Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Wymiana pieca gazowego na kopciucha. Kiedy nastąpi likwidacja kotłów gazowych?

11 views
Skip to first unread message

a a

unread,
Feb 21, 2024, 3:57:56 PMFeb 21
to
Wymiana pieca gazowego na kopciucha. Kiedy nastąpi likwidacja kotłów gazowych?


https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wymiana-pieca-gazowego-kiedy-nastapi-likwidacja-kotlow-gazowych/4jr7clf
\
Mało kto wie, że zlikwidowane zostaną kotły gazowe, ponieważ spalają rakotwórczy benzen, zawarty w importowanym gazie głupkowym.

A nastepnie zostanie wprowadzony zakaz gotowania na gazie, aby gospodyni nie wdychała codzienne rakotwórczego benzenu i nie zachorowała na białaczkę.

W Kalifornii już wprowadzono zakaz gotowania na gazie, bo tak szkodliwy dla zdrowia jest gaz głupkowy, a tam innego nie ma.


A następnie stopniowo zostaną wprowadzone kopciuchy, bo jedynie pył i dym z sadzą, emitowane przez kopciuchy stanowią jądra kondensacji pary wodnej w atmosferze i czym więcej pyłów w atmosferze, tym więcej opadów deszczu, a to właśnie parowanie deszczówki schładza klimat, bo pochłania energie cieplną słońca

Kto pamięta dawne czasy i tysiące dymiących kominów przemysłowych i domowych, ten pamięta srogie, mroźne zimy i duże opady sniegu, silne mrozy.

A to wszystko zawdzięczaliśmy zapylonej atmosferze.

Jesienią jak zaczęły padać deszcze, to padały ulewnie przez miesiące i schładzały atmosferę i powierzchnię ziemi pod nadchodzącą zimę i opady śniegu i dlatego jak śnieg spadł w listopadzie to utrzymywał się nawet do lutego, poza krótkotrwałymi okresami wiatru halnego z południa.

A dzisiaj powietrze bez pyłów, czyste jak na Cyprze i jesienia deszcze nie padały i nie schłodziły gruntu i atmosfery i opady śniegu z listopada, grudnia, pozostały nietrwałe i się po prostu stopiły i zamieniły w wodę.

Zatem pamiętajmy o kopciuchach, bo tylko one uratują klimat przed ociepleniem.

a a

unread,
Feb 21, 2024, 6:21:36 PMFeb 21
to
I nie jest to bynajmniej żaden żart, gdyż NASA od lat rozważa sprowadzenie pyłu kasięzycoego i rozpylania go w atmosferze , aby doprowadzic do schłodzenia klimatu na ziemi.

Dawniej tłumaczono to potrzebą osłabienie przez pyły w atmosferze promieniowania słońca, ale po przyznaniu Nagrody Nobla z fizyki Japończykowi z Princeton University za cykl obiegu wody w armosferze, te pyły są niezbędne, aby wywołać częste i obfite deszcze.

W atmosferze ziemskiej są duże ilości pary odnej z parowania wody w morzach i oceanach i parowania wody na lądach,
ale para wodna musi się najpierw skroplić i musza powstać mikrokrople wody, które się połaczą w większe w krople deszczu i aby ten proces się dokonał potrzebny jest pył zawieszony w atmosferze, działający jako jądra kondensacji pary wodnej w armosferze.

Kolejnym czynnikiem wywołującym deszcze jest promieniowanie jonizujące słońca, a w szczególności pochodzące z wyrzutów masy koronowej, skierowanych w kierunku ziemi.

Wyrzuty masy koronowej są śledzone przez setki naukowców, obserwatorów na ziemi i teleskopy satelitarne.

Ale to ilość pyłów zawieszonych w atmosferze decyduje o tym czy wiosna będzie deszczowa i chłodna, czy lato będzie deszczowe, zachmurzone i chłodne, czy jesień będzie zachmurzona i deszczowa, czyli zimna i czy zima będzie zachmurzona z dużymi opadami śniegu i mrozami.

Gdy brak pyłów to nie tworzą się chmury deszczowe, niebo nie jest zachmurzone i promieniowanie termiczne słońca dociera bezpośrednio do powierzchni ziemi i jest ciepło, bo nic go nie zatrzymuje.

0 new messages