YILMAZ DİKBAŞ KİMDİR?

6,206 views
Skip to first unread message

Nurullah aydın

unread,
Oct 21, 2012, 6:59:31 AM10/21/12
to

yılmaz dikbaş kimdir?

- Yılmaz Dikbaş; kökeninde ingiliz kanı vardır. Çocukluğundan itibaren kimlik çatışması yaşamıştır. Soyunu araştırırken hayal kırıklıkları yaşamıştır. Hala kimliğini tam bilememenin sıkıntısı ile vatanseverlere çamur atmakla meşguldür.

- Yılmaz Dikbaş; İngiliz istihbarat eğitiminden geçmiştir.

- Yılmaz Dikbaş; İngiliz ortadoğu ülkelerine yönelik, istihbarat eğitimi veren yönetici-ajan yetiştiren exter de master yapmıştır..

- Yılmaz Dikbaş'ın Eş'i İngilizdir..

- Yılmaz Dikbaş; İngiliz Anglikan kilisesinde, dini eğitim almıştır. kendisi anglikan papazıdır.

- Yılmaz Dikbaş'ın yazdığı kitaplarda ki dökümanları ingiliz istihbaratı temin etmektedir.

- Yılmaz Dikbaş'ın; Avrupa karşıtlığı içeren yazdığı kitapları geleneksel İngiliz politikası doğrultusundadır.

Yusuf TAHA - Fettullahçı Yılmaz DİKBAŞ Hakkında Bilmedikleriniz?

Salı, 10 Mayıs 2011 16:24
0diggsdigg
AddThis Social Bookmark Button

yilmaz_dikbas_exeter225

Fettullahçı Yılmaz DİKBAŞ Hakkında Bilmedikleriniz?

YILMAZ DİKBAŞ denilen zat ,AB'ye sözde karşı olarak gözükmesine rağmen NEDEN AB'nin her fırsatta saldırdığı ERGENEKON davasına FETOCULAR ile birlikte saldırmaktadır?


Sen o yazıları aşırtıyorsun ardından bu insanlara ve özellikle Silivri Mahkumlarına saldırıyorsun. . Memlekette TARAFLAR, FETOCU, AKP dışında herkese saldırıyorsun.

Yok ADD AB mandacısı bir dernektir. Yok Erol Manisalı AB ajanı. Ülkücüler böyle. Her Vatansevere FETOCU kanallardan saldırıyorsun.

ADD'nin temelinde Uğur MUMCU vardır, Ahmet TANER KIŞLALI vardır,Bahriye UÇOK vardır,Muammer AKSOY vardır, HIFZI hocamız vardır.

SİLİVRİ KRİTERİNE giremedin. Oradaki adamlar bizim için okunacak insanlardır. SEN değil.

*****************************************************
Fettullahçı Yılmaz Dikbaş hakkında UYARI.
Ekim 20, 2009, 01:56:41

E-postamdan alıntılanmıştır.
Ahmet Dursun - TOGEÇ
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/

***********************************
Fettullahçı Yılmaz Dikbaş (1)

Bu yazdıkları, Erol hocalarımızdan, Emin Gürseslerin, Perinçeklerin Denktaşların söylediklerini alıp kopyalıyor. Sonra da gidip Ergenekon TUTSAKLARI için bu herif neler neler diyor ? Fetosuna ise laf söyletmiyor.

Eğer fikirlerinde biraz olsun tutarlı ise FETO hakkında ne düşünüyor söylesin.

Bu YILMAZ DİKBAŞ denilen adam tam Şamil TAYYAR'ın yeni versiyonudur. FETO'cu bir adam. Bu herifin peşine takılan farelerden olup kendinizi garip çukurlarda bulmayın.

Türkiye tarihinin en büyük hukuk katliamı yaşanıyor. Emperyalizm , ABD ve Türkiye'deki dinamikleri Mafya AŞİRETLERİ ve CEMAATLERİN temsilcisi ile AKP eliyle yapılan darbe var. Adı da ERGENEKON'dur.

Hedefleri de TÜRKİYE CUMHURİYET'ini silmektir.

YILMAZ DİKBAŞ denilen zat ,AB'ye sözde karşı olarak gözükmesine rağmen NEDEN AB'nin her fırsatta saldırdığı ERGENEKON davasına FETOCULAR ile birlikte saldırmaktadır.

AB'nin HEDEF olarak gösterdiği EROL MANİSALI'ya AB mandacısı derken Neden kendisi ERGENEKON tutsakları hakkında YANDAŞ TV'lerde AKP'nin üretimi "Kemalist!" edasıyla ötmektedir. AB'nin politikalarına neden karşı çıkmıyor.

Sadece ERGENEKON mahkumlarına saldırıyor. Atatürkçü, KEMALİST gruplara saldırıyor.Bizlerin hataları yok mu var ?

Neden Tek DÜŞMANI bizleriz ? Bu kadar baskı, bu kadar şiddet , sindirme altında, mücadele ediyoruz.

HERİF bize FETOCULARIN mevzisinden saldırıyor.

HERİFE GÖRE kötü olanları sayıyorum;

ÜLKÜCÜLER kötü , ALPERENLER kötü, Cumhuriyetçiler kötü, Devrimciler Kötü. Milliyetçiler , Yurtseverler, ULUSALCILAR kısaca herif için KUVVACILAR çok kötü hepsi AB mandacısı imiş.

Peki bu kötülemelerini nerede yapıyor ? YANDAŞ AKP'nin ABD - AB hedefleri doğrultusunda kurulmuş FETTULLAHCI medyasında.

HERİF bu kötülemeyi kim için yapıyor ?

AKP'ye karşı olan ÜLKÜCÜLERE küfür sallıyor. KERİNÇSİZ' e neler neler diyor. BİR TARAFINDA ise ZAMAN yazarları. Onlar ile kucak kucağa.

Emin GÜRSES' lere neler neler sayıyor. ALPERENLER' e sayıyor. Herifin modeli kim ?

Binlerce General içinden Türkiye'nin geleceği Avrasya'da diyen KILIÇ paşa için neler söylüyor? Avrasyacı oldukları için içeride tutulan Ergenekon tutsakları için neler söylüyor?

Cumhuriyet bunlara batıyor. Hele hele YILMAZ DİKBAŞ'ın efendisi olan CEMAAT yöneticilerine KULLARI gidiyor,KAPILARINDA İ.T. bulamıyorlar.

Perinçek ABD'nin adamı imiş. FETO ise Müslüman bir önder. Erol MANİSALI ise AB mandasını isteyen kişi imiş, AKP medyası ise yurtsever imiş.

Gidiyor. Fettullahcı şakirtler Gülçinler, Ahmet Doğan Şimşekler, Zeki KENTELLER'İN hepsini bu listelerde tanıdınız. TARAFLAR, YENİ ŞAFAKLAR, ZAMAN grubu pisliklerini biliyorsunuz. Oradaki yazarların övdüğü bu adam YILMAZ DİKBAŞ denilen ZATTIR.

Biz her AB'ye karşı çıktığımızda bize Faşist dediler. SEVR dediğimizde paranoyak dediler. İnsanlar hücrelerde ölüyor dedik statükocu dediler. ERGENEKON ile TÜRK olmak suç dedik. V.s. v.s. neler dediler ?

Bize karşı AB emperyalizminin , Haçlı itliğini yapanların bayrağı YILMAZ DİKBAŞ denilen zattır.

YILMAZ DİKBAŞ denilen ZAT , ERGENEKON tutsaklarına neden böylesine kırmızıyı görmüş ÖKÜZ gibi saldırıyor. Onu yanıtlasın.

YILMAZ DİKBAŞ denilen ZAT , I.T. lik yaptığı FETOSUNUN nerede olduğunu kapısında HANGİ bayrağın dalgalandığını yanıtlasın.

YILMAZ DİKBAŞ denilen ZAT, Kendi cemaatine baksın.

Yusuf TAHA

******************************************************************

Fettullahçı Yılmaz Dikbaş (2)

Sen o yazıları aşırtıyorsun ardından bu insanlara ve özellikle Silivri Mahkumlarına saldırıyorsun. . Memlekette TARAFLAR, FETOCU, AKP dışında herkese saldırıyorsun.

Yok ADD AB mandacısı bir dernektir. Yok Erol Manisalı AB ajanı. Ülkücüler böyle. Her Vatansevere FETOCU kanallardan saldırıyorsun.

ADD'nin temelinde Uğur MUMCU vardır, Ahmet TANER KIŞLALI vardır,Bahriye UÇOK vardır,Muammer AKSOY vardır, HIFZI hocamız vardır.

Zaman içinde dangirikler çıkar. CHP den vekillik isteyen v.s. v.s. Yok üç beş dönekten etkilenir, sonra yok AB’yi isterim. AB fonu cart curt diye saçmalar. .

Bunu isteyenlerin hangisi içerde ? Senin de onlardan farkın yok. Hepsi senin gibi bizlere saldırıyor. Ama sen FETO’cu mevzilerden. CIA - AB mevzilerinden saldırıyorsun.

Hatta sen en kötüsüsün. Sen FETO’nun kucağından bize karşı havlayan küçük fino gibisin.

Al oku da biraz şeref öğren. Saldırdığın insanlardan birinin, Cumhuriyet için mahkum olan birinin yazısı..


http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=8282

Fettullahçı Televizyonlarda çıkıp Kemalistlerin, Aydınlıkçıların, Ülkücülerin, Vatanseverlerin, Devrimcilerin kanla söylediklerini tekrar ediyorsun. Ardından ERGENEKON davası tutsaklarına , askerlerine, milletine saldırıyorsun.

Artık senin gibi üretme , çakmaların yarının Şamil TAYYARLARI olduğunu biliyoruz. O seni yollayan merkezlerine söyle.

Bizler için ölçü SİLİVRİ zindanıdır. SİLİVRİ’ ye girdin mi KİTABINI OKURUZ. Bu insanlara AB ile saldıran FETOCU finolara diyeceğimiz çok şey var.

OPERASYONLARINIZ ters tepecektir. 57. ALAYLAR her yerde. SİLİVRİ' yi de , ERGENEKON kuşatmanızı da yıkacağız. Senin gibi ÇAKMA -FETO üretimi Fesatçıları da.

Aynı şeyleri tekrar etme. SİLİVRİ zindanında mısın değil misin ? Fikrinin bedelini ödüyor musun ?

BAK AB RESMEN ERGENEKON DAVASINI savunuyor. Tek bir yazın var mı ? Yazabilecek onur var mı sende ?

Üç FETOCU televizyonda Feto yalakalığı ile bu mahkumların yıllarca söylediğini söyle tekrar et. Ardından hepsine küfürler, çak.

Fikirlerimiz ile Biteceksiniz...... KOCATEPE de , Çanakkale’de bitiremediniz. FETOCULARINIZDAN daha kötüsünü de gördük.

HEPSİ bu kadarsa nah yersiniz. FETO aşamadı MİLLİYETÇİ DALGAYI. Göreceksin boğacağız.

Yusuf TAHA

********************************
Fettullahçı Yılmaz Dikbaş (3)

O zaman neden FETTULLAHCI kanallarda Yurtseverlere saldırıyorsun ? Neden Cemaatinin ABD’deki ilişkilerine değin miyorsun ?

Neden gidip AKP yağdanlığı oluyorsun. Sonra ben “kemalistim!” diyorsun.

Neden FETTULLAHCILAR ? SBS oyununu söylemiyorsun ?

Sen ve senin gibi pislik fetocular. Herşeyi yediniz.
TELEKOM, Gitti ,
TOHUMLAR gitti.
AB ve GÜMRÜK Birliği ile sanayi gitti.
ODTÜ Boğaziçi mezunu Mühendis bile eğer YABANCI şirkette pazarlama elemanı değilse ve işsiz ise.

Ama en kötüsünü çocuklarımıza yaptınız. Aşağılık adam. Bunları da aşır sıkıyorsa, SÖYLESENE O FETOCU kanallarda. Alb. KIRCA’nın, GAZİLERİN, ERUYGUR’un, TUNCER KILIÇ’ ın , MHP’ nin, CHP’ nin, Mümtaz SOYSAL’ ın, Perinçek’ in,Tuncay ÖZKAN’ın, BALBAY’ın , Muzaffer TEKİN’in , ADD’nin herkesin karşısında aslan kesiliyorsun. Madem bu kadar Aslansın ,kaplansın.

Biraz da FETO’ya , Silivri’deki TERTİBE Avrupa Birliğinin ( AB ) desteğine bir laf söyle.

Zavallı Erol hoca AB’ye gireceksek FRANSA , ALMANYA gibi girmeliyiz dedi diye. Yani ATATÜRK’ ün dediği gibi Kurmadığım yere girmem dedi diye Adama demedik hakaretin kalmamış.

Ama iş FETO’ya gelince SUS PUS.

Bugün senin gibi memur, esnaf , dar gelirli ailelerin çocuklarının SBS 6- SBS-7 ve SBS - 8 ile okuma şansı kalmadı.

Bu ülkede Mühendis -mimar - doktor olabilme şansları YABANCI okullarda kaldı. Onlara teslim etmek oldu.. Ya FETOCU olacak Ya da Misyoner okullarına gidecek.

Lafın var mı bu konuda söyleycek ?

Senin kitaplarını artık hiç bir kemalist- yurtsever okumadan önce düşünmeli. Senin kitaplarını FETOCULAR okusun.

SİLİVRİ KRİTERİNE giremedin. Oradaki adamlar bizim için okunacak insanlardır. SEN değil.

Yusuf TAHA

http://www.toplumsalbilinc.org/forum/

******************************************

Y o r u m l a r

gönderen avrasya » Pzr May 08, 2011 1:39

Cumhuriyet Güçbirliği oluştuğu , adayları ortaya çıktığı sıralarda , "Serdar Ant " adıyla internet ortamında yazılar yazan şahıs , Cumhuriyet Güçbirliğine ağır saldırı yazıları yazıyordu.

Saldırılarını gittikçe arttırarak (Bu nasıl güçbirliği vs. diye . Neden içinde Yılmaz Dikbaş vb .isimler yok , diye isimler sayıyordu )

Banu Avar ,Güçbirliğini destekliyorum diye ilk destek verenlerden olduğu ama aday değilim dediği halde, Serdar Ant , Banu Avar vb. neden yok demeye devam ediyordu.

Serdar Ant , Cumhuriyet Güçbirliğine saldıran yazılarını yazmaya başladığında daha Tuncay Özkan CHP de aday adayıydı

Daha sonra Tuncay Özkan bağımsız aday oldu .

Tuncay Özkan , Cumhuriyet Güçbirliğinden ayrı bağımsız bir aday olup, "Güçbirliğini destekliyoruz" dedi.

Cumhuriyet Güçbirliği de Tuncay Özkan'ın aday olduğu İstanbul 1. bölgeden adayını çekti.

Cumhuriyet Güçbirliği söz konusu Vatan diyor.

AKP nin tek başına iktidar olacak sayıya ulaşmaması için , AKP yi iktidardan indirmek için , Meclisin aritmetiğini değiştirecek olan Cumhuriyet Güçbirliğinin güçlü bir şekilde Meclise girmesi gerekirken ,

Yılmaz Dikbaş'ın, Tuncay Özkan'ı öne sürerek Cumhuriyet Güçbirliğini hedef alması anlamlıdır.

Mecliste Milli duruş gösterecek en sağlam gücün Cumhuriyet Güçbirliği olduğu bilinirken,

Sayın Dikbaş'ın, Serdar Ant gibi, AKP ve BDP nin bağımsız adayları ile değil , Cumhuriyet Güçbirliği ile uğraşması anlamlıdır.

