Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Cajna zlicka sumnikov

26 views
Skip to first unread message

Nejka Galun

unread,
Nov 3, 2000, 3:00:00 AM11/3/00
to
Pozdravljeni!

Vem, vem *prastara* zgodba - ampak me jezi.

Od cesa natancno je odvisno, ali se bodo videli nasi lepi "nadstreseni
znaki" - samo od nastavitve lokalnega rcunalnika ali tudi od streznika?

Kaj napraviti (razen, da pises pohabljeno, tako kot tukaj), da se bodo czs
s ¡ videli pravilno?
V postnem programu (OE5.5) je namrec mogoce izbrati med Central European
Windows in Central European ISO; obe nastavitvi omogocata pravilen prikaz -
vendar le, ce je sporocilo bilo tudi sestavljeno v isti; sicer je solata.
Vsakokrat pa se mi ne ljubi preklapljati.
Kajne, da obstaja trik tudi za to?

Hvala za vsako pomoc!
Nejka

Slawc

unread,
Nov 3, 2000, 3:00:00 AM11/3/00
to
Nejka Galun wrote:
>
> Pozdravljeni!
>
> Vem, vem *prastara* zgodba - ampak me jezi.
>
> Od cesa natancno je odvisno, ali se bodo videli nasi lepi "nadstreseni

Od programa definitivno. Se mi zdi, da je ves stos zapisan v glavi
sporocila... Ce se motim, naj me kdo popravi.
Zakaj mislim tako. Zato, ker sem nekoc uporabljal neki kewl programcek
ampak noben ni vedel nasih crk. Jaz sem jih... Pol smo se nekaj kregal
okoli Mime, content, encoding pa podobnega sranja. Nekdo je celo dal
link na stran kjer je pisalo kako naj bi bilo. Ce bi bilo, bi vsi lepo
vse vidl, tko pa vsak program po svoje muti in nastane zbrka.

Slawc

Borut Mrak

unread,
Nov 4, 2000, 3:00:00 AM11/4/00
to
On Fri, 03 Nov 2000 22:19:53 +0100, Slawc <sl...@email.si> wrote:
> Od programa definitivno. Se mi zdi, da je ves stos zapisan v glavi
> sporocila... Ce se motim, naj me kdo popravi.

Pisat mora tole:

Content-type: text/plain; charset=iso-8859-2

Mogoce sem se kje zmotil pri kaksni veliki/mali crki, ampak naceloma je
to to.

Pravilna nastavitev je torej ISO. To je mednarodni standard, medtem ko je
druga moznost Microsoftov standard. Tisti, ki ne uporabljamo Microsoftovih
produktov se nad takimi "standardi" zgrazamo.

lp,

--
Borut

Nejka Galun

unread,
Nov 4, 2000, 3:00:00 AM11/4/00
to
Slawc, Borut,

Hvala za takojsnji odgovor!
Popravila sem svoje nastavitve na ISO; ampak verjetno je se vedno bolje
pisati pohabljeno...
Ce dasta bog in sreca junaska bo tudi ta problem enkrat lepo resljiv.

Lep pozdrav,
Nejka

Roman Maurer

unread,
Nov 5, 2000, 3:00:00 AM11/5/00
to
Nejka Galun wrote:
>
> Popravila sem svoje nastavitve na ISO; ampak verjetno je se vedno bolje
> pisati pohabljeno...

Če imaš nastavljen zapis Latin 2 (ISO 8859-2), ni razlogov, da šumnikov
že zdaj ne pišeš normalno.
--
Pozdrav,
Roman

Nejka Galun

unread,
Nov 5, 2000, 3:00:00 AM11/5/00
to
Roman,

> Če imaą nastavljen zapis Latin 2 (ISO 8859-2), ni razlogov, da ąumnikov
> ľe zdaj ne piąeą normalno.

Hvala za nasvet! Ampak v mojem OE/IE 5.5 je izmed Latin nastavitev na voljo
le Latin 3 (ISO). Tvoje sporocilo sem odprla v nastavitvi Central European
ISO, pa sumniki niso prikazani pravilno.
Kaj se lahko napravim?
Hvala za vsak nadaljnji nasvet!

Nejka

Blaz Zupan

unread,
Nov 6, 2000, 3:00:00 AM11/6/00
to
In article <8u4dv5$uda$1...@strelovod.uni-mb.si>, Nejka Galun wrote:
>Hvala za nasvet! Ampak v mojem OE/IE 5.5 je izmed Latin nastavitev na voljo
>le Latin 3 (ISO). Tvoje sporocilo sem odprla v nastavitvi Central European
>ISO, pa sumniki niso prikazani pravilno.
>Kaj se lahko napravim?
>Hvala za vsak nadaljnji nasvet!

Central European ISO je prava nastavitev. Če tega mojega sporočila (in
prejąnjega Romanovega) ne prikaľe pravilno, potem je nekaj narobe ali z Outlook
Express ali z Windows. Kateri Windowsi so to? 95 ali 98? Slovenski ali
angleąki? Če so angleąki ampak ne Central European verzija, potem ni čudno, da
ne deluje... sicer pa se takąnih Windowsov pri nas sploh uradno ne da dobiti
ampak samo piratske kopije. Vse verzije Windowsov, ki se jih uradno dobi pri nas
so ali v slovenąčini, ali pa so angleąka Central European verzija. Do zmeąnjave
lahko pride tudi, če so nekatere datoteke iz ene verzije Windowsov, druge pa iz
druge verzije.

--
Blaz Zupan, Medinet d.o.o, Linhartova 21, 2000 Maribor, Slovenia
E-mail: bl...@amis.net, Tel: +386-2-320-6320, Fax: +386-2-320-6325

Roman Maurer

unread,
Nov 6, 2000, 3:00:00 AM11/6/00
to
Blaz Zupan wrote:
>
> Če tega mojega sporočila [...] ne prikaže pravilno, potem je nekaj narobe

> ali z Outlook Express ali z Windows.

Resnici na ljubo ima tvoje sporočilo v glavi tole nepravilno vrstico:

Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-1
(moralo bi biti ...-2)

--
Pozdrav,
Roman


Nejka Galun

unread,
Nov 6, 2000, 3:00:00 AM11/6/00
to
Blaz, Roman,

Hvala za pojasnila!
Imam Win 95 slovensko razlicico (ki se sicer zelo lepo obnasa), vendar sta
IE/OE 5.5 angleska*. Doslej nisem se nic krpala; cisto mogoce je, da se
postni program ne razume s sistemom. [Razjokala se bom..]

Lep pozdrav,
Nejka

*Prej sta bila slovenska - in takrat ni bilo teh problemov; morala sem ju
nadgraditi zaradi znane tezave z OE, da ne ohranja velikosti pisave pri
sestavljanju maila etc.

Blaz Zupan

unread,
Nov 6, 2000, 3:00:00 AM11/6/00
to

Obstaja slovenska razlicica verzije 5.5 IE in OE. Pred kratkim na razpolago na
http://windowsupdate.microsoft.com/

Nejka Galun

unread,
Nov 6, 2000, 3:00:00 AM11/6/00
to
Blaz,

> Obstaja slovenska razlicica verzije 5.5 IE in OE. Pred kratkim na
razpolago na
> http://windowsupdate.microsoft.com/

Hvala! Grem kar popravit!
Nejka


Nejka Galun

unread,
Nov 9, 2000, 12:37:41 PM11/9/00
to
Upam, da se ne veselim prehitro ...
Poskusila sem še nekaj in poklikala vse potrebno - in zdaj bi moralo biti
prav.

Kaj bi jaz brez vas!

Lep pozdrav,
Nejka

(Naj živijo čžš!)


Slawc

unread,
Nov 9, 2000, 5:27:16 PM11/9/00
to
Nejka Galun wrote:
> Nejka
>
> (Naj živijo čžš!)

Hurrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Dela. ;)))

Slawc

primoz

unread,
Nov 10, 2000, 3:00:00 AM11/10/00
to
Od obojega - po html referencah sploh se na odjemalcu (IE) sploh ne sme
ponuditi ta možnost ker je pisava definirana v HTTP headerju (meta tag:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2"> to
je pravilen meta tag za slo šumnike po iso) - no browserji to le podpirajo,
ampak če je stran pravilno napisana (na strežniku) to ne igra vloge.

lp, pl

"Nejka Galun" <nejka...@uni-mb.si> wrote in message
news:8tv4d8$e8l$1...@strelovod.uni-mb.si...


> Pozdravljeni!
>
> Vem, vem *prastara* zgodba - ampak me jezi.
>
> Od cesa natancno je odvisno, ali se bodo videli nasi lepi "nadstreseni

> znaki" - samo od nastavitve lokalnega rcunalnika ali tudi od streznika?
>
> Kaj napraviti (razen, da pises pohabljeno, tako kot tukaj), da se bodo czs

> s Ą videli pravilno?

0 new messages