Недоступність альтернативної служби порушує право людини на сумлінну відмову від військової служби: Європейський Суд з прав людини. Inaccessibility of alternative service violates human right to conscientious objection to military service: European Court for Human Rights

7 views
Skip to first unread message

Yurii Sheliazhenko

unread,
Mar 12, 2024, 6:21:38 AMMar 12
to ukrainian-pacifist-movement_googlegroups.com, anti-di-coalition_googlegroups.com, upr_ukraine_googlegroups.com, icescr_googlegroups.com, rozumni-j...@googlegroups.com, jz...@googlegroups.com, rada-ki...@googlegroups.com, pru...@googlegroups.com
Недоступність альтернативної служби порушує право людини на сумлінну відмову від військової служби: Європейський Суд з прав людини (дивіться доданий прес-реліз)

Inaccessibility of alternative service violates human right to conscientious objection to military service: European Court for Human Rights (see attached press release)

Сьогодні Європейський суд з прав людини у справі Kanatlı v. Türkiye (заява № 18382/15) визнав порушенням права на сумлінну відмову від військової служби, передбаченого статтею 9 Європейської конвенції з прав людини, відсутність у національному законодавстві про обов'язкову військову службу реальних альтернатив такій службі для сумлінних відмовників, яким глибокі переконання не дозволяють служити в армії. Важливим нюансом у цій справі є визнання вказаного права на підставі світських міркувань совісті: як зазначено у прес-релізі суду, заявник Мюрат Канатли має пацифістські та антимілітаристичні переконання і був членом правління Європейського бюро сумлінної відмови, федерації національних асоціацій сумлінних відмовників, заснованої у 1979 році (до якої входить і Український Рух Пацифістів).

Вся велика родина Європейського бюро сумлінної відмови вітає Мюрата Канатли з історичним рішенням ЄСПЛ! Сподіваємося, що це рішення нарешті спонукає не тільки Туреччину, але й Україну прийняти законодавство про повноцінний захист права людини на сумлінну відмову від військової служби відповідно до міжнародних стандартів прав людини та зобов’язань України за ст.ст. 8, 9, 21-24, ч. 4 ст. 35, ст. 64 Конституції України, ч. 2 ст. 4, ч.ч. 1, 2 ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст.ст. 9, 15, 18 Європейської конвенції з прав людини у їх системному зв'язку і відповідно до практики Комітету з прав людини ООН, Європейського суду з прав людини та Конституційного Суду України, а також відповідно до резолюції A/HRC/RES/51/6 Ради з прав людини ООН № 51/6 від 6 жовтня 2022 «Сумлінна відмова від військової служби» (Conscientious objection to military service), співавтором якої є Україна.

--
Wish you peace and happiness.

Yurii Sheliazhenko, Ph.D. (Law)
Executive secretary, Ukrainian Pacifist Movement
Board member, European Bureau for Conscientious Objection (Brussels, Belgium)
Member of the Board of Directors, World BEYOND War (Charlottesville, VA, United States)
Member of the Council, International Peace Bureau (Berlin, Germany)
Member of the Council, War Resisters' International (London, UK)
LL.M., B.Math, Master of Mediation and Conflict Management

Бажаю миру і щастя!

Юрій Шеляженко, Ph.D. (доктор філософії з права)
Магістр права, магістр медіації та менеджменту конфліктів, бакалавр математики
Виконавчий секретар Українського Руху Пацифістів
Член Правління Європейського бюро сумлінної відмови від військової служби (European Bureau for Conscientious Objection, м. Брюссель, Бельгія)
Член Ради директорів мережі Світ ВИЩЕ війни (World BEYOND War, м. Шарлотсвілл, штат Вірджинія, США)
Член Ради Міжнародного бюро миру (International Peace Bureau, м. Берлін, Германія)
Член Ради Антивоєнного Інтернаціоналу (War Resisters' International, м. Лондон, Велика Британія)
Judgment Kanatli v. Türkiye - Impossibility for a conscientious objector to opt for alternative service instead of military service.pdf
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages