Прошу національних членів ISO голосувати ПРОТИ ратифікації
специфікації Microsoft Office OpenXML (OOXML) в якості стандарту ISO з
наступних причин:
1. Вже діє аналогічний стандарт ISO26300 Open Document Format
(ODF): додаткові стандарти збільшують видатки для бізнесу, держави та
громадян;
2. Не існує сумісної реалізації специфікації OOXML: Microsoft
Office 2007 зберігає файли у спеціальному форматі, який відмінний від
специфікації OOXML;
3. Специфікація не є вичерпуючою. Зокрема, нема зрозумілого опису
реалізації функцій autoSpaceLikeWord95 або useWord97LineBreakRules;
4. Більше 10% всіх прикладів у специфікації не відповідають стандарту XML;
5. Не гарантується, що хто-небудь, хто напише програму, яка
повністю або частково реалізує специфікацію OOXML, не постраждає від
патентних позовів і/або відрахувань на користь Microsoft;
6. Специфікація не сумісна з іншими стандартами ISO, такими, як ISO
8601 (Представлення дати та часу), ISO 639 (Коди представлення імен та
мов) або ISO/IEC 10118-3 (криптографічне хешування);
7. Існує помилка у форматі електронних таблиць, яка не дозволяє
вносити дати до 1900 року: ця помилка присутня як у представленій
специфікації, так і в форматі документів Microsoft Excel 2000, XP,
2003 чи 2007;
8. Специфікація була розроблена без залучення досвіду та експертизи
інших зацікавлених сторін (виробників, продавців, покупців,
користувачів та регуляторів), і була розроблена одноосібно фірмою
Microsoft
Також можна Dig-нути ;) тут
http://digg.com/tech_news/Say_No_To_Microsoft_s_Broken_Open_Standard
Yuriy
YP> http://www.noooxml.org/petition-uk Прошу національних членів ISO
голосувати ПРОТИ ратифікації
YP> специфікації Microsoft Office OpenXML (OOXML) в якості стандарту ISO з
YP> наступних причин:
У нас от Украины один член - http://www.dssu.gov.ua , уже проголосовавший за
ратификацию. Смысл писать это в ua-devtalks ? им пишите ... а петицией этой,
собравшей 59000 голосов за 4 (sic!) месяца можно только подтереться.
With best regards, Mike Gorchak. E-mail: mi...@malva.ua