Srpski ambasador iz epicentra zaraze: "Nema karantina, kretanje nije ograničeno"

2 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Mar 29, 2020, 8:24:14 AM3/29/20
to si...@googlegroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com

b92.net

Srpski ambasador iz epicentra zaraze: "Nema karantina, kretanje nije ograničeno" VIDEO

2 minutes


Svi vojnici policajci Srbije u međunarodnim mirovnim operacijama širom sveta su dobro, izjavio je danas za TV Prva ambasador Srbije pri UN Milan Milanović.

Izvor: Tanjug, prva nedelja, 29.03.2020. | 12:23

 

Printskrin: Tv Prva

On je naveo da Srbija ima 261 pripadnika vojske u pet mirovnih misija, a u tim operacijama je i nekoliko pripadnika MUP-a.

Najveći kontigent je u misijama u Libanu i Centralnoafričkoj Republici, gde je misija medicinska podrška i gde Srbija ima bolnicu. Milanović je rekao da je od ukupno oko 80.000 ljudi u misijama širom sveta samo jedan pripadnik do sada oboleo od koronavirusa. On je naveo da predsednik Tramp ipak nije odlučio da proglasi karantin u tri države: Njujork, Nju Džerzi i Konektikat. Kako je rekao, to bi podrazumevalo potpuno zatvaranje granica ovih država SAD-a. U državi Njujork je 43% obolelih od ukupnog broja u SAD. Taj broj je preko 53.400. Umrlih je 672. "Na snazi su mere vanrednog stanja, ali bez ograničenja kretanja. Zatvoreni su škole, fakulteti i restorani. U apotekama je nestašica maski, sredstava za dezinfekciju i ona traje oko dve nedelje", rekao je Milanović. On je takođe skrenuo pažnju da je u Njujorku mnogo ljudi u parkovima koji šetaju ili treniraju.

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages