Doma imam dva racunalnika povezana v omrezje (Ethernet). Rad bi, da imel
posto shranjeno na enem samem mestu, na enem od racunalnikov, na drugem, bi
pa do poste dospopal prek mreze. Zelo podobno vprasanje sem pred kratkim ze
zaledil na eni od news skupin, ampak opisana resitev pri meni ne deluje.
Zato me zanima, ali se da v Outlook Express 5 nastaviti mapo za shrambo
sporocil na omreznem disku?
Disk sem dal v skupno rabo, ga povezal z omreznim pogonom (ima dodeljeno
svojo crko in se vidi kot lokalni disk), vendar ko zelim na omenjenem disku
izbrati mapo, kjer imam posto, se gumb za potrditev izbora mape zamrzne in
to vedno, kadar izberem kateikoli omrezni disk, gumb je aktiven zamo pri
izbiri lokalnih diskov.
Ali je mogoce problem namestitvi omrezja? Namesceno (seveda) imam Omrezno
kartico
Protokoli: TCP/IP, NetBUI in IPX/SPX
Odjemalci: Odjemalec za omrezja Microsoft, Microsoftova druzinska prijava,
Skupna raba datotek in tiskalnikov v omreznih Microsoft
Na enem rac. imam Win98 na drugem pa Win95osr2.
Kakrsen koli namig bi mi nadvse koristil.
LP, Tine:)