kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek! Miejsce bez zmian (PW),
godzina również (18.00).
Tym razem Sebastian Solnica i prezentacja:
Diagnostyka aplikacji przy użyciu mechanizmów Systemu Operacyjnego
=====================================================
Przy coraz wyższych wymaganiach co do szybkości i sprawności działania
aplikacji, diagnostyka wydajności staje się bardzo ważnym elementem
już na poziomie pisania kodu. Na czwartkowej prezentacji przedstawię
mechanizmy diagnostyki dostępne w systemie operacyjnym wraz z
narzędziami (darmowymi!) pozwalającymi na ich wykorzystanie. Będziemy
pracowali głównie z aplikacjami .NET-owymi aczkolwiek przedstawione
narzędzia nadają się również do monitorowania aplikacji natywnych.
Plan prezentacji:
1. Performance Counters jako obraz tego co się dzieje w systemie
- Kiedy się przydają?
- Jak używać?
- Przykład własnej implementacji
2. Event Logging - pierwsze źródło informacji o błędach
- Jak działa? Zmiany w ostatnich wersjach systemu
- Użyteczne polecenia, opcje evntviewer-a
- Przypadki użycia
3. Event Tracing
- Rodzaje zdarzeń w systemie i aplikacjach .NET
- Konfiguracja i kontrola sesji trace'owych
- Przykłady użycia
4. Diagnostyka rzeczywistych problemów przy pomocy przedstawionych mechanizmów
------------------------------------------
Zapowiada się bardzo ciekawie, więc zapraszam! (Ciekawe, czy Sebastian
znowu nas zaskoczy i tym razem przygotuje slajdy w Event Viewerze ;))
Lista
1. Michał Grzegorzewski
Pozdrawiam,
Ziemek Borowski
Witajcie,
Plan prezentacji:
------------------------------------------
Lista
1. Michał Grzegorzewski
--
Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ subskrybujesz grupę dyskusyjną Google o nazwie "wg-net".
Aby zamieszczać posty w tej grupie, wyślij e-mail na adres wg-...@googlegroups.com.
Aby anulować subskrypcję tej grupy, wyślij e-mail na adres wg-net+un...@googlegroups.com.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź tę grupę pod adresem http://groups.google.com/group/wg-net?hl=pl.
3. Marcin Gregier
Aby anulować subskrypcję tej grupy, wyślij e-mail na adres wg-net+unsubscribe@googlegroups.com.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź tę grupę pod adresem http://groups.google.com/group/wg-net?hl=pl.
--
Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ subskrybujesz grupę dyskusyjną Google o nazwie "wg-net".
Aby zamieszczać posty w tej grupie, wyślij e-mail na adres wg-...@googlegroups.com.
Aby anulować subskrypcję tej grupy, wyślij e-mail na adres wg-net+unsubscribe@googlegroups.com.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź tę grupę pod adresem http://groups.google.com/group/wg-net?hl=pl.
Heh, a ja sie zastanawialem, czy aby nie zlikwidowac strony, bo chyba
nikt tam nie zaglada, a dla mnie to dodatkowa robota ;)
A odnosnie informacji - mea culpa - 100 innych wazniejszych spraw mam
ostatnio na lebku i wrzucilem info dopiero w nocy z pon/wt, co i tak
daje duuuzo czasu na dowiedzenie sie i przygotowanie na czwartek :) A
poza mna nie ma za bardzo innych chetnych do pilnowania wszystkiego :P
Zapraszam do wspolpracy! :)
m.g.
--
Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ subskrybujesz grupę dyskusyjną Google o nazwie "wg-net".
Aby zamieszczać posty w tej grupie, wyślij e-mail na adres wg-...@googlegroups.com.
Aby anulować subskrypcję tej grupy, wyślij e-mail na adres wg-net+un...@googlegroups.com.