2020.10.03 Karklotis: Baltoji Vokė – Paluknys

81 views
Skip to first unread message

Tapufilialas

unread,
Sep 30, 2020, 3:16:31 PM9/30/20
to Tapufilialas

Karklotis: Baltoji Vokė – Paluknys 

                2020 m. spalio 3 d., šeštadienis

Renkamės:     Vilniaus AS 8 aikštelė

Išvykstame:   9:15 Rūdninkų busu iki Baltosios Vokės. (2 €,  atv. ~10 val.).

Keliausime   B. Vokė – pro tvenkinius –  Pakrempė (Imanto sodyba) – ež. Karklotis (maudynės) – up. Žvirgždė – Žvėrynas (Justino sodyba, Neolitas) – Mikališkių mšk. – Paluknys  (~18 km). Pakeliui grybausime, uogausime...

Grįžtame:      17:47  busu iš Paluknio st. (2.50 €, Vilniuje, AS 18:20).

         Vedlys:           Gintas  

Tapufilialas

unread,
Oct 4, 2020, 7:39:19 AM10/4/20
to Tapufilialas

  Karklotis: Baltoji Vokė – Paluknys (2020.10.03)

Dalyvavo: Albina, Aušrelė, Juzina, Liuda, Marija, Zita, Albertas, Feliksas, Gintas, Petras(E), Rimantas, Skirmantas, Volodė. (13)

Prie Karkločio ež. iš B. Vokės ėjome prieš 2-jus metus: 2018.10.13, 7-se. Šį karta – daugiau, ir nuotykių  taipogi. Tvenkiniuose - žvejų varžybos, važiavo daug mašinų. Savininkas ne norėjo, kad eitume tvenkinių damba;  teko eiti keliu, atskirtu nuo tvenkinių plačiu gilių kanalu. Nesimatė, kaip įprasta, plačių vaizdų ir vandens paukščių. Bet nieko tokio, daug kartų jau esame matę.

Pakempėje užėjome į mūsų draugo Imanto sodybą. Nežinojome, ar šeimininkas yra name; durys užrakintos. Įsitaisėme prie durų pusryčiauti. Staiga, visų džiaugsmui, išėjo pats Imantas, nešinas butelį trauktinės ir stebuklingos taurelės, kurią pripildžius tauriu gėrimu, jos dugne matosi meno kūrinys. Šiltai pabendravome. Imanto garbei buvo sudainuotos kelios partizaninės ir turistinės dainos.

Artinantis prie Karkločio, brūzgingame miške vedlys šiek tiek paklydo ir grįžo į vešus kelius. Dėl to prisidėjo pora km. Prie Karklošio mes vieni. Tik ką iš ten išvažiavo nelemti „džipistai“, dar ruseno jų laužas.  Pietūs prie patogaus stalo, jis „lūžo“ nuo patiekalų gausybės; buvo kuo ir paskaninti... Nuotaika gera, nors pradėjo krapnoti. Maudėsi vien Rimantas, kiti – tik pažiūrėjo į ežerą.

Žvėryne aplankėme „MEGALITĄ“, priklausantį „Justino sodybai“ . Ėjome pagrindine kaimo gatve: joje  užsiliko kelios autentiškos sodybos, bet yra ir apgriuvusių bei sumodernintų.  

Nuo Pakrempės iki Paluknio – maršrutas, su nedidele išimtimi, vien gražiais miško keliais. Grybų pasitaikė mažai, dominavo gražuolės žvynabudės, jas rinko tik M ir G. Nuėjome 20.6 km (matavo Albertas).

 
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages