1. V primeru, da se povratno sporocilo identificira z
xxx...@linux.mobitel.si, so krsili zeljo narocnika. Se huje, za placano
storitev ni dobil zascite njegove telefonske stevilke!
2. Druga moznost je ta, da bi skrili identiteto posiljatelja. Sedaj bi
prislo pa do druge zagate, ker bi posiljali anonimna sporocila. Feedback s
GSM-a ne vsebuje izvornega sporocila posiljatelja z racunalnika. Torej v
primeru, da to storitev veliko uporablja, ne bo mogel ugotoviti kdo mu
odgovarja in na kaj. Pa se prav ni, da nimas moznosti vedeti, kdo ti pise.
Bi mi znal kdo stvar razloziti iz izkusenj, kako je to reseno? Sam ne poznam
nikogar, ki bi skrival svojo stevilko.
Lp, Ales
Pravila kulturne izmenjave sporočil vsebuje tudi podpis poąiljatelja. Če ti
tega ne zagotavlja stroj, moraą za to pač sam poskrbet. Če si len, se seveda
nad takąnim strojem lahko razburjaą.
Sicer se pa moraą vedno zavedati da pri komuniciranju preko interneta ni nič
zagotovljeno. Če ľelią lahko poąljeą anonimno sporočilo ali pa ga podpiąeą
kot kdorkoli. Varno in z zanesljivo identifikacijo je ąele z uporabo raznih
načinov kodiranja, česar pa na večini GSM aparatov ne boą videl kmalu.
Jaz poznam nekoga, ki skriva svojo ątevilko. Drugi pač ne vidijo kdo jih
kliče, ąe raje pa ta oseba sploh ne kliče, oziroma drugim sploh ne da vedeti
da ima mobitel.
Da pa bi odgovarjal na neznane poąiljatelje pa tudi meni na kraj pameti ne
pride.
--
-- - -- - -- -- -- - - - -- -- -- -- - -- -- -- ---- -- -- -- - --
Marko, B2 d.o.o., Slovenija
markop...@iname.dot.si
Ales Keber <ales....@fov.uni-mb.si> wrote in message
news:7s01tj$e71$1...@strelovod.uni-mb.si...
Napisano je zame novo, nepoznano in zanimivo. Prosim za detajle, kaj je
vse potrebno, da lastnik mobitel-a poslje odgovor na SMS sporocilo
posiljatelju v Internet. Hvala
Sustic
Pravzaprav nic drugega kot za posiljanje navadnega SMS sporocila iz telefona
na telefon. Ko prejmes sporocilo poslano preko interneta, izberes opcijo
"replay" oz. "odgovori", napises tekst in oddas. vse ostalo zgenerira
mobitelov streznik linux.mobitel.si
V primeru, da se nisi posiljala SMS sporocil s telefona moras opraviti se
nekaj "formalnosti". Poklicati moras Mobitelov SMS center (stevilke zal ne
vem).
Lp, Ales
Mobitelov SMS center: +38641001333
So pa hakeljci. Omogočiti reply sploh ni tako trivialna zadeva.
Sicer pa lahko poąiljaą tudi emaile iz GSM s pomočjo SMS:
Več na:
www.beli.net
Pa ąe na enem italijanskem (excell in slovenskem pozabil kje)
- -- - -- - -- -- -- - - - -- -- -- -- - -- -- -- ---- -- -- -- - --
Marko, B2 d.o.o., Slovenija
markop...@iname.dot.si
Ales Keber <ales....@fov.uni-mb.si> wrote in message
news:7uv1fg$s46$1...@strelovod.uni-mb.si...
-----BEGIN PGP SIGNATURE-----
Version: PGPfreeware 6.5.1 for non-commercial use <http://www.pgp.com>
iQA/AwUBOBNafbTIuzmTWYzREQLlaACg3FpklLiclKFzzkLm0O6ROyxt1okAnjKv
fHtAieBHBDXnCqLGg3uFAf0E
=eLuX
-----END PGP SIGNATURE-----
Ales Keber <ales....@fov.uni-mb.si> je v sporočilu novic
7s01tj$e71$1...@strelovod.uni-mb.si napisal ...
> Mobitel je svojim uporabnikom omogocil, da na SMS sporocila oddana preko
> racunalnikov, tudi odgovorijo. Povratno sporocilo ima e-naslov
> xxx...@linux.mobitel.si ("iksi" so nadomestek za telefonsko stevilko brez
> omrezne skupine).
Neva Železnikar <neva.ze...@guest.arnes.si> wrote in message
news:843cs9$fs2$1...@planja.arnes.si...
> Pri nobenem sporočilu SMS, pa če ga sam pošlješ ali, če ga pošlje kdo tebi
> in ti na njega odgovoriš ni možnosti, da bi zakril svojo identiteto!
Umetnic <sp...@email.si> je v sporočilu novic 843jt2$j6f$1...@planja.arnes.si
napisal ...
$-)) sej kul, jaz sem se vsakega, ki mi je moril po GSMu preprical kako
skodljivo zna to biti v smislu ' what goes around -comes around $-)))
lp
u