Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

e-mail > SMS

4 views
Skip to first unread message

Tine Skok

unread,
May 27, 2000, 3:00:00 AM5/27/00
to
A kdo ve, kako bi iz e-mail naslova *******@guest.arnes.si poslal kopijo
poąte kot SMS sporočilo na svojega mobilca?
lp, Tine

Alex

unread,
May 27, 2000, 3:00:00 AM5/27/00
to
Na mobitel <stevilka>@linux.mobitel.si (stevilka mora imeti predpono
031 ali 041)

Peter Laznik

unread,
May 27, 2000, 3:00:00 AM5/27/00
to
He, to bi tudi jaz zelel, da bi iz mojega E-maila pri Arnesu dobil
AVTOMATSKO kopijo na ******@gsm.mobitel.si.
Alex mislim ni razumel bistvo. Rocno posiljanje poste sebi na gsm nima
smisla, saj si sporocilo ze prebral ;-(

"Alex" <ales.r...@zag.si> wrote in message news:392F5A...@zag.si...

Tine Skok

unread,
May 27, 2000, 3:00:00 AM5/27/00
to
Ja, tocno to sem imel v mislih. Mogoce obstaja kaksen free forward mail
streznik, ki ti samodejno pobira posto iz zeljenih accountov in hkrati
poslje kopije sporocil na GSM.
Npr. www.email.si. Ta ima to lepo funkcijo, ampak ne zna zbirati poste iz
drugih POP streznikov.
lp, Tine

Elite Boy

unread,
May 29, 2000, 3:00:00 AM5/29/00
to

administratorji na razor.arnes.si ti morajo to omogocit, kar je malo
verjetno glede na maso uporabnikov Arnesa.
ce bi to naredili tebi, bi se vsul plaz prosenj in tega ravno ne bi bili
veseli.
nekateri komercialni ponudniki pa to nudijo

Peter Laznik

unread,
May 29, 2000, 3:00:00 AM5/29/00
to
Deluje! Imeti moras v sluzbi prizgan racunalnik, ki je vezan na internet
(moj je). V Outlooku express sem dal ukaz naj preverja vsakih pet minut
posto. V meniju tools - message rules -> mail dodal novo opcijo, da mi
forwardira vsako posto na *****@gsm.mobitel.si ;-)

Elite Boy <elit...@usa.net> wrote in message
news:8gt8uc$of1$1...@planja.arnes.si...

Tine Skok

unread,
May 29, 2000, 3:00:00 AM5/29/00
to
Zivjo!

Resitev je veliko bolj preprosta, saj jo je, kot me je na news:si.comp.misc
opozoril Blaz, omogocil ze Arnes sam in to na nivoju njihovega mail
streznika. Da debata ne bo zasla v slepe tire, posiljam izsek iz
http://www.arnes.si/help/faq.htm , Kjer je vse zelo lepo razlozeno.
Blaz, se enkrat hvala za informacijo.
Hvala tudi Arnesu, ki to storitev omogoča. Res sem navduąen!
Tine:)


********************
15. Kako si nastaviti preusmerjanje (forward) elektronske poąte?

Na Razorju ustvarite datoteko .forward in vanjo v prvo vrstico napiąete
elektronski naslov, na katerega ľelite preusmeriti vaąo poąto. Če zelite, da
se kopija sporočila ohrani na strezniku, pa morate v novo vrstipo dopisati
se \username, kjer username nadomestite s svojim uporabniąkim imenom.V
terminalskem meniju izberete WWW pregledovalnik in delo z datotekami (izbira
2), nato pa morate najprej vključiti moľnost pregledovanja in dela z
datotekami, ki se pričnejo s piko. Torej v LYNXu pritisnemo O (options),
nato pa W (sho(W) dot files), tako da le-ta kaľe vrednost ON. Nato s tipko
">" posnamemo nastavitve. V glavnem meniju LYNXa izberemo Delo z datotekami,
pritisnemo C (Create), nato F (file), vpiąemo ime datoteke .forward. Nato se
pomaknemo na novo ustvarjeno datoteko ter pritisnemo E (Edit) in vanjo
vpiąemo email naslov, na katerega ľelimo preusmeriti posto. Datoteko
shranimo in urejevalnik zapustimo z ukazoma <Ctrl-O> in <Ctrl-X>.
--------------------------
16. Kako si nastaviti preusmerjanje poąte na GSM ?

Enako kot v zgornjem primeru, le da namesto email naslova vpiąete naslov
svojega GSM telefona. 031/041X...@linux.mobitel.si, XXXXXX nadomestite s
svojo ątevilko.

*********************


Peter Laznik <Peter....@guest.arnes.si> je v sporočilu novic
8gte2p$epj$1...@news.uni-lj.si napisal ...

Peter Laznik

unread,
May 30, 2000, 3:00:00 AM5/30/00
to
Sel sem po navodilih in stvar resnicno dobro deluje :-)
Hvala in lep pozdrav, Peter

Veliki Manipulator

unread,
Jun 18, 2000, 3:00:00 AM6/18/00
to
Deluje to tudi za uni-mb.si uporabnike?

Lp,
V.M.

Tine Skok <tine...@guest.arnes.si> je v sporočilu novic
8gtt5f$p53$1...@news.uni-lj.si napisal ...
> Zivjo!

Borut Golob

unread,
Jun 19, 2000, 3:00:00 AM6/19/00
to
Načelno da.
če je tvoj poštni strežnik Unix potem je postopek podoben kot pri
arnesu. Pri RCUM, ki ima OS VMS pa poženeš program MAIL in tam nastaviš
forward z ukazom set forward. Pa še kopijo sebi, sicer ga pošlje in
zbriše.
Borut


0 new messages