130. Spotkanie WG .NET

5 views
Skip to first unread message

Konrad Banaszek

unread,
Nov 9, 2019, 4:22:03 AM11/9/19
to wg-net
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 21.11 o godzinie 18.00 w sali 107 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

## PREZENTACJA 1

Prelegent: Dominik Przywara
"Schrödinger’s position – superposition!"

Opis: Temperatury niższe niż w kosmosie i ogromna moc obliczeniowa – komputery kwantowe. Błogosławieństwo? A może wręcz przeciwnie? Co, jeśli już nic nigdy nie będzie bezpieczne, bo wszystko będziemy mogli rozszyfrować? I w ogóle jak to działa? W trakcie tej sesji postaram się przybliżyć podstawowe pojęcia związane z komputerami kwantowymi, nadziejami, jakie możemy z nimi wiązać, a także przykład aplikacji napisanej przy użyciu kwantowego języka programowania dostarczonego przez Microsoft – Q# :)

Bio: Zawodowo Lead Software Engineer w Sopra Steria tworzący rozwiązania przy pomocy technologii Microsoft – od Azure po Xamarin. Współzałożyciel Śląskiej Grupy Microsoft, konsultant, trener. Prywatnie: fan dobrych seriali, koder, sim racer.
Twitter: @PrzywaraDominik


## PREZENTACJA 2

Prelegent: Joanna Lamch
"WebAssembly and .NET"

Opis: WebAssembly będą następną dużą rzeczą w świecie IT. Już teraz nie tylko jest o nich głośno ale zaczynają zmieniać oblicze aplikacji webowych. Aplikacje webowe to przecież JavaScrip co to ma z .NETem i C# wspólnego? Microsoft eksperymentuje z razorem w przeglądarce czyli Blazor'em. Jednak nie tylko Blazor możliwy jest do uruchomienia jako WebAssembly, mamy też Ooui oraz Uno, a wszystko to oparte na Mono. Czyli .NET w przeglądarce i WebAssembly w pigułce.

Bio: Koderka pełną piersią, fangirl Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od wielu lat w obrębie Microsoft Technology Stack. Koder C# z doświadczeniem w wielu technologiach na różne platformy docelowe. Obecnie developer w projektach mobilnych w firmie Sienn. Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring i ułatwiania życia programisty I kultury DevOps. Współorganizatorka Śląskiej Grupy Microsoft, Womem in Technology Katowice oraz dziołcha z Gruba.IT. Wanna be speaker.
Adres w sieci: https://jlamch.net, Twitter: @JLamch
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages