Plugins - Elementor Website Builder - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (99 entries)

en: Overlay
ca: Superposició

en: Color Dodge
ca: Sobreexposició del color

en: Invalid URL
ca: URL no vàlid.

en: Font-Awesome Inline
ca: Font Awesome integrat

en: You can use the Site Settings to make changes and see them live!
ca: Podeu usar els ajustos del lloc per a fer canvis i veure'ls en viu!

en: The "Font-Awesome Inline" will render the Font-Awesome icons as inline SVG without loading the Font-Awesome library and its related CSS files and fonts.
ca: «Font Awesome integrat» processarà les icones de Font Awesome com SVG integrats sense carregar la biblioteca de Font Awesome i els seus arxius CSS i fonts relacionades.

note: translators: %1$s Span open tag, %2$s: Span close tag.
en: Templates Help You %1$sWork Efficiently%2$s
ca: Les plantilles us ajuden a %1$streballar eficientment%2$s

en: TAGS
ca: ETIQUETES

en: WHAT'S INSIDE
ca: QUÈ HI HA DINS

en: Favorites
ca: Preferits

en: Sort Descending
ca: Ordre descendent

en: Sort Ascending
ca: Ordre ascendent

en: Try different keywords or
ca: Proveu diferents paraules clau o

en: No results matched your search.
ca: No hi ha cap resultat que coincideixi amb la vostra cerca.

en: Trending
ca: Tendència

en: Featured
ca: Destacat

en: Welcome to the Library
ca: Benvinguts a la Biblioteca

en: Features
ca: Característiques

en: No favorites here yet...
ca: Encara no hi ha cap favorit...

en: Continue browsing.
ca: Continua navegant.

en: Add To Favorites
ca: Afegeix a preferits

en: Remove From Favorites
ca: Elimina dels preferits

en: Check out Elementor Template Kits on ThemeForest
ca: Consulteu els kits de plantilles Elementor a ThemeForest

en: Looking for more Kits?
ca: Busqueu més kits?

en: Templates:
ca: Plantilles:

en: Custom Post Type
ca: Tipus d'entrada personalitzada

en: WP Posts
ca: Entrades de WP

en: WP Pages
ca: Pàgines de WP

en: To import or export these components, you’ll need Elementor Pro.
ca: Per importar o exportar aquests components, necessitareu Elementor Pro.

en: Note
ca: Nota

en: Existing
ca: Existent

en: Submissions
ca: Enviaments

en: Please Note! The “Improved CSS Loading” mode reduces the amount of CSS code that is loaded on the page by default. When activated, the CSS code will be loaded, rather inline or in a dedicated file, only when needed. Activating this experiment may cause conflicts with incompatible plugins.
ca: Tingueu en compte! El mode «Càrrega de CSS millorada» redueix la quantitat de codi CSS que es carrega a la pàgina de forma predeterminada. Quan s'activa, el codi CSS es carregarà, ja sigui en línia o en un arxiu dedicat, només quan sigui necessari. Activar aquesta opció pot provocar conflictes amb connectors incompatibles.

en: Color Sampler
ca: Colors de mostra

en: Adds a new color picker functionality that allows choose a color from other elements settings.
ca: Afegeix una nova funcionalitat de selecció de colors que permet triar un color d'altres configuracions d'elements.

en: Admin Top Bar
ca: Barra superior d'administració

en: Adds a top bar to elementors pages in admin area.
ca: Afegeix una barra superior a les pàgines d'Elementor a l'àrea d'administració.

en: Sections
ca: Seccions

en: My Elementor
ca: El meu Elementor

en: Hidden Elements
ca: Elements ocults

en: Responsive Preview
ca: Vista prèvia responsiva

en: Default Device View
ca: Visualització del dispositiu predeterminada

en: Improved CSS Loading
ca: Càrrega de CSS millorada

en: Import
ca: Importa

en: Nothing to worry about, just try again. If the problem continues, head over to the Help Center.
ca: No hi ha res de què preocupar-te, torna-ho a provar. Si el problema continua, aneu al Centre d'ajuda.

en: to learn more about building your site with Elementor Kits
ca: per obtenir més informació sobre com crear el vostre lloc amb els kits d'Elementor

en: Don't close this window until the process is finished.
ca: No tanqueu aquesta finestra fins que acabi el procés.

en: This usually takes a few moments.
ca: Això sol trigar uns quants moments.

en: Or
ca: O

en: Upload Files to Your Library
ca: Carregueu fitxers a la vostra biblioteca

en: Elementor Pages
ca: Pàgines d'Elementor

en: Your export is ready!
ca: La  vostra exportació està a punt!

en: to download
ca: per descarregar

en: Download not working?
ca: La descàrrega no funciona?

note: translators: 1: Link open tag, 2: Link close tag
en: Google Maps Embed API is a free service by Google that allows embedding Google Maps in your site. For more details, visit Google Maps' %1$sUsing API Keys%2$s page.
ca: La API d'incrustació de Google Maps és un servei gratuït de Google que permet incrustar Google Maps en el teu lloc. Per a més detalls, visita la pàgina de Google Maps sobre el %1$sús de les claus de la API%2$s.

en: Compatibility unknown
ca: Compatibilitat desconeguda

en: Compatibility not specified
ca: Compatibilitat no especificada

en: Sketch
ca: Esbós

en: Google Fonts Load
ca: Càrrega de Google Fonts

en: Font-display property defines how font files are loaded and displayed by the browser.
ca: La propietat font-display defineix com es carreguen i mostren els arxius de fonts en el navegador.

en: Set the way Google Fonts are being loaded by selecting the font-display property (Default: Auto).
ca: Establiu la forma en què es carreguen les fonts de Google seleccionant la propietat font-display (per defecte: Automàtic).

en: Import Export Template Kit
ca: Importa o exporta un joc de plantilles

en: Design sites faster with a template kit that contains some or all components of a complete site, like templates, content & site settings.
ca: Dissenyeu llocs més ràpidament amb un conjunt de plantilles que conté alguns o tots els components d'un lloc complet, com ara plantilles, contingut i configuració del lloc.

en: You can import a kit and apply it to your site, or export the elements from this site to be used anywhere else.
ca: Podeu importar un conjunt i aplicar-lo al vostre lloc, o exportar els elements d'aquest lloc per utilitzar-los a qualsevol altre lloc.

en: Round
ca: Rodó

en: Repeat-Y
ca: Repeteix en l'eix Y

en: Repeat-X
ca: Repeteix en l'eix X

en: Need More Shapes?
ca: Necessites més formes?

en: Mask
ca: Màscara

en: Hexagon
ca: Hexàgon

en: Flower
ca: Flor

en: Swap
ca: Canvia

en: Blocking
ca: Bloqueja

en: Widescreen
ca: Pantalla ampla

en: Database update process is running in the background. Taking a while?
ca: El procés d'actualització de la base de dades s'està executant en segon pla. està trigant una estona?

en: Open Site Settings > History > Revisions.
ca: Obriu Configuració del lloc > Historial > Revisions.

en: Apply the design and settings of another site to this one.
ca: Apliqueu el disseny i la configuració d'un altre lloc a aquest.

en: Spiral
ca: Espiral

en: Stroke
ca: Traç

en: Starting Point
ca: Punt d'inici

en: Stable
ca: Estable

note: translators: %1$s Link open tag, %2$s: Link close tag.
en: Access new and experimental features from Elementor before they're officially released. As these features are still in development, they are likely to change, evolve or even be removed altogether. %1$sLearn More.%2$s
ca: Accedeix a característiques noves i experimentals de Elementor abans de ser publicades oficialment. Atès que aquestes característiques encara estan en desenvolupament, és probable que canviïn, evolucionin o fins i tot siguin eliminades del tot. %1$sMés informació.%2$s

en: To use an experiment on your site, simply click on the dropdown next to it and switch to Active. You can always deactivate them at any time.
ca: Per utilitzar una versió experiment al vostre lloc, simplement feu clic a la llista desplegable que hi ha al seu costat i canvieu a Activa. Sempre la pots desactivar en qualsevol moment.

en: Inactive by default
ca: Inactiu per defecte

en: Active by default
ca: Actiu per defecte

en: Accessibility Improvements
ca: Millores d'accessibilitat

en: An array of accessibility enhancements in Elementor pages.
ca: Una sèrie de millores d'accessibilitat a les pàgines d'Elementor.

en: These enhancements may include some markup changes to existing elementor widgets
ca: Aquestes millores poden incloure alguns canvis de marcatge als ginys d'Elementor existents

en: Please Note! The "Improved Asset Loading" mode reduces the amount of code that is loaded on the page by default. When activated, parts of the infrastructure code will be loaded dynamically, only when needed. Keep in mind that activating this experiment may cause conflicts with incompatible plugins.
ca: Tingueu en compte! El mode de càrrega d'actius millorada redueix per defecte la quantitat de codi que es carrega a la pàgina. Quan s'activa, parts del codi d'infraestructura es carregaran dinàmicament, només quan sigui necessari. Tingueu present que activar aquest mode de càrrega pot provocar conflictes amb connectors incompatibles.

en: Improved Asset Loading
ca: Càrrega d'actius millorada

en: Developers, Please Note! This experiment includes some markup changes. If you've used custom code in Elementor, you might have experienced a snippet of code not running. Turning this experiment off allows you to keep prior Elementor markup output settings, and have that lovely code running again.
ca: Nota per a desenvolupadors! Aquest experiment inclou alguns canvis de marcatge. Si has utilitzat un codi personalitzat a Elementor, podries haver experimentat un fragment de codi que no s'executa. Si desactiveu aquest experiment podreu mantenir la configuració prèvia de la sortida de marcatge de l'Elementor i tenir aquest codi en funcionament de nou.

en: Landing Pages
ca: Pàgines de destinació

en: No landing pages found
ca: No s'han trobat pàgines de destinació

en: Adds a new Elementor content type that allows creating beautiful landing pages instantly in a streamlined workflow.
ca: Afegeix un nou tipus de contingut d'Elementor que permet crear pàgines de destinació a l'instant en un flux de treball simplificat.

en: Site Description
ca: Descripció del lloc

en: Site Name
ca: Nom del lloc

en: Optimized DOM Output
ca: Sortida del DOM optimitzada

en: Enable Unfiltered File Uploads
ca: Permeteu la pujada d'arxius sense filtrar

en: Laptop
ca: Portàtil
