Brnabić: Svesni smo svojih grešaka ali bombardovanje 1999. godine nije bila naša greška

2 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Mar 22, 2019, 5:02:50 AM3/22/19
to kosovo je srbija, Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

 


Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas da je Srbija svesna grešaka koje je pravila u prošlosti, ali da je NATO bombardovanje 1999. godine bila greška drugih, a ne gradjana Srbije.Na konferenciji povodom 20. godišnjice NATO agresije na SR Jugoslaviju, Brnabić je rekla da Srbija ne sme da zaboravi žrtve tog bombardovanja, porušene fabrike, mostove i devastiranu privredu, ali je ocenila da mora da pokuša da oprosti jer je, kako je rekla, to jedini put da ostvari svoje velike potencijale da se okrene budućnosti, partnerstvu i saradnji."Srbiji niko ne treba da spočitava greške. Svesni smo da smo grešili, ali bombardovanje 1999. godine bila je greška drugih a ne gradjana Srbije, koji su na kraju 20. veka bili žrtva onih sa kojima smo se u dva rata borili za slobodu i pravdu. Zarad budućnosti bilo bi dobro da i oni budu svesni te greške", rekla je ona.Ona je dodala da su tokom NATO agresije svi u Srbiji bili mete, bez obzira na pol, uzrast, nacionalnost, veru ili političke afinitete.


View article...

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages