21 czerwca, Dom Spotkań z Historią w Warszawie - Jubileusz 10-lecia "Opowieści z Kresów" Tomasza Kuby Kozłowskiego

9 views
Skip to first unread message

Tomasz Kozłowski

unread,
Jun 14, 2017, 3:20:29 PM6/14/17
to w...@dsh.waw.pl

Dom Spotkań z Historią w Warszawie zaprasza na jubileusz 10-lecia cyklu „Opowieści z Kresów”

 

Terra incognita, czyli o radości odkrywania   

 

21 czerwca 2017, środa, godz. 18.00, DSH, Warszawa, ul. Karowa 20

 

23 czerwca 2007 roku prezentacją „Kresowy tygiel narodów, religii i kultur” Tomasz Kuba Kozłowski zainaugurował w Domu Spotkań z Historią cykl autorskich „Opowieści z Kresów”. Bazą źródłową cyklu jest gromadzona przez autora i licząca kilkadziesiąt tysięcy obiektów największa, prywatna kolekcja materiałów i pamiątek kresowych. Dzięki niej mogło powstać sto kilkadziesiąt oryginalnych prezentacji. Za sprawą cyklu oraz wielu innych przedsięwzięć popularyzatorskich, wystawienniczych i edytorskich Dom Spotkań z Historią stał się ważnym ośrodkiem upowszechniania wiedzy o dziedzictwie historyczno-kulturowym Ziem Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej. Popularność cyklu spowodowała, że prezentacje przygotowane dla warszawskiej publiczności zostały pokazane w ponad 100 miejscowościach w kraju a także za granicą. Zapraszamy na jubileuszowy wieczór, któremu towarzyszyć będą niespodzianki oraz wystawa afiszy promujących kolejne spotkania.

 

W projekcie afisza przygotowanego tradycyjnie przez p. Tomasza Kubaczyka wykorzystano fragment mapy Galicji - tzw. „mapy Liesganika” w skali 1:288 000, z przełomu XVIII i XIX wieku „KOENIGREICH GALIZIEN UND LODOMERIEN HERAUSGEGEBEN IM JAHRE 1790 VON LIESGANIG” wydanej w Wiedniu w 1824 roku oraz lorgnon z zakładu optycznego Jana Iwaszkiewicza z Wilna ze zbiorów Tomasza Kuby Kozłowskiego.

 

https://www.facebook.com/SwiatKresow    Dom Spotkań z Historią, 00-324 Warszawa, ul. Karowa 20, www.dsh.waw.pl, e-mail: t.koz...@dsh.waw.pl

 

 

 

 

.

image001.jpg
Xlecie.jpg
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages