Tramp potpisao: Crna Gora ide u NATO

3 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Apr 11, 2017, 9:03:25 AM4/11/17
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

b92.net

Tramp potpisao: Crna Gora ide u NATO - B92.net

Predsednik SAD Donald Tramp potpisao je Protokol o pristupanju Crne Gore NATO-u, čime je okončana procedura njegove ratifikacije u SAD.

Izvor: Glas Amerike utorak, 11.04.2017. | 08:30

Bela kuća još nije zvanično objavila saopštenje o potpisivanju protokola.

Američki Senat prethodno je ratifikovao protokol ogromnom većinom glasova senatora iz obe stranke – 97 se izjasnilo "za", dok su samo dvojica senatora, Rend Pol i Majk Li, bili protiv potpisivanja.

Senatori su posle davanja zelenog svetla za članstvo Crne Gore u NATO-u saopštili da će to ojačati Alijansu i istovremeno osnažiti demokratiju i nezavisnost Crne Gore.

Takođe su naveli da crnogorsko članstvo osnažiti američku nacionalnu bezbednost i poslati snažnu poruku Rusiji "koja pokušava da okupira susede i menja međunarodni poredak".

Nakon što je predsednik stavio potpis na ratifikovani protokol o širenju saveza, ostaje da proceduru verifikacije okončaju još Holandija i Španija. Crnogorski zvaničnici očekuju da Crna Gora bude punopravna članica NATO-a već na samitu krajem maja u Briselu.

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages