Te-as fi contrazis vehement, dar.... am bunul obicei sa verific. Nu am
gasit nici un mesaj dinainte de '93.
Am impresia, ca apare o distorsionare a timpului. As fi putut sa jur
ca eram p'acilea mai devreme, cel putin inaintea lui Mihai Dima.
Cel mai vechi mesaj scr pare sa dateze din Dec 26 1991.
>Te-as fi contrazis vehement, dar.... am bunul obicei sa verific. Nu am
>gasit nici un mesaj dinainte de '93.
Debutasi in '93? Deci n'ai fost prezent cand fu acceptat SCR-ul ca
newsgroup (infiintat de Nicu $andru A6 42C6 E2C6\= >2: DF5F:2:
:? =@4 D2\: EKF4: 3C2?42 42 EK\@ 724FE DFCD2 56
6?E6CE2:?>6?E) din mila votantilor... unguri? :) (Despre astea stiu
exclusiv din arhiva.)
>Am impresia, ca apare o distorsionare a timpului. As fi putut sa jur
>ca eram p'acilea mai devreme, cel putin inaintea lui Zvunv Qvzn.
>
>Cel mai vechi mesaj scr pare sa dateze din Dec 26 1991.
Clar ca ma bazez pe arhiva "Deja": daca greseste, gresesc si eu.
Daca-mi amintesc bine, MD a postat pana prin 94 (eu nu l-am apucat
decat dac'o fi postat... deghizat; inter alia, daca o fi ticluit unele
dintre
mesajele t=6?6: s2?J6=:2?).
Flamen Furrialis wrote:
> Am impresia, ca apare o distorsionare a timpului. As fi putut sa jur
> ca eram p'acilea mai devreme, cel putin inaintea lui Mihai Dima.
>
> Cel mai vechi mesaj scr pare sa dateze din Dec 26 1991.
Domnule, de mult timp am vrut sa aflu raspunsul la urmatoarea
intrebare (nu e nevoie sa imi raspunzi). La un moment dat, pe la
inceputul acestui mileniu :-), am urmarit (si chiar am participat in)
discutiile unui anumit forum crestin. Un anume "Cristian" - a trimis
citeva mesaje spunind ca ii poate ajuta. Matale ai fost acela? Nu dau
mai multe detalii, dar daca matale ai fost, in mod sigur stii la ce ma
refer.
Cred ca da !
Asa am crezut si eu, si multumesc pentru confirmare :-)
esti gregar si promiscuu ca gogul. alelei, e v'un loc unde nu ti-ai bagat
botul?
Ficatiiii, fikatiiiiii.... bre tu la Londra n-ai sansa sa te apropii
de oameni de calibrul lui Gogu. Poate doar atunci cand livrezi pizza,
dar si atunci o lasi la usa la servitori !!
aye, aye, Beewhore (molto vivace ;) -- i-ai pipait calibru, aaaa?
aiurea, lui gogu tocmai i-a disparut calibrul.
si lu' Beewhore humoru'.........
e-n schimbare de voce. pregateste noul sezon, de cind sint in greva
scriitorii, trebe sa caute in arhive dupa poante.
aha, a ajuns la pubertatea a II - a : pana hormonala..............
Saiz dazntmeter'~ai!
> Daca-mi amintesc bine, MD a postat pana prin 94 (eu nu l-am apucat
> decat dac'o fi postat... deghizat; inter alia, daca o fi ticluit unele
> dintre
> mesajele t=6?6: s2?J6=:2?).
Cand am venit in toamna '94, am vazut ca se vorbea de el, inteleg ca
se retrasese o vreme, il mai vanau astia din California cu Tommy the
Tourist nob...@numaistiuce.com . Curios, l-am mai provocat eu la
vorba, l-am pus si in diagrama unei echipe de fotbal cu Ahronovitz in
poarta si atunci, citand clasici in viatza "a sarit, a sarit...". A
mai postat pana prin '95 cred. Nu mai stiu daca era si pe romanians.
Imi aduc aminte de contrele cu clanul Popovici in materie de liste de
publicatii. Exista sansa insa ca acele contre de pe SCR sa fi fost
aduse de ei pe lista fara ca si el sa fi fost acolo.
In fond, nu-i asa?, era lista lor si daca nu-l voiau acolo... Iata
deci ca totusi nu SChwaRz a fost pionierul postarilor de aiurea prin
copy and paste dintr'un loc unde avusese loc discutia in altul unde nu
avusese. E de neasteptat cine a fost, dupa cum tot de neasteptat e ca
nu el a fost pionierul SeCuRism-terorismului in forumurile cu rom*ni,
desi cum bine a spus Groovy Swing venise bine (de)format de acasa in
acest sens; in America de Nord a gasit teren prielnic sa faca asta.
Pe la inceputul lui '95 apare pe SCR o tipa Luminitza Vollmer parca de
prin Milwaukee, despre care mai tarziu aveam sa aflu ca o chemase
Stangaciu, jucase handbal si fusese si in anturajul Phoenixilor
(dovada am pasat'o formatiei acum doi ani - o schitza xilogravata de
"Inorog" semnata Elisabeta si Valeriu Sepi). A inceput sa ne trimita
mesaje email in gogul meu la astia fraieri de pe SCR care postam cu
adrese de shcoala si munca si cu nume in clar. SeCurism-terorismul pe
forumurile de rom^ni, domnilor, a fost ceva necunoscut nu pana in '96
ci pana in '95 va rog. Luminitza Vollmer a venit si pe romanians. Voia
sa faca si ea Master si ura si ea studentii ca si SChwaRz. Astora de
la nord de paralela 49 ne reprosa cum ca pe impozitele ei facem noi
shcoala in gogul meu. Apai gogul meu, stimata, doamna, or fi
economiiile Canadei si Statelor integrate dar nici chiar asa, mata
platesti impozit mai mic in gogul meu la Washington, eu platesc
impozit mai mare la Ottawa in gogul meu, fiecare platim impozite
diferite in gogul meu, sa nu incurcam lucrurile, impozitele, studiile.
MD exprima opnii puternic anti-americane. Asta nu i'a convenit
americancei de ea, renegata banateanca sau ce gogul meu o fi. "Adica
ce bijbocul meu, bai? Tu vii aici, faci shcoala pe impozitele mele,
imi insulti tzara draga si eu Master nu?"
Intr'o buna dimineatza, vine Luminitza Vollmer in gogul meu la munca
la ea la Honeywell, ii fute un mesaj pe lista romanians in gogul meu
si se lauda tuturor in gura mare cum l'a turnat ea pe elevul MD
dintr'a saptea la admin la colostate.edu . Atunci a disparut MD din
forumurile romanesti, cam prin '95'~ai. Asadar, domnilor, pionierul
SeCuRism-terorismului in aceste forumuri a fost de fapt Luminitza
Vollmer, nu SChwaRz. Este drept insa, el a "lucrat-o" la Honeywell.
Domnilor, am onoarea!
si eu oroarea! m-ai ingrozit cu povestile astea!