Czujniki LB

42 views
Skip to first unread message

Tomasz Puła

unread,
Feb 26, 2012, 6:25:28 PM2/26/12
to ProjektLF
Jako, że jednogłośnie (czyli, że jednym głosem) zostałem wybrany
szefem zadania zakładam wątek zadania. Na razie tutaj, dopóki nie
będziemy mogli korzystać z redmina.
Z tego co wiem Adrian Cyga rozesłał mejla do wszystkich tu zapisanych,
w tym do mnie, wkleje więc informację którymi mu odpowiedziałem:


Ja do tej grupy dołączam się raczej jako doradca, bo wiem o tym
troche, a nie ciekawi mnie za bardzo, ale na tym opierała się trochę
moja praca inż.
Czujniki jakie można przetestować

Firmy Vishay, możemy je mieć z programu samplowego:
Popularniejsze:
1. CNY70
2. TCRT5000

Mniej popularne:
3. TCRT1000
4. TCND5000
5. VCNL4000

Czujniki innych firm:
6. KTIR0711S
7. QRE1113
8. TCNT1000 - właściwie też vishay, ale nie figuruje na ich stronie

Ostatnie 3 pozycje mają identyczną bądź prawie identyczną specyfikacje
i wymiary, ja w projekcie inżynierskim opierałem się na QRE1113, na
nich jest też moje minisumo, i inne minisumo, np. Yatt.dwa, natomiast
na forbot najbardziej lansowany jest czujnik KTIR0711S. Myślę że
właśnie któryś z tych ostatnich zostanie naszym "zwycięskim"
czujnikiem, głównie ze względu na to że reszta jest zdecydowanie
większa

Rozmawiałem o tym z Marianem i uznaliśmy żeby w miarę możliwości
sprawdzić i porównać działanie robota gdy sygnał z czujników obrabiany
jest przez wbudowany w procek ADC, oraz zewnętrzny. I takie zewnętrzne
ADC które wydają się być dobre do tego zastosowania, a które można
mieć za darmo z programu samplowego:

1. MAX11632/MAX11633
2. MAX1230/MAX1231
3. MAX11131

Michał Mamzer

unread,
Feb 27, 2012, 2:49:56 AM2/27/12
to proj...@googlegroups.com
Jeśli chodzi o VCNL4000, to posiadam 6 takowych. Są to sample z Vishay i bez problemu mogę je udostępnić.

Przemyslaw Jankowski

unread,
Feb 27, 2012, 3:29:43 AM2/27/12
to proj...@googlegroups.com

Ja mogę natomiast udostępnić TCRT w dwóch odmianach.

Bartosz Mackiewicz

unread,
Feb 27, 2012, 6:18:19 AM2/27/12
to proj...@googlegroups.com
Dnia 2012-02-27 09:29 Przemyslaw Jankowski napisał(a):

>Ja mogę natomiast udostępnić TCRT w dwóch odmianach.

U mnie leży kilkanaście CNY70.

Pozdrawiam
Bartosz Mackiewicz

Michał Wendland

unread,
Feb 27, 2012, 6:21:30 AM2/27/12
to proj...@googlegroups.com
mam trzy do wylutowania cny70 oraz cztery TCRT5000
--
Michał Wendland

Karol Posiła

unread,
Feb 27, 2012, 6:23:57 AM2/27/12
to proj...@googlegroups.com
Ja nie mam żadnych, ale za to żadnych też jeszcze nie samplowałem,
więc mogę to zrobić jeśli potrzeba zajdzie

W dniu 27 lutego 2012 12:21 użytkownik Michał Wendland
<wendlan...@gmail.com> napisał:

Tomasz Puła

unread,
Feb 27, 2012, 7:42:42 AM2/27/12
to proj...@googlegroups.com
to spróbuj zasamplować TCND5000, zobaczymy co to za cudaki :)


ja zamówiłem układy MAX11129 oraz MAX11131, powinni przysłać.
MAX11632/MAX11633 oraz MAX1230/MAX1231 posiadam już z sampli.
Mam też z sampli TCRT5000 oraz
TCRT1000 po 15 sztuk. Oraz ze zbiorów własnych 8szt QRE1113.

Nie mniej jednak o wiele cenniejsze było by znalezienie jakichś kozackich czujników, których właśnie nie wymieniłem! :P

Karol Posiła

unread,
Feb 27, 2012, 6:06:58 PM2/27/12
to proj...@googlegroups.com
TCND5000 zamówione, mam nadzieję, że przyjdzie :P

Tomasz Puła

unread,
Mar 1, 2012, 6:09:32 PM3/1/12
to proj...@googlegroups.com
Uzupełnie jeszcze temat o:
1. HRS-CD
2. elitr8307 (mam 5 albo 6 szt, próbowałem używać tych czujników ale jakoś dziwnie się zachowywały)

Tomasz Puła

unread,
Mar 6, 2012, 4:35:30 AM3/6/12
to ProjektLF
Wypadało by się spotkać, ustalić jakie zadania są do wykonania i ich
podział.
Proszę napisać kiedy wam pasuje (bardziej), ja zaproponuje terminy:
Środa 19:00
Czwartek 19:00
weekend odpada, bo ja np. jadę na cebit, a kolejny poniedziałek to już
dość odległy termin
Myślę że to spotkanie powinno potrwać z pół godziny, a na pewno nie
przekroczy godziny

On 2 Mar, 00:09, Tomasz Puła <tom...@gmail.com> wrote:
> Uzupełnie jeszcze temat o:
> 1. HRS-CD
> 2. elitr8307 (mam 5 albo 6 szt, próbowałem używać tych czujników ale jakoś
> dziwnie się zachowywały)
>
> W dniu 28 lutego 2012 00:06 użytkownik Karol Posiła <kpos...@gmail.com>napisał:
>
>
>
>
>
>
>
> > TCND5000 zamówione, mam nadzieję, że przyjdzie :P
>
> > W dniu 27 lutego 2012 13:42 użytkownik Tomasz Puła <tom...@gmail.com>
> > napisał:
> > > to spróbuj zasamplować TCND5000, zobaczymy co to za cudaki :)
>
> > > ja zamówiłem układy MAX11129 oraz MAX11131, powinni przysłać.
>
> > > MAX11632/MAX11633 oraz MAX1230/MAX1231 posiadam już z sampli.
>
> > > Mam też z sampli TCRT5000 oraz TCRT1000 po 15 sztuk.
> > > Oraz ze zbiorów własnych 8szt QRE1113.
>
> > > Nie mniej jednak o wiele cenniejsze było by znalezienie jakichś kozackich
> > > czujników, których właśnie nie wymieniłem! :P
>
> > > W dniu 27 lutego 2012 12:23 użytkownik Karol Posiła <kpos...@gmail.com>
> > > napisał:
>
> > >> Ja nie mam żadnych, ale za to żadnych też jeszcze nie samplowałem,
> > >> więc mogę to zrobić jeśli potrzeba zajdzie
>
> > >> W dniu 27 lutego 2012 12:21 użytkownik Michał Wendland
> > >> <wendland.mic...@gmail.com> napisał:
> > >> > mam trzy do wylutowania cny70 oraz cztery TCRT5000
>
> > >> > W dniu 27 lutego 2012 12:18 użytkownik Bartosz Mackiewicz
> > >> > <bartosz.mackiew...@hot.pl> napisał:

Karol Posiła

unread,
Mar 6, 2012, 5:57:50 AM3/6/12
to proj...@googlegroups.com
Cześć,
cóż, mi nie pasuje czwartek w ogóle (i na bank odpada). Jeśli o środę
chodzi, powinno dać radę.
Pozdrawiam,
Karol Posiła

Artur Wąż

unread,
Mar 6, 2012, 6:31:13 AM3/6/12
to ProjektLF
Jeżeli chodzi o termin to wolałbym czwartek, ale w środe do ~19.30
będę mógł się zjawić.

Adrian Cyga

unread,
Mar 6, 2012, 9:35:27 AM3/6/12
to proj...@googlegroups.com
mi również środa bardziej pasuje

Adrian Cyga

unread,
Mar 6, 2012, 10:05:34 AM3/6/12
to proj...@googlegroups.com
w czwartek dopiero po 20 bym mógł

Tomasz Puła

unread,
Mar 6, 2012, 2:52:01 PM3/6/12
to proj...@googlegroups.com
to ustalmy że środa 19 i musimy się uwinąć w pół godziny ;)

Karol Posiła

unread,
Mar 7, 2012, 8:27:26 AM3/7/12
to proj...@googlegroups.com
Spoko.
Właśnie (zaskoczony szybkością z jaką to się stało) odebrałem sample
TCND5000, przyniosę je dzisiaj :)

Tomasz Puła

unread,
Mar 7, 2012, 10:16:31 AM3/7/12
to proj...@googlegroups.com
To taka ważna informacja - miejsce:P
nich będzie w C1 koło 205/201
jak by coś, podaje nr kontaktowy 516589282

Michał Wendland

unread,
Mar 7, 2012, 2:52:14 PM3/7/12
to proj...@googlegroups.com
ok myslalem ze w raporcie cos wspomnialem o pomiarze roznicowym ale teraz to przeczytalem i tylko jest wzmianka o wlaczaniu i wylaczaniu diody IR. No ale powiedzialem ze wrzuce to wrzucam.
--
Michał Wendland
spr.pdf

Karol Posiła

unread,
Mar 7, 2012, 4:44:19 PM3/7/12
to proj...@googlegroups.com
Ok. A co do jutrzejszego spotkania, pasuje Ci o 7:20 pod szatnią w C1?

W dniu 7 marca 2012 20:52 użytkownik Michał Wendland
<wendlan...@gmail.com> napisał:

Michał Wendland

unread,
Mar 7, 2012, 4:48:53 PM3/7/12
to proj...@googlegroups.com
ok. moze byc.
--
Michał Wendland

Tomasz Puła

unread,
Mar 7, 2012, 7:04:31 PM3/7/12
to proj...@googlegroups.com
zasyłam przydatne biblioteki eagle i przykłady ich użycia
LB eagle.rar

Karol Posiła

unread,
Mar 8, 2012, 1:30:34 AM3/8/12
to proj...@googlegroups.com
Kurcze Michał przepraszam Cię, ale zaspałem i dopiero co się obudziłem
:/. Chyba trzeba będzie się inaczej spotkać, żeby to odebrać.
Przepraszam jeszcze raz, bezsenna noc była dzisiaj ;p

Michał Wendland

unread,
Mar 8, 2012, 2:52:38 AM3/8/12
to proj...@googlegroups.com
luz jestem do 13 moj numer tel to 504610822 pozdrawiam
--
Michał Wendland

Karol Posiła

unread,
Mar 12, 2012, 4:31:29 PM3/12/12
to proj...@googlegroups.com
Cześć.
Jest mały problem, nie pomyślałem, że w domu moją rozklekotaną
wiertarką nie nawiercę otworów tak, żeby śruby wsadzone w płytkę były
do siebie równoległe. Słyszałem, że jest jakieś laboratorium na
polibudzie, gdzie można powiercić otwory. Wiecie może coś na ten
temat?

W dniu 8 marca 2012 08:52 użytkownik Michał Wendland

Tomasz Puła

unread,
Mar 12, 2012, 4:36:11 PM3/12/12
to proj...@googlegroups.com
jest sala pracy własnej, w C4, tylko nie pamiętam jaki numer sali, chyba 140? jest to zaraz za drzwiami rozdzielającymi C3 i C4

Adrian Cyga

unread,
Mar 12, 2012, 4:47:21 PM3/12/12
to proj...@googlegroups.com
ja zmontowałem już kilka płytek pod czujniki m.in. TCRT5000, QRE1113, TCRT1010, TCND5000. Pod KTIRy też zrobiłem, ale nie mam czujników. Jeszcze jakieś będziemy testować? A jak będzie z tą przejściówką pod RS232 i softem?

Tomasz Puła

unread,
Mar 12, 2012, 4:55:17 PM3/12/12
to proj...@googlegroups.com
skoro jest problem to przejściówkę ci przyniosę a przykład takiego najprostszego i prawie nic nie robiącego na atmege wyśle.
jestem na polibudzie od 11 do 15 na zajęciach, a potem jeszcze z 2 godziny jak bede omawiał pewne sprawy, wiec najlepiej w tym czasie mnie złapać

Błażej Kowalczyk

unread,
Mar 12, 2012, 4:55:14 PM3/12/12
to proj...@googlegroups.com
potwierdzam numer - 140. Wiertarka na statywie, ale o ile pamiętam
trzeba mieć własne wiertła, bo technik już nie daje łamac swoich. A i
ta fajniejsza wiertarka jest tylko wtedy kiedy technik czyli do 15.
Inna jest cały czas ale nie łapie małych wierteł,

Karol Posiła

unread,
Mar 12, 2012, 4:58:38 PM3/12/12
to proj...@googlegroups.com
Git, dzięki wielkie:). Wiertło na szczęście mam, jest 4 milimetrowe,
więc powinna bez problemu złapać. Jutro się tam wybiorę

W dniu 12 marca 2012 21:55 użytkownik Błażej Kowalczyk
<koval....@gmail.com> napisał:

Adrian Cyga

unread,
Mar 12, 2012, 7:31:35 PM3/12/12
to proj...@googlegroups.com
Ok Tomasz, to w razie czego będę dzwonił:)
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages