Spotkanie 22.03

7 views
Skip to first unread message

Michal Grzegorzewski

unread,
Mar 19, 2012, 7:25:31 PM3/19/12
to wg-net
Witajcie,

kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek! Miejsce bez zmian (PW),
godzina również (18.00).

Tym razem Sebastian Solnica i prezentacja:

Diagnostyka aplikacji przy użyciu mechanizmów Systemu Operacyjnego
=====================================================

Przy coraz wyższych wymaganiach co do szybkości i sprawności działania
aplikacji, diagnostyka wydajności staje się bardzo ważnym elementem
już na poziomie pisania kodu. Na czwartkowej prezentacji przedstawię
mechanizmy diagnostyki dostępne w systemie operacyjnym wraz z
narzędziami (darmowymi!) pozwalającymi na ich wykorzystanie. Będziemy
pracowali głównie z aplikacjami .NET-owymi aczkolwiek przedstawione
narzędzia nadają się również do monitorowania aplikacji natywnych.

Plan prezentacji:

1. Performance Counters jako obraz tego co się dzieje w systemie
- Kiedy się przydają?
- Jak używać?
- Przykład własnej implementacji
2. Event Logging - pierwsze źródło informacji o błędach
- Jak działa? Zmiany w ostatnich wersjach systemu
- Użyteczne polecenia, opcje evntviewer-a
- Przypadki użycia
3. Event Tracing
- Rodzaje zdarzeń w systemie i aplikacjach .NET
- Konfiguracja i kontrola sesji trace'owych
- Przykłady użycia
4. Diagnostyka rzeczywistych problemów przy pomocy przedstawionych mechanizmów

------------------------------------------

Zapowiada się bardzo ciekawie, więc zapraszam! (Ciekawe, czy Sebastian
znowu nas zaskoczy i tym razem przygotuje slajdy w Event Viewerze ;))

Lista
1. Michał Grzegorzewski

Ziemek Borowski (PRIV)

unread,
Mar 19, 2012, 7:30:55 PM3/19/12
to wg-...@googlegroups.com
2. ZB - ciekawe tematy ruszacie :)


Pozdrawiam,

Ziemek Borowski

Witajcie,

Plan prezentacji:

------------------------------------------

Lista
1. Michał Grzegorzewski

--
Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ subskrybujesz grupę dyskusyjną Google o nazwie "wg-net".

Aby zamieszczać posty w tej grupie, wyślij e-mail na adres wg-...@googlegroups.com.
Aby anulować subskrypcję tej grupy, wyślij e-mail na adres wg-net+un...@googlegroups.com.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź tę grupę pod adresem http://groups.google.com/group/wg-net?hl=pl.

Marcin Gregier

unread,
Mar 20, 2012, 4:35:05 AM3/20/12
to wg-...@googlegroups.com
3. Marcin Gregier
--
Pozdrawiam / Regards,
Marcin Gregier

pete

unread,
Mar 21, 2012, 7:23:13 AM3/21/12
to wg-...@googlegroups.com
4. Piotr Owsiak
5. Bartłomiej Sieradzan
6. Grzegorz Wrzosek
 
BTW. Panowie, trochę późno informacja się pojawiła no i na stronie grupy ani ogłoszenia nie ma ani w kalendarzu wpisu :P
3. Marcin Gregier

Aby anulować subskrypcję tej grupy, wyślij e-mail na adres wg-net+unsubscribe@googlegroups.com.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź tę grupę pod adresem http://groups.google.com/group/wg-net?hl=pl.

--
Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ subskrybujesz grupę dyskusyjną Google o nazwie "wg-net".

Aby zamieszczać posty w tej grupie, wyślij e-mail na adres wg-...@googlegroups.com.
Aby anulować subskrypcję tej grupy, wyślij e-mail na adres wg-net+unsubscribe@googlegroups.com.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź tę grupę pod adresem http://groups.google.com/group/wg-net?hl=pl.

Michal Grzegorzewski

unread,
Mar 21, 2012, 7:34:39 AM3/21/12
to wg-...@googlegroups.com
> BTW. Panowie, trochę późno informacja się pojawiła no i na stronie grupy ani
> ogłoszenia nie ma ani w kalendarzu wpisu :P
>

Heh, a ja sie zastanawialem, czy aby nie zlikwidowac strony, bo chyba
nikt tam nie zaglada, a dla mnie to dodatkowa robota ;)
A odnosnie informacji - mea culpa - 100 innych wazniejszych spraw mam
ostatnio na lebku i wrzucilem info dopiero w nocy z pon/wt, co i tak
daje duuuzo czasu na dowiedzenie sie i przygotowanie na czwartek :) A
poza mna nie ma za bardzo innych chetnych do pilnowania wszystkiego :P
Zapraszam do wspolpracy! :)

m.g.

Scooletz Scooletz

unread,
Mar 22, 2012, 7:01:37 AM3/22/12
to wg-...@googlegroups.com
7. Szymon Kulec

2012/3/21 Michal Grzegorzewski <mgr...@gmail.com>
--
Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ subskrybujesz grupę dyskusyjną Google o nazwie "wg-net".

Aby zamieszczać posty w tej grupie, wyślij e-mail na adres wg-...@googlegroups.com.
Aby anulować subskrypcję tej grupy, wyślij e-mail na adres wg-net+un...@googlegroups.com.

Bartek Stopa

unread,
Mar 22, 2012, 7:32:09 AM3/22/12
to wg-...@googlegroups.com
8. Bartek Stopa
--
Pozdrawiam
Bartek

Marek Kacprzak

unread,
Mar 22, 2012, 9:40:01 AM3/22/12
to wg-...@googlegroups.com

9. Marek Kacprzak
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages