Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

teczka stażysty

1 view
Skip to first unread message

włóczykij78

unread,
Jan 3, 2006, 2:52:41 AM1/3/06
to
Witam!

Jako że termin ukończenia stażu zbliża się dużymi susami, a prace w
fazie szczątkowej, ogarnęły mnie spore wątpliwości dotyczące formy.
Który dokument definiuje treść i numerację poszczególnych paragrafów
dot. działalności i wiedzy nauczyciela?
Mam np. coś takiego:

Posiadanie wiedzy z zakresu problemów środowiska uczniów, wychowanków, w
stopniu umożliwiającym współpracę z tym środowiskiem
( § 3 ust. 2 pkt 2 )

Znajomość zadań, organizacji i zasad funkcjonowania szkoły, w której
odbywa się staż
( § 3 ust. 2 pkt 4 )

...

Próbowałem tą numerację skonfrontować z odpowiednim aktem prawnym, ale
ni w ząb mi to nie pasowało. Pani dyrektor stwierdziła że ona nie wie,
że to ja powinienem wiedzieć. Tak pytam, bo w zeszłym roku nasza
powiatowa komisja uwaliła kogos właśnie za numerację paragrafów...

Skieruje mnie ktoś na właściwe tory? Swój harmonogram pisałem na
podstawie materiałów dostępnych w internecie, ale podobno w styczniu
zmienił się dokument regulujący i numeracja prawdopodobnie też :-(

--
Pozdrawiam, Krzychu

"Kobieta nie rozumie, że kochać ją wiecznie, wcale nie znaczy kochać ją
bez przerwy" / J. Duval

Adam C.

unread,
Jan 3, 2006, 5:52:45 AM1/3/06
to
Użytkownik włóczykij78 napisał:

> Witam!
>
> Jako że termin ukończenia stażu zbliża się dużymi susami, a prace w
> fazie szczątkowej, ogarnęły mnie spore wątpliwości dotyczące formy.
> Który dokument definiuje treść i numerację poszczególnych paragrafów
> dot. działalności i wiedzy nauczyciela?
> Mam np. coś takiego:
>
> Posiadanie wiedzy z zakresu problemów środowiska uczniów, wychowanków, w
> stopniu umożliwiającym współpracę z tym środowiskiem
> ( § 3 ust. 2 pkt 2 )
>
> Znajomość zadań, organizacji i zasad funkcjonowania szkoły, w której
> odbywa się staż
> ( § 3 ust. 2 pkt 4 )

Zwykle robi się to w ten sposób, że w segregatorze, w których składa się
wszystkie kwity robi się przekładki rozdzielające, zawierające właśnie
takie informacje (Znajomość zadań, organizacji......) - czyli cytat
stosownego punktu rozporządzenia.
Drugim sposobem jest podział całej teczki (segegatora) na poszczególne
części za pomocą podsegregatorów (skoroszytów), opisanych na okładkach
jak wyżej, a zawierających dokumenty potwierdzające wykonanie tego
przedsięwzięcia.
Nie ma żadnych podstaw prawnych to regulujących - trzeba się zdać na
tzw. zdrowy rozsądek i ewentualnie korzystać z wzorców, które się
stosuje w różnych branżach w zakresie tzw. portfolio.
AC

włóczykij78

unread,
Jan 3, 2006, 10:24:45 AM1/3/06
to
Adam C. napisał(a):

> Zwykle robi się to w ten sposób, że w segregatorze, w których składa się
> wszystkie kwity robi się przekładki rozdzielające, zawierające właśnie
> takie informacje (Znajomość zadań, organizacji......) - czyli cytat
> stosownego punktu rozporządzenia.

Nie o to mi chodzi. