Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

skupna posta na vec racunalnikih v OE5

1 view
Skip to first unread message

Tine Skok

unread,
Mar 30, 2000, 3:00:00 AM3/30/00
to
Doma imam dva racunalnika povezana v omrezje (Ethernet). Rad bi, da imel
posto shranjeno na enem samem mestu, na enem od racunalnikov, na drugem, bi
pa do poste dospopal prek mreze. Zelo podobno vprasanje sem pred kratkim ze
zaledil na eni od news skupin, ampak opisana resitev pri meni ne deluje.
Zato me zanima, ali se da v Outlook Express 5 nastaviti mapo za shrambo
sporocil na omreznem disku?
Disk sem dal v skupno rabo, ga povezal z omreznim pogonom (ima dodeljeno
svojo crko in se vidi kot lokalni disk), vendar ko zelim na omenjenem disku
izbrati mapo, kjer imam posto, se gumb za potrditev izbora mape zamrzne in
to vedno, kadar izberem kateikoli omrezni disk, gumb je aktiven zamo pri
izbiri lokalnih diskov.
Ali je mogoce problem namestitvi omrezja? Namesceno (seveda) imam Omrezno
kartico
Protokoli: TCP/IP, NetBUI in IPX/SPX
Odjemalci: Odjemalec za omrezja Microsoft, Microsoftova druzinska prijava,
Skupna raba datotek in tiskalnikov v omreznih Microsoft
Na enem rac. imam Win98 na drugem pa Win95osr2.
Kakrsen koli namig bi mi nadvse koristil.
LP, Tine:)


Mare

unread,
Apr 3, 2000, 3:00:00 AM4/3/00
to
za outlook express nevem če to omogoča, vem pa da to omogoča lotus notes :)
lp,
Mare

Joze

unread,
Apr 3, 2000, 3:00:00 AM4/3/00
to
Identities na računalniku kjer hočeą poąto brati mora biti isti kot tisti na
katerem imaą poąto shranjeno. V registriju je to
HKEY_CURRENT_USER\Identities.
Store root v HKEY_CURRENT USER\Identities\{"tvoj
ID"}\Software\Microsoft\Outlook Express\5.0 mora kazati na področje na
računalniku, kjer je tvoja "shramba".

Lep pozdrav
Joľe

"Tine Skok" <tine...@guest.arnes.si> wrote in message
news:8bu1gk$hd5$1...@news.uni-lj.si...

0 new messages