Слободан Антонић: Умели смо да направимо ЕПС, Телеком и ПКБ – а сада не знамо њима да управљамо?!

3 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Sep 7, 2017, 10:04:20 AM9/7/17
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpski_r...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

stanjestvari.com

Слободан Антонић: Умели смо да направимо ЕПС, Телеком и ПКБ – а сада не знамо њима да управљамо?

by Стање ствари

2-3 minutes


07 четвртак сеп 2017

У емисији „Реч по реч“ КА ТВ професор Слободан Антонић говорио је о српској елити, нашем „европском путу“ и препрекама на њему, о продаји земље странцима, али и о „новом колонијализму“

 

Слободан Антонић у емисији „Реч по реч“

Одговарајући на питање „како да то нисмо ни за шта способни и да свиме морају да управљају странци“, професор Антонић је одговорио:

„Та пропаганда има два крака. Један крак су колонијални или компрадорски интелектуалци, они су плаћени да шире ту врсту пропаганде да смо ми неспособни, да нама морају странци да управљају и да би најбоље било када бисмо се ми продали Немцима или Американцима. С друге стране се у Бриселу, пазите, издваја милијарду евра за пропаганду Европске уније, између осталог и у земљама кандидатима. И тај новац се улаже и овде, медији учествују у програмима и шире и позитивну и негативну пропаганду. И шта – Србија је умела да направи Телеком, и умела да направи ЕПС, и ПКБ, а сада не умеју њима да управљају и морамо да продамо странцима?! То јесте пропаганда, али је нажалост ушла у све поре наших медија да ми то више не примећујемо.“

Говорећи о „протестантској етици“ и „етици рада“ у нашим условима, Слободан Антонић је рекао да често наводи пример фабрике која није имала клима уређаје па су радници падали у несвест. „Они раде за 20 хиљада, са пеленама – и још треба да развијају етику рада на тај начин? Они већ довољно и много раде. Не само да нема добрих послова, него иоле плаћенији послови су у јавном сектору, а они не могу да се добију – ма колико да сте квалитетни – ако се претходно нисте учланили у партију. То важи чак и ако сте приватник, нема посла ако нисте у партији.“

Погледајте целу емисију

Транскрипт: Стање ствари

(КА ТВ, 25. 8. 2017)

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages