Fwd: KURIER FILMWEBU , numer 552/2012

1 view
Skip to first unread message

STUDIO FILMOWE

unread,
Jan 13, 2012, 1:35:12 PM1/13/12
to studio...@googlegroups.com


---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: <twoja...@filmweb.pl>
Data: 13 stycznia 2012 00:02
Temat: KURIER FILMWEBU , numer 552/2012
Do: studi...@gmail.com


Kurier filmwebu #552
13 stycznia 2012
Michał Walkiewicz
Ahoj,

Nowy rok powoli się rozpędza, podobnie jak uczestnicy oscarowego wyścigu. Już w najbliższy weekend zawodnicy wejdą na ostatnią prostą – w Los Angeles zostaną rozdane Złote Globy. "Hugo" czy "Spadkobiercy", George Clooney czy Brad Pitt? Rooney Mara, a może Meryl Streep? Nie możemy doczekać się werdyktów w kolejnych kategoriach i, oczywiście, trzymamy kciuki za Abla Korzeniowskiego, nominowanego za ścieżkę dźwiękową do "W.E". Zanim jednak w niedzielną noc zasiądziecie wygodnie przed telewizorami i posłuchacie, jak z hollywoodzkimi gwiazdami rozprawia się Ricky Gervais, zapraszamy do Iluzjonu na kolejny wspólny pokaz Filmwebu i Filmoteki Narodowej. Tym razem wybraliście "Dzieci niebios" – nie przegapcie tego klasyka kina irańskiego. Do zobaczenia po drugiej stronie ekranu!

Michał WalkiewiczPolecamy w serwisie:

MÓJ GUST FILMOWY: Agnieszka Holland
Gościem dzisiejszego odcinka jest Agnieszka Holland, autorka polskiego kandydata do Oscara - "W ciemności". »
NA SKRÓTY: "Zmierzch Bogów"
Jak co tydzień zapraszamy Was do obejrzenia kolejnego odcinka "Na skróty", w którym Wasi ulubieni filmwebowi autorzy prezentują swoje ulubione filmy. Dziś prezentujemy "Zmierzch bogów" w reżyserii Luchina Viscontiego. »
20 najlepszych filmów roku według użytkowników Filmwebu
Trzy dni temu zaprezentowaliśmy Wam listę najlepszych filmów roku wybraną przez redakcję Filmwebu i naszych współpracowników. Lista spotkała się z bardzo gorącą reakcją i wywołała burzliwą dyskusję. Teraz możecie porównać ją z Waszymi wyborami. Oto bowiem przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepiej ocenianych premier kinowych zeszłego roku. »
Filmweb Poleca "Musimy porozmawiać o Kevinie"
W piątek do naszych kin wejdzie najnowszy film z Tildą Swinton "Musimy porozmawiać o Kevinie". Redakcja Filmwebu postanowiła obrazowi przyznać znak jakości "Filmweb Poleca!". »
GRANICE KINA: Pamiątka z celuloidu
Czy taśma filmowa ostatecznie trafi tylko i wyłącznie do muzeów kinematografii? Czy całe kino się zdigitalizuje, a celuloid zostanie tylko pamiątką dawnych czasów? »
Od Kevina do Kevina
"Dzieci nie są złośliwe. One są złe" – pisał Freud. Nad tym, w jakich okolicznościach dzieci stają się potworami, zastanawia się także kino. »
SPOJLERY!: Cumberbatch zdradza zmieniony wątek "Hobbita"
Wschodząca gwiazda Benedict Cumberbatch ("Star Trek 2") objawił, w jaki sposób Peter Jackson wypełni fabularną lukę między "Hobbitem" a "Władcą Pierścieni". »
Robert Downey Jr. skonstruuje Pinokia dla Tima Burtona?
Tim Burton jeszcze nie ukończył prac nad "Dark Shadows", a już wśród wielu zapowiedzianych projektów pojawił się nowy - aktorska adaptacja "Pinokia". Jej gwiazdą miałby zostać Robert Downey Jr. Zagrałby oczywiście Geppetta. »
Nowy tytuł i opis fabuły "Resident Evil 5"
Screen Gems zaprezentowało właśnie nowy tytuł oraz oficjalny opis fabuły kolejnej części "Resident Evil". Piątka będzie się nazywać "Re5ident Evil: Retribution". »
"Dzieci niebios" na wspólnym pokazie Filmwebu i Filmoteki Narodowej
Wiemy już, jaki film zobaczymy na najbliższym wspólnym pokazie Filmwebu i Filmoteki Narodowej pod hasłem "Egzotyczne podróże". Będą to irańskie "Dzieci niebios". »
"Avatar 2" opóźniony?
Tak przynajmniej twierdzi producent John Landau. Mówi, że na kolejną część sagi poczekamy przynajmniej cztery lata. »

Multimedia:

Zwiastuny

Galeria zdjęć

Tapety

» Auta 2
» Szybcy i wściekli 5
» Kot w butach

Zobacz więcej

» Kobieta na skraju dojrzałości
» Igrzyska śmierci
» Kupiliśmy Zoo

Zobacz więcej

» Gnomeo i Julia
» Salt
» Diabeł

Zobacz więcejFilmweb TV

Premiery

Dziewczyna z tatuażem
Reżyser przypomina pająka wciągającego widza w sieć skomplikowanych intryg. Każda najdrobniejsza nitka (scena, dialog, a nawet gest) wydaje się niezbędna dla konstrukcji pajęczyny. »

Musimy porozmawiać o Kevinie
Temat oryginalny, rzadko szczerze poruszany, otrzymał w "We Need To Talk About Kevin" odpowiednią oprawę. »

Czas wojny
"Czas wojny" potraktujcie jak destylat dotychczasowej twórczości autora "Szczęk". Znajdziecie w nim wszystko, za co kochaliście (lub nie znosiliście) takie tytuły jak "Imperium słońca", "Szeregowca Ryana" czy... "E.T.". »

Oslo, 31 sierpnia
Trier jest bezkompromisowy, prezentując okrutną diagnozę depresji. Jednoznacznie pokazuje, że nie ma na nią leku. »

Code Blue
Warstwa wizualna filmu Urszuli Antoniak odpowiednio obrazuje pusty i lodowaty świat Marian. Wszystko wygląda tu niczym w świetle jarzeniówki. »


Konkurs!
Wygraj bilety

» Warszawa: KINO.LAB do 17 stycznia 2012

Konkurs!
Wygraj na filmwebie

» Muppety do 15 stycznia 2012
» W ciemności do 22 stycznia 2012
» Czas wojny do 24 stycznia 2012
» Musimy porozmawiać o Kevinie do 25 stycznia 2012
» Rzeź do 27 stycznia 2012Jeśli nie chcesz otrzymywać kuriera, kliknij http://www.filmweb.pl/unsubscribe-newsletter. Jeżeli będziesz chciał ponownie go subskrybować wystarczy jeśli zaznaczysz właściwą opcję w Twoim profilu na www.filmweb.pl Kurier Filmwebu ukazuje się wyłącznie w formacie HTML. Jeśli twoj program pocztowy odczytuje ta wiadomość niepoprawnie kliknij link: http://www.filmweb.pl/newsletter

© 1998-2010 Omnigence sp. z o.o.

redakcja | wydawca | reklama | regulamin | polityka prywatności 


Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages