De kracht van Top10NL benutten

717 views
Skip to first unread message

J.W.

unread,
Jan 9, 2013, 4:22:08 PM1/9/13
to nlex...@googlegroups.com
Beste Geo-fanaten,

Na de afgelopen weken steeds meer in de (door Bart dankzij NLextract gegenereerde) PostGIS Top10NL database te hebben ontdekt, heb ik ook stapsgewijs steeds meer Top10NL details toegevoegd op mijn kaarten. Graag wil ik wat resultaten met jullie delen.
Bijgevoegd een plaatje met links mijn opmaak, en rechts de recent gepubliceerde officiële Top25raster.

Wat mij opvalt:
  1. Sommige straatnamen, zoals de Bisschopsweg, worden niet getoond door de labeling engine van QGIS. De benaming zit wel in de database, maar wordt pas zichtbaar bij meer inzoomen. Vind ik curieus, want op de plaat lijkt de weg toch echt wel lang genoeg voor dat label. Ik heb de optie "samengestelde wegdelen samenvoegen om dubbele labels te voorkomen" aangezet.
  2. Namen van waterlopen krijg ik nog niet goed voor elkaar in QGIS. Waterdeel_lijn lukt nog wel (je kunt een label de lijn laten volgen), maar Waterdeel_vlak wordt een drama; de labels gaan alle kanten op, óf alleen horizontaal. Is dat vanuit Kadaster edel handwerk geweest of kan ArcGIS gewoon meer?
  3. Labels op snelwegen en provinciale wegen krijg ik nog niet voor elkaar in QGIS; de labels die je bij mij ziet zijn een typisch geval van nabewerking met Photoshop.
  4. De Waterdeel_vlakken heb ik nu ook een blauwe omlijning gegeven net zoals Top25raster, dat had ik tot nu toe nog niet gedaan, en ben er zeer tevreden over. Waterdeel_vlak en Waterdeel_lijn lijken nu veel meer één geheel.
  5. De labels voor fruitkwekerij en boomgaard lijken "confused" te zijn bij de Top25raster: bij de Tolakker is het een fruitkwekerij, ik zou verwacht daar het tekentje van de druif. Bij de boomgaard (Oostbroek) verwacht ik een boompje (QGIS tekent die font trouwens behoorlijk grof vind ik). Bij de Top25 wordt hetzelfde symbool gebruikt (boompje).
  6. Het drassig land net onder het Oostbroek label is op de Top25 nauwelijks meer te onderscheiden.
  7. Hoogtepunten label ik pas vanaf 5 meter en hoger (of beneden NAP), ik ben niet zo geïnteresseerd of een stuk land nu op anderhalf of tweeënhalve meter ligt. Ik weet 't, ben eigenwijs daarin.
  8. De gemeentegrenzen als streepjes lukt niet goed in QGIS, omdat de Topgrenzen niet bestaat uit lijnen, maar uit vlakken. Elke lijn wordt dus in feite dubbel getekend, daarmee gaat het streepjes-effect helemaal verloren in QGIS. Ik vind de streepjes op de Top25raster trouwens soms net op een verdwaald huizenblok lijken (zie "Den Eik" rechts op de kaart).
  9. De labels voor parkeerplaatsen, tankstations, carpoolplaatsen, torens en watertorens etc. heb ik nu ook overgenomen van de Top25raster. Het was even zoeken maar het zit er inderdaad echt in. Alleen even niet op deze screenshot.
  10. Kleine details zoals sluisjes voor waterlopen die onder de snelweg doorgaan, heb ik (nog) niet gedaan.
  11. Nu alleen nog de goede belijning voor ongelijkvloerse kruisingen van wegdelen van hetzelfde type...  ;-)
Ik hoor graag jullie opmerkingen, aanvullingen en suggesties van jullie.
De komende weken worden de stedenkaarten op Wikipedia weer bijgewerkt.

N.B. Wie weet wat er bij komt kijken om van deze opmaak een tiling service te maken? Waar moet je allemaal rekening mee houden?

Groeten

J.W.


2013-01-Top10-vergelijk1.jpg

J.W.

unread,
Jan 9, 2013, 4:31:13 PM1/9/13
to nlex...@googlegroups.com
Bijgevoegd nog een voorbeeldje met daarin wat meer stads-elementen en wat hoogteverschillen in het bos. Ook zie je hier de torens en muren goed.
Groeten,
JW


Op woensdag 9 januari 2013 22:22:08 UTC+1 schreef J.W. het volgende:
2013-01-Top10-vergelijk2.jpg

J.W.

unread,
Jan 10, 2013, 2:31:13 AM1/10/13
to nlex...@googlegroups.com
Ik heb gelijk nog een vraag over het plaatsen van een specifiek type label met QGIS, namelijk dat van "Plaats, bewoond oord", onderdeel van "Geografischgebied_punt".
Het label van een dorpje wil je in een kleiner font plaatsen dan het label van een grote stad. Ik zou zeggen dat dat onder "data-bepaalde visualisaties" valt. Nu heeft de betreffende tabel een veld "aantal inwoners", dus ik denk: aha, dat is een mooi criterium voor fontgrootte. Maar dat veld blijkt goeddeels leeg te zijn. Is er een andere manier om volautomatisch de fontgrootte bij "Plaats, bewoond oord" te laten bepalen?

NB Ik realiseer me dat dit in eerste instantie niet echt over NLextract als zodanig lijkt te gaan, maar mogelijk is er toch een relatie met hoe de scripts deze tabel verwerken  :-D

JW


Op woensdag 9 januari 2013 22:31:13 UTC+1 schreef J.W. het volgende:

J.W.

unread,
Jan 10, 2013, 2:32:24 AM1/10/13
to nlex...@googlegroups.com


Op woensdag 9 januari 2013 22:22:08 UTC+1 schreef J.W. het volgende:
Beste Geo-fanaten,

Edward Mac Gillavry

unread,
Jan 10, 2013, 3:21:01 AM1/10/13
to nlex...@googlegroups.com

Ha JW et. al.,

Je speurwerk toont echt de kracht van open data: meer ogen op de data brengen meer 'onvolkomendheden' naar boven. Mijn ervaring met TOPxNL is vooral gebaseerd op mijn werk met GeoServer, dus QGIS-specifieke zaken kan ik niet beantwoorden.

> Sommige straatnamen, zoals de Bisschopsweg, worden niet getoond door de labeling engine van QGIS.

Is ieder wegdeel wel gelabeld met dezelfde naam, zodat QGIS ze ook allemaal kan groeperen? Ik merkte namelijk, dat de aanwezigheid van straatnamen vooral te maken had met het feit dat een bepaalde straatnaam alleen op die plek in de papieren kaart wordt geplaatst.

> Namen van waterlopen krijg ik nog niet goed voor elkaar in QGIS. Waterdeel_lijn lukt nog wel (je kunt een label de lijn laten volgen), maar Waterdeel_vlak wordt een drama; de labels gaan alle kanten op, óf alleen horizontaal. Is dat vanuit Kadaster edel handwerk geweest of kan ArcGIS gewoon meer?

Probeer een centroïde te berekenen van de vlakken als anchor point voor de labels van de vlakken.

> Labels op snelwegen en provinciale wegen krijg ik nog niet voor elkaar in QGIS; de labels die je bij mij ziet zijn een typisch geval van nabewerking met Photoshop.

Kan je niet verschillende symbolen over elkaar leggen in QGIS, dus een vierkantje en dan het label?

> De Waterdeel_vlakken heb ik nu ook een blauwe omlijning gegeven net zoals Top25raster, dat had ik tot nu toe nog niet gedaan, en ben er zeer tevreden over. Waterdeel_vlak en Waterdeel_lijn lijken nu veel meer één geheel.

Dit is inderdaad een goede oplossing voor vlakelementen. Die randen leveren altijd problemen op. In GeoServer zet ik ook altijd in lijndikte. In Mapnik/TileMill wordt dit door een gamma-correctie opgevangen.

> De labels voor fruitkwekerij en boomgaard lijken "confused" te zijn bij de Top25raster: bij de Tolakker is het een fruitkwekerij, ik zou verwacht daar het tekentje van de druif. Bij de boomgaard (Oostbroek) verwacht ik een boompje (QGIS tekent die font trouwens behoorlijk grof vind ik). Bij de Top25 wordt hetzelfde symbool gebruikt (boompje).
> Het drassig land net onder het Oostbroek label is op de Top25 nauwelijks meer te onderscheiden.
> Hoogtepunten label ik pas vanaf 5 meter en hoger (of beneden NAP), ik ben niet zo geïnteresseerd of een stuk land nu op anderhalf of tweeënhalve meter ligt. Ik weet 't, ben eigenwijs daarin.
> De gemeentegrenzen als streepjes lukt niet goed in QGIS, omdat de Topgrenzen niet bestaat uit lijnen, maar uit vlakken. Elke lijn wordt dus in feite dubbel getekend, daarmee gaat het streepjes-effect helemaal verloren in QGIS.

De truc is hier om een nieuwe tabel te maken, die alle grenzen als enkelvoudige lijnen bevat. De procedure vindt je vast op de PostGIS mailinglijst als je op mijn naam en 'borders'.

> N.B. Wie weet wat er bij komt kijken om van deze opmaak een tiling service te maken? Waar moet je allemaal rekening mee houden?

We hadden een QGIS server instantie draaien met je stijlen. Je zult vooral rekening moeten houden met tekstlabels omdat 256px vd tiles soms te klein zijn. Wil je ook op meerdere schalen kunnen inzoomen, dan moet je lijndiktes en lettergroottes aanpassen.

Groet,

Edward

> Groeten
>
> J.W.
>
>
> --
> Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> Home pagina: http://www.nlextract.nl
> Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> Afmelden: nlextract+...@googlegroups.com
> Meer opties: http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en

Just van den Broecke

unread,
Jan 10, 2013, 4:39:53 AM1/10/13
to nlex...@googlegroups.com
Beste J.W.

Ik kan in ieder geval iets zeggen over Tiling, heb daar ruime ervaring
mee. Er is vooral met FOSS een rijk palet aan mogelijkheden, ook omdat
tiling (na Google) daar onstaan is.

Iha heb je 3 onderdelen:

1- tiling server: serveert losse "tegeltjes", meestal 256x256, via OGC
protocollen: WMTS,WMS-C en OSGeo TMS, soms standaard WMS (door tegels te
combineren).
Er zijn 3 populaire tile servers: TileCache.py, GeoWebCache en MapProxy.

2- tile generator/tile cache:
* on-the-fly (bij request in 1), daarna in cache)
* offline (apart genereren)
* mengvorm (lage zoomlevels offline, hogere on-the-fly)
Tile generator vaak ingebouwd in 1), soms apart generator prog zoals
Mapnik (veel in OSM gebruikt)

3- bron data: geogerefereerd plaatje, PostGIS+styles (Mapnik), standaard
WMS zoals GeoServer, MapServer, en in ons geval QGIS Server

In ons geval zou ik kiezen voor de combinatie MapProxy + QGIS Server.
Qua setup is dan verder alleen nog Apache web server nodig (geen
moeilijk Java-gedoe zoals met GeoWebCache). Voor tile generatie via
MapProxy moeten we kijken wat werkbaar is (on-the-fly, offline,
mengvorm). Ik ben bezig met die opzet, time permitting...

