Osoba, která má příjmy jen ze zaměstnání, si podává daňové přiznání. V zaměstnání si neplatňuje daň.zvýhodnění na dítě, to uplatňuje jen za celý rok v daň.přiznání. Dítě po maturitě jse do zaměstnání až v září, čili nárok na zvýhodnění má do srpna včetně.
Jelikož pracuje na poloviční úvazek a měla delší neschopenku, její základ daně nedosahuje limitu 12-ti násobek poloviny min.mzdy.
Jak to bude v tomto případě s nárokem na bonus? Vlastně kvůli té nemoci o něj přijde?
S pozdravem a přáním hezkého dne
Alena Müllerová
Bohužel, tohle je jediná nevýhoda uplatňování dítěte až na konci roku. V měsících kdy byla v práci a měla nad limit ½ MM, by bonus / slevu dostala a už by o ni nepřišla. Pokud by nepodala DP.
Takhle nárok ztrácí , protože v DP se posuzuje vše ročně. Může otec dítěte - když je to reálné. Nebo nějaká činnost co spadá pod § 7 ?
L.L.
--
Tuto zprávu jste obdrželi, protože jste přihlášeni k odběru skupiny „Konference ucto2000“ ve Skupinách Google.
Chcete-li zrušit odběr skupiny a přestat dostávat e‑maily ze skupiny, zašlete e-mail na adresu ucto2000+u...@googlegroups.com.
Tuto diskuzi najdete na adrese https://groups.google.com/d/msgid/ucto2000/069c01dc9b3b%24c6c22420%2454466c60%24%40quick.cz.
Děkuju za ujištění.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Alena Müllerová
Tuto diskuzi najdete na adrese https://groups.google.com/d/msgid/ucto2000/000b01dc9b3f%24ac6d6e50%2405484af0%24%40ludwigova.eu.