Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

ISDN

1 view
Skip to first unread message

Someone

unread,
Jun 9, 2000, 3:00:00 AM6/9/00
to
Ali je ISDN res vreden svojega denarja ? Po teoriji prenaąa podatke (brez
dualbanda) za 1KB/s hitreje od 56.600 bps modema, kar znese v minuti 60KB
več, v eni uri pa 3,5 MB več. Se splača ?
LP

Marko B.

unread,
Jun 9, 2000, 3:00:00 AM6/9/00
to
po moje ISDN niti pod razno ni vreden svojega dnara
razen če ga maą preveč...

Kaj te manjka navadnemu telefonu??? čisto NIČ
po običnem telefonu se ravno tako menią, po internetu delaą kar čeą

če bi rad kaj boljąega od navadnega telefona za internet potem povpraąaj za
kablski net (če si v MB ti to močno odsvetujem!!!) al pa počakaj na ADSL -
enkrat bo tut k nam prilezel

"Someone" <unk...@email.si> wrote in message
news:8hqjor$iju$1...@planja.arnes.si...

Slawc

unread,
Jun 9, 2000, 3:00:00 AM6/9/00
to
"Marko B." wrote:

> če bi rad kaj boljšega od navadnega telefona za internet potem povprašaj za


> kablski net (če si v MB ti to močno odsvetujem!!!) al pa počakaj na ADSL -

Kranj je tudi precej v dreku. Ampak to so govorice, ne morem potrdit.
Kolega je rekel, da se je prek irca z nekim pogovajal: ping 10 do
999ms, prenos 0 do 8K. Linijo na ven imajo 512Kbiz za ca. 60
uporabnikov. In za to hočjo 75kSIT (+ 7kSIT na mesc za 25h on-line na
dan naročnino). Aj folk na glavo padu.

ADSL? Kaj je to? Stari, to vprašanje si bomo postavljali še nekaj
časa. V Delu sm prebral, da bodo nudili ADSL samo tistim z ISDNi. Pa
kakšno bedno foro so se spomnili to. Pa kaj ma ISDN veze z
ADSL????????

Slawc
--
------------------------------------------------------------
Modem not found: (A)bort (R)etry (M)anual Demodulation
------------------------------------------------------------

Slawc

unread,
Jun 9, 2000, 3:00:00 AM6/9/00
to
Someone wrote:
>
> Ali je ISDN res vreden svojega denarja ? Po teoriji prenaša podatke (brez

> dualbanda) za 1KB/s hitreje od 56.600 bps modema, kar znese v minuti 60KB
> več, v eni uri pa 3,5 MB več. Se splača ?

Če rabiš hiter prenos podatkov, vklopiš dual prenos (če vmesnik to
podpira) in imaš linijo 128kbit. To se mi zdi OK. Jasno plačuješ
dvojno.

Najbolje, da stestiraš linijo, če še nimaš modema. Če bo modem vlekel
s 4800 cps in nimaš potreb po ogormnih prenosih je moje mnenje, da
ISDN ne rabiš. Jaz si ga nebi kupil no. 56600 bps je teoretična
najvišja hitrost, v rsnici je slabša. Upload hitrost je pa 33600 se mi
zdi.

Če se igraš, rabiš majhen ping (recimo 100 in manj) prenašaš ogromno
podatkov...
Nevem, še vedno nisem prepričan. Mogoče kdo ki ima ISDN... kakšni
plusi v podporo ISDNu?

Lepo vzami v roke list papirja, kalkulator in zračunaj koliko denarja
bi zapravil z nakupom paketa in mesečno naročnino ter impulzi (ne
pozabi da je dual prenos dvojno impulzi) ali pa če ostaneš na navadni
liniji in plačuješ na mesec tok pa tok. Vglavnem v kolikem času bi se
nakup skompnziral.

Slawc

unread,
Jun 9, 2000, 3:00:00 AM6/9/00
to
Slawc wrote:
> Če se igraš, rabiš majhen ping (recimo 100 in manj) prenašaš ogromno
> podatkov...
Kle sm pozabu napisat. Ping je za igranje življensko pomemben. Špilaš
q3, pa si res dobr pa maš pinga 300ms. Pol pa pridem jst, pa nimam tok
pojma. imam pa pinga 30ms. Kwa misliš kdo bo boljši? ISDN? Vsekakor!
Igranje stane dons, ja tko je to.
Škoda, nimam dost keša. Mogoče je to tud dobr po en stran. Pol bi cel
dan nabijal igrce. ;)))))))))

Bostjan Lemut

unread,
Jun 10, 2000, 3:00:00 AM6/10/00
to
ADSL v bistvu nima nobene veze z ISDN, saj dela na visjih frekvencah..
Je pa res, da ga bodo verjetno lazje uvedli tam, kjer so ze ISDN
prikljucki, saj isdn gvisno ni preko mux-a. Mux je namrec fekrvencno
multipleksanje govora (ce kdo tocno ve kaj je mux v telefoniji naj
razlozi).. Se pravi kaj naredi mux? osnovni frekvenci govora pristeje se
eno visjo, da gre lahko po istem kablu vec pogovorov na razlicnih
frekvencah... To pa DSL tehnologiji ne lezi, saj je zastavljena ravno na
principu visjega frekvencnega spektra, ki pri analogni in digitalni
liniji ni uporabi, mux pa tle zamesa strene...

Slawc wrote:
>
> "Marko B." wrote:
>
> > če bi rad kaj boljšega od navadnega telefona za internet potem povprašaj za
> > kablski net (če si v MB ti to močno odsvetujem!!!) al pa počakaj na ADSL -
>
> Kranj je tudi precej v dreku. Ampak to so govorice, ne morem potrdit.
> Kolega je rekel, da se je prek irca z nekim pogovajal: ping 10 do
> 999ms, prenos 0 do 8K. Linijo na ven imajo 512Kbiz za ca. 60
> uporabnikov. In za to hočjo 75kSIT (+ 7kSIT na mesc za 25h on-line na
> dan naročnino). Aj folk na glavo padu.
>
> ADSL? Kaj je to? Stari, to vprašanje si bomo postavljali še nekaj
> časa. V Delu sm prebral, da bodo nudili ADSL samo tistim z ISDNi. Pa
> kakšno bedno foro so se spomnili to. Pa kaj ma ISDN veze z
> ADSL????????
>

Marko B.

unread,
Jun 10, 2000, 3:00:00 AM6/10/00
to

"Slawc" <sl...@email.si> wrote in message news:39415E3E...@email.si...
> "Marko B." wrote:
>
> > če bi rad kaj boljąega od navadnega telefona za internet potem povpraąaj

za
> > kablski net (če si v MB ti to močno odsvetujem!!!) al pa počakaj na
ADSL -
>
> Kranj je tudi precej v dreku. Ampak to so govorice, ne morem potrdit.
> Kolega je rekel, da se je prek irca z nekim pogovajal: ping 10 do
> 999ms, prenos 0 do 8K. Linijo na ven imajo 512Kbiz za ca. 60
> uporabnikov. In za to hočjo 75kSIT (+ 7kSIT na mesc za 25h on-line na
> dan naročnino). Aj folk na glavo padu.

Tak je to na ©tajerskem :((
Pri kablu te omejijo na max 64K, 128K ali pa 256K?!?!? - nikjer ąe tega
nisem videl, da bi te na kablu omejevali. Seveda vsaka večja recimo
naročnina na 128K povezavo stane več. Finta je pa v tem da ti nihče ne
garantira niti tistih 64K!!!!! - ®ALOSTNO - se mi ne zdi smiselno zapravit
ogromno denarja za modem+naročnino+pristopnino - za take dnare lahko tut z
56K modemom ogromno količino podatkov dol potegnem.

pa cena pri nas:
70k modem + 9k pristopnina + 8k mesečna naročnina za 64K povezavo + NIC - to
pač pol morą kupit če nimaą

Pole tega niso odgovorili niti enkrat ni kakąen moj mail!!! in to noben
kabelski operater v MB - ravno tako Telekom - da o njihovi "tehnični" pomoči
raje ne govorimo... (ąe dobro da majo brezplačne ątevilke, drugače bi jih
folk kastriral)

Čista oblika monopolizma, ki ga ąčiti drľava...

>
> ADSL? Kaj je to? Stari, to vpraąanje si bomo postavljali ąe nekaj


> časa. V Delu sm prebral, da bodo nudili ADSL samo tistim z ISDNi. Pa

> kakąno bedno foro so se spomnili to. Pa kaj ma ISDN veze z
> ADSL????????

Kaka glupost te to je???????????? ADSL pa ISDN - tak ko hruąka pa jabka pa
ąe po moľnosti druge barve - če pa bo to drľalo potem pa Telekomovci pa ąe
kdo res nimajo treh čistih.

Sicer me pa prav zanima kaj bo čez 10 let s tole naąo drľavico. Upam da me
do takrat ľe nebo več v njej, ker če bo ąlo tako naprej kot gre zdaj zadnjih
7,8 let potem bo vse ąlo v krc.

Teodor Veingerl

unread,
Jun 19, 2000, 3:00:00 AM6/19/00
to
"Marko B." wrote:
>
> "Slawc" <sl...@email.si> wrote in message news:39415E3E...@email.si...
> > "Marko B." wrote:
> >
> > > če bi rad kaj boljšega od navadnega telefona za internet potem povprašaj

> za
> > > kablski net (če si v MB ti to močno odsvetujem!!!) al pa počakaj na
> ADSL -
> >
> > Kranj je tudi precej v dreku. Ampak to so govorice, ne morem potrdit.
> > Kolega je rekel, da se je prek irca z nekim pogovajal: ping 10 do
> > 999ms, prenos 0 do 8K. Linijo na ven imajo 512Kbiz za ca. 60
> > uporabnikov. In za to hočjo 75kSIT (+ 7kSIT na mesc za 25h on-line na
> > dan naročnino). Aj folk na glavo padu.
>
> Tak je to na Štajerskem :((
> Pri kablu te omejijo na max 64K, 128K ali pa 256K?!?!? - nikjer še tega

> nisem videl, da bi te na kablu omejevali. Seveda vsaka večja recimo
> naročnina na 128K povezavo stane več. Finta je pa v tem da ti nihče ne
> garantira niti tistih 64K!!!!! - ŽALOSTNO - se mi ne zdi smiselno zapravit

> ogromno denarja za modem+naročnino+pristopnino - za take dnare lahko tut z
> 56K modemom ogromno količino podatkov dol potegnem.
>
> pa cena pri nas:
> 70k modem + 9k pristopnina + 8k mesečna naročnina za 64K povezavo + NIC - to
> pač pol morš kupit če nimaš
>
> Pole tega niso odgovorili niti enkrat ni kakšen moj mail!!! in to noben

> kabelski operater v MB - ravno tako Telekom - da o njihovi "tehnični" pomoči
> raje ne govorimo... (še dobro da majo brezplačne številke, drugače bi jih
> folk kastriral)

Baje so v MB medtem nekoliko pocenili priklop in majckeno odprli pipico.
Ima kdo kaksne konkretne izkusnje, kako je sedaj s tem?


> > ADSL? Kaj je to? Stari, to vprašanje si bomo postavljali še nekaj


> > časa. V Delu sm prebral, da bodo nudili ADSL samo tistim z ISDNi. Pa

> > kakšno bedno foro so se spomnili to. Pa kaj ma ISDN veze z
> > ADSL????????
>
> Kaka glupost te to je???????????? ADSL pa ISDN - tak ko hruška pa jabka pa
> še po možnosti druge barve - če pa bo to držalo potem pa Telekomovci pa še


> kdo res nimajo treh čistih.

TELE-komandosi ze majo tri ciste (no vsaj dve), kar se cekinov tice:
najprej kupis (pardon, najames proti placilu vseh stroskov, kajti se
vedno nisi lastnik) ISDN linijo in jim pljunes kashez.

Nakar jo "upgradas" na xDSL in pljunes nove kashez...

Simpl, ne?

Marko B.

unread,
Jun 20, 2000, 3:00:00 AM6/20/00
to
> Baje so v MB medtem nekoliko pocenili priklop in majckeno odprli pipico.
> Ima kdo kaksne konkretne izkusnje, kako je sedaj s tem?

Kolk je meni znano je ąe vse tako kot je bilo. Vsaj v sluľbi je tako. Če
hočeą, da bolj odprejo pipico morą dat več gnara. Za sam priklop pa nebi
vedel.
Je pa res da je na levi strani Drave bilo okrog novega leta moľno dobit kabi
net za 50k sit medtem ko je na desni strani vse bilo po starem.
Sem enkrat posal mail na levo in desno stran pa ni odgovor nazaj priąel.

Glede na to, da se ta njihov modem da v tujini dobit za dosti manj kot 70k
sit je vse skupaj zelo, zelo čudno.
Najbolje počakat do konc leta al pa ąe prej da Podobnik zaserje Telekom :)
pol bo pa mogoče kaj drugače. Zaenkrat je pač treba z online metrom
http://www.webutils.com/om/ merit kolk denarcev si ponucal.

>
>
> > > ADSL? Kaj je to? Stari, to vpraąanje si bomo postavljali ąe nekaj


> > > časa. V Delu sm prebral, da bodo nudili ADSL samo tistim z ISDNi. Pa

> > > kakąno bedno foro so se spomnili to. Pa kaj ma ISDN veze z
> > > ADSL????????
> >


> > Kaka glupost te to je???????????? ADSL pa ISDN - tak ko hruąka pa jabka
pa
> > ąe po moľnosti druge barve - če pa bo to drľalo potem pa Telekomovci pa
ąe

> > kdo res nimajo treh čistih.
>
> TELE-komandosi ze majo tri ciste (no vsaj dve), kar se cekinov tice:
> najprej kupis (pardon, najames proti placilu vseh stroskov, kajti se
> vedno nisi lastnik) ISDN linijo in jim pljunes kashez.
>
> Nakar jo "upgradas" na xDSL in pljunes nove kashez...
>
> Simpl, ne?

znajo, znajo :)

0 new messages