressing...
ca: descomprimint...

en: decompressing finished...
ca: descompressió finalitzada...

en: Please wait while
    converting database.
ca: Per favor, espera mentre
    convertint la base de dades.

en: Please wait while
    converting database.
    Done for %d tracks.
ca: Per favor, espera mentre
    convertint la base de dades.
    Fet per a %d pistes.

en: loading...
ca: carregant...

en: Username and Password available
ca: Usuari i contrasenya disponibles

en: Username or Password not available
ca: Usuari o contrasenya no disponibles

en: Visit Magnatune for an account.
ca: Visita Magnatune per a obtindre un compte.

en: Please enter your Magnatune username and password.
ca: Per favor, introdueix el teu usuari i contrasenya de Magnatune.

en: Control xnoise with a MPRIS v2 dbus interface
ca: Controla xnoise amb una interfície MPRIS v2 dbus

en: Control xnoise with a MPRIS v1 dbus interface
ca: Controla xnoise amb una interfície MPRIS v1 dbus

en: Ubuntu Soundmenu Integration
ca: Integració amb Ubuntu Soundmenu

en: Use ubuntu/ayatana soundmenu integration
ca: Utilitza la integració amb ubuntu/ayatana soundmenu

en: Show song title in window bar
ca: Mostra el nom de la cançó a la barra de la finestra

en: Set the window name to the current title
ca: Estableix el títol actual al nom de la finestra
