"Hála neked, nő, aki édesanya vagy, aki egyedülállóan
örömteli és fájdalmas tapasztalattal anyaöllé leszel az ember számára; aki a
világra jövő gyermek számára Isten mosolyává leszel, aki első lépéseit
irányítod, gondját viseled, míg felnő, és olyan pontot jelentesz további
életútján, ahová mindig visszatérhet.
Hála neked, nő, aki feleség vagy, aki sorsodat visszavonhatatlanul egy
férfiéhoz kapcsolod, önmagatok kölcsönös elajándékozásában szolgálva a
közösséget és az életet.
Hála neked, nő, azért, hogy nő vagy! Női mivoltodban gyökerező érzékenységeddel gazdagítod a világ megértését és hozzájárulsz az emberi kapcsolatok teljes igazságához."
Szeretettel Tamás