Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Mobitel --> SMS

11 views
Skip to first unread message

Ales Keber

unread,
Sep 18, 1999, 3:00:00 AM9/18/99
to
Mobitel je svojim uporabnikom omogocil, da na SMS sporocila oddana preko
racunalnikov, tudi odgovorijo. Povratno sporocilo ima e-naslov
xxx...@linux.mobitel.si ("iksi" so nadomestek za telefonsko stevilko brez
omrezne skupine).
Pri tem se mi je takoj postavilo vprasanje, kako je s tistimi narocniki, ki
so placali storitev za zakrivanje identitete klicocega. Ali kdo ve, kako je
to reseno? Meni se zdi stvar zelo kocljiva.

1. V primeru, da se povratno sporocilo identificira z
xxx...@linux.mobitel.si, so krsili zeljo narocnika. Se huje, za placano
storitev ni dobil zascite njegove telefonske stevilke!
2. Druga moznost je ta, da bi skrili identiteto posiljatelja. Sedaj bi
prislo pa do druge zagate, ker bi posiljali anonimna sporocila. Feedback s
GSM-a ne vsebuje izvornega sporocila posiljatelja z racunalnika. Torej v
primeru, da to storitev veliko uporablja, ne bo mogel ugotoviti kdo mu
odgovarja in na kaj. Pa se prav ni, da nimas moznosti vedeti, kdo ti pise.

Bi mi znal kdo stvar razloziti iz izkusenj, kako je to reseno? Sam ne poznam
nikogar, ki bi skrival svojo stevilko.

Lp, Ales


Mark Jean Do

unread,
Oct 3, 1999, 3:00:00 AM10/3/99
to
Če ti je nekdo poslal sporočilo na GSM ľe VE tvojo ątevilko. Če je poslal
naključno, potem ko dobi reply ne ve nič več, razen da ta ątevilka obstaja.
©e vedno ne ve kdo jo ima.

Pravila kulturne izmenjave sporočil vsebuje tudi podpis poąiljatelja. Če ti
tega ne zagotavlja stroj, moraą za to pač sam poskrbet. Če si len, se seveda
nad takąnim strojem lahko razburjaą.

Sicer se pa moraą vedno zavedati da pri komuniciranju preko interneta ni nič
zagotovljeno. Če ľelią lahko poąljeą anonimno sporočilo ali pa ga podpiąeą
kot kdorkoli. Varno in z zanesljivo identifikacijo je ąele z uporabo raznih
načinov kodiranja, česar pa na večini GSM aparatov ne boą videl kmalu.

Jaz poznam nekoga, ki skriva svojo ątevilko. Drugi pač ne vidijo kdo jih
kliče, ąe raje pa ta oseba sploh ne kliče, oziroma drugim sploh ne da vedeti
da ima mobitel.

Da pa bi odgovarjal na neznane poąiljatelje pa tudi meni na kraj pameti ne
pride.
--
-- - -- - -- -- -- - - - -- -- -- -- - -- -- -- ---- -- -- -- - --
Marko, B2 d.o.o., Slovenija
markop...@iname.dot.si

Ales Keber <ales....@fov.uni-mb.si> wrote in message
news:7s01tj$e71$1...@strelovod.uni-mb.si...

Majda Sustic

unread,
Oct 24, 1999, 3:00:00 AM10/24/99
to
Ales Keber wrote:
>
> Mobitel je svojim uporabnikom omogocil, da na SMS sporocila oddana preko
> racunalnikov, tudi odgovorijo. Povratno sporocilo ima e-naslov
> xxx...@linux.mobitel.si ("iksi" so nadomestek za telefonsko stevilko brez
> omrezne skupine).

Napisano je zame novo, nepoznano in zanimivo. Prosim za detajle, kaj je
vse potrebno, da lastnik mobitel-a poslje odgovor na SMS sporocilo
posiljatelju v Internet. Hvala
Sustic

Ales Keber

unread,
Oct 24, 1999, 3:00:00 AM10/24/99
to
> Napisano je zame novo, nepoznano in zanimivo. Prosim za detajle, kaj je
> vse potrebno, da lastnik mobitel-a poslje odgovor na SMS sporocilo
> posiljatelju v Internet.

Pravzaprav nic drugega kot za posiljanje navadnega SMS sporocila iz telefona
na telefon. Ko prejmes sporocilo poslano preko interneta, izberes opcijo
"replay" oz. "odgovori", napises tekst in oddas. vse ostalo zgenerira
mobitelov streznik linux.mobitel.si

V primeru, da se nisi posiljala SMS sporocil s telefona moras opraviti se
nekaj "formalnosti". Poklicati moras Mobitelov SMS center (stevilke zal ne
vem).

Lp, Ales

Mark Jean Do

unread,
Oct 24, 1999, 3:00:00 AM10/24/99
to
-----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----
Hash: SHA1

Mobitelov SMS center: +38641001333

So pa hakeljci. Omogočiti reply sploh ni tako trivialna zadeva.
Sicer pa lahko poąiljaą tudi emaile iz GSM s pomočjo SMS:

Več na:
www.beli.net

Pa ąe na enem italijanskem (excell in slovenskem pozabil kje)

- -- - -- - -- -- -- - - - -- -- -- -- - -- -- -- ---- -- -- -- - --


Marko, B2 d.o.o., Slovenija
markop...@iname.dot.si
Ales Keber <ales....@fov.uni-mb.si> wrote in message

news:7uv1fg$s46$1...@strelovod.uni-mb.si...

-----BEGIN PGP SIGNATURE-----
Version: PGPfreeware 6.5.1 for non-commercial use <http://www.pgp.com>

iQA/AwUBOBNafbTIuzmTWYzREQLlaACg3FpklLiclKFzzkLm0O6ROyxt1okAnjKv
fHtAieBHBDXnCqLGg3uFAf0E
=eLuX
-----END PGP SIGNATURE-----


Neva Železnikar

unread,
Dec 25, 1999, 3:00:00 AM12/25/99
to
Pri nobenem sporočilu SMS, pa če ga sam poąljeą ali, če ga poąlje kdo tebi
in ti na njega odgovorią ni moľnosti, da bi zakril svojo identiteto!


Ales Keber <ales....@fov.uni-mb.si> je v sporočilu novic
7s01tj$e71$1...@strelovod.uni-mb.si napisal ...


> Mobitel je svojim uporabnikom omogocil, da na SMS sporocila oddana preko
> racunalnikov, tudi odgovorijo. Povratno sporocilo ima e-naslov
> xxx...@linux.mobitel.si ("iksi" so nadomestek za telefonsko stevilko brez
> omrezne skupine).

Umetnic

unread,
Dec 26, 1999, 3:00:00 AM12/26/99
to
Kaj ne, seveda se da...SMTP serverjev je vse polno preko katerih lahko
posiljas, povratni email pa das enostavno poljuben....in tisti, ki dobi tvoj
SMS nima pojma od kod je prisel, se odgovoriti ne more nanj...tko lahko
nekdo z dostopom na net, nekomu kar lepo zamori zivljenje....seveda
teoreticno se da izslediti od kje je prisel SMS, to itak, a v praksi to se
dolgo ne bo mogoce, da bi se nekdo pritozil na mobitelu in bi mobitel privil
posiljatelja...sej imajo prevec problemov z drugimi skrbmi, da bi se se s
tem ukvarjali...sicer pa predplacnisko razmerje je super stvarca kar se tice
identitete...pa kaj ce ima dovticna oseba tvojo cifro, tvojih podatkov itak
ne more dobit nikjer....jih tudi na mobitelu nimajo...ok, v skrajnem primeru
ti ukinejo acc na mobitelu....a sim kartice so ze tako poceni, da sploh ni
noben problem imet vec sim kartic, in z dolocenimi samo sranje delat, ni
lepo, a to so dejstva.....razen ce se motim?! lp,u


Neva Železnikar <neva.ze...@guest.arnes.si> wrote in message
news:843cs9$fs2$1...@planja.arnes.si...
> Pri nobenem sporočilu SMS, pa če ga sam pošlješ ali, če ga pošlje kdo tebi
> in ti na njega odgovoriš ni možnosti, da bi zakril svojo identiteto!


Zeleznikar

unread,
Jan 10, 2000, 3:00:00 AM1/10/00
to
Da, preko interneta da, vendar govor je bil o CLIP, ki zakrije stevilko,
ampak le ce klices..... Sicer pa obstajajo tudi SMS Bomberji; bi prilozil,
ampak raje ne!
Pozdrav!

Umetnic <sp...@email.si> je v sporočilu novic 843jt2$j6f$1...@planja.arnes.si
napisal ...

Umetnic

unread,
Jan 11, 2000, 3:00:00 AM1/11/00
to

Zeleznikar <neva.ze...@guest.arnes.si> wrote in message
news:85dfgk$771$1...@planja.arnes.si...

> Da, preko interneta da, vendar govor je bil o CLIP, ki zakrije stevilko,
> ampak le ce klices..... Sicer pa obstajajo tudi SMS Bomberji; bi prilozil,
> ampak raje ne!
> Pozdrav!

$-)) sej kul, jaz sem se vsakega, ki mi je moril po GSMu preprical kako
skodljivo zna to biti v smislu ' what goes around -comes around $-)))

lp
u

0 new messages