Stiinta - Vaslui

0 views
Skip to first unread message

Stiinta

unread,
Nov 23, 2008, 6:34:24 PM11/23/08
to Stiinta Craiova
Sambata, 28 noiembrie, de la ora 17:00, jucam la Vaslui in ultima
etapa a turului.
Un meci foarte dificil, moldovenii fiind in puternica revenire de
forma de la preluarea echipei de catre V. Moldovan. In plus, porumboiu
este un fost arbitru uns cu toate alifiile.
Va fi un meci care va decide daca ramanem sau nu pe podium. Cum in
ultimele partide am jucat mai bine afara decat acasa, ramane sa
pastram aceasta cadenta.

Stiinta

unread,
Nov 25, 2008, 8:45:31 AM11/25/08
to Stiinta Craiova
O rectificare, meciul va avea loc vineri, 28 noiembrie, de la ora 20.
Prepelita este apt de joc.

Phoenix

unread,
Nov 25, 2008, 10:41:06 PM11/25/08
to Stiinta Craiova
Meci greu, cred ca luam 2 goluri, mai cu arbitrul, mai cu apararea
noastra nesigura. Intrebarea e daca reusim sa inscriem de mai multe
ori ca porumbeii..

Prin jocul rezultatelor putem termia oriunde itre locul 3, la
victorie, paa la locul 8..
> > pastram aceasta cadenta.- Hide quoted text -
>
> - Show quoted text -

Stiinta

unread,
Nov 26, 2008, 7:55:28 PM11/26/08
to Stiinta Craiova
Clasamentul este strans si, corect, putem termina fie pe podium fie pe
la mijloc.
Oricum, e o placere sa vezi Universitatea pe locul trei.
Altfel, sa nu uitam valoarea scazuta a campionatului, ultima dovada
esecurile inregistrate in serie de CFR Cluj si steaua in Liga
Campionilor.

blu3fan4ever

unread,
Nov 28, 2008, 4:55:35 PM11/28/08
to Stiinta Craiova
A fost un meci foarte solicitant pt baieti si, cel putin in conceptia
mea, au demonstrat ca formeaza o echipa puternica si ca nu-si "vand
pielea" foarte usor.
Surpriza serii, prin prisma faptului ca a marcat, a fost Dina, insa si
Stoica a dovedit, in aceasta seara, ca-si merita statutul de capitan;
a jucat impecabil in aceasta seara.
Am muncit extrem de mult 3 sferturi din meci, iar in ultimele 10
minute presiunea gazdelor, la care se adauga greseala de neiertat a
arbitrului tusier, au facut ca scorul meciul sa fie 1-1. E dureros
acest rezultat pt ca puteam castiga 3 puncte si astfel am fi terminat
turul pe podium. In conditiile in care nu esti lasat sa castigi, nu te
poti bate cu intreg sistemul.
Dupa meciul cu otopenii, spuneam ca nu este bine sa stam la mana
arbitrilor si ca ar trebui sa ne facem treaba mai bine, sa marcam
atunci cand avem ocazia si sa castigam linistiti. Insa realitatea
contrazice aceasta gandire. Atunci cand conduci un meci intreg, chiar
daca in ultima parte mai mult ne-am aparat decat sa atacam, se produce
o eroare in defavoarea ta si scorul este viciat, este greu sa mai
gasesti explicatii; ar trebui sa plateasca scump acesti arbitrasi care
baga mingiile in poarta. SA LE FIE RUSINE PORCILOR, incepand cu CCA si
terminand cu ultimul FLUIERAS, pt ca isi bat joc de munca unor
oameni!!!!!!!!!!!!!!

Phoenix

unread,
Nov 28, 2008, 9:01:06 PM11/28/08
to Stiinta Craiova
Cum era de asteptat arbitrii ne-au facut de un gol! Asa e la Vaslui,
in tara porumbacilor!
Nicolo a demonstrat inca o data ca poate face miununi. Cu o banca de
rezerve mai bogata ar putea prinde UEFA..
> > > > - Show quoted text -- Hide quoted text -

Stiinta

unread,
Nov 28, 2008, 9:11:24 PM11/28/08
to Stiinta Craiova
FC Vaslui - Stiinta 1-1 (0-1)

Au marcat: Temwanjera 90+2/ Dina 5

Universitatea Craiova: Bornescu - Dănănae, Stoica, Mitchell, Rose -
Bărboianu, Prepeliţă, Gângioveanu, F. Costea (Barbu 90) - Dina
(Stoianof 69), Baird (Găman 78).
Antrenor: Nicolo Napoli

Pacat de aceasta sansa de a termina pe locul trei printr-o victorie in
fata unei echipe care putea fi batuta. "Respectul" arbitrilor fata de
acest porumboiu este intrecut poate doar de nesimtirea mafiotilor ce
conduc fotbalul nostru, desi termenul "conduc" este paralel cu ceea ce
fac ei.
Totusi, ceva lipseste echipei pentru a lovi decisiv.
Ramanem cu satisfactia unui tarseu peste asteptarile multora dintre
noi si cu regretul ca inca nu suntem ceea ce ne dorim.

On Nov 28, 4:55 pm, blu3fan4ever <lucian.p...@gmail.com> wrote:
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages