Tvaika ielas vides talka 16. aprīlī

2 views
Skip to first unread message

Sarkandaugavas attīstības biedrība

unread,
Apr 9, 2016, 12:03:02 PM4/9/16
to sarkan...@googlegroups.com
Šī gada 16. aprīlī no plkst. 11.00 - 13.00 notiks talkošana Tvaika ielā iestādot jaunus kokus Sarkandaugavas vecupes krastmalā.

Aicinām paust savu atbalstu PAR vides uzlabošanos Sarkandaugavā un ierasties talkot kopā ģimeni, draugiem, kaimiņiem.
Tikšānās Tvaika ielā pretī Tvaika ielas 4b numuram.

Lūdzu ņemt līdzi lāpstas! Īpaši gaidām stiprā dzimuma pārstāvjus!


Ņemot vērā to, ka Sarkandaugavas iedzīvotāji nav pietiekami informēti par Tvaika ielas pārbūves projektu un kādas sekas tas atstās uz dzīvojamo rajonu, piedāvājam iepazīties ar faktiem un argumentāciju, ko ir izstrādājusi Sarkandaugavas attīstības bierība pēc 3 gadu sarakstes ar Rīgas domes struktūrvienībām un konsultējoties ar pilsētplānotājiem:

1.  Tvaika ielas pārbūve uz 4 joslām pilnīgi nerisinās satiksmes problēmas Tilta ielā, kā to parasti min RD. 
2. Tilta ielas astslodzi no smagā kravu auto daļēji veiks Viestura - Tvaika pārvads, nevis joslu skaits Tvaika ielā. Lūdzu nejaukt šīs divas daļas.
3. Pēc pārvada satiksmi pa Tvaika ielu satiksmi ir plānots novadīt īstermiņā, jo tiek plānota 2 tiltu izbūve uz Kundziņsalu (skat klāt pievienoto karti - B) un jau tagad Rīgas ilgtermiņa attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam Tvaika iela NAV iezīmēta kā maģistrāla iela.
4. Tvaika iela atduras pret Ganību dambja, Duntes un Tilta iela krustojumu un izmaiņas šajā vietā nav paredzētas, tas nozīmē, ka situācijas uzlabojums nav gaidāms.
5. Diemžēl RD Satiksmes departamenta «speciālisti», nesagaidot lokālplānojuma rezultātus un ignorējot faktu, ka 2018. gadā stāsies spēkā jaunie Rīgas pilsētas teritorjas plānojums, turpina 2015. gadā iesākto projektu pārskaņojot to esošā redakcijā (pašlaik notiek projektēšana). 

6. Tvaika ielas pārbūve uz 4 joslām radīs sekojošas neērtības Sarkandaugavas dzīvojamam rajonam:

- tiks liegti kreisie pagriezieni no Tvaika ielas šķērsielām: Gaujienas, Zāģeru, Lāpstu, Limbažu ielām kā arī nebūs iespēja apgriezties braukšanai pretējā virzienā;

- tā kā Aptiekas ielas krustojums ar Tvaika ielu tiek pārbūvēts ar 5 joslām (!) un tie iedzīvotāji, kas gribēs izbraukt uz centru, lai nokļūtu līdz Aptiekas ielai izmantos Hāpsalas, Limbažu, Aptiekas ielas (ielās atrodas divi bērnudārzi, bibliotēka), lai nokļūtu līdz šim krustojumam kā arī Sarkadnaugavas ielu uz Tilta ielu, līdz ar to palielinot noslodzi minētajās ielās, kā arī Tilta ielā atkal radīsies sastrēgumi, gan uz vienu gan uz otru pusi.

- Tvaika ielas pārbūve par 4 joslām palielinās gaisa (putekļi) un trokšņu piesārņojumu Tvaika ielā, jo iela tiks paredzēta, lai pa to varētu braukt ar 90 km/h (piemērs - Gustava Zemgala gatve). 

- pazemināsies nekustamo īpašumu vērtība apkaimē, jo parasti ilvēki izvēlas dzīvot tur, kur ir klusāks, zaļāks un drošāks.

7. Tāpat Tvaika ielas pārbūve uz 4 joslām ar visām tā izrietošajām sekām, neļaus turpināt apkaimei attīstīties, kā to paredz arī Rīgas ilgtermiņa attīstības stratēģija līdz 2030. gadam, kur Sarkandaugavas apkaimei ir noteikta prioritāte publiskās ārtelpas attīstībā.

Ņemot vērā Tvaika ielas īstermiņa raksturu visas Rīgas kontekstā un tā nelabvēlīgo ietekmi uz dzīvojamo vidi Sarkandaugavā, Sarkandaugavas biedrība uzstāj, ka ir jāpārskata alternatīva un Tvaika iela jārekonstruē saglabājot 2 joslas (+1, kur tas ir nepieciešams) un ceļš ir jāprojektē tikai tad, kad ir  veikta esošās transporta sistēmas situācijas izpēte un analīze vieglajam un smagajam transportam, izpētītas un izstrādātas perspektīvā satiksmes organizācijas shēmas.

Pielikumā, vēstule Rīgas domes komisijām un talkas afiša un informācija. 
Lūdzu padalaties ar tiem, kuriem šī informācija var būt svarīga.

Aicinām atbalstīt Sarkandaugavas attīstības biedrību, ziedojot:

Sarkandaugavas attīstības biedrība, Reģ. Nr. 40008190944, AS DNB banka, LV03RIKO0002013295094


Paldies cilvēkiem, kas līdz šim ir iesaistījušies atbalstot!
Tiekamies talkā!


--


Sarkandaugavas attīstības biedrība
@Sarkandaugava 


Sarkandaugava_A5uzsaukums_LV_16.04.2016.jpg
Sarkandaugava_A5uzsaukums_RU_16.04.2016.jpg
Sarkandaugava_afishaA4_16.04.2016.jpg
Vestule_RD_komisijam_Public.pdf
karte-liela.jpg
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages