[Wikipl-l] Obcojęzyczni wikipedyści i maszynowe tłumaczenie

0 views
Skip to first unread message

PawełMM

unread,
Jul 30, 2009, 9:58:25 AM7/30/09
to wiki...@lists.wikimedia.org
Mamy nowego wikipedystę, który założył swoją stronę "po polsku"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Mizuckiy.
Czy takie teksty należy poprawiać i czy strona wikipedysty może być jego cv?
PawełMM

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
Wiki...@lists.wikimedia.org
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Michał Masłowski

unread,
Jul 30, 2009, 11:33:44 AM7/30/09
to PawełMM, Polish Wikipedia mailing list
> Mamy nowego wikipedystę, który założył swoją stronę "po polsku"
> http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Mizuckiy.
> Czy takie teksty należy poprawiać i czy strona wikipedysty może być jego
> cv? PawełMM
To jego jedyna edycja. Nie powinien pisać "Czerwiec 2009 - został redaktorem
Wikipedia" z tego względu.

Resztę opisuje http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Strona_u%C5%BCytkownika,
nie powinno być dokładnych CV.

Nie ma gdzieś zasady/zalecenia/propozycji zalecenia "utworzenie strony
użytkownika nie powinno być pierwszą edycją"?

signature.asc

Przykuta

unread,
Jul 30, 2009, 11:41:44 AM7/30/09
to Polish Wikipedia mailing list
Nawet strona pomocy jak powinna wyglądać strona usera nie jest zaleceniem. Ja proszę ludzi, by pierwsza edycja to była edycja strony usera - wtedy wikipedyści lepiej do nowicjusza podchodzą, gdy wiedzą, kim on jest (oczywiście bez spamu itd.)

przykuta

Przykuta

unread,
Jul 30, 2009, 11:43:42 AM7/30/09
to Polish Wikipedia mailing list
> Nawet strona pomocy jak powinna wyglądać strona usera nie jest zaleceniem. Ja proszę ludzi, by pierwsza edycja to była edycja strony usera - wtedy wikipedyści lepiej do nowicjusza podchodzą, gdy wiedzą, kim on jest (oczywiście bez spamu itd.)
>
> przykuta
>
I jeszcze jedna kwestia - przyjęło się na liście, że podpisujemy się nickami z Wikipedii :)

Michał Masłowski

unread,
Jul 30, 2009, 11:49:05 AM7/30/09
to Polish Wikipedia mailing list
> > Nawet strona pomocy jak powinna wyglądać strona usera nie jest
> > zaleceniem. Ja proszę ludzi, by pierwsza edycja to była edycja strony
> > usera - wtedy wikipedyści lepiej do nowicjusza podchodzą, gdy wiedzą, kim
> > on jest (oczywiście bez spamu itd.)
To może być odpowiednie jak coś wskazuje na dalsze zainteresowanie
poprawianiem Wikipedii. Pozytywniej myślę o dobrych edycjach z niebieskim
łączem przy opisie zmian.

> I jeszcze jedna kwestia - przyjęło się na liście, że podpisujemy się
> nickami z Wikipedii :)
Drugi raz o tym pamiętam.

MTM

signature.asc

masti

unread,
Jul 30, 2009, 3:08:42 PM7/30/09
to PawełMM, Polish Wikipedia mailing list

W dniu 30.07.2009 15:58, PawełMM pisze:


> Mamy nowego wikipedystę, który założył swoją stronę "po polsku"
> http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Mizuckiy.
> Czy takie teksty należy poprawiać i czy strona wikipedysty może być jego cv?
> PawełMM
>

nie on jeden:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Rascal_the_Peaceful

zęby bolą jak się na to patrzy

masti

Michał Masłowski

unread,
Jul 30, 2009, 3:25:36 PM7/30/09
to Polish Wikipedia mailing list
> > Mamy nowego wikipedystę, który założył swoją stronę "po polsku"
> > http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Mizuckiy.
> > Czy takie teksty należy poprawiać i czy strona wikipedysty może być jego
> > cv? PawełMM
>
> nie on jeden:
> http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Rascal_the_Peaceful
>
> zęby bolą jak się na to patrzy
"Chociaż wydaje mi się Mówię swoim języku, wystarczy użyć tłumaczy tutaj
edytować." -- nawet wyjaśnia jak ten tekst uzyskał.

Pomijając tłumaczenie, całkiem praktyczna strona użytkownika. Wiadomo
dokładnie, jak się z nim porozumieć.

signature.asc
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages