edx-platform - en to el translation catalogue (119 entries)

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Name
el: Όνομα

en: Type
el: Τύπος

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Choose File
el: Κλείσιμο Αρχείου

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Title
el: Τίτλος

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Fullscreen
el: Πλήρης Οθόνη

en: Large
el: Μεγάλο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Zoom In
el: Μεγέθυνση

en: Zoom Out
el: Σμίκρυνση

en: Page number
el: Αριθμός σελίδας

en: Clear search
el: Εκκαθάριση αναζήτησης

en: Search
el: Αναζήτηση

en: DISCUSSION HOME:
el: ΧΩΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

en: How to use %(platform_name)s discussions
el: Πώς να χρησιμοποιείτε την αρχική σελίδα συζητήσεων του %(platform_name)s

en: Find discussions
el: Αναζητήστε συζητήσεις

en: Focus in on specific topics
el: Εστιάστε σε ιδιαίτερα θέματα

en: Sort by date, vote, or comments
el: Ταξινόμηση με βάση ημερομηνία, σχολίων κ.τ.λ.

en: Engage with posts
el: Διαχείριση posts

en: Upvote posts and good responses
el: Υπερψηφίστε posts με καλές απαντήσεις

en: Report Forum Misuse
el: Αναφορά κακής χρήσης στο forum

en: Follow posts for updates
el: Ακολουθήστε posts για ενημέρωσή σας

en: Receive updates
el: Λάβετε ενημερώσεις

en: Check this box to receive an email digest once a day notifying you about new, unread activity from posts you are following.
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να λαμβάνετε ένα email μία φορά την ημέρα που θα σας ενημερώνει για τη νέα, μη αναγνωσμένη δραστηριότητα από posts που εσείς ακολουθείτε

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Follow
el: Ακολούθα με

en: Unfollow
el: Να μην ακολουθώ

en: Report
el: Αναφορά

en: Unreport
el: Ακύρωση αναφοράς

en: More
el: Περισσότερα

en: Add a clear and descriptive title to encourage participation.
el: Βάλτε έναν σαφή και εστιασμένο τίτλο ώστε να ενθαρρύνετε τη συμμετοχή.

en: Enter your question or comment
el: Γράψτε την ερώτηση ή το σχόλιό σας

en: follow this post
el: Ακολουθήστε αυτή την ανάρτηση

en: post anonymously
el: Δημοσιεύστε ανώνυμα

en: Add Post
el: Προσθήκη ανάρτησης

en: …
el: ...

en: Community TA
el: Κοινότητα βοηθών Καθηγητών

en: Staff
el: Προσωπικό

en: anonymous
el: Ανώνυμος

en: posted %(time_ago)s by %(author)s
el: αναρτήθηκε %(time_ago)s από %(author)s

en: Reported
el: Έγινε αναφορά

en: Update post
el: Ενημέρωση post

en: discussion
el: η συζήτηση

en: Pinned
el: Καρφιτσωμένο

en: Following
el: Ακολουθώ

en: Submit
el: Υποβάλετε

en: Closed
el: Κλειστό

en: This post is visible only to %(group_name)s.
el: Αυτή η δημοσίευση είναι ορατή μόνο στους  %(group_name)s.

en: This post is visible to everyone.
el: Αυτή η δημοσίευση είναι ορατή σε όλους

en: Post type:
el: ΜΟΡΦΗ:

en: Question
el: Ερώτηση

en: Discussion
el: Συζήτηση

en: Questions raise issues that need answers. Discussions share ideas and start conversations.
el: Επιλέξτε "Ερώτηση" αν ζητάτε απάντηση σε μια απορία σας και επιλέξτε "Συζήτηση" αν θέλετε να προκαλέσετε διάλογο για μια ιδέα ή άποψη που έχετε.

en: Post a response:
el: Αναρτήστε μια απάντηση

en: Expand discussion
el: Ανάπτυξη συζήτησης

en: Collapse discussion
el: Σύμπτυξη συζήτησης

en: Topic Area:
el: ΘΕΜΑ:

en: Filter topics
el: Φιλτράρισμα θεμάτων

en: Add your post to a relevant topic to help others find it.
el: Εντάξτε την ερώτησή σας στο κατάλληλο θέμα ώστε να βοηθήσετε τους συναδέλφους σας να τη βρούν.

en: Edit Team
el: Επεξεργασία Ομάδας

en: New Post
el: Νέα ανάρτηση

en: The language that team members primarily use to communicate with each other.
el: Η γλώσσα που χρησιμοποιούν κυρίως τα μέλη της ομάδας για να επικοινωνούν μεταξύ τους.

en: Donate
el: Συνεισφέρετε

en: View
el: Προβολή

en: You have not bookmarked any courseware pages yet.
el: Δοκιμή

en: Unit
el: Μονάδα Περιεχομένου

en: Start Date
el: Ημερομήνια Έναρξης

en: Due Date
el: Ημερομηνία Παράδοσης

en: Section
el: Ενότητα

en: Subsection
el: Υποενότητα

en: Amount
el: Ποσό

en: Total
el: Σύνολο

en: LEARN MORE
el: Μάθετε Περισσότερα

en: Clear All
el: Καθαρισμός φίλτρων

en: Tags:
el: Ετικέτες:

en: name
el: όνομα

en: title
el: τίτλος

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Ηλεκτρονική διεύθυνση

en: Student
el: Μαθητής

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: New
el: Νέο

en: Selected tab
el: Επιλεγμένη καρτέλα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Search Results
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης

en: There was an error, try searching again.
el: Παρουσιάστικε κάποιο σφάλμα,

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Password
el: Κωδικός

en: Reset Password
el: Επαναρύθμιση κωδικού πρόσβασης

en: Account Settings
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: These settings include basic information about your account. You can also specify additional information and see your linked social accounts on this page.
el: Οι ρυθμίσεις αυτές περιλαμβάνουν βασικές πληροφορίες για τον λογαριασμό σας. Μπορείτε να προσθέσετε πληροφορίες και να δείτε τους συνδεδεμένους λογαριασμούς κοινωνικών δικτύων σε αυτήν τη σελίδα.

en: Forgot password?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Sign in
el: Σύνδεση

en: Password Reset Email Sent
el: Ο κωδικός πρόσβασης επαναρυθμίστηκε. Έχει αποσταλεί μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: We couldn't sign you in.
el: Δεν μπορούμε να σας συνδέσουμε.

en: Create an account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Password assistance
el: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Please enter your email address below and we will send you instructions for setting a new password.
el: Παρακαλούμε, εισάγετε την ηλεκτρονική διεύθυνσή σας παρακάτω, και θα σας αποστείλουμε ηλεκτρονικά οδηγίες για δημιουργία νέου κωδικού.

en: Reset my password
el: Επαναφορά Κωδικού

en: We couldn't create your account.
el: Δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε λογαριασμό

en: Create a new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Create your account
el: Δημιούργησε τον λογαριασμό

en: Required field
el: Υποχρεωτικό πεδίο

en: Already have an account?
el: Έχετε ήδη λογαριασμό;

en: You are currently sharing a limited profile.
el: Προς το παρόν μοιράζεστε ένα περιορισμένο προφίλ.

en: Course
el: To μάθημα

en: Starts: %(start)s
el: Έναρξη: %(start)s

en: Error:
el: Σφάλμα:

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση
