Księże Proboszczu,
drugą niedzielę pod rząd, w ramach ogłoszeń, słyszałem o pomyśle instalacji fotowoltaiki w celu obniżki kosztów energii elektrycznej. Jako że temat jest mi z wielu powodów bliski, chciałbym zadać pytania i być może zgłosić pewne wątpliwości.
Dla jasności: nie stoi za tym żadna oferta handlowa, piszę 100% w dobrej wierze :-)
Pytania:
- Fotowoltaika: mówimy wyłącznie o panelach czy panelach
razem z magazynem energii?
- W jakich grupach taryfowych rozlicza się za prąd parafia? G czy C?
- Czy obecnie parafia rozlicza się według jednolitej ceny za energię w każdej godzinie, ewentualnie, różnej cenie dzień/noc, dzień roboczy / weekend?
- Jak wygląda mniej więcej profil zużycia prądu w parafii? Zakładam, że najwięcej w dni wolne + wieczory w dni robocze, czy jednak inaczej?
Gdyby chciał Ksiądz o tym porozmawiać, proszę pisać lub dzwonić (503-656-838), jak wygodniej :-)
Szczęść Boże! :)
-- Serdecznie pozdrawiam/Best regards,
Marek Mańko