Jaz imam npr. dva elektronska naslova, enega od Uni-mb in drugega od Email.si. Do sedaj sem s
pomocjo Outlooka posiljal posto prek obeh naslovov kar preko streznika smtp.uni-mb.si, ker mi
drugace pac ne potegne (na Internet sem priklopljen prek Uni-mb accounta). Sedaj ne morem vec
posiljati poste preko tega accounta iz naslova Email.si.
Pozna kdo kaksno alternativno resitev? Ne mislim namrec pisat mailov preko web-based vmesnika od
Uni-Mb. Pozna kdo kak tuj SMTP server, ki omogoca posiljanje tudi z drugih naslovov (verjetno ni
veliko takih serverjev)? Poskusal sem ze Yahoojev in Emailov server, pa ne potegne, kljub temu, da
vpisem avtentifikacijo za SMTP (svoj username in password od Email.si, podobno je z Yahoojevih
serverjem). Ima kdo kako idejo?
LP,
V.M.
LP,
V.M.
>> Simon <usto...@rcum.uni-mb.si> je v sporočilu novic 8n7f2b$ogn$1...@strelovod.uni-mb.si napisal ...
Dvomim, da tole drzi. Pa tudi ne vem, zakaj bi to bilo sploh dobro.
>Pozna kdo kak tuj SMTP server, ki omogoca posiljanje tudi z drugih naslovov
Tole ti ne bo uspelo, v kolikor si fizicno znotraj 164.8.*.* omrezja, saj
so na izhodnem usmerjevalniku vpisane blokade SMTP prometa za vse masine,
razen za glavna mailerja, alpham.uni-mb.si in rcum.uni-mb.si. Povedano drugace,
samo ta dva racunalnika lahko posiljata in sprejemata SMTP posto v/iz sveta.
Lep pozdrav,
David
--
David Vrtin (system manager)
University of Maribor, Faculty of EE and CS
Smetanova 17, SI-2000 Maribor, Slovenia
LP,
V.M.
--
If you want to answer me, please remove the word NOSPAM from my e-mail address.
It is only used against automatic spamming.
David Vrtin <vr...@uni-mb.si> je v sporočilu novic slrn8pfb15...@gea.uni-mb.si napisal ...
Sem opazil, ampak zakaj je to dobro? Ima Slovenia Online (SiOL) narejeno enako?
LP,
V.M.
Agent V.M. wrote:
>
> Sem opazil, ampak zakaj je to dobro?
Z eno besedo: varnost.
Milan
--
----------------------------------------------------------------------
|Milan Lesnik, system manager |http://www.uni-mb.si/~milan |
|University Computer Centre, Maribor |http://www.uni-mb.si/ |
|Tel: +386 62 212 351 |email: milan....@uni-mb.si |
|Fax: +386 62 221 068 |DECMail-Slovenia: rcum::milan |
----------------------------------------------------------------------
| UNIX was not designed to be a secure OS - Sysadmin, June 97 |
----------------------------------------------------------------------
Agent V.M. wrote:
>
> Saj pravim, stvar se je uredila, bilo pa je taksno stanje vsaj 24 ur (od petka zvecer do sobote
> zvecer).
Sicer nisem v sluzbi tako, da ne vem zakaj bi slo (tudi klical me ni
nobeden), ampak sklepam, da pri nas ni bilo nic narobe. Sam se spomnim,
da kaksen mesec dni nazaj nisem mogel poslati poste na *@usa.net
(serverji so jo sprejeli, poslali, ampak pri naslovniku je ni bilo).
>Ima Slovenia Online (SiOL) narejeno enako?
Tole pa ti ne bi vedel povedati. Poskusi uporabiti kaksen drug SMTP server,
ko bos v njihovem omrezju. Lahko kar alpham.uni-mb.si. Ce se ti bo SMTP
server oglasil, potem tega nimajo.
Maila preko tujega SMTP serverja praviloma naj ne bi mogel poslati tudi
zaradi anti-spam nastavitev SMTP serverjev.
Lep pozdrav,
David
Je pa to nekoliko neumno, glede na to, da ti Yahoo ponudi svoj SMTP server in ti pove, da ga lahko
uporabljaą, če se pred tem identificiraą (POP before SMTP). Za koga je pa to poptem, samo za
američane?
LP;
V.M.