Izgraditi u Beogradu Memorijalni centar žrtava genocida u NDH

1 view
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Apr 22, 2018, 10:08:20 AM4/22/18
to republi...@yahoogroups.com, Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

blic.rs

Linta: Izgraditi u Beogradu Memorijalni centar žrtava genocida u NDH

Tanjug

2-3 minutes


Foto: Medija centar Beograd / Promo

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta ocenio je danas, povodom 73. godišnjice od proboja jasenovačkih logoraša, da je krajnje vreme da se u Beogradu izgradi Memorijalni centar žrtava genocida u NDH.

- Glavna uloga centra bi bila da neguje kulturu sećanja na srpske i sve druge žrtve ustaškog genocida koji se desio tokom Drugog svetskog rata i da se prikaže puna istina o genocidu nad srpskim narodom i drugim narodima u NDH - istakao je Linta u saopštenju.

Memorijalni centar treba da svedoči istinu da su ustaše u NDH počinili zločin genocida, da je zločin genocida počinjen nad Srbima, Jevrejima i Romima i da je počinjen bestijalnim i okrutnim masovnim ubijanjem, istakao je Linta.

Prema njegovim rečima, to bio bilo kompleks koji bio obuhvatao naučno-istraživački insitut, muzej genocida, arhivu stradanja, spomenike, razne sadržaje u savremenim audio i video tehnikama koji bi bili dostupni javnosti i izložbene prostore.

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages