Official equipment manufacturer.
Verzije programov in strojne opreme namenjene vgradnji v nove
racunalnike. Vcasih so oklescene, obicajno nimajo prilozenih
gonilnikov, so pa cenejse.
Recimo: Pentium (III) OEM - brez skatle in garancije.
Pentium (III) "BOX" - v skatli, z hladilnikom in garancijo
Paradoks je, da pri nas prodajajo 50% OEM robe - ko prides v trgovino
pa bi nekaj mel. Ne vem pa, ce je firme sploh ne bi smele prodajati
ali je to tvoja stvar, ce jih kupis...
Pfff... V ARNES-ovem textovju nekje piše da se takih stvari naj ne bi
pisalo v NG-jih. Header večji od vsebine! =]
> viki <vod...@email.si> je v sporočilu novic 9a6r0r$83e$1...@planjava.arnes.si
> napisal ...
> > A bi kdo lahko razložil,kaj pomeni OEM? Npr:Windows OEM,CD-rom OEM,itd...
> > Hvala
> >
> >
--
Don't feel bad about asking/telling me anything, I will always gladly
reply.
Wish you a lot of theta brain-waves!!
GTSC4 -- If nobody else wants to do it, why shouldn't we?(TM)
Meson & GTSC4 are now merged:
Http://WWW.MesonAI.Com
OEM naj bi pomenilo 'Original Equipment Manufacturer'.
Poenostavljeno; Windows OEM je operacijski sistem, namenjen, da ga
izdelovalci racunalnikov namestijo (prednalozijo) na svoje stroje. Za
primer, ce se uporabniku po nakupu rec sesuje (recimu zaradi virusa),
rabi CD, da vse skupaj nalozi nazaj, in to bi bil OEM CD.
Prosto po netiquette:
Odgovor tipa 'jaz ne vem' je v najboljsem primeru zanimiv le tistemu, ki
je postavil vprasanje, zato se - ce sploh komu - poslje naravnost na
njegov naslov in ne kot odgovor skupini.
V skupino se pise tisto, za kar lahko domnevas, da je zanimivo za
vec(ino) uporabnikov.
Marjan T.
Jure Sah wrote:
>
> Razred wrote:
> > jaz ne vem
>
> Pfff... V ARNES-ovem textovju nekje piąe da se takih stvari naj ne bi
> pisalo v NG-jih. Header večji od vsebine! =]
>
> > viki <vod...@email.si> je v sporočilu novic 9a6r0r$83e$1...@planjava.arnes.si
> > napisal ...
> > > A bi kdo lahko razloľil,kaj pomeni OEM? Npr:Windows OEM,CD-rom OEM,itd...