Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

xerokopiarka

0 views
Skip to first unread message

Anna

unread,
Feb 22, 2001, 6:23:14 AM2/22/01
to
Jaką stawką amortyzacyjną należy amortyzować nowe xero (12000zł.) i jaki
będzie symbol KWiU?
Anka


Orka

unread,
Feb 22, 2001, 6:52:32 AM2/22/01
to

Użytkownik Anna <ande...@kki.net.pl> w wiadomości do grup dyskusyjnych
napisał:972stt$a9l$2...@news.tpi.pl...

> Jaką stawką amortyzacyjną należy amortyzować nowe xero (12000zł.) i jaki
> będzie symbol KWiU?
> Anka
>
---------
20% (KŚT 803-2, PKWiU 30.01)

Orka


omega

unread,
Feb 22, 2001, 9:40:08 AM2/22/01
to
Moim zdaniem 14%

omega

Użytkownik "Orka" <ork...@interia.pl> napisał w wiadomości
news:972uas$fss$1...@news.tpi.pl...

Orka

unread,
Feb 22, 2001, 9:48:46 AM2/22/01
to

Użytkownik omega <biur...@poczta.onet.pl> w wiadomości do grup
dyskusyjnych napisał:97385p$mhp$1...@news.tpi.pl...
> Moim zdaniem 14%
>
> omega
>
Stawka 14 % dotyczy wymienionych w poz.06 załącznika do updf:
1) KŚT 803-0 do 1: maszyny biurowe
2) KŚT 803-30: dalekopisy do maszyn matematycznych

Pozostałe środki trwałe z grupy 803 zostały wymienione w poz. 08
załącznika - stawka 20%

Orka


omega

unread,
Feb 22, 2001, 9:58:15 AM2/22/01
to
Masz rację
Z przeprosinami omega :-)

Użytkownik "Orka" <ork...@interia.pl> napisał w wiadomości

news:9738ms$ot1$1...@news.tpi.pl...

Orka

unread,
Feb 22, 2001, 10:05:27 AM2/22/01
to

Użytkownik omega <biur...@poczta.onet.pl> w wiadomości do grup
dyskusyjnych napisał:97397k$s51$1...@news.tpi.pl...

> Masz rację
> Z przeprosinami omega :-)
>
--------
Wcale się nie gniewam:-))

Orka


omega

unread,
Feb 22, 2001, 10:11:11 AM2/22/01
to
Rzeczywiście cyferki potrafią gubić ludzi, ale zastanówmy się czy może mieć
tu zastosowanie art.22i ust.2 pkt 3 UPDOF

omega

Użytkownik "Orka" <ork...@interia.pl> napisał w wiadomości

news:9739kh$ts$1...@news.tpi.pl...

Orka

unread,
Feb 22, 2001, 10:21:27 AM2/22/01
to

Użytkownik omega <biur...@poczta.onet.pl> w wiadomości do grup
dyskusyjnych napisał:9739vr$2li$1...@news.tpi.pl...

> Rzeczywiście cyferki potrafią gubić ludzi, ale zastanówmy się czy może
mieć
> tu zastosowanie art.22i ust.2 pkt 3 UPDOF
>
> omega
--------
Trudno ocenić czy zawiera ona układ mikroprocesorowy - na tym się nie
znam;-(
Zresztą zastosowanie wsp. 2,0 byłoby mozliwe dopiero od początku następnego
roku.

Może lepiej zastosować amortyzację degresywną - art. 22k ust. 1 updf

Orka


omega

unread,
Feb 22, 2001, 10:34:26 AM2/22/01
to
Z otrzymanych informacji wynika, że xerokopiarki zawierają układy
mikroprocesorowe.
Tym niemniej metoda degresywna wydaje się być dobrą metodą (w zależności od
celów jakie ma spełnić)

omega

Użytkownik "Orka" <ork...@interia.pl> napisał w wiadomości

news:973aih$4qb$1...@news.tpi.pl...

Orka

unread,
Feb 22, 2001, 10:40:17 AM2/22/01
to

Użytkownik omega <biur...@poczta.onet.pl> w wiadomości do grup
dyskusyjnych napisał:973bbd$7om$1...@news.tpi.pl...

> Z otrzymanych informacji wynika, że xerokopiarki zawierają układy
> mikroprocesorowe.
> Tym niemniej metoda degresywna wydaje się być dobrą metodą (w zależności
od
> celów jakie ma spełnić)
>
> omega
>
--------
Przemawia za nią możliwość stosowania wsp. 2,0 już po przyjęciu ŚT do
używania:-)

Orka


Karol

unread,
Feb 22, 2001, 11:03:52 AM2/22/01
to

Użytkownik Orka <ork...@interia.pl> w wiadomości do grup dyskusyjnych
napisał:973aih$4qb$1...@news.tpi.pl...

To w UPDOF o wsp. 2 decyduje mikroprocesor?

W UPDOP do konca zeszlego roku byla mowa o "szybkim postepie technicznym".

Karol


Orka

unread,
Feb 22, 2001, 11:10:08 AM2/22/01
to

Użytkownik Karol <am...@bigfoot.com> w wiadomości do grup dyskusyjnych
napisał:973d5k$ee9$1...@news.tpi.pl...

>
> To w UPDOF o wsp. 2 decyduje mikroprocesor?
>
> W UPDOP do konca zeszlego roku byla mowa o "szybkim postepie technicznym".
>
> Karol
---------
I w upf i w updp jest taka sama definicja:
"Przez maszyny i urządzenia grupy 4-6 i 8 Klasyfikacji środków trwałych
(KŚT), poddane szybkiemu postępowi technicznemu, o których mowa w art. 22i
ust. 2 pkt 3 ustawy, rozumie się maszyny, urządzenia i aparaturę, w których
zastosowane są układy mikroprocesorowe lub systemy komputerowe, spełniające
założone funkcje dzięki wykorzystaniu w nich najnowszych zdobyczy techniki,
a także pozostałą aparaturę naukowo-badawczą i doświadczalno-produkcyjną." -
pkt 4 załącznika nr 1 do updf.


Orka


tompac

unread,
Feb 22, 2001, 1:32:28 PM2/22/01
to

Użytkownik Orka <ork...@interia.pl> w wiadomości do grup dyskusyjnych
napisał:973aih$4qb$1...@news.tpi.pl...


>
> Użytkownik omega <biur...@poczta.onet.pl> w wiadomości do grup
> dyskusyjnych napisał:9739vr$2li$1...@news.tpi.pl...
> > Rzeczywiście cyferki potrafią gubić ludzi, ale zastanówmy się czy może
> mieć
> > tu zastosowanie art.22i ust.2 pkt 3 UPDOF
> >
> > omega
> --------
> Trudno ocenić czy zawiera ona układ mikroprocesorowy - na tym się nie
> znam;-(


Obecne kserokopiarki bez procesorów przypominałyby maglownice, a to co
potrafią jest zasługą właśnie sterowania przy pomocy procesora.
Dla ciekawostki podam że co lepsze pralki automatyczne posiadaja procesory w
swych programatorach.
Pamiętam taką historyjkę z końca lat 70 gdzie to ZSRR zakupiło w Japoni
partię kilkuset pralek automatycznych, w budowie których wykożystano
procesory 4-o bitowe, procesory wymontowano, reszta na złom, a procesory do
rakiet samosterujących.;-)))))))))))))))

Roman Stachowiak

unread,
Feb 22, 2001, 3:59:20 PM2/22/01
to

"Anna" <ande...@kki.net.pl> wrote in message
news:972stt$a9l$2...@news.tpi.pl...
> Jak± stawk± amortyzacyjn± należy amortyzować nowe xero (12000zł.) i jaki
> będzie symbol KWiU?
> Anka
>
A jaką - ksero przez ostatnie dwa lata amortyzowane wg stawki 14 %? Czy jest
możliwość zmiany stawki w trakcie trwania amortyzacji?

Roman stachowiak


Orka

unread,
Feb 22, 2001, 4:04:08 PM2/22/01
to

Użytkownik Roman Stachowiak <ro...@agata.odn.zgora.pl> w wiadomo¶ci do grup
dyskusyjnych napisał:973ubj$1e$1...@news.tpi.pl...

>
> A jaką - ksero przez ostatnie dwa lata amortyzowane wg stawki 14 %? Czy
jest
> możliwość zmiany stawki w trakcie trwania amortyzacji?
>
> Roman stachowiak
-------

Od 1.01.2001 możesz zastosować prawidłow± stawkę - pozwala Ci na to przepis
art.7 ust. 5 pkt 2 ustawy o zmianie ustawy o pdf (Dz.U. Nr 104, poz. 1104)

Orka


Anna

unread,
Feb 22, 2001, 4:12:08 PM2/22/01
to
Dziękuję i pozdrawiam, Anka.


0 new messages