У Фонді Вікімедіа шукають жінок

3 views
Skip to first unread message

Krutyvus

unread,
Feb 6, 2015, 8:56:31 AM2/6/15
to ugn-...@googlegroups.com

У Фонді Вікімедіа шукають жінок

Siko BouterseУ Фонді Вікімедіа стартувала кампанія із залучення жінок до редагування Вікіпедії. Для цієї мети Фонд виділив 250 тисяч доларів.

Ініціатором проекту стала співробітниця Фонду Вікімедіа Сіко Бутерс (Siko Bouterse), яка є очільником Комітету з видачі індивідуальних грантів (Individual Engagement Grants).

На думку Сіко, в проектах Вікіпедії тривалий час спостерігається статевий дисбаланс (gender gap), і цей  дисбаланс треба якось подолати. А конкретніше, Сіко хоче побачити:

  • а) збільшення кількості правок у Вікіпедії, які вносяться особами жіночої статі
  • б) збільшення кількості статей на суто жіночу тематику
  • в) збільшення кількості заявок на отримання грантів, які подаються особами жіночої статі.

Найбільше пані Сіко цікавлять проекти Вікіпедії шістьма мовами, серед яких – Українська. Окрім українок, Фонд проявляє також інтерес до жінок, що послугуються англійською, іспанською, арабською мовами, а також двома мовами Індії – Малаялам і Телуґу.

Наразі триває перша фаза кампанії – пошук волонтерів, підготовка сторінок проекту і їх переклад різними мовами. З 4 березня  розпочнеться друга фаза, протягом якої збиратимуться ідеї  – як же все-таки залучити жінок до Вікіпедії.  І нарешті 30 квітня, коли найкращі проекти будуть відібрані, , розпочнеться їх впровадження.

Останні 6 місяців цього року Сіко присвятить підрахункам, скільки жінок вдалося уманити до її вікі-гарему. Вона сподівається, що принаймні у трьох мовних розділах Вікіпедії спостерігатиметься суттєвий ріст жіночого змісту, а кількість поданих жінками грантових проектів зросте до 50 %.

Детальніша інформація за посиланням: https://meta.wikimedia.org/wiki/Grants:IdeaLab/Inspire_Grants_%E2%80%93_Gender_gap_campaign

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages