Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Resen problem - SMTP.UNI-MB:SI

15 views
Skip to first unread message

Agent V.M.

unread,
Aug 12, 2000, 3:00:00 AM8/12/00
to
Pred kratkim (verjetno vceraj) so na strezniku SMTP.UNI-MB.SI onemogocili posiljanje elektronske
poste z naslovniki, ki ne pripadajo domeni uni-mb-ja.

Jaz imam npr. dva elektronska naslova, enega od Uni-mb in drugega od Email.si. Do sedaj sem s
pomocjo Outlooka posiljal posto prek obeh naslovov kar preko streznika smtp.uni-mb.si, ker mi
drugace pac ne potegne (na Internet sem priklopljen prek Uni-mb accounta). Sedaj ne morem vec
posiljati poste preko tega accounta iz naslova Email.si.

Pozna kdo kaksno alternativno resitev? Ne mislim namrec pisat mailov preko web-based vmesnika od
Uni-Mb. Pozna kdo kak tuj SMTP server, ki omogoca posiljanje tudi z drugih naslovov (verjetno ni
veliko takih serverjev)? Poskusal sem ze Yahoojev in Emailov server, pa ne potegne, kljub temu, da
vpisem avtentifikacijo za SMTP (svoj username in password od Email.si, podobno je z Yahoojevih
serverjem). Ima kdo kako idejo?

LP,
V.M.

Agent V.M.

unread,
Aug 12, 2000, 3:00:00 AM8/12/00
to
Ravnokar sem ugotovil, da za posiljatelje z domeno *.si smtp.uni-mb.si še vedno dela, ampak kaj pa
tisti, ki imajo mail account na Yahooju (tudi yahoo ima svoja SMTP in POP3 serverja).

LP,
V.M.

>> Simon

unread,
Aug 14, 2000, 3:00:00 AM8/14/00
to
pa hotmail tudi, sicer pa pisi sistemcu na milan....@uni-mb.si in ga vprasaj glede tega, ker nisem glih ziher da bi to nareedili.
 

Agent V.M.

unread,
Aug 14, 2000, 3:00:00 AM8/14/00
to
Zanimivo, kar naenkrat dela (ali je bila trenutna napaka na serverju ali pa poskus, ce se bo kdo pritozil).
 
LP,
V.M.

--
--
If you want to answer me, please remove the word NOSPAM from my e-mail address.
It is only used against automatic spamming.
>> Simon <usto...@rcum.uni-mb.si> je v sporočilu novic 8n7f2b$ogn$1...@strelovod.uni-mb.si napisal ...

David Vrtin

unread,
Aug 14, 2000, 3:00:00 AM8/14/00
to
In article <8n41fh$kto$1...@strelovod.uni-mb.si>, Agent V.M. wrote:
>Pred kratkim (verjetno vceraj) so na strezniku SMTP.UNI-MB.SI onemogocili
>posiljanje elektronske poste z naslovniki, ki ne pripadajo domeni uni-mb-ja.

Dvomim, da tole drzi. Pa tudi ne vem, zakaj bi to bilo sploh dobro.

>Pozna kdo kak tuj SMTP server, ki omogoca posiljanje tudi z drugih naslovov

Tole ti ne bo uspelo, v kolikor si fizicno znotraj 164.8.*.* omrezja, saj
so na izhodnem usmerjevalniku vpisane blokade SMTP prometa za vse masine,
razen za glavna mailerja, alpham.uni-mb.si in rcum.uni-mb.si. Povedano drugace,
samo ta dva racunalnika lahko posiljata in sprejemata SMTP posto v/iz sveta.


Lep pozdrav,
David

--
David Vrtin (system manager)
University of Maribor, Faculty of EE and CS
Smetanova 17, SI-2000 Maribor, Slovenia

Agent V.M.

unread,
Aug 14, 2000, 3:00:00 AM8/14/00
to
Saj pravim, stvar se je uredila, bilo pa je taksno stanje vsaj 24 ur (od petka zvecer do sobote
zvecer).

LP,
V.M.

--
If you want to answer me, please remove the word NOSPAM from my e-mail address.
It is only used against automatic spamming.

David Vrtin <vr...@uni-mb.si> je v sporočilu novic slrn8pfb15...@gea.uni-mb.si napisal ...

Agent V.M.

unread,
Aug 14, 2000, 3:00:00 AM8/14/00
to
> Tole ti ne bo uspelo, v kolikor si fizicno znotraj 164.8.*.* omrezja, saj
> so na izhodnem usmerjevalniku vpisane blokade SMTP prometa za vse masine,
> razen za glavna mailerja, alpham.uni-mb.si in rcum.uni-mb.si. Povedano drugace,
> samo ta dva racunalnika lahko posiljata in sprejemata SMTP posto v/iz sveta.

Sem opazil, ampak zakaj je to dobro? Ima Slovenia Online (SiOL) narejeno enako?

LP,
V.M.


Milan Lesnik

unread,
Aug 14, 2000, 3:00:00 AM8/14/00
to
Zdravo

Agent V.M. wrote:
>
> Sem opazil, ampak zakaj je to dobro?

Z eno besedo: varnost.

Milan
--
----------------------------------------------------------------------
|Milan Lesnik, system manager |http://www.uni-mb.si/~milan |
|University Computer Centre, Maribor |http://www.uni-mb.si/ |
|Tel: +386 62 212 351 |email: milan....@uni-mb.si |
|Fax: +386 62 221 068 |DECMail-Slovenia: rcum::milan |
----------------------------------------------------------------------
| UNIX was not designed to be a secure OS - Sysadmin, June 97 |
----------------------------------------------------------------------

Milan Lesnik

unread,
Aug 14, 2000, 3:00:00 AM8/14/00
to
Zdravo

Agent V.M. wrote:
>
> Saj pravim, stvar se je uredila, bilo pa je taksno stanje vsaj 24 ur (od petka zvecer do sobote
> zvecer).

Sicer nisem v sluzbi tako, da ne vem zakaj bi slo (tudi klical me ni
nobeden), ampak sklepam, da pri nas ni bilo nic narobe. Sam se spomnim,
da kaksen mesec dni nazaj nisem mogel poslati poste na *@usa.net
(serverji so jo sprejeli, poslali, ampak pri naslovniku je ni bilo).

David Vrtin

unread,
Aug 14, 2000, 3:00:00 AM8/14/00
to
In article <8n998h$crv$1...@strelovod.uni-mb.si>, Agent V.M. wrote:

>Ima Slovenia Online (SiOL) narejeno enako?

Tole pa ti ne bi vedel povedati. Poskusi uporabiti kaksen drug SMTP server,
ko bos v njihovem omrezju. Lahko kar alpham.uni-mb.si. Ce se ti bo SMTP
server oglasil, potem tega nimajo.

Maila preko tujega SMTP serverja praviloma naj ne bi mogel poslati tudi
zaradi anti-spam nastavitev SMTP serverjev.


Lep pozdrav,
David

Agent V.M.

unread,
Aug 15, 2000, 3:00:00 AM8/15/00
to
> Maila preko tujega SMTP serverja praviloma naj ne bi mogel poslati tudi
> zaradi anti-spam nastavitev SMTP serverjev.

Je pa to nekoliko neumno, glede na to, da ti Yahoo ponudi svoj SMTP server in ti pove, da ga lahko
uporabljaą, če se pred tem identificiraą (POP before SMTP). Za koga je pa to poptem, samo za
američane?

LP;
V.M.


0 new messages