Yılmaz Dikbaş, Serdar Ant'ın gittikçe saldırının dozunu arttıran yazılarını forward etmesinin etkili olmadığını anlamış olmalı ki, bu defa direk kendi sahneye çıkmış !

Bu da anlamlıdır!

*** *** ***

gönderen K. Milliyeci Torunu » Pzt May 09, 2011 8:53

Yazılanlar gerek benim mesajımda, gerekse de Özkanın mektubunda, belirli bir amaca ulaşmak için ÇARPITILMAKTADIR. Sonuç olarak da utanmadan af diledi şeklinde yaftalanmaktadır.

Evrende en uzun mesafeler ışık yılı ile ölçülse de, birbirini anlamayan, farklı frekanslardan konuşan, insanların arasındaki mesafeyi ölçecek ışık yılı sayısı henüz tanımlanmadı.

Özkan'la ne derdiniz var, ne husumetiniz var, beni hiç ilgilendirmiyor, beni ilgilendiren, birlik çağrısı yapan bu sitenin yöneticilerinin, ve 7000 küsur mail yazarak bu siteye ciddi emek vermiş kişilerin, anaları karıştıran, o yakışık almaz cümlelerin ( bazıları zevk alır vs gibi ) arkasında durmak adına birliğe, set vurmalarıdır.

Eleştiri sınırları içinde çarpıtmadan, eleştirirsin, olur biter. 13 kitabı olan , aydın geçinen birinin tartışmayı sokak jargonu ile bağlamasını kim nasıl haklı görür?

Sadece yandaş basında taraf olanların köşe yazarları yazılarında çekinmeden böyle galiz küfürler ediyor sanıyordum.

Yanılmışım.

Kİmdir bu dikbaş ne yapar ne eder diye ufak bir araştırma yaptığımda, değer verdiğim togeç sitesinde karşılaştığım bir yazı ufkumu aydınlattı.
Araştırınız.

Kalınız Sağlıcakla

Kuvvai Milliyeci Torunu

*** *** ***

Mükemmel Tüccar Yılmaz Dikbaş'ın Kısa Özgeçmişi

3 Mart 1942 Zonguldak doğumlu. İstanbul'da Koca Ragıp Paşa İlkokulu, Gedikpaşa Ortaokulu ve İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra SÜMERBANK'IN yurtdışı burs sınavını kazanarak İngiltere'ye gitti.

İngiltere'de London University North Western Polytechnic'i ve Leeds Üniversitesi'ni bitirerek Tekstil ve Kimya Yüksek Mühendisi oldu. Üç yıl İngiltere'de mühendis olarak çalıştı. Yurda döndükten sonra 1974-78 süresince Bursa'da Sümerbank ve Merinos Yünlü Sanayi Müessesinde mühendis-yönetmen olarak çalıştı. 1978 yılında özel sektöre geçtikten sonra sırasıyla; Tarsus'ta Paktaş-2 Fabrikası, Bursa'da İpekiş A.Ş, İstanbul'da Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Tekstil Danışmanlık Servisi ve İstanbul'da Dokusan A.Ş. de mühendis-yönetmen olarak çalıştı.

1987 yılında; "Mühendislik, Danışmanlık ve Ticaret" alanlarında hizmet veren kendi şirketini kurdu.

Bu şirketinde; 13 tane 'Fizibilite Etüdü', 4 tane '"Diagnostik Etüd", 7 tane 'Yatırım Projesi' hazırladı ve 4 tane "Anahtar Teslim" fabrika kurdu.

1990 yılında turizm sektörüne de girdi ve bu amaçla kurduğu ikinci bir şirketi ile 2002 yılına kadar Rusya'dan Antalya'ya düzenli turist grupları getirdi.

Bu süreç içinde Türkiye'ye doğrudan 15 milyon dolar, dolaylı olarak da en az 25 milyon dolar kazandırdı, Bu başarılı çalışmalarından dolayı hem Türsab (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği)'dan hem de Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'ndan üst üste Takdir Belgeleri ve Tebrik Plaketleri aldı.

Nisan 1997 - 2009 döneminde TMMOB, Kimya Mühendisleri Odası Antalya İl Temsilciliğini yürütmüştür.

*** *** ***

gönderen UyanıkKemalist-Yemezler! Pzt May 09, 2011 12:57

Kendi sitesinde özgeçmişini okuyacağınız Yılmaz Dikbaş'ın hayatında devrimci mücadeleden ne kadar uzakta olduğunu hayatını sadece para kazanma üzerine kurduğunu çok açık olarak görüyoruz.

Bize hayatında hiç devrimci mücadeleler içinde bulunmamış olan insanların birşeyler öğretmesi mümkün değildir.

Rusya'dan Türkiye'ye turist getirip pazarlayan birisinin devrimci mücadelenin içinde bulunan tecrübesi az olan bazı kişileri yarın nerelerde pazarlayacağı konusunda müneccim olmak gerekmiyor.

Tüm Kemalist Gençlere çağrıda bulunuyorum :

Güzel sözlerle donatılmış nutuklara değil, örgütlü, mücadeleci ve kendini zaman içerisinde deneme olanağı bulduğunuz samimi,devrimci,yurtsever-kemalist kişilere değer veriniz.

Her güzel söze hemen inanmayınız.

Tanımadığınız kişiler hakkında ciddi araştırmalar yapınız. O insanları mücadelelerin içinde arayınız, tutarlılıklarını sürekli izleyiniz. Onları mücadelelerin içinde göremiyorsanız onların sözlerini dikkate almayınız.

Bunlar örgütlü mücadelenin içinde hiçbir zaman bulunmazlar.

Bu kendisini tanrı olarak gören zavallı ruhsal sorunlu sözümona aydınlar hiçbir zaman bir örgüt içinde bulunmazlar fakat mücadele eden ( gençlik olsun, işçi olsun, köylü veya memur olsun ) güçlere katkıda bulunmak yerine, onların mücadelelerini zayıflatacak yönde davranırlar. Bunlar aslında gerçek kimliklerini gizlleyen, suyu bulandıran, süper bencil, kendi çıkarlarından başka birşey düşünmeyen parazitlerdir.

Bunlara karşı mücadele, emperyalizme karşı verilen mücadeleden ayrı düşünülemez.

Hayatını devrimci mücadeleler içinde, 15 yılını hapishanelerde geçirmiş ve 3 yıldan fazla bir zamandan beri Silivri Toplama Kampının zindanında, esaret altındaki Doğu Perinçek'i kınayan Yılmaz Dikbaş, acaba Antalya'da ne yapmaktadır?

Rus turistleri pazarlamakla mı uğraşıyor, yoksa daha çok para kazandıran yeni işlerle mi?

Kim bilir?

*** *** ***

gönderen AhmetTuranGüneş Ekim 21, 2009, 07:53:44


Bay Dikbaş, İngiliz Yetiştirmesi misiniz?

Bay Dikbaş,

Hakkınızda şu iddialar var :

"İngiltere de EXETER masteri var.

(Bu Üniversite’den geçenler ülkelerine döndüklerinde İngiltere ve İsrail için çalışırlar.)

Yani İngiliz yetiştirmesi " ,"Fetullah Cemaati Müridi" doğru mudur?

Bu nedenle antiemperyalistlere ,Atatürkçülere karşı saldırgan bir tavır takınıyor muşsunuz?

Bu yüzden Mustafa Balbay'a,Erol Manisalı’ya ,ADD’ lere saldırıyor muşsunuz?

Bu yüzden iddialarınızı Fetullah Gülen cemaatine yakın medyada dile getiriyor muşsunuz?

Ne dersiniz ?

Siz artık “topluma mal olmuş büyük bir araştırmacı yazar!” olarak bu sorulara cevap vermelisiniz!

Bu “büyük adam!” olmanın sorumluluğunu lütfen yerine getirin!

AhmetTuranGüneş

http://www.toplumsalbilinc.org/forum/

Daha Fazla Bilgilenmek İçin Aşağıdaki Yazıyı Okuyunuz. Tıklayınız!

"Kınama" Yazısına Kınamadır....

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages