Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

dla foliarzy

25 views
Skip to first unread message

Olin

unread,
Nov 25, 2021, 7:06:50 AM11/25/21
to
Shrek, zupełnie słusznie, przywoła mnie do porządku za NTG, ale tak lubię
wkurzać foliarzy, że nie mogę się oprzeć i nie podać linki do zależności
liczby zgonów na kowida od stopnia zaszczepienia w różnych krajach:

https://twitter.com/EU_Commission/status/1463119478099693571

Tłiter to ulubione źródło wiedzy antyszczepionkowców, ale obawiam się, że
nie tym razem.

--
uzdrawiam
Grzesiek

adres: grzegorz.tracz[NA]ifj.edu.pl

"Pieniądze szczęścia nie dają, lecz każdy chce to sprawdzić osobiście."
Stefan Kisielewski

http://grzegorz-tracz.ucoz.pl/

Tomasz Kaczanowski

unread,
Nov 25, 2021, 7:37:21 AM11/25/21
to
W dniu 25.11.2021 o 13:06, Olin napisał:
> Shrek, zupełnie słusznie, przywoła mnie do porządku za NTG, ale tak lubię
> wkurzać foliarzy, że nie mogę się oprzeć i nie podać linki do zależności
> liczby zgonów na kowida od stopnia zaszczepienia w różnych krajach:
>
> https://twitter.com/EU_Commission/status/1463119478099693571
>
> Tłiter to ulubione źródło wiedzy antyszczepionkowców, ale obawiam się, że
> nie tym razem.
>
https://twitter.com/PiotrWitczak_/status/1463537028772122626

--
http://zrzeda.pl

A. Filip

unread,
Nov 25, 2021, 7:48:01 AM11/25/21
to
Olin <ku...@adres.w.stopce> pisze:
> Shrek, zupełnie słusznie, przywoła mnie do porządku za NTG, ale tak lubię
> wkurzać foliarzy, że nie mogę się oprzeć i nie podać linki do zależności
> liczby zgonów na kowida od stopnia zaszczepienia w różnych krajach:
>
> https://twitter.com/EU_Commission/status/1463119478099693571
>
> Tłiter to ulubione źródło wiedzy antyszczepionkowców, ale obawiam się, że
> nie tym razem.

Wyjaśnisz "foliarzom" Słowację?

Zależność jest, ale to nie jest (bardzo) prosta zależność *tylko* od
procentu zaszczepionych.

--
A. Filip
| Pomagaj innym, a bieda ominie cię. (Przysłowie azerskie)

Olin

unread,
Nov 25, 2021, 8:19:10 AM11/25/21
to
Dnia Thu, 25 Nov 2021 13:47:59 +0100 (CET), A. Filip napisał(a):

> Wyjaśnisz "foliarzom" Słowację?

Nie, bo chcę ich tylko pow*wiać.
Dyskusja nie ma sensu.

m4rkiz

unread,
Nov 25, 2021, 11:46:49 AM11/25/21
to
W dniu 25.11.2021 o 13:06, Olin pisze:
> https://twitter.com/EU_Commission/status/1463119478099693571
>
> Tłiter to ulubione źródło wiedzy antyszczepionkowców, ale obawiam się, że
> nie tym razem.

Któreś dane są z dupy:
https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker-mobile.html#uptake-tab

_Master_

unread,
Nov 25, 2021, 12:15:51 PM11/25/21
to
Ziew...

Myślisz że te wyjątki w takiej ilości to tylko potwierdzają regułę.

Statystyki moższ sobie wsadzić.

Fale nie przechodzą razem przez Europę a statystyki i tak są manipuloane
świadomie lub nieświadomie.

_Master_

unread,
Nov 25, 2021, 12:20:42 PM11/25/21
to
"w jaki sposób autor ustalił start szczepień dla wszystkich krajów na 1
kwietnia?
Wie pan, że u nas trwała wtedy ogromna fala zachorowań na covid?
Ten wykres jest manipulacją."

https://twitter.com/PiotrWitczak_/status/1463537028772122626

J.F

unread,
Nov 25, 2021, 12:35:03 PM11/25/21
to
On Thu, 25 Nov 2021 13:47:59 +0100 (CET), A. Filip wrote:
> Olin <ku...@adres.w.stopce> pisze:
>> Shrek, zupełnie słusznie, przywoła mnie do porządku za NTG, ale tak lubię
>> wkurzać foliarzy, że nie mogę się oprzeć i nie podać linki do zależności
>> liczby zgonów na kowida od stopnia zaszczepienia w różnych krajach:
>>
>> https://twitter.com/EU_Commission/status/1463119478099693571

A szczegolowy opis co tam jest policzone i jak?

>> Tłiter to ulubione źródło wiedzy antyszczepionkowców, ale obawiam się, że
>> nie tym razem.

Jak widac to tez ulubione medium szczepionkowcow z PiS.

>
> Wyjaśnisz "foliarzom" Słowację?

Nie maja jakiegos ostrego lockdownu ponownie ?

> Zależność jest, ale to nie jest (bardzo) prosta zależność *tylko* od
> procentu zaszczepionych.

jak widac np DK, BE, ES.
czy FR, DE
czy EE, LV, SI, PL

A gdzies na to pewnie nalozone, ze w niektorych krajach kto mial
umrzec, to zszedl dawno temu - bo sie dawniej zle zabezpieczali.
UK, Wlochy jako pierwsze dotkniete, Hiszpania mocno oberwala.

J.

Shrek

unread,
Nov 25, 2021, 12:46:14 PM11/25/21
to
W dniu 25.11.2021 o 18:34, J.F pisze:

> A gdzies na to pewnie nalozone, ze w niektorych krajach kto mial
> umrzec, to zszedl dawno temu - bo sie dawniej zle zabezpieczali.
> UK, Wlochy jako pierwsze dotkniete, Hiszpania mocno oberwala.

Napisałem na pręgu zanim ktoś wrzuciła, że uprzedzając wrzutkę - "widać
zabory". I poważnie mówię.

A tak na poważnie to cholera wie skąd te dane, z jakiego okresu. Nie to
żeby od razu kłamstwo, ale skro to komisja europejska publikuje to
ciężko się spodziewać, żeby wybrali daty i dane dla siebie niekorzystne;)


--
Shrek

t-1

unread,
Nov 25, 2021, 3:24:12 PM11/25/21
to
W dniu 2021-11-25 o 13:06, Olin pisze:
> Shrek, zupełnie słusznie, przywoła mnie do porządku za NTG, ale tak lubię
> wkurzać foliarzy, że nie mogę się oprzeć i nie podać linki do zależności
> liczby zgonów na kowida od stopnia zaszczepienia w różnych krajach:
>
> https://twitter.com/EU_Commission/status/1463119478099693571
>
> Tłiter to ulubione źródło wiedzy antyszczepionkowców, ale obawiam się, że
> nie tym razem.
>

Czy istnieje ogólnoświatowa normalizacja określająca zasady kwalifikacji
kto umarł na kowida?
Jeśli nie to idź się czochrać.
Tym bardziej, że jak powszechnie wiadomo zaszczepieni chorują co
najwyżej na grypę. (jeśli się na nią nie zaszczepili)

A. Filip

unread,
Nov 25, 2021, 4:11:55 PM11/25/21
to
t-1 <t...@todlaspamu.pl> pisze:
Na grupie prawo na temat powinno być pytanie dlaczego UE/KE nie ruszyły
ciężkiej dupy by co najmniej statystyki zgonów były porównywalne.

--
A. Filip
| Cudzoziemiec nigdy się nie zadomowi. (Przysłowie abisyńskie)

J.F

unread,
Nov 26, 2021, 4:59:42 AM11/26/21
to
Ale po co - moze na razie to nie ma wiekszego znaczenia.
Ale jak beda pieniadze dzielic, to ruszą :-)

J.

J.F

unread,
Nov 26, 2021, 5:02:29 AM11/26/21
to
A dzis w radiu mowia:
-Czechy (Czechia?) maja 4x wiecej zachorowan niz my,
-ale tez robia 4x wiecej testow,
-i mimo tych 4x, u nich umiera polowa tego co u nas.

I co - efekt szczepionki, niechęc do testów, czy kwalifikacja smierci?

J.

Olin

unread,
Nov 26, 2021, 5:04:40 AM11/26/21
to
Dnia Thu, 25 Nov 2021 17:46:46 +0100, m4rkiz napisał(a):

> Któreś dane są z dupy:
> https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker-mobile.html#uptake-tab

Albo i nie.
Powyżej jest procent zaszczepionych dla całej populacji, a pod podaną
przeze mnie linką dla dorosłych, czyli bez dziecków.

Olin

unread,
Nov 26, 2021, 5:06:05 AM11/26/21
to
Dnia Thu, 25 Nov 2021 18:46:12 +0100, Shrek napisał(a):

> Nie to
> żeby od razu kłamstwo, ale skro to komisja europejska publikuje to
> ciężko się spodziewać, żeby wybrali daty i dane dla siebie niekorzystne;)

A ten spisek ma naszą wolność to w jakim celu?
Chcą ograniczyć produkcję folii?

--
uzdrawiam
Grzesiek

adres: grzegorz.tracz[NA]ifj.edu.pl

"Demokracja kończy się wtedy, kiedy rząd zauważy, że może przekupić ludzi
za ich własne pieniądze”
Alexis de Tocqueville

http://grzegorz-tracz.ucoz.pl/

_Master_

unread,
Nov 26, 2021, 8:56:23 AM11/26/21
to
W dniu piątek-26-listopada-2021 o 11:02, J.F pisze:
> A dzis w radiu mowia:
> -Czechy (Czechia?) maja 4x wiecej zachorowan niz my,
> -ale tez robia 4x wiecej testow,
> -i mimo tych 4x, u nich umiera polowa tego co u nas.
>
> I co - efekt szczepionki, niechęc do testów, czy kwalifikacja smierci?

Przestań już bredzić o tych statystyka które już dawno mówiłem że sobie
można WSADZIĆ

Olin

unread,
Nov 26, 2021, 9:04:22 AM11/26/21
to
I jeszcze najnowsze doniesienia z rodzimego podwórka:

"Do najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia odniósł się rzecznik MZ
Wojciech Andrusiewicz. Z analizy zgonów z ostatniego tygodnia wynika, że
około 75 proc. zmarłych to osoby niezaszczepione. Spośród 25 proc. osób
zaszczepionych, które zmarły, 82 proc. to osoby z wielochorobowością i
upośledzonym systemem odporności."

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27847353,koronawirus-w-warszawie-mniej-przypadkow-zakazen-i-zgonow.html#S.main_topic_2-K.C-B.2-L.3.maly:undefined

--
uzdrawiam
Grzesiek

adres: grzegorz.tracz[NA]ifj.edu.pl

"Wierzę, że tam w górze jest coś, co czuwa nad nami.
Niestety, jest to rząd."
Woody Allen

http://grzegorz-tracz.ucoz.pl/

J.F

unread,
Nov 26, 2021, 9:17:57 AM11/26/21
to
On Fri, 26 Nov 2021 15:04:23 +0100, Olin wrote:
> I jeszcze najnowsze doniesienia z rodzimego podwórka:
> "Do najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia odniósł się rzecznik MZ
> Wojciech Andrusiewicz. Z analizy zgonów z ostatniego tygodnia wynika, że
> około 75 proc. zmarłych to osoby niezaszczepione.

Tak mi to jakos wczesniej wygladalo, co pare razy pisalem.

Ale, biorac pod uwage, ze ciagle z grubsza polowa obywateli jest
zaszczepiona, a druga nie, to w pierwszym spojrzeniu ...
w srod niezaszczepiionych 3 zgony, a w wsrod zaszczepionych 1.

A miala szczepionka chronic w 95%, a przed ciezką postacią nawet
lepiej.

> Spośród 25 proc. osób
> zaszczepionych, które zmarły, 82 proc. to osoby z wielochorobowością i
> upośledzonym systemem odporności."
> https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27847353,koronawirus-w-warszawie-mniej-przypadkow-zakazen-i-zgonow.html#S.main_topic_2-K.C-B.2-L.3.maly:undefined

I to moze wiele tlumaczyc ... ale jak to wyglada wsrod
niezaszczepionych?

No coz, bede mial probke statystyczna - znajomym dziecko przywloklo
wirusa ze szkoly. Nie bylo szczepione, bo za mlode ... ale w domu
trzy inne zaszczepione osoby ...

J.

_Master_

unread,
Nov 26, 2021, 9:35:49 AM11/26/21
to
W dniu piątek-26-listopada-2021 o 15:04, Olin pisze:
> to osoby z wielochorobowością i
> upośledzonym systemem odporności."

Tak tłumaczysz jakby wcześniej nie umierali z wielochorobowością i
upośledzonym systemem odporności ;-)

Im więcej zaszczepionych tym więcej ich będzie umierać w narastającej
pandemii. I te procenty będą TYLKO ROSŁY
Z naukami ścisłymi się nie dyskutuje ;-)

Na tym polega manipulacja statystyką. ;-)
Trzeba myśleć i dopytywać się co się porównuje, gdzie i z jakiego okresu

Olin

unread,
Nov 26, 2021, 9:40:01 AM11/26/21
to
Dnia Fri, 26 Nov 2021 15:35:18 +0100, _Master_ napisał(a):

> Im więcej zaszczepionych tym więcej ich będzie umierać w narastającej
> pandemii. I te procenty będą TYLKO ROSŁY

To logiczne. Jeśli wszyscy się zaszczepią, to umierać będą wyłącznie
wakcynowani.
Kolejny argument za tym, żeby jeszcze szczelniej owinąć się folią.

--
uzdrawiam
Grzesiek

adres: grzegorz.tracz[NA]ifj.edu.pl

"Potrzeba jednej iskry, by spalić las, ale całej paczki zapałek,
żeby rozpalić grilla."
autor nieznany

http://grzegorz-tracz.ucoz.pl/

Kviat

unread,
Nov 26, 2021, 9:40:13 AM11/26/21
to
W dniu 26.11.2021 o 15:04, Olin pisze:
> I jeszcze najnowsze doniesienia z rodzimego podwórka:
>
> "Do najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia odniósł się rzecznik MZ
> Wojciech Andrusiewicz. Z analizy zgonów z ostatniego tygodnia wynika, że
> około 75 proc. zmarłych to osoby niezaszczepione. Spośród 25 proc. osób
> zaszczepionych, które zmarły, 82 proc. to osoby z wielochorobowością i
> upośledzonym systemem odporności."
>
> https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27847353,koronawirus-w-warszawie-mniej-przypadkow-zakazen-i-zgonow.html#S.main_topic_2-K.C-B.2-L.3.maly:undefined

"Z analizy zgonów z ostatniego tygodnia wynika, że około 75 proc.
zmarłych to osoby niezaszczepione. Spośród 25 proc. osób zaszczepionych,
które zmarły, 82 proc. to osoby z wielochorobowością i upośledzonym
systemem odporności."

Ale...
https://tvn24.pl/polska/szczepienia-na-koronawirusa-falszywe-certyfikaty-covidowe-wojciech-bojanowski-o-swojej-prowokacji-dziennikarskiej-5501842

Ilu z tych 25% było "zaszczepionych"?

Zmarło 421
421 x75% = 316 (niezaszczepionych)
105 (zaszczepionych)
105 x 82% = 86 (zaszczepionych z wielochorobowością)
zostaje 19 zaszczepionych.

To jakieś 4,5% zgonów - możliwe że tyle lewych certyfikatów krąży?
Ciekawe czy da się policzyć chociaż w przybliżeniu ile tych lewych
"szczepień" się odbywa.

Pozdrawiam
Piotr

_Master_

unread,
Nov 26, 2021, 9:42:32 AM11/26/21
to
W dniu piątek-26-listopada-2021 o 15:17, J.F pisze:
> A miala szczepionka chronic w 95%, a przed ciezką postacią nawet
> lepiej.

Takiego procentu nie da się uzyskać w żaden sposób.
Raz że na początku nie było zaszczepionych
A dwa że nie wiadomo co z czym porównywać.

Pandemia na wchodzie Polski i na zachodzie przebiega inaczej.

Zaszczepionych przybyło

Manipuluje się nadal przyczyną zgonu i ilością zakażeń bo jak się robi
więcej testów i zakażeń więcej wychodzi.

Jedne co można porównywać to sumaryczna ilość zgonów w porównaniu ze
wcześniejszymi latami.

Ale to nie odpowie na putanie czy przez wirusa, czy złe metody walki z
nim, czy narodowość, czy ilość zaszczepionych.

Mgła Covidowa '_

Zbynek Ltd.

unread,
Nov 26, 2021, 9:59:33 AM11/26/21
to
_Master_ napisał(a) :
Wstrzyknąć. To modniejsze słowo.

--
Pozdrawiam
Zbyszek
PGP key: 0xDCEF4E65

Zbynek Ltd.

unread,
Nov 26, 2021, 10:04:46 AM11/26/21
to
Olin napisał(a) :
> I jeszcze najnowsze doniesienia z rodzimego podwórka:
>
> "Do najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia odniósł się rzecznik MZ
> Wojciech Andrusiewicz. Z analizy zgonów z ostatniego tygodnia wynika, że
> około 75 proc. zmarłych to osoby niezaszczepione. Spośród 25 proc. osób
> zaszczepionych, które zmarły, 82 proc. to osoby z wielochorobowością i
> upośledzonym systemem odporności."
>
> https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27847353,koronawirus-w-warszawie-mniej-przypadkow-zakazen-i-zgonow.html#S.main_topic_2-K.C-B.2-L.3.maly:undefined

Fakt. A przepraszam - Wyborcza :-D Zresztą co za różnica.

Za to niezaszczepieni to same okazy pełni zdrowia, młodości i kondycji.

J.F

unread,
Nov 26, 2021, 10:17:09 AM11/26/21
to
On Fri, 26 Nov 2021 15:42:27 +0100, _Master_ wrote:
> W dniu piątek-26-listopada-2021 o 15:17, J.F pisze:
>> A miala szczepionka chronic w 95%, a przed ciezką postacią nawet
>> lepiej.
>
> Takiego procentu nie da się uzyskać w żaden sposób.

O przepraszam bardzo - takie byly oficjalne dane producentow,
złożone do odpowiednich urzedów.
Twierdzisz, ze fałszowali dokumentację ?

A tu nawet 100% u mlodziezy
https://www.pfizer.com.pl/o-firmie/press-room/pfizer-biontech-oglosily-pozytywne-wyniki-najwazniejszych-badan-dotyczacych-szczepien

zreszta nadal pisza
https://www.pfizerpro.com.pl/sites/default/files/comirnaty_chpl.pdf
tabela 2

Ba - w grupie 75 lat i starsi, to skutecznosc byla 100%

> Raz że na początku nie było zaszczepionych
> A dwa że nie wiadomo co z czym porównywać.

> Pandemia na wchodzie Polski i na zachodzie przebiega inaczej.
> Zaszczepionych przybyło
>
> Manipuluje się nadal przyczyną zgonu i ilością zakażeń bo jak się robi
> więcej testów i zakażeń więcej wychodzi.

Nie mowie nie.
Ale ... czy sa tu roznice zaszczepieni/niezaszczepieni ?

> Jedne co można porównywać to sumaryczna ilość zgonów w porównaniu ze
> wcześniejszymi latami.

IMO - tez zaklamana.
Bo jak karetka do zawalu serca nie dojechala, bo jezdzila z covidowym
pacjentem od szpitala do szpitala, to zgon na covid?

> Ale to nie odpowie na putanie czy przez wirusa, czy złe metody walki z
> nim, czy narodowość, czy ilość zaszczepionych.
>
> Mgła Covidowa '_

J.

J.F

unread,
Nov 26, 2021, 10:23:26 AM11/26/21
to
On Fri, 26 Nov 2021 15:40:08 +0100, Kviat wrote:
> Ale...
> https://tvn24.pl/polska/szczepienia-na-koronawirusa-falszywe-certyfikaty-covidowe-wojciech-bojanowski-o-swojej-prowokacji-dziennikarskiej-5501842
>
> Ilu z tych 25% było "zaszczepionych"?
>
> Zmarło 421
> 421 x75% = 316 (niezaszczepionych)
> 105 (zaszczepionych)
> 105 x 82% = 86 (zaszczepionych z wielochorobowością)
> zostaje 19 zaszczepionych.
>
> To jakieś 4,5% zgonów - możliwe że tyle lewych certyfikatów krąży?

Watpie. Kolejki do szczepien byly takie, ze widac chetnych duzo.
Nawet pare dni temu widzialem kolejke do szczepionkobusu.

No ale moze wielu jest antyszczepionkowcow - jak widac co w milionach,
a niektorym zaswiadczenie potrzebne bylo.

> Ciekawe czy da się policzyć chociaż w przybliżeniu ile tych lewych
> "szczepień" się odbywa.

Ja bym tam raczej pogrzebal, czy dobrze przechowywali, bo moze
temperatura wzrosla.

Bo raczej nie podejrzewam, zeby jakas wieksza ilosc zostala sprzedana
na lewo ... za granice.

J.

J.F

unread,
Nov 26, 2021, 10:31:48 AM11/26/21
to
On Fri, 26 Nov 2021 15:35:18 +0100, _Master_ wrote:
> W dniu piątek-26-listopada-2021 o 15:04, Olin pisze:
>> to osoby z wielochorobowością i
>> upośledzonym systemem odporności."
>
> Tak tłumaczysz jakby wcześniej nie umierali z wielochorobowością i
> upośledzonym systemem odporności ;-)

Umieraly umieraly tylko wiesz - czuje sie taka osoba zle, np na serce,
trafia do szpitala, tam od razu robia test ... zarazona jest.

No to co wpisza w karcie zgonu - serce czy covid?
Covid i choroby wspolistniejace.

No i pytanie - beda leczyc na serce, czy poloza na oddzial covid i
poczekaja?

Tylko:
-musi byc jednak szczepionka slabo skuteczna, bo inaczej to by malo
zarazonych bylo wsrod szczepionych,

-byc moze chroni przed ciezka postacia ... ale tu sie wlasnie błąd
statystyczny objawia.

No i jeszcze te wszystkie nowotwory - ludzie na to umieraja,
odpornosc maja obnizoną, to sie moze okazac, ze wsrod umierajacych
zaszczepionych duzo ..

> Im więcej zaszczepionych tym więcej ich będzie umierać w narastającej
> pandemii. I te procenty będą TYLKO ROSŁY
> Z naukami ścisłymi się nie dyskutuje ;-)

Dobrze pisesz, ale chwilowo mamy ciagle okolo polowy spoleczenstwa
zaszczepione. Czyli obie grupy prawie rownoliczne.

> Na tym polega manipulacja statystyką. ;-)
> Trzeba myśleć i dopytywać się co się porównuje, gdzie i z jakiego okresu

J.

_Master_

unread,
Nov 26, 2021, 11:04:15 AM11/26/21
to
W dniu piątek-26-listopada-2021 o 15:40, Olin pisze:
> To logiczne. Jeśli wszyscy się zaszczepią, to umierać będą wyłącznie
> wakcynowani.
> Kolejny argument za tym, żeby jeszcze szczelniej owinąć się folią.
>

Owijaj się czym chcesz. ;-)

A ja popatrzę jak aktywiści pandemii strachu będą się teraz tłumaczyć
przed obywatelami dlaczego wg najnowszych danych coraz więcej umiera
ZASZCZEPIONYCH ;-)

Może Ty spróbujesz to wyjaśnić takiemu tępemu Runtowi ;-0)

Shrek

unread,
Nov 26, 2021, 11:18:21 AM11/26/21
to
W dniu 26.11.2021 o 11:06, Olin pisze:

>> Nie to
>> żeby od razu kłamstwo, ale skro to komisja europejska publikuje to
>> ciężko się spodziewać, żeby wybrali daty i dane dla siebie niekorzystne;)
>
> A ten spisek ma naszą wolność to w jakim celu?

Dlaczego od razu spisek. UE chce żebyś się szczepił to chyba logivczne
że wybierze dane tak żeby wypadały dla niej korzystnie. To zwykła
reklama jest a nie żaden spisek:P

> Chcą ograniczyć produkcję folii?

Chcą zwiększyć procent zaszczepionych?

--
Shrek

Shrek

unread,
Nov 26, 2021, 11:22:54 AM11/26/21
to
W dniu 26.11.2021 o 11:02, J.F pisze:

>> A tak na poważnie to cholera wie skąd te dane, z jakiego okresu. Nie to
>> żeby od razu kłamstwo, ale skro to komisja europejska publikuje to
>> ciężko się spodziewać, żeby wybrali daty i dane dla siebie niekorzystne;)
>
> A dzis w radiu mowia:
> -Czechy (Czechia?) maja 4x wiecej zachorowan niz my,
> -ale tez robia 4x wiecej testow,
> -i mimo tych 4x, u nich umiera polowa tego co u nas.
>
> I co - efekt szczepionki, niechęc do testów, czy kwalifikacja smierci?

Trzeba by się przyjrzeć. Mnie się już nie chcę. Będę siedział pół dnia,
czytał źródełka, tłumaczył wraz ze źródełkami a potem przyjdą fanatycy i
mnie zwyzywają od płaskoziemców:P


--
Shrek

_Master_

unread,
Nov 26, 2021, 11:27:04 AM11/26/21
to
W dniu piątek-26-listopada-2021 o 16:17, J.F pisze:

> Twierdzisz, ze fałszowali dokumentację ?

Twierdzę że lobbyści zrobią wszystko aby dopasować statystyki do
dokumentacji ;-)

Dziecko w podstawówce ma zbiory na matematyce i wie że im więcej
zaszczepionych tym ich udział z zgonach będzie większy.

> Nie mowie nie.
> Ale ... czy sa tu roznice zaszczepieni/niezaszczepieni ?

Są ale widać nie takie żeby wprowadzić obowiązek szczepień.

Jest tylko kolejne bicie piany aby tych trochę gorszych (bardziej
roznoszących wirusa jednostkowo ale nie wiadomo czy całościowo jako
całość) niezaszepionych bo przecież po drugiej stronie są ci z
papierkiem i mogą wleźć wszędzie i nie wahają się tego prawa użyć;-)

Animka

unread,
Nov 26, 2021, 1:14:53 PM11/26/21
to
W dniu 2021-11-26 o 15:17, J.F pisze:
Te zaszczepione osoby zaraziły się, czy nie?


--
animka

Animka

unread,
Nov 26, 2021, 1:14:54 PM11/26/21
to
W dniu 2021-11-26 o 15:04, Olin pisze:
> I jeszcze najnowsze doniesienia z rodzimego podwórka:
>
> "Do najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia odniósł się rzecznik MZ
> Wojciech Andrusiewicz. Z analizy zgonów z ostatniego tygodnia wynika, że
> około 75 proc. zmarłych to osoby niezaszczepione. Spośród 25 proc. osób
> zaszczepionych, które zmarły, 82 proc. to osoby z wielochorobowością i
> upośledzonym systemem odporności."
>
> https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27847353,koronawirus-w-warszawie-mniej-przypadkow-zakazen-i-zgonow.html#S.main_topic_2-K.C-B.2-L.3.maly:undefined

Teraz chcą szczepić dzieci od 5-go roku życia :-(


--
animka

Shrek

unread,
Nov 26, 2021, 1:44:38 PM11/26/21
to
W dniu 26.11.2021 o 15:17, J.F pisze:

>> Spośród 25 proc. osób
>> zaszczepionych, które zmarły, 82 proc. to osoby z wielochorobowością i
>> upośledzonym systemem odporności."
>> https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27847353,koronawirus-w-warszawie-mniej-przypadkow-zakazen-i-zgonow.html#S.main_topic_2-K.C-B.2-L.3.maly:undefined
>
> I to moze wiele tlumaczyc ... ale jak to wyglada wsrod
> niezaszczepionych?

Tak samo?

> No coz, bede mial probke statystyczna - znajomym dziecko przywloklo
> wirusa ze szkoly. Nie bylo szczepione, bo za mlode ... ale w domu
> trzy inne zaszczepione osoby ...

Pewnie nic nie będzie - jak zaszczepione, to nie siedzą w kwarananie -
jak śpią w innych pokojach i nie będą na siebie kasłać, tylko wietrzyć
od czasu do czasu to nic im nie będzie. W zasadzie ze znanych mi dowodów
anegdotycznych to dwa małżeństwa, gdzie druga połówka nie załapała mimo
kwarantany (wtedy jeszce dłuższj niż teraz) i jedno gdzie rodzice mieli
plusa a trójka młodych nie - wszystko jeszcze przed szczepionkami. I
jeszcze ciekawostka - jedna z tych osób, co nie zachorowała mimo
przebywania w kwarantannie z chorym małżonkiem jest po dwóch
szczepieniach i ma przeciwciała zero. Dziś dla odmiany inna osoba
również dwukrotnie szczepiona prosiła mnie o założenie w jej obecności
maseczki bo właśnie odebarała wynik przeciwciał i również pustka. Niby
dowód anegdotyczny ale sam nie wiem co o tym sądzić...


--
Shrek

t-1

unread,
Nov 27, 2021, 3:02:36 PM11/27/21
to
W dniu 2021-11-26 o 11:02, J.F pisze:

> A dzis w radiu mowia:
> -Czechy (Czechia?) maja 4x wiecej zachorowan niz my,
> -ale tez robia 4x wiecej testow,
> -i mimo tych 4x, u nich umiera polowa tego co u nas.
>
> I co - efekt szczepionki, niechęc do testów, czy kwalifikacja smierci?

liczba pozytywów zależy od liczby testów. to jest oczywiste.
Natomiast liczba zgonów w danym kraju zależy także od populacji.

J.F.

unread,
Nov 28, 2021, 1:40:03 PM11/28/21
to
Dnia Sat, 27 Nov 2021 21:02:54 +0100, t-1 napisał(a):
> W dniu 2021-11-26 o 11:02, J.F pisze:
>> A dzis w radiu mowia:
>> -Czechy (Czechia?) maja 4x wiecej zachorowan niz my,
>> -ale tez robia 4x wiecej testow,
>> -i mimo tych 4x, u nich umiera polowa tego co u nas.
>>
>> I co - efekt szczepionki, niechęc do testów, czy kwalifikacja smierci?
>
> liczba pozytywów zależy od liczby testów. to jest oczywiste.

Tak moze nie calkiem.

> Natomiast liczba zgonów w danym kraju zależy także od populacji.

Owszem, ale mamy tez te zachorowania.

Czesi jacys odporniejsi i lagodniej przechodzą, zaszczepieni,
czy u nas zachorowan tez jest duzo, ale wiekszosc niewykryta.

J.



Animka

unread,
Nov 28, 2021, 2:04:15 PM11/28/21
to
W dniu 2021-11-28 o 19:40, J.F. pisze:
W Czechach jest czystsze powietrze i raczej nie ma tam smogu.


--
animka

Shrek

unread,
Nov 28, 2021, 2:59:09 PM11/28/21
to
W dniu 28.11.2021 o 19:40, J.F. pisze:
> Dnia Sat, 27 Nov 2021 21:02:54 +0100, t-1 napisał(a):
>> W dniu 2021-11-26 o 11:02, J.F pisze:
>>> A dzis w radiu mowia:
>>> -Czechy (Czechia?) maja 4x wiecej zachorowan niz my,
>>> -ale tez robia 4x wiecej testow,
>>> -i mimo tych 4x, u nich umiera polowa tego co u nas.
>>>
>>> I co - efekt szczepionki, niechęc do testów, czy kwalifikacja smierci?
>>
>> liczba pozytywów zależy od liczby testów. to jest oczywiste.
>
> Tak moze nie calkiem.

NIe całkiem w sensie że to nie jedyna zmienna. Ale przy tej samej ilości
zakażonych liczba wykrytych zależy w zasadzie tylko od liczby testów:P


--
Shrek

_Master_

unread,
Nov 29, 2021, 3:27:34 AM11/29/21
to
W dniu piątek-26-listopada-2021 o 15:43, Animka pisze:
> Teraz chcą szczepić dzieci od 5-go roku życia

Zaszczepisz swoje?

Olin

unread,
Nov 29, 2021, 5:07:57 AM11/29/21
to
Dnia Fri, 26 Nov 2021 17:18:19 +0100, Shrek napisał(a):

>> A ten spisek ma naszą wolność to w jakim celu?
>
> Dlaczego od razu spisek. UE chce żebyś się szczepił to chyba logivczne
> że wybierze dane tak żeby wypadały dla niej korzystnie. To zwykła
> reklama jest a nie żaden spisek:P

No ale czemu ta UE czemu chce, żebyśmy się szczepili bez sensu? Nie mają
nic innego do roboty?
Mają nadmiar szczepionek od handlarza oscypkami i chłopina nie zarobi,
jeśli ich nie wykorzystają?

Olin

unread,
Nov 29, 2021, 5:10:28 AM11/29/21
to
Dnia Sat, 27 Nov 2021 21:02:54 +0100, t-1 napisał(a):

> liczba pozytywów zależy od liczby testów. to jest oczywiste.
> Natomiast liczba zgonów w danym kraju zależy także od populacji.

No i tu nawet ogarnęli problem, bo przeliczyli zgony na milion suwerena.
https://twitter.com/EU_Commission/status/1463119478099693571

--
uzdrawiam
Grzesiek

adres: grzegorz.tracz[NA]ifj.edu.pl

"To potworne, że za plecami ludzie mówią o nas rzeczy, które są całkowicie
i absolutnie prawdziwe"
Oscar Wilde

http://grzegorz-tracz.ucoz.pl/

Shrek

unread,
Nov 29, 2021, 12:36:38 PM11/29/21
to
W dniu 29.11.2021 o 11:07, Olin pisze:

>> Dlaczego od razu spisek. UE chce żebyś się szczepił to chyba logivczne
>> że wybierze dane tak żeby wypadały dla niej korzystnie. To zwykła
>> reklama jest a nie żaden spisek:P
>
> No ale czemu ta UE czemu chce, żebyśmy się szczepili bez sensu?

Bo uważa (i słusznie) że to nie jest bez sensu. Nie widzę w tym nic
dziwnego, że chwalą się bardziej danymi, które ich stawiają w
korzystniejszym świetle.


--
Shrek

t-1

unread,
Nov 29, 2021, 2:58:55 PM11/29/21
to
W dniu 2021-11-29 o 11:10, Olin pisze:
> Dnia Sat, 27 Nov 2021 21:02:54 +0100, t-1 napisał(a):
>
>> liczba pozytywów zależy od liczby testów. to jest oczywiste.
>> Natomiast liczba zgonów w danym kraju zależy także od populacji.
>
> No i tu nawet ogarnęli problem, bo przeliczyli zgony na milion suwerena.
> https://twitter.com/EU_Commission/status/1463119478099693571
>

No to jeszcze należało by co najmniej zbadać korelację z nakładami na
"służbę zdrowia" w tych wszystkich krajach.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwivq-bhq770AhURvYsKHd_mDWQQFnoECA8QAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.ce.uw.edu.pl%2Fpliki%2Fpw%2Fart-skrzyp.pdf&usg=AOvVaw0158l_IJ_kRMdK5h_2-0cg

t-1

unread,
Nov 29, 2021, 3:10:33 PM11/29/21
to
W dniu 2021-11-29 o 18:36, Shrek pisze:
Strzelili sobie w stopę.
Te statystyki dowodzą tylko tego, że bogate kraje UE lepiej leczą
chorych niż biedne. A liczba zmarłych na milion mieszkańców nie zależy
tak bardzo od szczepień jak od dochodu na mieszkańca i nakładów na leczenie.

t-1

unread,
Nov 29, 2021, 3:23:57 PM11/29/21
to
W dniu 2021-11-26 o 15:40, Kviat pisze:
Jak wynika z deklaracji producentów preparatu 95 procent.
I szkoda, ze nie można już ich ukarać za fałszowanie dokumentów.

Zbynek Ltd.

unread,
Nov 29, 2021, 4:18:57 PM11/29/21
to
Olin napisał(a) :
ciach telewizyjne brednie

Jak podaje Konfederacja zaszprycowani stanowią:
44% zakażeń
30% zgonów

nie_ma...@onet.pl

unread,
Nov 29, 2021, 4:26:44 PM11/29/21
to
t-1 <t...@todlaspamu.pl> napisał(-a):

> Te statystyki dowodzą tylko tego, że bogate kraje UE lepiej leczą
> chorych niż biedne.

Dlaczego biednyś? Boś głupi.

Robert Tomasik

unread,
Nov 29, 2021, 4:56:35 PM11/29/21
to
W dniu 29.11.2021 o 20:58, t-1 pisze:

>>> liczba pozytywów zależy od liczby testów. to jest oczywiste.
>>> Natomiast liczba zgonów w danym kraju zależy także od populacji.
>> No i tu nawet ogarnęli problem, bo przeliczyli zgony na milion suwerena.
> No to jeszcze należało by co najmniej zbadać korelację z nakładami na
> "służbę zdrowia" w tych wszystkich krajach.

Boję się, że tych zmiennych jest więcej. 10$ w Polsce, to nie tyle samo,
co w takim Iraku. Inne są standardy medyczne.

--
Robert Tomasik

nie_ma...@onet.pl

unread,
Nov 30, 2021, 5:44:07 AM11/30/21
to
"Zbynek Ltd." <sp2scf.s...@poczta.onet.pl> napisał(-a):

> Olin napisał(a) :
> ciach telewizyjne brednie
>
> Jak podaje Konfederacja zaszprycowani stanowią:
> 44% zakażeń
> 30% zgonów

Wśród konfederatów?

Bo w całej UE wygląda to tak:
https://i.imgur.com/mFwIcES.png

Zbynek Ltd.

unread,
Nov 30, 2021, 5:48:44 AM11/30/21
to
nie_ma...@onet.pl napisał(a) :
> "Zbynek Ltd." <sp2scf.s...@poczta.onet.pl> napisał(-a):
>
>> Olin napisał(a) :
>> ciach telewizyjne brednie
>>
>> Jak podaje Konfederacja zaszprycowani stanowią:
>> 44% zakażeń
>> 30% zgonów
>
> Wśród konfederatów?

Nie. Oficjalne dane Ministerstwa Choroby i Nagłej Śmierci.

Olin

unread,
Nov 30, 2021, 6:48:23 AM11/30/21
to
Dnia Mon, 29 Nov 2021 20:58:52 +0100, t-1 napisał(a):

> No to jeszcze należało by co najmniej zbadać korelację z nakładami na
> "służbę zdrowia" w tych wszystkich krajach.

Portugalia w tym zestawieniu raczej nie przoduje, a Malta jest jeszcze
niżej.

--
uzdrawiam
Grzesiek

adres: grzegorz.tracz[NA]ifj.edu.pl

"Pieniądze szczęścia nie dają, lecz każdy chce to sprawdzić osobiście."
Stefan Kisielewski

http://grzegorz-tracz.ucoz.pl/

Shrek

unread,
Nov 30, 2021, 1:09:03 PM11/30/21
to
W dniu 30.11.2021 o 12:48, Olin pisze:

> Portugalia w tym zestawieniu raczej nie przoduje

A to wyróżnia się w koronozamordyźmie:P


--
Shrek

Shrek

unread,
Nov 30, 2021, 1:10:02 PM11/30/21
to
W dniu 29.11.2021 o 21:10, t-1 pisze:

> Strzelili sobie w stopę.
> Te statystyki dowodzą tylko tego, że bogate kraje UE lepiej leczą
> chorych niż biedne.

Z tego wykresu widać co kto chce, bo jest na nim za mało danych żeby
wyciągnąć logiczne wnioski.

--
Shrek

Olin

unread,
Dec 1, 2021, 4:23:24 AM12/1/21
to
Dnia Tue, 30 Nov 2021 19:09:02 +0100, Shrek napisał(a):

>> Portugalia w tym zestawieniu raczej nie przoduje
>
> A to wyróżnia się w koronozamordyźmie:P

Można tak powiedzieć, bo 92% dorosłych jest zaszczepionych, co na prawilnym
foliarzu nie robi żadnego wrażenia, bo wiadomo, że niska śmiertelność na
kowida to zasługa dużej ilości wybielacza na osobę, a nie żadnych tam
szczepionek.

--
uzdrawiam
Grzesiek

adres: grzegorz.tracz[NA]ifj.edu.pl

"Znam ja ich wszystkich, same łajdaki. Całe miasto takie: łajdak na łajdaku
jedzie i łajdakiem pogania. Jeden tam tylko jest porządny człowiek:
prokurator, ale i ten - prawdę mówiąc - świnia"
Nikołaj Gogol

http://grzegorz-tracz.ucoz.pl/

nie_ma...@onet.pl

unread,
Dec 1, 2021, 5:53:28 AM12/1/21
to
"Zbynek Ltd." <sp2scf.s...@poczta.onet.pl> napisał(-a):

> nie_ma...@onet.pl napisał(a) :
> > "Zbynek Ltd." <sp2scf.s...@poczta.onet.pl> napisał(-a):
> >
> >> Olin napisał(a) :
> >> ciach telewizyjne brednie
> >>
> >> Jak podaje Konfederacja zaszprycowani stanowią:
> >> 44% zakażeń
> >> 30% zgonów
> >
> > Wśród konfederatów?
>
> Nie. Oficjalne dane Ministerstwa Choroby i Nagłej Śmierci.

Konfederacja podaje dane Ministerstwa?

Shrek

unread,
Dec 1, 2021, 2:44:29 PM12/1/21
to
W dniu 01.12.2021 o 10:23, Olin pisze:

>> A to wyróżnia się w koronozamordyźmie:P
>
> Można tak powiedzieć, bo 92% dorosłych jest zaszczepionych, co na prawilnym
> foliarzu nie robi żadnego wrażenia, bo wiadomo, że niska śmiertelność na
> kowida to zasługa dużej ilości wybielacza na osobę, a nie żadnych tam
> szczepionek.

Niska śmiertelność może być związana z różnymi rzeczami. Z goólnym
zamordyzmem również. BTW - jak tam szwecja?


--
Shrek

nie_ma...@onet.pl

unread,
Dec 1, 2021, 4:46:16 PM12/1/21
to
Shrek <1...@wp.pl> napisał(-a):
Zaszczepiona.

Shrek

unread,
Dec 1, 2021, 4:53:46 PM12/1/21
to
W dniu 01.12.2021 o 22:41, nie_ma...@onet.pl pisze:

>> Niska śmiertelność może być związana z różnymi rzeczami. Z goólnym
>> zamordyzmem również. BTW - jak tam szwecja?
>
> Zaszczepiona.

Poważnie? Mają mniej niż my z tego co pamiętam.

--
Shrek

Shrek

unread,
Dec 1, 2021, 5:01:28 PM12/1/21
to
W dniu 01.12.2021 o 22:53, Shrek pisze:
Wróć, żle pamiętałem;)


--
Shrek

nie_ma...@onet.pl

unread,
Dec 1, 2021, 5:46:18 PM12/1/21
to
Shrek <1...@wp.pl> napisał(-a):
Źle to niedopowiedzenie roku :)

Tomasz Kaczanowski

unread,
Dec 2, 2021, 2:39:19 AM12/2/21
to
Dania też zaszczepiona, ale różnica jednak jest. A co rózni obie
populacje? - to, że dzięki znikomym obostrzeniom nabrali niezależnie od
szczepienia odporności wcześniej - odporności lepszej niż po szczepieniu.

--
http://zrzeda.pl

Olin

unread,
Dec 2, 2021, 4:19:17 AM12/2/21
to
Dnia Wed, 1 Dec 2021 23:01:26 +0100, Shrek napisał(a):

> Wróć, żle pamiętałem;)

Wystarczyło rzucić okiem na wykres z pierwszego postu w wątku i nie trzeba
trudzić pamięci.

--
uzdrawiam
Grzesiek

adres: grzegorz.tracz[NA]ifj.edu.pl

Olin

unread,
Dec 2, 2021, 4:21:20 AM12/2/21
to
Dnia Wed, 1 Dec 2021 20:44:28 +0100, Shrek napisał(a):

> Niska śmiertelność może być związana z różnymi rzeczami.

Bezsprzecznie poziom zaczepienia populacji do nich nie należy.
Trzeba koniecznie uwzględnić zużycie wybielacza.

--
uzdrawiam
Grzesiek

adres: grzegorz.tracz[NA]ifj.edu.pl

"Wierzę, że tam w górze jest coś, co czuwa nad nami.
Niestety, jest to rząd."
Woody Allen

http://grzegorz-tracz.ucoz.pl/

J.F

unread,
Dec 2, 2021, 12:22:26 PM12/2/21
to
On Thu, 2 Dec 2021 10:21:21 +0100, Olin wrote:
> Dnia Wed, 1 Dec 2021 20:44:28 +0100, Shrek napisał(a):
>> Niska śmiertelność może być związana z różnymi rzeczami.
>
> Bezsprzecznie poziom zaczepienia populacji do nich nie należy.
> Trzeba koniecznie uwzględnić zużycie wybielacza.

Tak a propos
https://covid19.who.int/region/euro/country/gb

Rok temu bylo w szczycie 413 tys zakazen tygodniowo.

W tym roku doszlo do 330 tys i chyba wiecej juz nie bedzie.

A w UK 68% zaszczepionych dwiema dawkami, a 75% co najmniej jedna.

Ale ... rok temu umieralo im 8000 ludzi tygodniowo.
Teraz 1200.
https://covid19.who.int/region/euro/country/gb

Szczepionka dobrze chroni przed ciezka postacia Covid,
czy w UK po trzech falach wiekszosc wrazliwych juz wyginela ?

J.

Shrek

unread,
Dec 2, 2021, 12:38:15 PM12/2/21
to
W dniu 02.12.2021 o 10:21, Olin pisze:

>> Niska śmiertelność może być związana z różnymi rzeczami.
>
> Bezsprzecznie poziom zaczepienia populacji do nich nie należy.
> Trzeba koniecznie uwzględnić zużycie wybielacza.

Bezpszprzecznie należy - podobnie jak intensywność lokdałnów i wiele
innych rzeczy.


--
Shrek

J.F

unread,
Dec 2, 2021, 2:51:48 PM12/2/21
to
On Thu, 2 Dec 2021 18:22:24 +0100, J.F wrote:
> On Thu, 2 Dec 2021 10:21:21 +0100, Olin wrote:
>> Dnia Wed, 1 Dec 2021 20:44:28 +0100, Shrek napisał(a):
>>> Niska śmiertelność może być związana z różnymi rzeczami.
>>
>> Bezsprzecznie poziom zaczepienia populacji do nich nie należy.
>> Trzeba koniecznie uwzględnić zużycie wybielacza.
>
> Tak a propos
> https://covid19.who.int/region/euro/country/gb

I jeszcze lepszy przyklad:

https://covid19.who.int/region/euro/country/ie

trzecia fala zachorowan w styczniu to 40 tys zakazen w tydzien.
teraz 31 tys.

Irlandia ma ponoc 92% zaszczepionych.

ale w styczniu bylo 385 zmarlych tygodniowo,
a teraz 74.

tylko znow - Irlandia ma 5 mln mieszkancow, do tej pory 570 tys
zachorowan, i 5600 ofiar smiertelnych.
My mamy 38 mln mieszkancow, 3.6mln zachorowan, 84 tys smiertelnych,
i ostatnio 2200 smiertelnych w tydzien.

Szczepionka jednak dobrze chroni, czy inny sposob liczenia, czy
jeszcze jakis inny czynnik?

J.

Olin

unread,
Dec 3, 2021, 3:54:40 AM12/3/21
to
Dnia Thu, 2 Dec 2021 18:22:24 +0100, J.F napisał(a):

> Szczepionka dobrze chroni przed ciezka postacia Covid,
> czy w UK po trzech falach wiekszosc wrazliwych juz wyginela ?

Na pewno to drugie, co potwierdzają różne TV Szury na jutjiubie; możesz
nawet wylać wybielacz.

--
uzdrawiam
Grzesiek

adres: grzegorz.tracz[NA]ifj.edu.pl

"To potworne, że za plecami ludzie mówią o nas rzeczy, które są całkowicie
i absolutnie prawdziwe"
Oscar Wilde

http://grzegorz-tracz.ucoz.pl/

A. Filip

unread,
Dec 3, 2021, 4:16:48 AM12/3/21
to
"J.F" <jfox_x...@poczta.onet.pl> pisze:
Dlaczego śmiesz zadawać zbyt dociekliwe pytania?
Wystarczyło wiedzieć że ze kowid szczepionkami jest o niebo lepiej.
A czy w stosunku do poprzedniego sezonu grypowego czy obecnego sezonu
szczepionkowego jaki by miał być bez szczepionek to tylko obmierźli
wrogowie jedynie słusznego szczepionkowego postępu mogą się pytać.

Ty uważaj bo w USA jeden człowiek nie został policjantem bo uzyskał
*za wysoki* wynik na teście na inteligencje ;-)

--
A. Filip
| I ogień, i woda są nieczułe na ludzkie cierpienia.
| (Przysłowie chińskie)
0 new messages