We hebben ook te maken met zoomlevels/tiling schema's. Een server kan
meerdere ondersteunen. In NL (PDOK) RD gebruiken we de Geonovum
richtlijn:
http://www.geonovum.nl/nieuws/services/praktijkrichtlijn-tiling-gereed.
Voor "Google Projectie" is er een google schema dat ook door OSM
gebruikt wordt (EPSG:900913). Bijv. geheel uitgezoomd NL laat je niet
alle Top10NL details zien. Voor TopRaster heb ik hiervoor ooit tiling
gedaan met Top250,50,25, om dan te switchen naar betreffende schaal.
Voor vector zouden we mogelijk Top50Vector op lage schalen kunnen
gebruiken en pas ingezoomd Top10NL (of zelf generaliseren vanuit Top10NL
maar dat is juist hoe Top50 wordt gegenereerd). Zie ook tiling pyramide:
http://wiki.geonovum.nl/index.php/Hoe_werkt_Tiling%3F

groeten,

Just

On 09-01-13 22:22, J.W. wrote:
> Beste Geo-fanaten,
>
> Na de afgelopen weken steeds meer in de (door Bart dankzij NLextract
> gegenereerde) PostGIS Top10NL database te hebben ontdekt, heb ik ook
> stapsgewijs steeds meer Top10NL details toegevoegd op mijn kaarten.
> Graag wil ik wat resultaten met jullie delen.
> Bijgevoegd een plaatje met links mijn opmaak, en rechts de recent
> gepubliceerde offici锟絣e Top25raster.
>
> Wat mij opvalt:
>
> 1. Sommige straatnamen, zoals de Bisschopsweg, worden niet getoond door
> de labeling engine van QGIS. De benaming zit wel in de database,
> maar wordt pas zichtbaar bij meer inzoomen. Vind ik curieus, want op
> de plaat lijkt de weg toch echt wel lang genoeg voor dat label. Ik
> heb de optie "samengestelde wegdelen samenvoegen om dubbele labels
> te voorkomen" aangezet.
> 2. Namen van waterlopen krijg ik nog niet goed voor elkaar in QGIS.
> Waterdeel_lijn lukt nog wel (je kunt een label de lijn laten
> volgen), maar Waterdeel_vlak wordt een drama; de labels gaan alle
> kanten op, 锟絝 alleen horizontaal. Is dat vanuit Kadaster edel
> handwerk geweest of kan ArcGIS gewoon meer?
> 3. Labels op snelwegen en provinciale wegen krijg ik nog niet voor
> elkaar in QGIS; de labels die je bij mij ziet zijn een typisch geval
> van nabewerking met Photoshop.
> 4. De Waterdeel_vlakken heb ik nu ook een blauwe omlijning gegeven net
> zoals Top25raster, dat had ik tot nu toe nog niet gedaan, en ben er
> zeer tevreden over. Waterdeel_vlak en Waterdeel_lijn lijken nu veel
> meer 锟斤拷n geheel.
> 5. De labels voor fruitkwekerij en boomgaard lijken "confused" te zijn
> bij de Top25raster: bij de Tolakker is het een fruitkwekerij, ik zou
> verwacht daar het tekentje van de druif. Bij de boomgaard
> (Oostbroek) verwacht ik een boompje (QGIS tekent die font trouwens
> behoorlijk grof vind ik). Bij de Top25 wordt hetzelfde symbool
> gebruikt (boompje).
> 6. Het drassig land net onder het Oostbroek label is op de Top25
> nauwelijks meer te onderscheiden.
> 7. Hoogtepunten label ik pas vanaf 5 meter en hoger (of beneden NAP),
> ik ben niet zo ge锟絥teresseerd of een stuk land nu op anderhalf of
> twee锟絥halve meter ligt. Ik weet 't, ben eigenwijs daarin.
> 8. De gemeentegrenzen als streepjes lukt niet goed in QGIS, omdat de
> Topgrenzen niet bestaat uit lijnen, maar uit vlakken. Elke lijn
> wordt dus in feite dubbel getekend, daarmee gaat het
> streepjes-effect helemaal verloren in QGIS. Ik vind de streepjes op
> de Top25raster trouwens soms net op een verdwaald huizenblok lijken
> (zie "Den Eik" rechts op de kaart).
> 9. De labels voor parkeerplaatsen, tankstations, carpoolplaatsen,
> torens en watertorens etc. heb ik nu ook overgenomen van de
> Top25raster. Het was even zoeken maar het zit er inderdaad echt in.
> Alleen even niet op deze screenshot.
> 10. Kleine details zoals sluisjes voor waterlopen die onder de snelweg
> doorgaan, heb ik (nog) niet gedaan.
> 11. Nu alleen nog de goede belijning voor ongelijkvloerse kruisingen van
> wegdelen van hetzelfde type... ;-)
>
> Ik hoor graag jullie opmerkingen, aanvullingen en suggesties van jullie.
> De komende weken worden de stedenkaarten op Wikipedia weer bijgewerkt.
>
> N.B. Wie weet wat er bij komt kijken om van deze opmaak een tiling
> service te maken? Waar moet je allemaal rekening mee houden?
>
> Groeten
>
> J.W.
>
>

Bart van Leeuwen

unread,
Jan 10, 2013, 7:57:32 AM1/10/13
to nlex...@googlegroups.com
Hoi Just,

Ik ben erg geïnteresseerd in de toolchain en de how-to om dit aan te praat te krijgen.
Ik zou het graag op mijn server een keer testen om te kijken hoe zich dat gedraagt.
zou je er misschien een blog post over kunnen schrijven welke tooling nodig is ?

Met Vriendelijke Groet / With Kind Regards
Bart van Leeuwen

@semanticfire

##############################################################
# netage.nl
#
http://netage.nl
# Enschedepad 76
# 1324 GJ Almere
# The Netherlands
# tel. +31(0)36-5347479
##############################################################

Frank Steggink

unread,
Jan 10, 2013, 3:21:08 PM1/10/13
to nlex...@googlegroups.com
Jan Willem,

Hier een paar puntsgewijze antwoorden:
2: De labels worden volgens mij apart bijgehouden. Heb je de beschikking
over het Top25-namen bestand? Zie ook hier:
http://mirror.openstreetmap.nl/kadaster/Top25/Kadaster_Top25_namen.zip.
ArcGIS heeft een aparte labeling-engine, Maplex, die vrij geavanceerd is.

3: Hier zit ik ook echt met Mapnik mee te worstelen, vooral met de
afstand tot andere labels. Het nadeel hiervan is dat alle labels erbij
worden betrokken, niet alleen van hetzelfde type. Ik zit erover te
denken om dit in mijn visualisatie in een aparte afbeelding te doen en
dit later te mergen. Het nadeel is dat er mogelijk collisions ontstaan.

4: Hoe ziet de kaart eruit waar meerdere vlakken op elkaar aansluiten?
Heb je dan een donkerblauwe lijn midden in het lichtere water? Deze
lijnen worden door een van de queries die ik je laatst gemaild heb bereken.

6: Dat komt omdat ook de loofboom-symbooltjes in dit vlak staan.

10 / 11: Ik hoop hier nog een keer aan te kunnen werken. De bruggen
(voor de verdikking) heb ik nog niet goed voor elkaar. De belijning an
sich is wel juist.

Frank

On 9-1-2013 22:22, J.W. wrote:
> Beste Geo-fanaten,
>
> Na de afgelopen weken steeds meer in de (door Bart dankzij NLextract
> gegenereerde) PostGIS Top10NL database te hebben ontdekt, heb ik ook
> stapsgewijs steeds meer Top10NL details toegevoegd op mijn kaarten.
> Graag wil ik wat resultaten met jullie delen.
> Bijgevoegd een plaatje met links mijn opmaak, en rechts de recent
> gepubliceerde offici锟絣e Top25raster.
>
> Wat mij opvalt:
>
> 1. Sommige straatnamen, zoals de Bisschopsweg, worden niet getoond
> door de labeling engine van QGIS. De benaming zit wel in de
> database, maar wordt pas zichtbaar bij meer inzoomen. Vind ik
> curieus, want op de plaat lijkt de weg toch echt wel lang genoeg
> voor dat label. Ik heb de optie "samengestelde wegdelen
> samenvoegen om dubbele labels te voorkomen" aangezet.
> 2. Namen van waterlopen krijg ik nog niet goed voor elkaar in QGIS.
> Waterdeel_lijn lukt nog wel (je kunt een label de lijn laten
> volgen), maar Waterdeel_vlak wordt een drama; de labels gaan alle
> kanten op, 锟絝 alleen horizontaal. Is dat vanuit Kadaster edel
> handwerk geweest of kan ArcGIS gewoon meer?
> 3. Labels op snelwegen en provinciale wegen krijg ik nog niet voor
> elkaar in QGIS; de labels die je bij mij ziet zijn een typisch
> geval van nabewerking met Photoshop.
> 4. De Waterdeel_vlakken heb ik nu ook een blauwe omlijning gegeven
> net zoals Top25raster, dat had ik tot nu toe nog niet gedaan, en
> ben er zeer tevreden over. Waterdeel_vlak en Waterdeel_lijn lijken
> nu veel meer 锟斤拷n geheel.
> 5. De labels voor fruitkwekerij en boomgaard lijken "confused" te
> zijn bij de Top25raster: bij de Tolakker is het een fruitkwekerij,
> ik zou verwacht daar het tekentje van de druif. Bij de boomgaard
> (Oostbroek) verwacht ik een boompje (QGIS tekent die font trouwens
> behoorlijk grof vind ik). Bij de Top25 wordt hetzelfde symbool
> gebruikt (boompje).
> 6. Het drassig land net onder het Oostbroek label is op de Top25
> nauwelijks meer te onderscheiden.
> 7. Hoogtepunten label ik pas vanaf 5 meter en hoger (of beneden NAP),
> ik ben niet zo ge锟絥teresseerd of een stuk land nu op anderhalf of
> twee锟絥halve meter ligt. Ik weet 't, ben eigenwijs daarin.
> 8. De gemeentegrenzen als streepjes lukt niet goed in QGIS, omdat de
> Topgrenzen niet bestaat uit lijnen, maar uit vlakken. Elke lijn
> wordt dus in feite dubbel getekend, daarmee gaat het
> streepjes-effect helemaal verloren in QGIS. Ik vind de streepjes
> op de Top25raster trouwens soms net op een verdwaald huizenblok
> lijken (zie "Den Eik" rechts op de kaart).
> 9. De labels voor parkeerplaatsen, tankstations, carpoolplaatsen,
> torens en watertorens etc. heb ik nu ook overgenomen van de
> Top25raster. Het was even zoeken maar het zit er inderdaad echt
> in. Alleen even niet op deze screenshot.
> 10. Kleine details zoals sluisjes voor waterlopen die onder de snelweg
> doorgaan, heb ik (nog) niet gedaan.
> 11. Nu alleen nog de goede belijning voor ongelijkvloerse kruisingen
> van wegdelen van hetzelfde type... ;-)
>
> Ik hoor graag jullie opmerkingen, aanvullingen en suggesties van jullie.
> De komende weken worden de stedenkaarten op Wikipedia weer bijgewerkt.
>
> N.B. Wie weet wat er bij komt kijken om van deze opmaak een tiling
> service te maken? Waar moet je allemaal rekening mee houden?
>
> Groeten
>
> J.W.
>
>

J.W.

unread,
Jan 10, 2013, 4:42:36 PM1/10/13
to nlex...@googlegroups.com
Hallo Frank, Edward e.a.,

1. Samengestelde wegdelen labelen: ik kom er nog niet goed achter of het te maken heeft met dat samengestelde wegdelen allemaal dezelfde "naam" krijgen of niet. Hier lijken in de dataset nog wat onvolkomenheden te zitten. De ringweg in Tilburg is een goed voorbeeld: ook met het vinkje "Samengestelde wegdelen samenvoegen om meerdere labels te voorkómen" verschijnt op elk wegdeel weer die naam. En daar zijn meerdere voorbeelden van te vinden. Dus wel hetzelfde naamlabel, maar toch steeds de naam herhaald. Ik heb daar nog geen oplossing voor.

2. Plaatsnamen uit Top25-namenbestand: Ah, dat kan veel verklaren. Dan is het misschien teveel gevraagd om vanuit de Top10 de plaatsnamen in verschillende groottes op het scherm te krijgen. Dank je voor de link naar de zipfile.

3. Labels bovenop "road shields": Ik kan in QGIS wel een rode rechthoek plaatsen, en daar bovenop een lettertype-gebaseerd symbool, maar ik kan vervolgens niet kiezen welk veld ik daar geplot wil hebben. Misschien zie ik wat over het hoofd hoor...

4. Waterdeel_vlak omlijning: nee, ik krijg geen gekke donkerblauwe lijnen dwars door watervlakken, want ik heb er nu twee lagen van gemaakt: één laag die alleen de donkerblauwe omlijning weergeeft van de totale dataset "Waterdeel_vlak", en daarboven een laag die de verschillende polygonen in de juiste lichtblauwe kleur weergeeft (zónder omranding dus). Eigenlijk dezelfde "truc" als bij de Wegdeel_vlakken.

10. Ik heb nog niet de tijd kunnen nemen om een kleinere dataset te pakken voor de tests met de wegen. Ik wacht bij voorkeur tot je een versie van het script hebt waar jij het volste vertrouwen in hebt, en dan zal ik het nog eens proberen. 

11. Tiling: zou ik erg gaaf vinden natuurlijk, dus ik ondersteun het verzoek van Bart van Leeuwen van harte.

Mooie discussiegroep, ik leer hier ontzettend veel!

Groeten,

JW



Op donderdag 10 januari 2013 21:21:08 UTC+1 schreef Frank Steggink het volgende:
> gepubliceerde offici�le Top25raster.
>
> Wat mij opvalt:
>
>  1. Sommige straatnamen, zoals de Bisschopsweg, worden niet getoond
>     door de labeling engine van QGIS. De benaming zit wel in de
>     database, maar wordt pas zichtbaar bij meer inzoomen. Vind ik
>     curieus, want op de plaat lijkt de weg toch echt wel lang genoeg
>     voor dat label. Ik heb de optie "samengestelde wegdelen
>     samenvoegen om dubbele labels te voorkomen" aangezet.
>  2. Namen van waterlopen krijg ik nog niet goed voor elkaar in QGIS.
>     Waterdeel_lijn lukt nog wel (je kunt een label de lijn laten
>     volgen), maar Waterdeel_vlak wordt een drama; de labels gaan alle
>     kanten op, �f alleen horizontaal. Is dat vanuit Kadaster edel
>     handwerk geweest of kan ArcGIS gewoon meer?
>  3. Labels op snelwegen en provinciale wegen krijg ik nog niet voor
>     elkaar in QGIS; de labels die je bij mij ziet zijn een typisch
>     geval van nabewerking met Photoshop.
>  4. De Waterdeel_vlakken heb ik nu ook een blauwe omlijning gegeven
>     net zoals Top25raster, dat had ik tot nu toe nog niet gedaan, en
>     ben er zeer tevreden over. Waterdeel_vlak en Waterdeel_lijn lijken
>     nu veel meer ��n geheel.
>  5. De labels voor fruitkwekerij en boomgaard lijken "confused" te
>     zijn bij de Top25raster: bij de Tolakker is het een fruitkwekerij,
>     ik zou verwacht daar het tekentje van de druif. Bij de boomgaard
>     (Oostbroek) verwacht ik een boompje (QGIS tekent die font trouwens
>     behoorlijk grof vind ik). Bij de Top25 wordt hetzelfde symbool
>     gebruikt (boompje).
>  6. Het drassig land net onder het Oostbroek label is op de Top25
>     nauwelijks meer te onderscheiden.
>  7. Hoogtepunten label ik pas vanaf 5 meter en hoger (of beneden NAP),
>     ik ben niet zo ge�nteresseerd of een stuk land nu op anderhalf of
>     twee�nhalve meter ligt. Ik weet 't, ben eigenwijs daarin.

Just van den Broecke

unread,
Jan 10, 2013, 5:05:55 PM1/10/13
to nlex...@googlegroups.com
Hoi Bart,

Dat wil ik wel doen. Heb ik eerder voor de OSM/Mapnik/TileCache-chain in
RD gedaan:
http://justobjects.org/blog/2010/openstreetmap-tiles-for-dutch-projection-epsg28992.


Ik moet echter eerst de QGIS-Server/MapProxy chain nog opzetten, maar
die zal stukken eenvoudiger zijn en is al meerdere keren gedaan, bijv
door Edward/Richard zag ik ergens voorbij komen. Technisch niet heel
ingewikkeld, maar het gaat er meer om een esthetisch mooie kaart te
krijgen als we meerdere zoomlevels krijgen (zie eerder mail), de dataset
heet niet voor niets TOP10nl :-). groeten,

Just



On 10-01-13 13:57, Bart van Leeuwen wrote:
> Hoi Just,
>
> Ik ben erg ge�nteresseerd in de toolchain en de how-to om dit aan te
> praat te krijgen.
> Ik zou het graag op mijn server een keer testen om te kijken hoe zich
> dat gedraagt.
> zou je er misschien een blog post over kunnen schrijven welke tooling
> nodig is ?
>
> Met Vriendelijke Groet / With Kind Regards
> Bart van Leeuwen
> @semanticfire
>
> ##############################################################
> # netage.nl
> # http://netage.nl <http://netage.nl/>
> # Enschedepad 76
> # 1324 GJ Almere
> # The Netherlands
> # tel. +31(0)36-5347479
> ##############################################################
>
> --
> Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> Home pagina: http://www.nlextract.nl
> Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> Afmelden: nlextract+...@googlegroups.com
> Meer opties: http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en


--
kind regards / met vriendelijke groet,

--Just

Just van den Broecke ju...@justobjects.nl
Just Objects B.V. tel +31 65 4268627 Skype: justb4
The Netherlands http://www.justobjects.nl





Just van den Broecke

unread,
Jan 10, 2013, 5:43:43 PM1/10/13
to nlex...@googlegroups.com
Hallo J.W, Frank, Edward e.a.a.,

Ik voel een NLExtract/Top10/BAG/QGIS Hacking Day opkomen...

Als beginnende QGIS-er heb ik een simpeler vraag, zie att. Op grond van
J.W.'s QGIS project file (gestuurd op 28.12.12:
2012-12-Top10BAG-RESET.qgs) heb ik door de DB connectie-gegevens te
wijzigen het project kunnen openen. Ik zie echter bij kruisingen vaak
witte vlakken, zie att. Dit plaatje is bij mij om de hoek en ik weet dat
dit (Amsterdamseweg in A'veen) gewoon een asfaltweg is waar een fietspad
kruist. De object identificatie laat echter zien dat waar het fietspad
de weg kruist, het wegdeel-vlak typeweg (1:overig) is, en dus wit is
maar zou (1:regionale weg) moeten zijn om aaneen te sluiten.

Mijn vragen zijn:
- Top10NL is aaneensluitend-vlakgericht dus er kan geen overlap zijn
(dat er een (1:regionale weg) onder ligt) of toch?
- J.W.: je doet nabewerking met Photoshop: vul je dit handmatig?
- ook TDB/Visualisatiecodes helpen niet (zijn verschillend voor kruising
en doorgaande regionale weg).

Via GIS analyse is er natuurlijk wel achter te komen hoe deze kruisingen
ingekleurd zouden moeten worden. Maar mogelijk mis ik iets fundamenteels
hier, of is mijn omzetting van de .qgs niet helemaal goed gegaan of heb
ik een oude .qgs project versie?

groeten,

Just



On 10-01-13 22:42, J.W. wrote:
> Hallo Frank, Edward e.a.,
>
> 1. Samengestelde wegdelen labelen: ik kom er nog niet goed achter of het
> te maken heeft met dat samengestelde wegdelen allemaal dezelfde "naam"
> krijgen of niet. Hier lijken in de dataset nog wat onvolkomenheden te
> zitten. De ringweg in Tilburg is een goed voorbeeld: ook met het vinkje
> "Samengestelde wegdelen samenvoegen om meerdere labels te voork�men"
> verschijnt op elk wegdeel weer die naam. En daar zijn meerdere
> voorbeelden van te vinden. Dus wel hetzelfde naamlabel, maar toch steeds
> de naam herhaald. Ik heb daar nog geen oplossing voor.
>
> 2. Plaatsnamen uit Top25-namenbestand: Ah, dat kan veel verklaren. Dan
> is het misschien teveel gevraagd om vanuit de Top10 de plaatsnamen in
> verschillende groottes op het scherm te krijgen. Dank je voor de link
> naar de zipfile.
>
> 3. Labels bovenop "road shields": Ik kan in QGIS wel een rode rechthoek
> plaatsen, en daar bovenop een lettertype-gebaseerd symbool, maar ik kan
> vervolgens niet kiezen welk veld ik daar geplot wil hebben. Misschien
> zie ik wat over het hoofd hoor...
>
> 4. Waterdeel_vlak omlijning: nee, ik krijg geen gekke donkerblauwe
> lijnen dwars door watervlakken, want ik heb er nu twee lagen van
> gemaakt: ��n laag die alleen de donkerblauwe omlijning weergeeft van de
> totale dataset "Waterdeel_vlak", en daarboven een laag die de
> verschillende polygonen in de juiste lichtblauwe kleur weergeeft (z�nder
> omranding dus). Eigenlijk dezelfde "truc" als bij de Wegdeel_vlakken.
>
> 10. Ik heb nog niet de tijd kunnen nemen om een kleinere dataset te
> pakken voor de tests met de wegen. Ik wacht bij voorkeur tot je een
> versie van het script hebt waar jij het volste vertrouwen in hebt, en
> dan zal ik het nog eens proberen.
>
> 11. Tiling: zou ik erg gaaf vinden natuurlijk, dus ik ondersteun het
> verzoek van Bart van Leeuwen van harte.
>
> Mooie discussiegroep, ik leer hier ontzettend veel!
>
> Groeten,
>
> JW
>
>
>
> Op donderdag 10 januari 2013 21:21:08 UTC+1 schreef Frank Steggink het
> volgende:
>
> Jan Willem,
>
> Hier een paar puntsgewijze antwoorden:
> 2: De labels worden volgens mij apart bijgehouden. Heb je de
> beschikking
> over het Top25-namen bestand? Zie ook hier:
> http://mirror.openstreetmap.nl/kadaster/Top25/Kadaster_Top25_namen.zip
> <http://mirror.openstreetmap.nl/kadaster/Top25/Kadaster_Top25_namen.zip>.
>
> ArcGIS heeft een aparte labeling-engine, Maplex, die vrij
> geavanceerd is.
>
> 3: Hier zit ik ook echt met Mapnik mee te worstelen, vooral met de
> afstand tot andere labels. Het nadeel hiervan is dat alle labels erbij
> worden betrokken, niet alleen van hetzelfde type. Ik zit erover te
> denken om dit in mijn visualisatie in een aparte afbeelding te doen en
> dit later te mergen. Het nadeel is dat er mogelijk collisions ontstaan.
>
> 4: Hoe ziet de kaart eruit waar meerdere vlakken op elkaar aansluiten?
> Heb je dan een donkerblauwe lijn midden in het lichtere water? Deze
> lijnen worden door een van de queries die ik je laatst gemaild heb
> bereken.
>
> 6: Dat komt omdat ook de loofboom-symbooltjes in dit vlak staan.
>
> 10 / 11: Ik hoop hier nog een keer aan te kunnen werken. De bruggen
> (voor de verdikking) heb ik nog niet goed voor elkaar. De belijning an
> sich is wel juist.
>
> Frank
>
> On 9-1-2013 22:22, J.W. wrote:
> > Beste Geo-fanaten,
> >
> > Na de afgelopen weken steeds meer in de (door Bart dankzij NLextract
> > gegenereerde) PostGIS Top10NL database te hebben ontdekt, heb ik ook
> > stapsgewijs steeds meer Top10NL details toegevoegd op mijn kaarten.
> > Graag wil ik wat resultaten met jullie delen.
> > Bijgevoegd een plaatje met links mijn opmaak, en rechts de recent
> > gepubliceerde offici�le Top25raster.
> >
> > Wat mij opvalt:
> >
> > 1. Sommige straatnamen, zoals de Bisschopsweg, worden niet getoond
> > door de labeling engine van QGIS. De benaming zit wel in de
> > database, maar wordt pas zichtbaar bij meer inzoomen. Vind ik
> > curieus, want op de plaat lijkt de weg toch echt wel lang genoeg
> > voor dat label. Ik heb de optie "samengestelde wegdelen
> > samenvoegen om dubbele labels te voorkomen" aangezet.
> > 2. Namen van waterlopen krijg ik nog niet goed voor elkaar in QGIS.
> > Waterdeel_lijn lukt nog wel (je kunt een label de lijn laten
> > volgen), maar Waterdeel_vlak wordt een drama; de labels gaan
> alle
> > kanten op, �f alleen horizontaal. Is dat vanuit Kadaster edel
> > handwerk geweest of kan ArcGIS gewoon meer?
> > 3. Labels op snelwegen en provinciale wegen krijg ik nog niet voor
> > elkaar in QGIS; de labels die je bij mij ziet zijn een typisch
> > geval van nabewerking met Photoshop.
> > 4. De Waterdeel_vlakken heb ik nu ook een blauwe omlijning gegeven
> > net zoals Top25raster, dat had ik tot nu toe nog niet gedaan, en
> > ben er zeer tevreden over. Waterdeel_vlak en Waterdeel_lijn
> lijken
> > nu veel meer ��n geheel.
> > 5. De labels voor fruitkwekerij en boomgaard lijken "confused" te
> > zijn bij de Top25raster: bij de Tolakker is het een
> fruitkwekerij,
> > ik zou verwacht daar het tekentje van de druif. Bij de boomgaard
> > (Oostbroek) verwacht ik een boompje (QGIS tekent die font
> trouwens
> > behoorlijk grof vind ik). Bij de Top25 wordt hetzelfde symbool
> > gebruikt (boompje).
> > 6. Het drassig land net onder het Oostbroek label is op de Top25
> > nauwelijks meer te onderscheiden.
> > 7. Hoogtepunten label ik pas vanaf 5 meter en hoger (of beneden
> NAP),
> > ik ben niet zo ge�nteresseerd of een stuk land nu op
> anderhalf of
> > twee�nhalve meter ligt. Ik weet 't, ben eigenwijs daarin.
> > Groep mailen: nlex...@googlegroups.com <javascript:>
> > Afmelden: nlextract+...@googlegroups.com <javascript:>
> > Meer opties: http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>
top10-jw-qgis-kruisingen-issue.jpg

J.W.

unread,
Jan 11, 2013, 1:34:45 AM1/11/13
to nlex...@googlegroups.com
Hallo Just,

Het (voorlopige) antwoord op je vraag is tweeledig:
1. Na 28 december heb ik juist op de kruisingen waar fietspaden bij betrokken zijn, nog verbeteringen kunnen doorvoeren. Je krijgt dus binnenkort een nieuw QGIS project bestand van me ;-)
2. Dan nog blijven er 'fouten' in de dataset zitten, vooral bij kruisingen, die foutief getypeerd zijn. Het voorbeeld dat jij aanhaalt, is met geen mogelijkheid automatisch correct in te kleuren. Daar zijn nog zat gevallen van te vinden in het land. Het gebeurt bijv. ook bij hoofdverkeersgebruik (2:gemengd verkeer,voetgangers), dat je op de ene plek oudroze wilt zien, maar in de andere stad wit. Tja, dan houdt 't op. Sowieso is een hoofdverkeersgebruik='gemengd verkeer' vragen om moeilijkheden bij het inkleuren, vind ik. Vlees noch visch.

Bijgevoegd een plaatje van hoe dat stukje Amstelveen er bij mij nu uitziet. 
Ik doe inderdaad nog wat minimale nabewerking in Photoshop voor gênante gevallen zoals bij R'dam Zestienhoven, maar op de schaal waarop ik m'n kaarten publiceer zijn kruisingen zoals in jouw geval al te klein om op te vallen.

N.B. Wat betreft mijn vraag over de labels op snelwegen: ik zat te snurken. Het lettertype plak je niet op het rode vierkantje erbij (in het symbool-opmaakmenu), maar via het aparte menu-item "Labels" in het menu "Kaartlagen". Dan werkt 't wel. De enige uitdaging is dan nog hoe je voorkomt dat je tientallen snelweglabeltjes krijgt die je niet wilt. Dat kan bijvoorbeeld door ze alleen te tonen op hartlijnen die langer dan [heel lang] zijn. :-)

Groeten,

J.W.


Op donderdag 10 januari 2013 23:43:43 UTC+1 schreef Just van den Broecke het volgende:
> "Samengestelde wegdelen samenvoegen om meerdere labels te voork�men"
> verschijnt op elk wegdeel weer die naam. En daar zijn meerdere
> voorbeelden van te vinden. Dus wel hetzelfde naamlabel, maar toch steeds
> de naam herhaald. Ik heb daar nog geen oplossing voor.
>
> 2. Plaatsnamen uit Top25-namenbestand: Ah, dat kan veel verklaren. Dan
> is het misschien teveel gevraagd om vanuit de Top10 de plaatsnamen in
> verschillende groottes op het scherm te krijgen. Dank je voor de link
> naar de zipfile.
>
> 3. Labels bovenop "road shields": Ik kan in QGIS wel een rode rechthoek
> plaatsen, en daar bovenop een lettertype-gebaseerd symbool, maar ik kan
> vervolgens niet kiezen welk veld ik daar geplot wil hebben. Misschien
> zie ik wat over het hoofd hoor...
>
> 4. Waterdeel_vlak omlijning: nee, ik krijg geen gekke donkerblauwe
> lijnen dwars door watervlakken, want ik heb er nu twee lagen van
> gemaakt: ��n laag die alleen de donkerblauwe omlijning weergeeft van de
> totale dataset "Waterdeel_vlak", en daarboven een laag die de
> verschillende polygonen in de juiste lichtblauwe kleur weergeeft (z�nder
>      > gepubliceerde offici�le Top25raster.
>      >
>      > Wat mij opvalt:
>      >
>      >  1. Sommige straatnamen, zoals de Bisschopsweg, worden niet getoond
>      >     door de labeling engine van QGIS. De benaming zit wel in de
>      >     database, maar wordt pas zichtbaar bij meer inzoomen. Vind ik
>      >     curieus, want op de plaat lijkt de weg toch echt wel lang genoeg
>      >     voor dat label. Ik heb de optie "samengestelde wegdelen
>      >     samenvoegen om dubbele labels te voorkomen" aangezet.
>      >  2. Namen van waterlopen krijg ik nog niet goed voor elkaar in QGIS.
>      >     Waterdeel_lijn lukt nog wel (je kunt een label de lijn laten
>      >     volgen), maar Waterdeel_vlak wordt een drama; de labels gaan
>     alle
>      >     kanten op, �f alleen horizontaal. Is dat vanuit Kadaster edel
>      >     handwerk geweest of kan ArcGIS gewoon meer?
>      >  3. Labels op snelwegen en provinciale wegen krijg ik nog niet voor
>      >     elkaar in QGIS; de labels die je bij mij ziet zijn een typisch
>      >     geval van nabewerking met Photoshop.
>      >  4. De Waterdeel_vlakken heb ik nu ook een blauwe omlijning gegeven
>      >     net zoals Top25raster, dat had ik tot nu toe nog niet gedaan, en
>      >     ben er zeer tevreden over. Waterdeel_vlak en Waterdeel_lijn
>     lijken
>      >     nu veel meer ��n geheel.
>      >  5. De labels voor fruitkwekerij en boomgaard lijken "confused" te
>      >     zijn bij de Top25raster: bij de Tolakker is het een
>     fruitkwekerij,
>      >     ik zou verwacht daar het tekentje van de druif. Bij de boomgaard
>      >     (Oostbroek) verwacht ik een boompje (QGIS tekent die font
>     trouwens
>      >     behoorlijk grof vind ik). Bij de Top25 wordt hetzelfde symbool
>      >     gebruikt (boompje).
>      >  6. Het drassig land net onder het Oostbroek label is op de Top25
>      >     nauwelijks meer te onderscheiden.
>      >  7. Hoogtepunten label ik pas vanaf 5 meter en hoger (of beneden
>     NAP),
>      >     ik ben niet zo ge�nteresseerd of een stuk land nu op
>     anderhalf of
>      >     twee�nhalve meter ligt. Ik weet 't, ben eigenwijs daarin.
2013-01-Amstelveen-stukje-test1.jpg

J.W.

unread,
Jan 11, 2013, 2:13:05 AM1/11/13
to nlex...@googlegroups.com
Hoi,
Nog een voorbeeldje uit Amstelveen dat illustreert hoeveel er nog op kruisingen verbeterd zou moeten worden in de data. Het grote kruispunt is prima, en de rotonde verderop weer niet. Overigens is Amstelveen net een stukje Nederland waar meer dan gemiddeld foutjes in zitten, heb ik gemerkt. Zo heeft Utrecht-stad in veel parken nog foutjes, terwijl de parken in de meeste andere steden prima renderen. 
Groeten,
JW


Op vrijdag 11 januari 2013 07:34:45 UTC+1 schreef J.W. het volgende:
2013-01-Amstelveen-stukje-test2.jpg

Edward Mac Gillavry

unread,
Jan 11, 2013, 2:56:20 AM1/11/13
to nlex...@googlegroups.com

Ik heb al verhalen gehoord van gis-medewerkers bij gemeenten die dit voor hun eigen gemeente handmatig bijwerken...

Groet,

Edward
Op 11 jan. 2013 08:13 schreef "J.W." <janwille...@gmail.com> het volgende:

Frank Steggink

unread,
Jan 11, 2013, 3:32:06 AM1/11/13
to nlex...@googlegroups.com
Deze fouten zijn ook zichtbaar in TOP25raster. Zie o.a. het plaatje
van het centrum van Zeist. Daar loopt een gele weg, maar de
kruisingsvlakken zijn oranje. Deze fouten zijn wel automatisch op te
lossen, door slim gebruik te maken van de hartlijnen die op deze
kruisingen bij elkaar komen.

Frank

Just van den Broecke

unread,
Jan 11, 2013, 7:37:21 AM1/11/13
to nlex...@googlegroups.com
On 11-01-13 09:32, Frank Steggink wrote:
> Deze fouten zijn ook zichtbaar in TOP25raster. Zie o.a. het plaatje van
> het centrum van Zeist. Daar loopt een gele weg, maar de kruisingsvlakken
> zijn oranje. Deze fouten zijn wel automatisch op te lossen, door slim
> gebruik te maken van de hartlijnen die op deze kruisingen bij elkaar komen.
Daar (hartlijnen bij kruisingen gebruiken) dacht ik ook aan, even hardop
denkend:

- bijbehorende wegvlakken van die hartlijnen zijn te achterhalen (zelfde
Top10 id's als hartlijnen)
- de kruising van 2 hartlijnen levert een punt
- onder dit punt ligt een wegvlak
- als typeweg van dit wegvlak hetzelfde is als de 2 wegvlakken, dan ok
- als typeweg gelijk is aan een van de 2 wegvlakken in principe ook ok
- als typeweg aan geen van beide wegvlakken gelijk is, kleur dan gelijk
aan "hoogste orde" van de 2 wegvlakken, dus bijv "regionale weg" gaat
boven "overig"
- ook hoofdverkeersgebruik attribuut (is vaak (1:overig) op die
kruisingen) samen met typeweg in vergelijking gebruiken

Iets in deze trant, of via alle "kruising" wegdelen, de aangrenzende
wegvlakken acherhalen, met een hoop PostGIS, misschien GRASS functies.

Voor mijn bewuste kruising in Amstelveen (zie att) is typeweg en
hoofdverkeersgebruik van wegvlak beide "overig" terwijl de aangrenzende
wegvlakken resp "regionale weg"/"gemengd verkeer" en
"overig"/"fietsers,bromfietsers" zijn. In dit geval is "regionale
weg"/"gemengd verkeer" een hogere orde en wordt kruising overeenkomstig
ingekleurd (ook omdat hoogtenivo's beiden 0 zijn).

Misschien iets voor een QGIS plugin, maar beter een nabewerking op
Top10NL tabellen, zodat het ook in andere situaties als WMS/SLD werkt,
plus terugmelding naar Kadaster.

Ik heb niemand nog gehoord over die visualisatie-codes. Ik zal het
originele doc van de heer P. Lentjes (Kadaster) eens opduiken en zie
att. 2, geleverd bij Top10NL (1.1.1 sept 2012 denk ik). Op die bewuste
kruising is die code 10790 en laat die nu net niet in de att. 2 tabellen
staan ! (of is mogelijk gecorrigeerd in nov 2012 Top10 release).

groeten,

Just
>> voor g�nante gevallen zoals bij R'dam Zestienhoven, maar op de schaal
>> voork�men"
>>>>> > verschijnt op elk wegdeel weer die naam. En daar zijn meerdere
>>>>> > voorbeelden van te vinden. Dus wel hetzelfde naamlabel, maar toch
>> steeds
>>>>> > de naam herhaald. Ik heb daar nog geen oplossing voor.
>>>>> >
>>>>> > 2. Plaatsnamen uit Top25-namenbestand: Ah, dat kan veel verklaren.
>> Dan
>>>>> > is het misschien teveel gevraagd om vanuit de Top10 de
>>>>> plaatsnamen in
>>>>> > verschillende groottes op het scherm te krijgen. Dank je voor de
>>>>> link
>>>>> > naar de zipfile.
>>>>> >
>>>>> > 3. Labels bovenop "road shields": Ik kan in QGIS wel een rode
>> rechthoek
>>>>> > plaatsen, en daar bovenop een lettertype-gebaseerd symbool, maar ik
>> kan
>>>>> > vervolgens niet kiezen welk veld ik daar geplot wil hebben.
>>>>> Misschien
>>>>> > zie ik wat over het hoofd hoor...
>>>>> >
>>>>> > 4. Waterdeel_vlak omlijning: nee, ik krijg geen gekke donkerblauwe
>>>>> > lijnen dwars door watervlakken, want ik heb er nu twee lagen van
>>>>> > gemaakt: ��n laag die alleen de donkerblauwe omlijning weergeeft
>> van de
>>>>> > totale dataset "Waterdeel_vlak", en daarboven een laag die de
>>>>> > verschillende polygonen in de juiste lichtblauwe kleur weergeeft
>> (z�nder
>>>>> > > gepubliceerde offici�le Top25raster.
>>>>> > >
>>>>> > > Wat mij opvalt:
>>>>> > >
>>>>> > > 1. Sommige straatnamen, zoals de Bisschopsweg, worden niet
>> getoond
>>>>> > > door de labeling engine van QGIS. De benaming zit wel in
>> de
>>>>> > > database, maar wordt pas zichtbaar bij meer inzoomen.
>>>>> Vind
>> ik
>>>>> > > curieus, want op de plaat lijkt de weg toch echt wel lang
>> genoeg
>>>>> > > voor dat label. Ik heb de optie "samengestelde wegdelen
>>>>> > > samenvoegen om dubbele labels te voorkomen" aangezet.
>>>>> > > 2. Namen van waterlopen krijg ik nog niet goed voor
>>>>> elkaar in
>> QGIS.
>>>>> > > Waterdeel_lijn lukt nog wel (je kunt een label de lijn
>> laten
>>>>> > > volgen), maar Waterdeel_vlak wordt een drama; de labels
>> gaan
>>>>> > alle
>>>>> > > kanten op, �f alleen horizontaal. Is dat vanuit
>>>>> Kadaster
>> edel
>>>>> > > handwerk geweest of kan ArcGIS gewoon meer?
>>>>> > > 3. Labels op snelwegen en provinciale wegen krijg ik nog
>>>>> niet
>> voor
>>>>> > > elkaar in QGIS; de labels die je bij mij ziet zijn een
>> typisch
>>>>> > > geval van nabewerking met Photoshop.
>>>>> > > 4. De Waterdeel_vlakken heb ik nu ook een blauwe omlijning
>> gegeven
>>>>> > > net zoals Top25raster, dat had ik tot nu toe nog niet
>> gedaan, en
>>>>> > > ben er zeer tevreden over. Waterdeel_vlak en
>> Waterdeel_lijn
>>>>> > lijken
>>>>> > > nu veel meer ��n geheel.
>>>>> > > 5. De labels voor fruitkwekerij en boomgaard lijken
>> "confused" te
>>>>> > > zijn bij de Top25raster: bij de Tolakker is het een
>>>>> > fruitkwekerij,
>>>>> > > ik zou verwacht daar het tekentje van de druif. Bij de
>> boomgaard
>>>>> > > (Oostbroek) verwacht ik een boompje (QGIS tekent die font
>>>>> > trouwens
>>>>> > > behoorlijk grof vind ik). Bij de Top25 wordt hetzelfde
>> symbool
>>>>> > > gebruikt (boompje).
>>>>> > > 6. Het drassig land net onder het Oostbroek label is op de
>> Top25
>>>>> > > nauwelijks meer te onderscheiden.
>>>>> > > 7. Hoogtepunten label ik pas vanaf 5 meter en hoger (of
>> beneden
>>>>> > NAP),
>>>>> > > ik ben niet zo ge�nteresseerd of een stuk land nu op
>>>>> > anderhalf of
>>>>> > > twee�nhalve meter ligt. Ik weet 't, ben eigenwijs
top10-jw-qgis-kruisingen-issue2.jpg
Visualisatiecodes_TOP10NL_1_1_1.pdf

Just van den Broecke

unread,
Jan 11, 2013, 8:29:25 AM1/11/13
to nlex...@googlegroups.com
In PDOK is die bewuste kruising wel als regionale weg ingekleurd. (zie
att.). Zie ook via http://apps.heron-mc.org/previewapp (beetje promotie
voor een ander project waar ik aan werk: de Heron Mapping Client).
Bekijk ook eens de Top50 Vector, bij Muiden in IJsselmeer een groot
groen vierkant of is daar inmiddels weer een Zuiderzeepolder :-)?

De Top10NL in PDOK is op basis van een Shapefile levering als ik het wel
heb. De WMS is via GeoServer met SLDs. Voor Regionale wegvlakken is de
volgende Rule:

<Rule>
<Name>Regionale weg</Name>
<Title>Regionale weg</Title>
<ogc:Filter>
<ogc:PropertyIsEqualTo>
<ogc:PropertyName>symbol_h0</ogc:PropertyName>
<ogc:Literal>103</ogc:Literal>
</ogc:PropertyIsEqualTo>
</ogc:Filter>
<MinScaleDenominator>0</MinScaleDenominator>
<MaxScaleDenominator>25000</MaxScaleDenominator>
<PolygonSymbolizer>
<Fill>
<CssParameter name="fill">#FFAA00</CssParameter>
</Fill>
<Stroke>
<CssParameter name="stroke">#FFAA00</CssParameter>
</Stroke>
</PolygonSymbolizer>
</Rule>

Hier zitten weer andere attributen in dan de GML-versie bijv. symbol_h0,
die zullen iets met de visualisatie-codes te maken hebben.

groeten,

Just
>>> voor g阯ante gevallen zoals bij R'dam Zestienhoven, maar op de schaal
>>> voork锟絤en"
>>>>>> > verschijnt op elk wegdeel weer die naam. En daar zijn meerdere
>>>>>> > voorbeelden van te vinden. Dus wel hetzelfde naamlabel, maar toch
>>> steeds
>>>>>> > de naam herhaald. Ik heb daar nog geen oplossing voor.
>>>>>> >
>>>>>> > 2. Plaatsnamen uit Top25-namenbestand: Ah, dat kan veel verklaren.
>>> Dan
>>>>>> > is het misschien teveel gevraagd om vanuit de Top10 de
>>>>>> plaatsnamen in
>>>>>> > verschillende groottes op het scherm te krijgen. Dank je voor de
>>>>>> link
>>>>>> > naar de zipfile.
>>>>>> >
>>>>>> > 3. Labels bovenop "road shields": Ik kan in QGIS wel een rode
>>> rechthoek
>>>>>> > plaatsen, en daar bovenop een lettertype-gebaseerd symbool, maar ik
>>> kan
>>>>>> > vervolgens niet kiezen welk veld ik daar geplot wil hebben.
>>>>>> Misschien
>>>>>> > zie ik wat over het hoofd hoor...
>>>>>> >
>>>>>> > 4. Waterdeel_vlak omlijning: nee, ik krijg geen gekke donkerblauwe
>>>>>> > lijnen dwars door watervlakken, want ik heb er nu twee lagen van
>>>>>> > gemaakt: 锟斤拷n laag die alleen de donkerblauwe omlijning
>>>>>> weergeeft
>>> van de
>>>>>> > totale dataset "Waterdeel_vlak", en daarboven een laag die de
>>>>>> > verschillende polygonen in de juiste lichtblauwe kleur weergeeft
>>> (z锟絥der
>>>>>> > > gepubliceerde offici锟絣e Top25raster.
>>>>>> > >
>>>>>> > > Wat mij opvalt:
>>>>>> > >
>>>>>> > > 1. Sommige straatnamen, zoals de Bisschopsweg, worden niet
>>> getoond
>>>>>> > > door de labeling engine van QGIS. De benaming zit wel in
>>> de
>>>>>> > > database, maar wordt pas zichtbaar bij meer inzoomen.
>>>>>> Vind
>>> ik
>>>>>> > > curieus, want op de plaat lijkt de weg toch echt wel
>>>>>> lang
>>> genoeg
>>>>>> > > voor dat label. Ik heb de optie "samengestelde wegdelen
>>>>>> > > samenvoegen om dubbele labels te voorkomen" aangezet.
>>>>>> > > 2. Namen van waterlopen krijg ik nog niet goed voor
>>>>>> elkaar in
>>> QGIS.
>>>>>> > > Waterdeel_lijn lukt nog wel (je kunt een label de lijn
>>> laten
>>>>>> > > volgen), maar Waterdeel_vlak wordt een drama; de labels
>>> gaan
>>>>>> > alle
>>>>>> > > kanten op, 锟絝 alleen horizontaal. Is dat vanuit
>>>>>> Kadaster
>>> edel
>>>>>> > > handwerk geweest of kan ArcGIS gewoon meer?
>>>>>> > > 3. Labels op snelwegen en provinciale wegen krijg ik nog
>>>>>> niet
>>> voor
>>>>>> > > elkaar in QGIS; de labels die je bij mij ziet zijn een
>>> typisch
>>>>>> > > geval van nabewerking met Photoshop.
>>>>>> > > 4. De Waterdeel_vlakken heb ik nu ook een blauwe omlijning
>>> gegeven
>>>>>> > > net zoals Top25raster, dat had ik tot nu toe nog niet
>>> gedaan, en
>>>>>> > > ben er zeer tevreden over. Waterdeel_vlak en
>>> Waterdeel_lijn
>>>>>> > lijken
>>>>>> > > nu veel meer 锟斤拷n geheel.
>>>>>> > > 5. De labels voor fruitkwekerij en boomgaard lijken
>>> "confused" te
>>>>>> > > zijn bij de Top25raster: bij de Tolakker is het een
>>>>>> > fruitkwekerij,
>>>>>> > > ik zou verwacht daar het tekentje van de druif. Bij de
>>> boomgaard
>>>>>> > > (Oostbroek) verwacht ik een boompje (QGIS tekent die
>>>>>> font
>>>>>> > trouwens
>>>>>> > > behoorlijk grof vind ik). Bij de Top25 wordt hetzelfde
>>> symbool
>>>>>> > > gebruikt (boompje).
>>>>>> > > 6. Het drassig land net onder het Oostbroek label is op de
>>> Top25
>>>>>> > > nauwelijks meer te onderscheiden.
>>>>>> > > 7. Hoogtepunten label ik pas vanaf 5 meter en hoger (of
>>> beneden
>>>>>> > NAP),
>>>>>> > > ik ben niet zo ge锟絥teresseerd of een stuk land nu op
>>>>>> > anderhalf of
>>>>>> > > twee锟絥halve meter ligt. Ik weet 't, ben eigenwijs
top10-pdok-kruisingen-issue.jpg

Edward Mac Gillavry

unread,
Jan 11, 2013, 8:37:48 AM1/11/13
to nlex...@googlegroups.com
Inderdaad was symbol_h0 een attribuut, die alleen in de FGDB-levering van TOP10NL beschikbaar was. Omdat Kadaster nu alleen nog maar in GML uitlevert, is sinds kort de visualisatiecode toegevoegd om de klanten tegemoet te komen die gebruik maakten van deze code. De manier waarop de waarde voor symbol_h0 wordt vastgesteld vat redelijk het denkwerk van Just samen... ;-)

In de Top50Vector is dit wel goed gekomen, omdat dit vroeger handmatig werd afgeleid uit de TOP10NL. Cartografen (wie kent ze nog) voerden dit werk uit. Nu wordt het geautomatiseerd aangepakt, waardoor de handmatige verbeteringen van de cartografen zullen wegvallen. Gelukkig komen dit soort "foutjes" nu ook voor de Kadaster-mensen naar voren en ontstaat er een prikkel om dit goed op te lossen in TOP10NL, omdat anders de kaart TOP50NL er niet goed uit zal gaan zien.

Groet,

Edward

2013/1/11 Just van den Broecke <ju...@justobjects.nl>

--
Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
Home pagina: http://www.nlextract.nl
Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
kind regards / met vriendelijke groet,

--Just

Just van den Broecke  ju...@justobjects.nl
Just Objects B.V.     tel +31 65 4268627 Skype: justb4
The Netherlands       http://www.justobjects.nl
--
Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
Home pagina: http://www.nlextract.nl
Groep mailen: nlex...@googlegroups.com

Message has been deleted

Just van den Broecke

unread,
Jan 13, 2013, 9:29:27 AM1/13/13
to nlex...@googlegroups.com
Nog een aanvulling en mogelijke correctieve oplossing.

- de nov 2012 release van Top10NL bevat een geupdate visualisatiecode
tabel, waarin ook de Symbol kolom is opgenomen. (h0 staat voor hoogte
0). Symbol is echter niet in de GML aanwezig.
Zie ingechecked PDF:
https://github.com/opengeogroep/NLExtract/blob/master/top10nl/doc/Visualisatiecodes_TOP10NL_1_1_1_20121112.pdf?raw=true

- de witte vlakken op kruisingen en rotondes betreffen vooral de
kruisingen met visualisatiecodes:
* 10790: meestal typeweg (1:overig) en hoofdverkeersgebruik (1:overig)
* 10710: meestal typeweg (1:overig) en hoofdverkeersgebruik (1:gemengd
verkeer)

De eerste (10790) ligt meestal in bebouwde kom, de tweede (10710) tref
ik veelal in fiets/voetgangersgebieden aan zoals A'damse Bos.

De oplossing kan simpeler zijn dan ik eerst schetste, zeker bij gebruik
visualitatiecode-stijl-filtering ipv SQL+attribuut, hoewel je met die
laatste de meeste controle hebt.

Ik heb in ieder geval 2 oplossingsrichtingen uitgeprobeerd, maar moeten
nog geformaliseerd worden. Zouden uiteindelijk een SQL nabewerking
kunnen worden op de ingelezen Top10NL maar dat zou eigenlijk Kadaster
moeten doen m.i..

De tweede oplossing lijkt mij het simpelst en betrouwbaarst:

1) vind aangrenzende wegdelen van een kruising met de ST_Touches()
PostGIS functie en neem de visualisatiecode van het belendende wegdeel
over met de laagste waarde. Voorbeeld query om aangrenzende wegdelen te
vinden is er een query: select
a.ogc_fid,a.typeinfrastructuurwegdeel,a.visualisatiecode,b.ogc_fid,b.typeinfrastructuurwegdeel,b.typeweg,b.hoofdverkeersgebruik,b.visualisatiecode
from amsterdam.wegdeel_vlak as a JOIN amsterdam.wegdeel_vlak as b on
ST_Touches(a.wkb_geometry,b.wkb_geometry) where
a.typeinfrastructuurwegdeel = 'kruising' and a.visualisatiecode = 10790
order by a.ogc_fid;

2) de wegdeel_hartlijn(en) die "onder" deze problematische kruisingen
liggen blijken veelal we de juiste typeweg, hoofdverkeersgebruik en
visualisatiecode te hebben. Deze kunnen simpelweg met een PostGIS
ST_Intersects() query achterhaald worden. Zie bijv att 1 en 2
(A'damseweg fietspad/regionale weg kruising). Bijv voor dit wegdeel_vlak
met ogc_fid = 61544 worden 4 hartlijnen gevonden met deze query:

SELECT a.ogc_fid as fid_vlak,a.visualisatiecode as
viscode_vlak,b.ogc_fid as fid_lijn,b.typeinfrastructuurwegdeel as
typeinfra_lijn,b.typeweg,b.hoofdverkeersgebruik,b.visualisatiecode as
viscode_lijn
FROM amsterdam.wegdeel_vlak as a, amsterdam.wegdeel_hartlijn as b
WHERE a.ogc_fid = 61544 AND ST_Intersects(b.wkb_geometry,a.wkb_geometry)
ORDER BY b.visualisatiecode;

fid_vlak | viscode_vlak | fid_lijn | typeinfra_lijn | typeweg
| hoofdverkeersgebruik | viscode_lijn
----------+--------------+----------+----------------+-------------------+----------------------------+--------------
61544 | 10790 | 46937 | verbinding | (1:regionale
weg) | (1:gemengd verkeer) | 10410
61544 | 10790 | 46944 | verbinding | (1:regionale
weg) | (1:gemengd verkeer) | 10410
61544 | 10790 | 110582 | verbinding | (1:overig)
| (1:fietsers, bromfietsers) | 10740
61544 | 10790 | 110583 | verbinding | (1:overig)
| (1:fietsers, bromfietsers) | 10740

In dit geval zou dan aan deze kruising wegdeel_vlak de laagste vis.
code, i.e. 10410 (viscode_lijn ), typeweg en hoofdverkeersgebruik van de
onderliggende hartijnen kunnen worden toegekend. Ook met name bij
rotondes moet dit een beter resultaat leveren, ook in J.W's QGIS stijlen.

Wordt vervolgd. Ik hoop dat het zo simpel is en ik niets over 't hoofd
heb gezien, want dat is typisch iets dat Kadaster in de Top10NL levering
goed zou moeten zetten....

groeten,

Just










On 11-01-13 14:37, Edward Mac Gillavry wrote:
> Inderdaad was symbol_h0 een attribuut, die alleen in de FGDB-levering
> van TOP10NL beschikbaar was. Omdat Kadaster nu alleen nog maar in GML
> uitlevert, is sinds kort de visualisatiecode toegevoegd om de klanten
> tegemoet te komen die gebruik maakten van deze code. De manier waarop de
> waarde voor symbol_h0 wordt vastgesteld vat redelijk het denkwerk van
> Just samen... ;-)
>
> In de Top50Vector is dit wel goed gekomen, omdat dit vroeger handmatig
> werd afgeleid uit de TOP10NL. Cartografen (wie kent ze nog) voerden dit
> werk uit. Nu wordt het geautomatiseerd aangepakt, waardoor de handmatige
> verbeteringen van de cartografen zullen wegvallen. Gelukkig komen dit
> soort "foutjes" nu ook voor de Kadaster-mensen naar voren en ontstaat er
> een prikkel om dit goed op te lossen in TOP10NL, omdat anders de kaart
> TOP50NL er niet goed uit zal gaan zien.
>
> Groet,
>
> Edward
>
> 2013/1/11 Just van den Broecke <ju...@justobjects.nl
> <mailto:ju...@justobjects.nl>>
>
> In PDOK is die bewuste kruising wel als regionale weg ingekleurd.
> (zie att.). Zie ook via http://apps.heron-mc.org/__previewapp
> <http://apps.heron-mc.org/previewapp> (beetje promotie voor een
> ander project waar ik aan werk: de Heron Mapping Client). Bekijk ook
> eens de Top50 Vector, bij Muiden in IJsselmeer een groot groen
> vierkant of is daar inmiddels weer een Zuiderzeepolder :-)?
>
> De Top10NL in PDOK is op basis van een Shapefile levering als ik het
> wel heb. De WMS is via GeoServer met SLDs. Voor Regionale wegvlakken
> is de volgende Rule:
>
> <Rule>
> <Name>Regionale weg</Name>
> <Title>Regionale weg</Title>
> <ogc:Filter>
> <ogc:PropertyIsEqualTo>
> <ogc:PropertyName>symbol_h0</__ogc:PropertyName>
> <ogc:Literal>103</ogc:Literal>
> </ogc:PropertyIsEqualTo>
> </ogc:Filter>
> <MinScaleDenominator>0</__MinScaleDenominator>
> <MaxScaleDenominator>25000</__MaxScaleDenominator>
> <PolygonSymbolizer>
> <Fill>
> <CssParameter name="fill">#FFAA00</__CssParameter>
> </Fill>
> <Stroke>
> <CssParameter name="stroke">#FFAA00</__CssParameter>
> "overig"/"fietsers,__bromfietsers" zijn. In dit geval is "regionale
> weg"/"gemengd verkeer" een hogere orde en wordt kruising
> overeenkomstig
> ingekleurd (ook omdat hoogtenivo's beiden 0 zijn).
>
> Misschien iets voor een QGIS plugin, maar beter een nabewerking op
> Top10NL tabellen, zodat het ook in andere situaties als WMS/SLD
> werkt,
> plus terugmelding naar Kadaster.
>
> Ik heb niemand nog gehoord over die visualisatie-codes. Ik zal het
> originele doc van de heer P. Lentjes (Kadaster) eens opduiken en zie
> att. 2, geleverd bij Top10NL (1.1.1 sept 2012 denk ik). Op die
> bewuste
> kruising is die code 10790 en laat die nu net niet in de att. 2
> tabellen
> staan ! (of is mogelijk gecorrigeerd in nov 2012 Top10 release).
>
> groeten,
>
> Just
>
>
>
>
> Frank
>
> Quoting Edward Mac Gillavry <emacgi...@gmail.com
> <mailto:emacgi...@gmail.com>>:
>
> Ik heb al verhalen gehoord van gis-medewerkers bij
> gemeenten die dit
> voor
> hun eigen gemeente handmatig bijwerken...
>
> Groet,
>
> Edward
> Op 11 jan. 2013 08:13 schreef "J.W."
> <janwille...@gmail.com
> <mailto:janwille...@gmail.com>> het
> http://mirror.openstreetmap.__nl/kadaster/Top25/Kadaster___Top25_namen.zip
> <http://mirror.openstreetmap.nl/kadaster/Top25/Kadaster_Top25_namen.zip>
>
> > <
>
> http://mirror.openstreetmap.__nl/kadaster/Top25/Kadaster___Top25_namen.zip
> <mailto:nlex...@googlegroups.com> <javascript:>
> > > Afmelden:
> nlextract+...@googlegroups.com
> <mailto:nlextract%2B...@googlegroups.com>
> <javascript:>
> > > Meer opties:
> http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>
> >
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>
> >
> > --
> > Dit is een bericht van de Google Groups
> "nlextract" group.
> > Home pagina: http://www.nlextract.nl
> > Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com>
> > Afmelden: nlextract+...@googlegroups.com
> <mailto:nlextract%2B...@googlegroups.com>
> > Meer opties:
> http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>
>
>
>
> --
> Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract"
> group.
> Home pagina: http://www.nlextract.nl
> Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com>
> Afmelden: nlextract+unsubscribe@__googlegroups.com
> <mailto:nlextract%2Bunsu...@googlegroups.com>
> Meer opties:
> http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>
>
>
> --
> Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> Home pagina: http://www.nlextract.nl
> Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com>
> Afmelden: nlextract+unsubscribe@__googlegroups.com
> <mailto:nlextract%2Bunsu...@googlegroups.com>
> Meer opties:
> http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>
>
>
>
>
>
> --
> kind regards / met vriendelijke groet,
>
> --Just
>
> Just van den Broecke ju...@justobjects.nl <mailto:ju...@justobjects.nl>
> Just Objects B.V. tel +31 65 4268627 <tel:%2B31%2065%204268627>
> Skype: justb4
> The Netherlands http://www.justobjects.nl
>
>
>
>
>
>
> --
> Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> Home pagina: http://www.nlextract.nl
> Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com>
> Afmelden: nlextract+unsubscribe@__googlegroups.com
> <mailto:nlextract%2Bunsu...@googlegroups.com>
> Meer opties: http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
top10-jw-qgis-kruisingen-issue3-vlak.jpg
top10-jw-qgis-kruisingen-issue3-hartlijn.jpg

J.W.

unread,
Jan 13, 2013, 1:23:07 PM1/13/13
to nlex...@googlegroups.com
Hallo,

Het lijkt mij het beste om geconstateerde foutjes in de data terug te melden naar de bronhouder, Kadaster dus.

Wat de voorstellen van Just betreft: de aanname dat je altijd de "belangrijkste" weg bovenop wilt, gaat helaas niet altijd op. Bij afritten van een hoofdweg naar een regionale of lokale weg, wil je op de kruising juist niet het einde van de rode hoofdweg zien, maar de doorlopende oranje of gele of zelfs witte weg.

Eerlijk gezegd betwijfel ik of we een oplossing vinden die landelijk dekkend werkt. Ik zou, nogmaals, liefst mijn energie richten op de dialoog met de bronhouder.

Groeten,

J.W.


Op zondag 13 januari 2013 15:29:27 UTC+1 schreef Just van den Broecke het volgende:

Just van den Broecke

unread,
Jan 14, 2013, 4:28:27 AM1/14/13
to nlex...@googlegroups.com
Hallo J.W.,

Ja mee eens (fouten terugmelden naar Kadaster). Op GIN Congres onlangs
in nov kwam dit (laagdrempelig terugmelden en crowdsourcing) aan de orde
en daar was de Top10NL-groep bij monde van Ben Bruns en de heer Eertink
open voor suggesties. In ieder geval gaan ze een studie doen. Ik zou
momenteel niet eens weten hoe Top10NL-issues zijn terug te melden. Ik
zie meer in een structureel ander proces als
http://openstreetbugs.schokokeks.org en om voor crowdsourcing het OSM
ecosysteem te gebruiken zoals USGS (US Topo) onderzoekt:
http://pubs.usgs.gov/of/2011/1136/

Ik wil mijn voorstel nog niet geheel afschrijven. Het gaat alleen om
problematische kruisingen dwz met:
typeweg (1:overig) en hoofdverkeersgebruik (1:overig) of (1:gemengd
verkeer) maar waar de onderliggende hartlijnen wel een duidelijke
classificatie hebben. Kruisingen met duidelijke clasificatie blijven
ongemoeid. Ik heb nog geen voorbeeld gezien van afritten.
Bovendien kunnen de queries dienen om de lijst van problematische
Top10NL kruising-objecten tbv Kadaster terugmelding te genereren.
Ook als je bijv. object id's hebt van objecten die je met PS inkleurt
kunnen we anders een adhoc SQL-fix voor aanmaken.

Heb je misschien nog een nieuwere versie van je QGIS project?

groeten,

Just
> > 2013/1/11 Just van den Broecke <ju...@justobjects.nl <javascript:>
> > <mailto:ju...@justobjects.nl <javascript:>>>
> >
> > In PDOK is die bewuste kruising wel als regionale weg
> ingekleurd.
> > (zie att.). Zie ook via http://apps.heron-mc.org/__previewapp
> <http://apps.heron-mc.org/__previewapp>
> > <http://apps.heron-mc.org/previewapp
> <javascript:>
> > <mailto:emacgi...@gmail.com <javascript:>>>:
> >
> > Ik heb al verhalen gehoord van gis-medewerkers bij
> > gemeenten die dit
> > voor
> > hun eigen gemeente handmatig bijwerken...
> >
> > Groet,
> >
> > Edward
> > Op 11 jan. 2013 08:13 schreef "J.W."
> > <janwille...@gmail.com <javascript:>
> > <mailto:janwille...@gmail.com <javascript:>>> het
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> >
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>
> > >
> >
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> >
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>>
> > >
> > > --
> > > Dit is een bericht van de Google
> Groups
> > "nlextract" group.
> > > Home pagina: http://www.nlextract.nl
> > > Groep mailen:
> nlex...@googlegroups.com
> > <mailto:nlex...@googlegroups.com>
> > > Afmelden:
> nlextract+...@googlegroups.com
> >
> <mailto:nlextract%2B...@googlegroups.com>
> > > Meer opties:
> > http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> >
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>
> >
> >
> >
> > --
> > Dit is een bericht van de Google Groups
> "nlextract"
> > group.
> > Home pagina: http://www.nlextract.nl
> > Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> <javascript:>
> > <mailto:nlex...@googlegroups.com <javascript:>>
> > Afmelden:
> nlextract+unsubscribe@__googlegroups.com <http://googlegroups.com>
> >
> <mailto:nlextract%2Bunsu...@googlegroups.com <javascript:>>
> > Meer opties:
> > http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> >
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>
> >
> >
> > --
> > Dit is een bericht van de Google Groups
> "nlextract" group.
> > Home pagina: http://www.nlextract.nl
> > Groep mailen: nlex...@googlegroups.com <javascript:>
> > <mailto:nlex...@googlegroups.com <javascript:>>
> > Afmelden:
> nlextract+unsubscribe@__googlegroups.com <http://googlegroups.com>
> > <mailto:nlextract%2Bunsu...@googlegroups.com
> <javascript:>>
> > Meer opties:
> > http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> > <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>
> >
> >
> >
> >
> >
> > --
> > kind regards / met vriendelijke groet,
> >
> > --Just
> >
> > Just van den Broecke ju...@justobjects.nl <javascript:>
> <mailto:ju...@justobjects.nl <javascript:>>
> > Just Objects B.V. tel +31 65 4268627
> <tel:%2B31%2065%204268627>
> > Skype: justb4
> > The Netherlands http://www.justobjects.nl
> >
> >
> >
> >
> >
> >
> > --
> > Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> > Home pagina: http://www.nlextract.nl
> > Groep mailen: nlex...@googlegroups.com <javascript:>
> > <mailto:nlex...@googlegroups.com <javascript:>>
> > Afmelden: nlextract+unsubscribe@__googlegroups.com
> <http://googlegroups.com>
> > <mailto:nlextract%2Bunsu...@googlegroups.com <javascript:>>
> > Meer opties: http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> > <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>
> >
> >
> > --
> > Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> > Home pagina: http://www.nlextract.nl
> > Groep mailen: nlex...@googlegroups.com <javascript:>
> > Afmelden: nlextract+...@googlegroups.com <javascript:>
> > Meer opties: http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>
>
> --
> Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> Home pagina: http://www.nlextract.nl
> Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> Afmelden: nlextract+...@googlegroups.com
> Meer opties: http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en


--
kind regards / met vriendelijke groet,

--Just

Just van den Broecke ju...@justobjects.nl
Just Objects B.V. tel +31 65 4268627 Skype: justb4
The Netherlands http://www.justobjects.nl





Frank Steggink

unread,
Jan 14, 2013, 5:33:55 AM1/14/13
to nlex...@googlegroups.com
Bij op- en afritten heb je de situatie dat een weg met een hoger
wegtype aansluit op een weg met een lager wegtype. Omdat de weg met
het lagere wegtype doorloopt, zou je het kruisingsvlak ook met dat
type willen zien.

Wat je zou moeten doen is bepalen hoeveel wegen van elk wegtype op een
kruising aansluiten. Als er twee of meer wegen aansluiten, moet je het
hoogste wegtype nemen. Een moeilijkheid zijn eenrichtingswegen, zoals
bijna alle op- en afritten naar snelwegen.

Je kunt dan misschien beter gebruik maken van het aantal rijstroken.
Ik denk dat je dan wel redelijk safe zit. Als een op- of afrit met
meerdere rijstroken op een kruising eindigt, heeft de weg die daarop
aansluit waarschijnlijk ook meerdere rijstroken (anders kan hij nooit
het verkeer afvoeren).

Lastiger wordt het bij een kruising van een op-/afrit met een weg die
ter plaatse een knip heeft in de wegclassificatie of waar een
niet-snelweg eindigt.
>> > voor g?ante gevallen zoals bij R'dam
>> > voork??en"
>> > > gemaakt: ???n laag die alleen de
>> > donkerblauwe omlijning
>> > weergeeft
>> >
>> > van de
>> >
>> > > totale dataset "Waterdeel_vlak", en
>> > daarboven een laag die de
>> > > verschillende polygonen in de juiste
>> > lichtblauwe kleur weergeeft
>> >
>> > (z??der
>> > > > gepubliceerde offici??e
>> > > > kanten op, ?? alleen
>> > > > nu veel meer ???n
>> > > > ik ben niet zo ge??
>> > teresseerd of een stuk land nu op
>> > > anderhalf of
>> > > > twee??halve meter

Edward Mac Gillavry

unread,
Jan 14, 2013, 7:33:44 AM1/14/13
to nlex...@googlegroups.com
Zie https://brtmeldingen.kadaster.nl/ voor terugmeldingen. Wel inloggen, dus de drempel kan lager ;-)

Groet,

Edward

2013/1/14 Just van den Broecke <ju...@justobjects.nl>


--
kind regards / met vriendelijke groet,

--Just

Just van den Broecke  ju...@justobjects.nl
Just Objects B.V.     tel +31 65 4268627 Skype: justb4
The Netherlands       http://www.justobjects.nl





--
Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
Home pagina: http://www.nlextract.nl
Groep mailen: nlex...@googlegroups.com

Just van den Broecke

unread,
Jan 14, 2013, 8:36:59 AM1/14/13
to nlex...@googlegroups.com
Ja zeker als je de installatie-vereisten zit :-(
http://www.kadaster.nl/window.html?inhoud=/top10nl/default.html%3Finhoud%3D/top10nl/terugmeldsysteem/installatievereisten.html

Het is mij niet duidelijk waar je je dan kan registreren. het
'mijnkadaster' zakelijk account werkt daar niet...

gr

Just




On 14-01-13 13:33, Edward Mac Gillavry wrote:
> Zie https://brtmeldingen.kadaster.nl/ voor terugmeldingen. Wel inloggen,
> dus de drempel kan lager ;-)
>
> Groet,
>
> Edward
>
> 2013/1/14 Just van den Broecke <ju...@justobjects.nl
> <mailto:ju...@justobjects.nl>>
>
> Hallo J.W.,
>
> Ja mee eens (fouten terugmelden naar Kadaster). Op GIN Congres
> onlangs in nov kwam dit (laagdrempelig terugmelden en crowdsourcing)
> aan de orde en daar was de Top10NL-groep bij monde van Ben Bruns en
> de heer Eertink open voor suggesties. In ieder geval gaan ze een
> studie doen. Ik zou momenteel niet eens weten hoe Top10NL-issues
> zijn terug te melden. Ik zie meer in een structureel ander proces
> als http://openstreetbugs.__schokokeks.org
> <http://openstreetbugs.schokokeks.org> en om voor crowdsourcing het
> OSM ecosysteem te gebruiken zoals USGS (US Topo) onderzoekt:
> http://pubs.usgs.gov/of/2011/__1136/
> https://github.com/__opengeogroep/NLExtract/blob/__master/top10nl/doc/__Visualisatiecodes_TOP10NL_1_1___1_20121112.pdf?raw=true
> <https://github.com/opengeogroep/NLExtract/blob/master/top10nl/doc/Visualisatiecodes_TOP10NL_1_1_1_20121112.pdf?raw=true>
>
> <https://github.com/__opengeogroep/NLExtract/blob/__master/top10nl/doc/__Visualisatiecodes_TOP10NL_1_1___1_20121112.pdf?raw=true
> <https://github.com/opengeogroep/NLExtract/blob/master/top10nl/doc/Visualisatiecodes_TOP10NL_1_1_1_20121112.pdf?raw=true>>
>
>
> - de witte vlakken op kruisingen en rotondes betreffen
> vooral de
> kruisingen met visualisatiecodes:
> * 10790: meestal typeweg (1:overig) en hoofdverkeersgebruik
> (1:overig)
> * 10710: meestal typeweg (1:overig) en
> hoofdverkeersgebruik (1:gemengd
> verkeer)
>
> De eerste (10790) ligt meestal in bebouwde kom, de tweede
> (10710) tref
> ik veelal in fiets/voetgangersgebieden aan zoals A'damse Bos.
>
> De oplossing kan simpeler zijn dan ik eerst schetste, zeker
> bij gebruik
> visualitatiecode-stijl-__filtering ipv SQL+attribuut,
> hoewel je met die
> laatste de meeste controle hebt.
>
> Ik heb in ieder geval 2 oplossingsrichtingen uitgeprobeerd,
> maar moeten
> nog geformaliseerd worden. Zouden uiteindelijk een SQL
> nabewerking
> kunnen worden op de ingelezen Top10NL maar dat zou
> eigenlijk Kadaster
> moeten doen m.i..
>
> De tweede oplossing lijkt mij het simpelst en betrouwbaarst:
>
> 1) vind aangrenzende wegdelen van een kruising met de
> ST_Touches()
> PostGIS functie en neem de visualisatiecode van het
> belendende wegdeel
> over met de laagste waarde. Voorbeeld query om aangrenzende
> wegdelen te
> vinden is er een query: select
>
> a.ogc_fid,a.__typeinfrastructuurwegdeel,a.__visualisatiecode,b.ogc_fid,b.__typeinfrastructuurwegdeel,b.__typeweg,b.__hoofdverkeersgebruik,b.__visualisatiecode
>
> from amsterdam.wegdeel_vlak as a JOIN
> amsterdam.wegdeel_vlak as b on
> ST_Touches(a.wkb_geometry,b.__wkb_geometry) where
> a.typeinfrastructuurwegdeel = 'kruising' and
> a.visualisatiecode = 10790
> order by a.ogc_fid;
>
> 2) de wegdeel_hartlijn(en) die "onder" deze problematische
> kruisingen
> liggen blijken veelal we de juiste typeweg,
> hoofdverkeersgebruik en
> visualisatiecode te hebben. Deze kunnen simpelweg met een
> PostGIS
> ST_Intersects() query achterhaald worden. Zie bijv att 1 en 2
> (A'damseweg fietspad/regionale weg kruising). Bijv voor dit
> wegdeel_vlak
> met ogc_fid = 61544 worden 4 hartlijnen gevonden met deze
> query:
>
> SELECT a.ogc_fid as fid_vlak,a.visualisatiecode as
> viscode_vlak,b.ogc_fid as
> fid_lijn,b.__typeinfrastructuurwegdeel as
>
> typeinfra_lijn,b.typeweg,b.__hoofdverkeersgebruik,b.__visualisatiecode
> as
> viscode_lijn
> FROM amsterdam.wegdeel_vlak as a,
> amsterdam.wegdeel_hartlijn as b
> WHERE a.ogc_fid = 61544 AND
> ST_Intersects(b.wkb_geometry,__a.wkb_geometry)
> ORDER BY b.visualisatiecode;
>
> fid_vlak | viscode_vlak | fid_lijn | typeinfra_lijn |
> typeweg
> | hoofdverkeersgebruik | viscode_lijn
>
> ----------+--------------+----__------+----------------+------__-------------+----------------__------------+--------------
> <mailto:ju...@justobjects.nl> <javascript:>
> > <mailto:ju...@justobjects.nl
> <mailto:ju...@justobjects.nl> <javascript:>>>
> >
> > In PDOK is die bewuste kruising wel als regionale weg
> ingekleurd.
> > (zie att.). Zie ook via
> http://apps.heron-mc.org/____previewapp
> <http://apps.heron-mc.org/__previewapp>
> <http://apps.heron-mc.org/____previewapp
> <http://apps.heron-mc.org/__previewapp
> <http://apps.heron-mc.org/previewapp>>> (beetje promotie voor een
> > ander project waar ik aan werk: de Heron Mapping
> Client).
> Bekijk ook
> > eens de Top50 Vector, bij Muiden in IJsselmeer een
> groot groen
> > vierkant of is daar inmiddels weer een
> Zuiderzeepolder :-)?
> >
> > De Top10NL in PDOK is op basis van een Shapefile
> levering als
> ik het
> > wel heb. De WMS is via GeoServer met SLDs. Voor
> Regionale
> wegvlakken
> > is de volgende Rule:
> >
> > <Rule>
> > <Name>Regionale weg</Name>
> > <Title>Regionale weg</Title>
> > <ogc:Filter>
> > <ogc:PropertyIsEqualTo>
> >
> <ogc:PropertyName>symbol_h0</____ogc:PropertyName>
> > <ogc:Literal>103</ogc:Literal>
> > </ogc:PropertyIsEqualTo>
> > </ogc:Filter>
> >
> <MinScaleDenominator>0</____MinScaleDenominator>
> >
> <MaxScaleDenominator>25000</____MaxScaleDenominator>
> > <PolygonSymbolizer>
> > <Fill>
> > <CssParameter
> name="fill">#FFAA00</____CssParameter>
> > </Fill>
> > <Stroke>
> > <CssParameter
> name="stroke">#FFAA00</____CssParameter>
> > "overig"/"fietsers,____bromfietsers" zijn. In
> <emacgi...@gmail.com <mailto:emacgi...@gmail.com>
> <javascript:>
> > <mailto:emacgi...@gmail.com
> <mailto:emacgi...@gmail.com> <javascript:>>>:
> >
> > Ik heb al verhalen gehoord van
> gis-medewerkers bij
> > gemeenten die dit
> > voor
> > hun eigen gemeente handmatig bijwerken...
> >
> > Groet,
> >
> > Edward
> > Op 11 jan. 2013 08:13 schreef "J.W."
> > <janwille...@gmail.com
> <mailto:janwille...@gmail.com> <javascript:>
> > <mailto:janwille...@gmail.com
> http://mirror.openstreetmap.____nl/kadaster/Top25/Kadaster_____Top25_namen.zip
>
> >
>
> <http://mirror.openstreetmap.__nl/kadaster/Top25/Kadaster___Top25_namen.zip
> <http://mirror.openstreetmap.nl/kadaster/Top25/Kadaster_Top25_namen.zip>
>
> <http://mirror.openstreetmap.__nl/kadaster/Top25/Kadaster___Top25_namen.zip
> <http://mirror.openstreetmap.nl/kadaster/Top25/Kadaster_Top25_namen.zip>>>
>
> >
> > > <
> >
> >
> http://mirror.openstreetmap.____nl/kadaster/Top25/Kadaster_____Top25_namen.zip
>
> >
>
> <http://mirror.openstreetmap.__nl/kadaster/Top25/Kadaster___Top25_namen.zip
> <http://mirror.openstreetmap.nl/kadaster/Top25/Kadaster_Top25_namen.zip>
>
> <http://mirror.openstreetmap.__nl/kadaster/Top25/Kadaster___Top25_namen.zip
> <mailto:nlex...@googlegroups.__com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com>>
> <javascript:>
> > > > Afmelden:
> > nlextract+...@googlegroups.com
> <mailto:nlextract%2B...@googlegroups.com>
> >
> <mailto:nlextract%2B...@__googlegroups.com
> <mailto:nlextract%252B...@googlegroups.com>>
> > <javascript:>
> > > > Meer opties:
> > http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> <http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>>
> > >
> >
> <http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> <http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>>>
> > >
> > > --
> > > Dit is een bericht van de
> Google
> Groups
> > "nlextract" group.
> > > Home pagina:
> http://www.nlextract.nl
> > > Groep mailen:
> nlex...@googlegroups.com <mailto:nlex...@googlegroups.com>
> >
> <mailto:nlex...@googlegroups.__com
> <mailto:nlextract%2B...@__googlegroups.com
> <mailto:nlextract%252B...@googlegroups.com>>
> > > Meer opties:
> > http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> <http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>>
> >
> >
> >
> > --
> > Dit is een bericht van de Google Groups
> "nlextract"
> > group.
> > Home pagina: http://www.nlextract.nl
> > Groep mailen:
> nlex...@googlegroups.com <mailto:nlex...@googlegroups.com>
> <javascript:>
> > <mailto:nlex...@googlegroups.__com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com> <javascript:>>
> > Afmelden:
> nlextract+unsubscribe@__google__groups.com
> <http://googlegroups.com> <http://googlegroups.com>
> >
> <mailto:nlextract%__2Buns...@googlegroups.com
> <mailto:nlextract%252Buns...@googlegroups.com> <javascript:>>
> > Meer opties:
> > http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> <http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>>
> >
> >
> > --
> > Dit is een bericht van de Google Groups
> "nlextract" group.
> > Home pagina: http://www.nlextract.nl
> > Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com> <javascript:>
> > <mailto:nlex...@googlegroups.__com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com> <javascript:>>
> > Afmelden:
> nlextract+unsubscribe@__google__groups.com
> <http://googlegroups.com> <http://googlegroups.com>
> >
> <mailto:nlextract%__2Buns...@googlegroups.com
> <mailto:nlextract%252Buns...@googlegroups.com>
> <javascript:>>
> > Meer opties:
> > http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> <http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>>
> >
> >
> >
> >
> >
> > --
> > kind regards / met vriendelijke groet,
> >
> > --Just
> >
> > Just van den Broecke ju...@justobjects.nl
> <mailto:ju...@justobjects.nl> <javascript:>
> <mailto:ju...@justobjects.nl <mailto:ju...@justobjects.nl>
> <javascript:>>
> > Just Objects B.V. tel +31 65 4268627
> <tel:%2B31%2065%204268627>
> <tel:%2B31%2065%204268627>
> > Skype: justb4
> > The Netherlands http://www.justobjects.nl
> >
> >
> >
> >
> >
> >
> > --
> > Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract"
> group.
> > Home pagina: http://www.nlextract.nl
> > Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com> <javascript:>
> > <mailto:nlex...@googlegroups.__com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com> <javascript:>>
> > Afmelden: nlextract+unsubscribe@__google__groups.com
> <http://googlegroups.com>
> <http://googlegroups.com>
> > <mailto:nlextract%__2Buns...@googlegroups.com
> <mailto:nlextract%252Buns...@googlegroups.com> <javascript:>>
> > Meer opties:
> http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en>
> <http://groups.google.com/____group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>>
> >
> >
> > --
> > Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> > Home pagina: http://www.nlextract.nl
> > Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>
> <http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>>
>
> --
> Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> Home pagina: http://www.nlextract.nl
> Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com>
> Afmelden: nlextract+unsubscribe@__googlegroups.com
> <mailto:nlextract%2Bunsu...@googlegroups.com>
> Meer opties: http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>
>
>
>
> --
> kind regards / met vriendelijke groet,
>
> --Just
>
> Just van den Broecke ju...@justobjects.nl <mailto:ju...@justobjects.nl>
> Just Objects B.V. tel +31 65 4268627 <tel:%2B31%2065%204268627>
> Skype: justb4
> The Netherlands http://www.justobjects.nl
>
>
>
>
>
> --
> Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> Home pagina: http://www.nlextract.nl
> Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> <mailto:nlex...@googlegroups.com>
> Afmelden: nlextract+unsubscribe@__googlegroups.com
> <mailto:nlextract%2Bunsu...@googlegroups.com>
> Meer opties: http://groups.google.com/__group/nlextract?hl=en
> <http://groups.google.com/group/nlextract?hl=en>
>
>
> --
> Dit is een bericht van de Google Groups "nlextract" group.
> Home pagina: http://www.nlextract.nl
> Groep mailen: nlex...@googlegroups.com
> Afmelden: nlextract+...@googlegroups.com

J.W.

unread,
Jan 14, 2013, 2:09:43 PM1/14/13
to nlex...@googlegroups.com
Hallo,

Bijgevoegd een paar notoire dwarsliggers van afritten waar geen autosnelweg bij betrokken is (links:Zoetermeer, rechts: Groningen-stad). Zie die maar eens in orde te krijgen! Dit zijn vooralsnog typische gevallen van handmatige nabewerking in Photoshop.

Ik post binnenkort de nieuwe versie van mijn QGIS projectbestand, met de QML en SLD stijlbestanden erbij.

Groeten,

J.W.


Op maandag 14 januari 2013 10:28:27 UTC+1 schreef Just van den Broecke het volgende:
2013-01-Top10NL-afritten-dwarsliggers.jpg

J.W.

unread,
Jan 15, 2013, 3:12:15 PM1/15/13
to nlex...@googlegroups.com
Hoi,

Bijgevoegd, op speciaal verzoek van Just, het QGIS projectbestand waarmee ik nu de Wikipedia stedenkaarten bijwerk (www.imergis.nl/asp/46.asp). Wel zelf nog username en wachtwoord aanpassen voor de PostGIS databases.
Je hebt behalve de PostGIS databases van de Top10NL en het landelijk BAG extract nog wat extra shapefiles nodig:
- Rijksdriehoeks Kilometergrid NL (bijgevoegd)
- BAG verblijfsobjecten, gebruiksfunctie excl. woonfunctie (te downloaden als 42Mb shape tot eind januari vanaf http://www.mijnbestand.nl/Bestand-KTTCIM84MPBT.zip)
- De Imergis OOV Points of interest (had ik vorige keer al gepost geloof ik).

Door alle waardevolle tips is het projectbestand wel flink gegroeid, het is nu ongeveer 800Kb, en het renderen van een scherm duurt bij mij inmiddels per keer een seconde of 12. Maar dan heb je ook wat :-)

Veel plezier ermee!

JW

Op maandag 14 januari 2013 20:09:43 UTC+1 schreef J.W. het volgende:
>      >                             plaatsnamen in ...
Origineel weergeven
2012-12-Top10BAG-Gen6_JWSTYLE-c-QGS.zip
NL-RDgrid1-Shp.zip

J.W.

unread,
Jan 25, 2013, 3:12:59 AM1/25/13
to nlex...@googlegroups.com
Beste allen,

In afwachting van Frank's SQL script voor de weglijnen langs ongelijkvloerse kruisingen :-) ben ik verder gaan peinzen of het toch ook mogelijk is zónder extra tabellen. Bijgevoegd een voorbeeld dat een eind in de richting komt. Zie Knooppunt Oudenrijn en Rijnsweerd, en de Berekuil. Dat ik er nog niet eerder aan dacht is waarschijnlijk omdat de oplossing té simpel lijkt. Je maakt een nieuwe kaartlaag vanuit Wegdeel_hartlijn met filter op "Hoogteniveau < 0". Je hebt nu alle hartlijnen die ergens onderdoor lopen. De lijn daarvan maak je onzichtbaar ("geen pen"), maar op de uiteinden van die lijn zet je een marker, namelijk een zwart streepje haaks op die lijn. Doordat je kunt categoriseren op "verhardingsbreedteklasse" kun je de breedte van de marker daar nog van afhankelijk maken ook. 
Kanttekeningen: 
(1) bij meerdere hartlijnen ondergronds achter elkaar worden ook meerdere markers getekend. QGIS heeft daar een workaround voor: kies "alleen op eerste hoekpunt", en daarna een kopie-laag met "alleen op laatste hoekpunt". Niet elegant, maar 't werkt wel.
(2) deze 'truc' werkt alleen goed als de hartlijn loodrecht op de kruisende hartlijn staat. bij wegen die schuin onder een andere weg doorlopen, komt de marker dus ook schuin te staan. Mijn tijdelijke oplossing is nu om de wegvlakken bovenop zo'n kruising nogmaals te tekenen. Is maar een halfbakken oplossing, maar 't oogt redelijk.
(3) Er zijn hartlijnen die nog op "Hoogteniveau=-1" staan terwijl ze dat niet meer zijn (foutjes in de data). Bij Rijnsweerd zie je daar een voorbeeld van, de A28 die richting Utrecht-centrum loopt. Of het is een soort verlengd afdak van de hogere snelweg... Tja...

Let op de Berekuil: de busbaan maakt een haakse bocht ónder het plein, en ook de fietspaden gaan ónder het plein door. Volgens mij oogt de kaart zo redelijk waarheidsgetrouw.

Verder heb ik dankbaar gebruik gemaakt van het Top25namen bestand voor enkele uitbreidingen:
  • Labels voor snelwegen en hoofdwegen heb ik er uitgefilterd en een aparte shapefile van gemaakt, de positionering staat gelijk al conform de Top25raster bladen.
  • Llabels voor plaatsnamen met variërende grootte heb ik ook gefilterd en als aparte shapefile bewaard. In QGIS kun je makkelijk de fontgrootte schalen naar gelang van het eindresultaat dat je wilt printen of publiceren, dus dat is mooi. Alleen jammer dat Top25namen wel erg gericht is op de indeling van de kaartbladen: Houten wordt doorsneden door vier kaartbladen en de plaatsnaam "Houten" komt dan ook vier keer terug in het bestand. Dus toch nog wat handmatige editing nodig...

Wat me verder nog opviel:
  • De laag "waterdeel_lijn" bevat ook een breedteklasse. De dikte van de blauwe lijn heb ik daar nu afhankelijk van gemaakt. Daarnaast blijkt die laag ook een "greppel, droge sloot" waarde te hebben, die dus eigenlijk niet blauw moet. Heb ik nu een aparte laag van gemaakt.
  • De reliëf hoogtelijnen (elke 2,5 m) staan nu ónder de waterlaag, maar de labeling trekt zich daar niets van aan. Dus bij Oudenrijn staat er keurig een "0" op het meertje. Duh...
  • De "hoogteverschilhz" en "hoogteverschillz" lijnen heb ik nog wat verfijnd, zodat m.n. de wallen op de forten beter uitkomen.
  • Het provinciehuis van Utrecht staat inmiddels een stukje verderop, in het oude Fortis-pand. Ach ja, de data kan niet altijd actueel zijn natuurlijk... :-P

Groeten,

J.W.

Op dinsdag 15 januari 2013 21:12:15 UTC+1 schreef J.W. het volgende:
2013-01-Top10-Knooppunten-test07.jpg
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages