Včeraj sem na www.Najdi.si zasledil sledečo anketo z rezultati:
Ali imamo Slovenci res hlapčevsko miselnost?
* Da, večina jo res ima: 29 % (1417)
* Da, vsa naša zgodovina jo je polna: 34 % (1642)
* Ne, če bi jo imeli, ne bi ustvarili svoje države: 25 % (1203)
* Ne, prej nasprotno: 8 % (413)
* Drugo: 4 % (211)
n = 4886
Glede na to da politiki, mediji in intelektualci zadnje čase blazno
blatijo tole "hlapčevsko miselnost" itd, se mi zdi rezultat 29% za prvi
odgovor precej presenetljiv.
Moje čisto osebno mnenje je da je pokazati sposobnost biti unčinkovit v
podrejenem položaju velika osebnostna kvaliteta (zato sem sam glasoval
za prvo opcijo). Tudi ko sem v splošnem analiziral realistične
nacionalne stereotipe, sem nekako prišel do zaključka da imamo slovenci
kup lastnosti ki so lahko v očeh tretjih opazovalcov dobre. S tem da
nekako ne bi verjel, da ima kakršen koli delež slovenske populacije enak
pogled na stvar kot jaz, kaj šele 29%.
Zdaj pa ali ima 29% slovencev blazno nizko samopodobo, ali pa je 29%
slovencev mnenja da so oni posamično edina svetla točka slovenije.
Ali pa je morda tistih 29% v bistvu tistih 29% ki je volilo LDS in na
smrt sovražijo dejstvo da se je nekako večina slovencev odločila se
podvreči SDS? (Šala)
Zanima me vaše mnenje o stvari. =)
LP
--
Primary function: Coprocessor
Secondary function: Cluster commander
> Pozdrav,
>
> Včeraj sem na www.Najdi.si zasledil sledečo anketo z rezultati:
>
> Ali imamo Slovenci res hlapčevsko miselnost?
>
> * Da, večina jo res ima: 29 % (1417)
> * Da, vsa naša zgodovina jo je polna: 34 % (1642)
> * Ne, če bi jo imeli, ne bi ustvarili svoje države: 25 % (1203)
> * Ne, prej nasprotno: 8 % (413)
> * Drugo: 4 % (211)
>
> n = 4886
Iz ankete sem potegnil še par produktivnih komentarjev:
13. 10. 2004 - Nik (M): Hlapčevstvo ima pač več obrazov. Je pa tudi
res, da je včasih hlapec pametnejši od gospodarja, se pravi, da je v
bistvu on gospod. Tedaj se hlapčevstvo pač izplača. O, ja - bolje je
biti pameten hlapec, kot pa neumen gospod(ar).
13. 10. 2004 - tadi (M): tisočletje smo služili drugim.To je nam prišlo
v gene.
85% of drivers consider themselves above average :)
>
>Ali pa je morda tistih 29% v bistvu tistih 29% ki je volilo LDS in na
>smrt sovraľijo dejstvo da se je nekako večina slovencev odločila se
>podvreči SDS? (©ala)
>
>Zanima me vaąe mnenje o stvari. =)
>
>LP
>
>
>--
>Primary function: Coprocessor
>Secondary function: Cluster commander
--
/"\ Jan Kalin (male, preferred languages: Slovene, English)
\ / http://charm.zag.si/eng/, email: "name dot surname AT zag dot si"
X ASCII ribbon campaign against HTML in mail and postings.
/ \ I'm a .signature virus. Copy me to help me spread.