Vulin: Srbija neće postati članica NATO pakta, makar bila poslednja koja to nije

1 view
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Mar 23, 2019, 9:07:23 AM3/23/19
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com, neu...@yahoogroups.com

 


Ministar odbrane Aleksandar Vulin izjavio je danas da Srbija neće postati članica NATO pakta "makar bila poslednja zemlja u Evropi koja to nije"."Srbija je izabrala da bude vojno neutralna i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, dokle god vodi državu, mi nećemo biti članica NATO pakta", rekao je Vulin na Medjunarodnoj konferenciji "Mir i napredak umesto ratova i siromaštva" u Beogradu.On je, kako se navodi u saopštenju ministarstva, kazao da je srpskom narodu od 2000. do 2012. godine bilo "zabranjeno" da se seća NATO agresije i da je narod bio "vaspitavan" da je "NATO agresija bila izazvana".Vulin je dodao da Srbija ničim nije uzrokovala NATO agresiju, već se borila se i branila od "terorističkih napada"."Vreme u kojem je srpski narod učen je NATO agresija zapravo bila izazvana i da su Srbi sami krivi za svako zlo koje ih je zadesilo, deo je prošlosti", rekao je Vulin.On je naveo da odluku da Srbija bude vojno neutralna, vidi u opredeljenosti Srbije da bude slobodna.Medjunarodnoj konferenciji prisustvovali su eksperti medjunarodnog prava, istorijskih, vojnih i političkih nauka, socijalnih i humanitarnih organizacija iz Srbije i inostranstva, navodi se u saopštenju.


View article...

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages