Kaj te manjka navadnemu telefonu??? čisto NIČ
po običnem telefonu se ravno tako menią, po internetu delaą kar čeą
če bi rad kaj boljąega od navadnega telefona za internet potem povpraąaj za
kablski net (če si v MB ti to močno odsvetujem!!!) al pa počakaj na ADSL -
enkrat bo tut k nam prilezel
"Someone" <unk...@email.si> wrote in message
news:8hqjor$iju$1...@planja.arnes.si...
> če bi rad kaj boljšega od navadnega telefona za internet potem povprašaj za
> kablski net (če si v MB ti to močno odsvetujem!!!) al pa počakaj na ADSL -
Kranj je tudi precej v dreku. Ampak to so govorice, ne morem potrdit.
Kolega je rekel, da se je prek irca z nekim pogovajal: ping 10 do
999ms, prenos 0 do 8K. Linijo na ven imajo 512Kbiz za ca. 60
uporabnikov. In za to hočjo 75kSIT (+ 7kSIT na mesc za 25h on-line na
dan naročnino). Aj folk na glavo padu.
ADSL? Kaj je to? Stari, to vprašanje si bomo postavljali še nekaj
časa. V Delu sm prebral, da bodo nudili ADSL samo tistim z ISDNi. Pa
kakšno bedno foro so se spomnili to. Pa kaj ma ISDN veze z
ADSL????????
Slawc
--
------------------------------------------------------------
Modem not found: (A)bort (R)etry (M)anual Demodulation
------------------------------------------------------------
Če rabiš hiter prenos podatkov, vklopiš dual prenos (če vmesnik to
podpira) in imaš linijo 128kbit. To se mi zdi OK. Jasno plačuješ
dvojno.
Najbolje, da stestiraš linijo, če še nimaš modema. Če bo modem vlekel
s 4800 cps in nimaš potreb po ogormnih prenosih je moje mnenje, da
ISDN ne rabiš. Jaz si ga nebi kupil no. 56600 bps je teoretična
najvišja hitrost, v rsnici je slabša. Upload hitrost je pa 33600 se mi
zdi.
Če se igraš, rabiš majhen ping (recimo 100 in manj) prenašaš ogromno
podatkov...
Nevem, še vedno nisem prepričan. Mogoče kdo ki ima ISDN... kakšni
plusi v podporo ISDNu?
Lepo vzami v roke list papirja, kalkulator in zračunaj koliko denarja
bi zapravil z nakupom paketa in mesečno naročnino ter impulzi (ne
pozabi da je dual prenos dvojno impulzi) ali pa če ostaneš na navadni
liniji in plačuješ na mesec tok pa tok. Vglavnem v kolikem času bi se
nakup skompnziral.
Slawc wrote:
>
> "Marko B." wrote:
>
> > če bi rad kaj boljšega od navadnega telefona za internet potem povprašaj za
> > kablski net (če si v MB ti to močno odsvetujem!!!) al pa počakaj na ADSL -
>
> Kranj je tudi precej v dreku. Ampak to so govorice, ne morem potrdit.
> Kolega je rekel, da se je prek irca z nekim pogovajal: ping 10 do
> 999ms, prenos 0 do 8K. Linijo na ven imajo 512Kbiz za ca. 60
> uporabnikov. In za to hočjo 75kSIT (+ 7kSIT na mesc za 25h on-line na
> dan naročnino). Aj folk na glavo padu.
>
> ADSL? Kaj je to? Stari, to vprašanje si bomo postavljali še nekaj
> časa. V Delu sm prebral, da bodo nudili ADSL samo tistim z ISDNi. Pa
> kakšno bedno foro so se spomnili to. Pa kaj ma ISDN veze z
> ADSL????????
>
Tak je to na ©tajerskem :((
Pri kablu te omejijo na max 64K, 128K ali pa 256K?!?!? - nikjer ąe tega
nisem videl, da bi te na kablu omejevali. Seveda vsaka večja recimo
naročnina na 128K povezavo stane več. Finta je pa v tem da ti nihče ne
garantira niti tistih 64K!!!!! - ®ALOSTNO - se mi ne zdi smiselno zapravit
ogromno denarja za modem+naročnino+pristopnino - za take dnare lahko tut z
56K modemom ogromno količino podatkov dol potegnem.
pa cena pri nas:
70k modem + 9k pristopnina + 8k mesečna naročnina za 64K povezavo + NIC - to
pač pol morą kupit če nimaą
Pole tega niso odgovorili niti enkrat ni kakąen moj mail!!! in to noben
kabelski operater v MB - ravno tako Telekom - da o njihovi "tehnični" pomoči
raje ne govorimo... (ąe dobro da majo brezplačne ątevilke, drugače bi jih
folk kastriral)
Čista oblika monopolizma, ki ga ąčiti drľava...
>
> ADSL? Kaj je to? Stari, to vpraąanje si bomo postavljali ąe nekaj
> časa. V Delu sm prebral, da bodo nudili ADSL samo tistim z ISDNi. Pa
> kakąno bedno foro so se spomnili to. Pa kaj ma ISDN veze z
> ADSL????????
Kaka glupost te to je???????????? ADSL pa ISDN - tak ko hruąka pa jabka pa
ąe po moľnosti druge barve - če pa bo to drľalo potem pa Telekomovci pa ąe
kdo res nimajo treh čistih.
Sicer me pa prav zanima kaj bo čez 10 let s tole naąo drľavico. Upam da me
do takrat ľe nebo več v njej, ker če bo ąlo tako naprej kot gre zdaj zadnjih
7,8 let potem bo vse ąlo v krc.
Baje so v MB medtem nekoliko pocenili priklop in majckeno odprli pipico.
Ima kdo kaksne konkretne izkusnje, kako je sedaj s tem?
> > ADSL? Kaj je to? Stari, to vprašanje si bomo postavljali še nekaj
> > časa. V Delu sm prebral, da bodo nudili ADSL samo tistim z ISDNi. Pa
> > kakšno bedno foro so se spomnili to. Pa kaj ma ISDN veze z
> > ADSL????????
>
> Kaka glupost te to je???????????? ADSL pa ISDN - tak ko hruška pa jabka pa
> še po možnosti druge barve - če pa bo to držalo potem pa Telekomovci pa še
> kdo res nimajo treh čistih.
TELE-komandosi ze majo tri ciste (no vsaj dve), kar se cekinov tice:
najprej kupis (pardon, najames proti placilu vseh stroskov, kajti se
vedno nisi lastnik) ISDN linijo in jim pljunes kashez.
Nakar jo "upgradas" na xDSL in pljunes nove kashez...
Simpl, ne?
Kolk je meni znano je ąe vse tako kot je bilo. Vsaj v sluľbi je tako. Če
hočeą, da bolj odprejo pipico morą dat več gnara. Za sam priklop pa nebi
vedel.
Je pa res da je na levi strani Drave bilo okrog novega leta moľno dobit kabi
net za 50k sit medtem ko je na desni strani vse bilo po starem.
Sem enkrat posal mail na levo in desno stran pa ni odgovor nazaj priąel.
Glede na to, da se ta njihov modem da v tujini dobit za dosti manj kot 70k
sit je vse skupaj zelo, zelo čudno.
Najbolje počakat do konc leta al pa ąe prej da Podobnik zaserje Telekom :)
pol bo pa mogoče kaj drugače. Zaenkrat je pač treba z online metrom
http://www.webutils.com/om/ merit kolk denarcev si ponucal.
>
>
> > > ADSL? Kaj je to? Stari, to vpraąanje si bomo postavljali ąe nekaj
> > > časa. V Delu sm prebral, da bodo nudili ADSL samo tistim z ISDNi. Pa
> > > kakąno bedno foro so se spomnili to. Pa kaj ma ISDN veze z
> > > ADSL????????
> >
> > Kaka glupost te to je???????????? ADSL pa ISDN - tak ko hruąka pa jabka
pa
> > ąe po moľnosti druge barve - če pa bo to drľalo potem pa Telekomovci pa
ąe
> > kdo res nimajo treh čistih.
>
> TELE-komandosi ze majo tri ciste (no vsaj dve), kar se cekinov tice:
> najprej kupis (pardon, najames proti placilu vseh stroskov, kajti se
> vedno nisi lastnik) ISDN linijo in jim pljunes kashez.
>
> Nakar jo "upgradas" na xDSL in pljunes nove kashez...
>
> Simpl, ne?
znajo, znajo :)