2021.08.07 Palei Merkį ir Spenglą

55 views
Skip to first unread message

Tapufilialas

unread,
Aug 3, 2021, 10:54:44 AMAug 3
to Tapufilialas

                Palei Merkį ir Spenglą

                        2021 m. rugpjūčio 7 d., šeštadienis

Renkamės:     Vilniaus GŽ stoties kasos

Išvykstame:    7:44 Varėnos traukiniu iki st. Pamerkiai  (atvyksta 9:03, bil. 3.90 €).

Keliausime:    Pamerkiai – Spengla – Valkininkų GŽ st., kaip vedlys ves, ~16 km.

Grįžtame:       17:44 traukiniu iš Valkininkų GŽ  (Vilniuje 18:57,  bil. 3.70 €).

          Vedlys:           Feliksas (įsės į traukinį Lentvaryje)

Tapufilialas

unread,
Aug 8, 2021, 10:38:19 AMAug 8
to Tapufilialas

Palei Merkį ir Spenglą (2021.08.07)

Dalyvavo: Dalia, Liuda, Marija, Egidijus, Feliksas, Gintas, Rimantas, Volodė  (8).

Pamerkiai yra gražus, ramus, autentiškas kaimas, turintis gilias sąsajas su Dzūkijos etnokultūra. Kabantis tiltas per Merkį. Mes juo pereidavome, grįžtant į GŽ stotį iš ankstesnių žygelių Varėnos r-ne.  Šį kart tik pasivaikščiojome, nes maršrutas – dešiniuoju Merkio krantu. Pakeliui – gamtos ir etnokultūros lankytinos vietos, pažymėtos rodyklėmis lietuvių ir anglų kalbomis. Visai kitokios yra Kukiškės; jos yra sumodernintos, panašios į šiuolaikinį kurortą. Jas praėjus, patekome į renginių Yago ir TrenkTuras Solo maišalynę prie Spenglos ež. Į festivalio Yago epicentrą, iš kur kilometrais girdėjosi „muzika“, nėjome, nes įėjimas 1 asm. 15 € – mums per brangu. Mergina – Yago dalyvė – sakė, kad už 4 paras (tiek tęsiasi festivalis) reikia mokėti 90 €. Pietavome prie ež. atokiau; „muzika“ –  nemokamai. Mergaitės, kaip visuomet, vaišino skaniais patiekalais, o Volodė – bulgariška rakija. Jam ir dar vienam išminčiui  dalyvaujant, grupės intelektualinis pajėgumas tapo max. Buvo aptartos globalios geopolitikos ir žmonijos egzistencijos problemos, o taipogi – moterys (ta tema cituotas Arthur Schopenhauer). Po pietų pradėjo lynoti; patraukėme Valkininkų GŽ st. link. Pasėdėjome patogioje pavėsinėje, ~3 km nuo st., dar padiskutavome. Atėjome į GŽ st. su didelę laiko atsargą. Krapnojo lietus, bet mes – po stogu. Vedant Rimantui, dainingi sudainavo gražių dainų, tarp jų ir „Oi ant kalno, ant aukštojo, stovi balta karūnėlė...“ , siejama su liaudės dainų karaliumi Miku Matkevičiumi, gyvenusiu Pamerkiuose. Geras, turiningas buvo žygelis...  

Tapufilialas

unread,
Aug 8, 2021, 4:25:30 PMAug 8
to Tapufilialas

Pamerkiai. Liudos tekstas ir nuotraukos.

Birželio 7 d. Marytė, Liuda, Dalia, Gintautas, Rimantas, Egidijus, Feliksas, Volodė, Pamerkiuose, aplankę kabantį tiltą (per Merkį), nuėjome prie "Dainininkų akmens". Ten sutikome Laimutę, išvedusią pasivaikščioti šunytę Bucę. Pasirodo, Laimutė yra Rimanto pažįstama iš senų laikų. Ji mums pasakė, kaip nueiti iki Pamerkių atodangos, kur matosi Merkio istorija. Merkio slėnis susiformavo ledynui sustojus ties ta vieta. Pamerkių kaimas sužavėjo savo ramybe, architektūra. Kitas mūsų kaimelis – Kukiškės, dabar pavirtęs vandens turizmo centru. Pataikėme į vykusį 4 dienų Yagos festivalį prie Spenglos ež. Festivalis vyksta ne pirmi metai. Daugybė dalyvių. Buvo ir iš užsienio. Ten taip "gražiai" skambėjo techno muzika, kad Feliksas išsigandęs prabėgo Spenglos ež., kur turėjom pietauti. Sugrįžome kiek atgal prie festivalio palapinių. Kadangi įėjimas į festivalį tik su bilietais, radome vietą ež. gale ir papietavome. Po pietų patraukėme link Valkininkų g.ž. Pradėjo smarkiau lyti. Laimei suradome jaukią pavėsinę. Čia praleidome daug laiko, diskutuodami apie pasaulio problemas. Diskusijas pravedė mūsų etatinis filosofas Volodė. Miškais, pro buvusias sanatorijas, pasiekėme Valkininkų g.ž. Stotis jau uždaryta. Laimei perone dengta stotelė. Lietus vis dar lijo. Ten mes padainavome, vedant mūsų vadovui  Rimantui. Buvo sudainuota ir Pamerkių "dainų karaliaus" Miko Matkevičiaus daina (kuri ir mums labai patinka) „Oi ant kalno ant aukštojo...“ Nustojo lyti ir mes 17 val. 44 min. išvykome namo.

Akmuo-paminklas_20210807.jpg
Sodyba_20210807.jpg
Kur esame_20210807.jpg
Tiltas_20210807.jpg

Tapufilialas

unread,
Aug 9, 2021, 3:47:46 AMAug 9
to Tapufilialas

Pamerkiai, 2021.08.07.  Dalios nuotraukos: 1. Stendas prie kabančio tilto  2. Merkio vingis prie atodangos  3. Traukinio belaukiant Valkininkų GŽ st.

Traukinio belaukiant_20210807.jpg
Merkio vingis_20210807.jpg
Prie stendo_20210807.jpg
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages