Vem, vem *prastara* zgodba - ampak me jezi.
Od cesa natancno je odvisno, ali se bodo videli nasi lepi "nadstreseni
znaki" - samo od nastavitve lokalnega rcunalnika ali tudi od streznika?
Kaj napraviti (razen, da pises pohabljeno, tako kot tukaj), da se bodo czs
s ¡ videli pravilno?
V postnem programu (OE5.5) je namrec mogoce izbrati med Central European
Windows in Central European ISO; obe nastavitvi omogocata pravilen prikaz -
vendar le, ce je sporocilo bilo tudi sestavljeno v isti; sicer je solata.
Vsakokrat pa se mi ne ljubi preklapljati.
Kajne, da obstaja trik tudi za to?
Hvala za vsako pomoc!
Nejka
Od programa definitivno. Se mi zdi, da je ves stos zapisan v glavi
sporocila... Ce se motim, naj me kdo popravi.
Zakaj mislim tako. Zato, ker sem nekoc uporabljal neki kewl programcek
ampak noben ni vedel nasih crk. Jaz sem jih... Pol smo se nekaj kregal
okoli Mime, content, encoding pa podobnega sranja. Nekdo je celo dal
link na stran kjer je pisalo kako naj bi bilo. Ce bi bilo, bi vsi lepo
vse vidl, tko pa vsak program po svoje muti in nastane zbrka.
Slawc
Pisat mora tole:
Content-type: text/plain; charset=iso-8859-2
Mogoce sem se kje zmotil pri kaksni veliki/mali crki, ampak naceloma je
to to.
Pravilna nastavitev je torej ISO. To je mednarodni standard, medtem ko je
druga moznost Microsoftov standard. Tisti, ki ne uporabljamo Microsoftovih
produktov se nad takimi "standardi" zgrazamo.
lp,
--
Borut
Hvala za takojsnji odgovor!
Popravila sem svoje nastavitve na ISO; ampak verjetno je se vedno bolje
pisati pohabljeno...
Ce dasta bog in sreca junaska bo tudi ta problem enkrat lepo resljiv.
Lep pozdrav,
Nejka
Če imaš nastavljen zapis Latin 2 (ISO 8859-2), ni razlogov, da šumnikov
že zdaj ne pišeš normalno.
--
Pozdrav,
Roman
> Če imaą nastavljen zapis Latin 2 (ISO 8859-2), ni razlogov, da ąumnikov
> ľe zdaj ne piąeą normalno.
Hvala za nasvet! Ampak v mojem OE/IE 5.5 je izmed Latin nastavitev na voljo
le Latin 3 (ISO). Tvoje sporocilo sem odprla v nastavitvi Central European
ISO, pa sumniki niso prikazani pravilno.
Kaj se lahko napravim?
Hvala za vsak nadaljnji nasvet!
Nejka
Central European ISO je prava nastavitev. Če tega mojega sporočila (in
prejąnjega Romanovega) ne prikaľe pravilno, potem je nekaj narobe ali z Outlook
Express ali z Windows. Kateri Windowsi so to? 95 ali 98? Slovenski ali
angleąki? Če so angleąki ampak ne Central European verzija, potem ni čudno, da
ne deluje... sicer pa se takąnih Windowsov pri nas sploh uradno ne da dobiti
ampak samo piratske kopije. Vse verzije Windowsov, ki se jih uradno dobi pri nas
so ali v slovenąčini, ali pa so angleąka Central European verzija. Do zmeąnjave
lahko pride tudi, če so nekatere datoteke iz ene verzije Windowsov, druge pa iz
druge verzije.
--
Blaz Zupan, Medinet d.o.o, Linhartova 21, 2000 Maribor, Slovenia
E-mail: bl...@amis.net, Tel: +386-2-320-6320, Fax: +386-2-320-6325
Resnici na ljubo ima tvoje sporočilo v glavi tole nepravilno vrstico:
Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-1
(moralo bi biti ...-2)
--
Pozdrav,
Roman
Hvala za pojasnila!
Imam Win 95 slovensko razlicico (ki se sicer zelo lepo obnasa), vendar sta
IE/OE 5.5 angleska*. Doslej nisem se nic krpala; cisto mogoce je, da se
postni program ne razume s sistemom. [Razjokala se bom..]
Lep pozdrav,
Nejka
*Prej sta bila slovenska - in takrat ni bilo teh problemov; morala sem ju
nadgraditi zaradi znane tezave z OE, da ne ohranja velikosti pisave pri
sestavljanju maila etc.
Obstaja slovenska razlicica verzije 5.5 IE in OE. Pred kratkim na razpolago na
http://windowsupdate.microsoft.com/
> Obstaja slovenska razlicica verzije 5.5 IE in OE. Pred kratkim na
razpolago na
> http://windowsupdate.microsoft.com/
Hvala! Grem kar popravit!
Nejka
Kaj bi jaz brez vas!
Lep pozdrav,
Nejka
(Naj živijo čžš!)
Hurrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Dela. ;)))
Slawc
lp, pl
"Nejka Galun" <nejka...@uni-mb.si> wrote in message
news:8tv4d8$e8l$1...@strelovod.uni-mb.si...
> Pozdravljeni!
>
> Vem, vem *prastara* zgodba - ampak me jezi.
>
> Od cesa natancno je odvisno, ali se bodo videli nasi lepi "nadstreseni
> znaki" - samo od nastavitve lokalnega rcunalnika ali tudi od streznika?
>
> Kaj napraviti (razen, da pises pohabljeno, tako kot tukaj), da se bodo czs
> s Ą videli pravilno?