A fost un meci foarte solicitant pt baieti si, cel putin in conceptia
mea, au demonstrat ca formeaza o echipa puternica si ca nu-si "vand
pielea" foarte usor.
Surpriza serii, prin prisma faptului ca a marcat, a fost Dina, insa si
Stoica a dovedit, in aceasta seara, ca-si merita statutul de capitan;
a jucat impecabil in aceasta seara.
Am muncit extrem de mult 3 sferturi din meci, iar in ultimele 10
minute presiunea gazdelor, la care se adauga greseala de neiertat a
arbitrului tusier, au facut ca scorul meciul sa fie 1-1. E dureros
acest rezultat pt ca puteam castiga 3 puncte si astfel am fi terminat
turul pe podium. In conditiile in care nu esti lasat sa castigi, nu te
poti bate cu intreg sistemul.
Dupa meciul cu otopenii, spuneam ca nu este bine sa stam la mana
arbitrilor si ca ar trebui sa ne facem treaba mai bine, sa marcam
atunci cand avem ocazia si sa castigam linistiti. Insa realitatea
contrazice aceasta gandire. Atunci cand conduci un meci intreg, chiar
daca in ultima parte mai mult ne-am aparat decat sa atacam, se produce
o eroare in defavoarea ta si scorul este viciat, este greu sa mai
gasesti explicatii; ar trebui sa plateasca scump acesti arbitrasi care
baga mingiile in poarta. SA LE FIE RUSINE PORCILOR, incepand cu CCA si
terminand cu ultimul FLUIERAS, pt ca isi bat joc de munca unor
oameni!!!!!!!!!!!!!!