Jako że termin ukończenia stażu zbliża się dużymi susami, a prace w
fazie szczątkowej, ogarnęły mnie spore wątpliwości dotyczące formy.
Który dokument definiuje treść i numerację poszczególnych paragrafów
dot. działalności i wiedzy nauczyciela?
Mam np. coś takiego:
Posiadanie wiedzy z zakresu problemów środowiska uczniów, wychowanków, w
stopniu umożliwiającym współpracę z tym środowiskiem
( § 3 ust. 2 pkt 2 )
Znajomość zadań, organizacji i zasad funkcjonowania szkoły, w której
odbywa się staż
( § 3 ust. 2 pkt 4 )
...
Próbowałem tą numerację skonfrontować z odpowiednim aktem prawnym, ale
ni w ząb mi to nie pasowało. Pani dyrektor stwierdziła że ona nie wie,
że to ja powinienem wiedzieć. Tak pytam, bo w zeszłym roku nasza
powiatowa komisja uwaliła kogos właśnie za numerację paragrafów...
Skieruje mnie ktoś na właściwe tory? Swój harmonogram pisałem na
podstawie materiałów dostępnych w internecie, ale podobno w styczniu
zmienił się dokument regulujący i numeracja prawdopodobnie też :-(
--
Pozdrawiam, Krzychu
"Kobieta nie rozumie, że kochać ją wiecznie, wcale nie znaczy kochać ją
bez przerwy" / J. Duval
> Witam!
>
> Jako że termin ukończenia stażu zbliża się dużymi susami, a prace w
> fazie szczątkowej, ogarnęły mnie spore wątpliwości dotyczące formy.
> Który dokument definiuje treść i numerację poszczególnych paragrafów
> dot. działalności i wiedzy nauczyciela?
> Mam np. coś takiego:
>
> Posiadanie wiedzy z zakresu problemów środowiska uczniów, wychowanków, w
> stopniu umożliwiającym współpracę z tym środowiskiem
> ( § 3 ust. 2 pkt 2 )
>
> Znajomość zadań, organizacji i zasad funkcjonowania szkoły, w której
> odbywa się staż
> ( § 3 ust. 2 pkt 4 )
Zwykle robi się to w ten sposób, że w segregatorze, w których składa się
wszystkie kwity robi się przekładki rozdzielające, zawierające właśnie
takie informacje (Znajomość zadań, organizacji......) - czyli cytat
stosownego punktu rozporządzenia.
Drugim sposobem jest podział całej teczki (segegatora) na poszczególne
części za pomocą podsegregatorów (skoroszytów), opisanych na okładkach
jak wyżej, a zawierających dokumenty potwierdzające wykonanie tego
przedsięwzięcia.
Nie ma żadnych podstaw prawnych to regulujących - trzeba się zdać na
tzw. zdrowy rozsądek i ewentualnie korzystać z wzorców, które się
stosuje w różnych branżach w zakresie tzw. portfolio.
AC
> Zwykle robi się to w ten sposób, że w segregatorze, w których składa się
> wszystkie kwity robi się przekładki rozdzielające, zawierające właśnie
> takie informacje (Znajomość zadań, organizacji......) - czyli cytat
> stosownego punktu rozporządzenia.
Nie o to mi chodzi. Chodzi mi własnie o treść tych paragrafów i ich
numerację według OBOWIĄZUJĄCEGO rozporządzenia - bo co innego mam w
gotowcach, a co innego sam znalazłem, i własciwie już zgłupiałem...
Krzychu, nie dziw się, że nie otrzymałeś dokładnej odpowiedzi, ale masz tak
namieszane w poście, że właściwie nie wiadomo o co Ci chodzi.
Tytuł: teczka stażysty i cytowane fragmenty wymagań dotyczą stażu na
kontraktowego, ale piszesz potem o uwalaniu na
komisji powiatowej, więc co najmniej staż na mianowanego? Dyrektorka nie zna
obowiązujących rozporządzeń?? Łomatkojedyna! I za co bierze kasę Twój
opiekun stażu? (nie, nie mów, to retoryczne pytanie ;)).
Jak rozumiem potrzebujesz aktualnego rozporządzenia nt. awansu (i tu
nieważne, czy jesteś stażystą, kontraktowym, mianowanym):
http://www.menis.gov.pl/prawo/wszystkie/rozp_308.php , grudzień 2004,
nowszych ZCW nie było.
cytowane przez Ciebie wymogi są w § 6.
Zaś ten adres: http://www.menis.gov.pl/prawo/wszystkie/akty_pr.php wrzuć
sobie do ulubionych, czasem zaglądaj, to będziesz na bieżąco.
--
EwaSzy
Shhhh, to jest usenet, tu się kopie po dupach, a nie humor poprawia.
(c) Jakub "Cubituss" Kowalski
> Jak rozumiem potrzebujesz aktualnego rozporządzenia nt. awansu (i tu
> nieważne, czy jesteś stażystą, kontraktowym, mianowanym):
> http://www.menis.gov.pl/prawo/wszystkie/rozp_308.php , grudzień 2004,
> nowszych ZCW nie było.
> cytowane przez Ciebie wymogi są w § 6.
> Zaś ten adres: http://www.menis.gov.pl/prawo/wszystkie/akty_pr.php wrzuć
> sobie do ulubionych, czasem zaglądaj, to będziesz na bieżąco.
Dzieki, o to mi właśnie chodziło. O komisji powiatowej to ja słyszałem
od pani dyrektor, a ona to jest chyba bardziej ode mnie zakręcona. A
opiekun stażu - robi co może, ale czasami mu się nie chce ;-)
Ekhm. To może ją uprzedź, że to ona robi Ci komisję kwalifikacyjną na
kontraktowego. Jeszcze Ci wyśle papiery gdzieś w świat :))
> Ekhm. To może ją uprzedź, że to ona robi Ci komisję kwalifikacyjną na
> kontraktowego. Jeszcze Ci wyśle papiery gdzieś w świat :))
Heh, to niegłupi pomysł - muszę go skonsultować z drugim kolegą stażystą ;-)
> To nie jest wymóg rozpoczęcia stażu, tylko jego pomyślnego zakończenia.
> Na to min nauczyciel ma staż, żeby zapoznać się z aktami prawnymi
> obowiązującymi w oświacie.
O, właśnie to miałem odpisać ;-)
> teraz jest grudzień - na zdrowy rozum to kązdy stażysta powinien mieć
> już obcykane wszystkie dokumenty prawa oświatowego.
No bez przesady. Nie o to chodzi że ich nie znam, bo Kartę Nauczyciela
na przykład tyle razy wałkowalismy na studiach że historia. chodzi o to,
że jak szukałem rozporzadzenia, to nie zwróciłem uwagi na jego datę.
Rozpisałem staż, zacząłem pracę (raczej odrotnie) i w międzyczasie,
przypadkiem zresztą dowiedziałem się że rozporzadzenie uległo
modyfikacji w styczniu 2005.
> Poza tym każdy średnio inteligentny człowiek wiedząc, że czeka go coś
> takiego, jak staż, zapoznaje się z jego zasadami i dokumentami, które to
> wszystko regulują.
Czasami nie ma czasu, bo terminy gonią...
> A potem się dziwimy, że w ostatnim tygodniu składania zeznań PIT 85%
> podatników zaczyna się dopiero gorączkowo dopytywać, ja ten PIT wypełnić
> i dziwią się, że aby skorzystać z ulgi remontowej muszą gromadzić faktury.
Nie no, to już jest skrajny przypoadek. Zawsze miałem ubaw z tych,
którzy wypełniali PITa na ostatnią chwilę, stoją w kilometrowych
kolejkach...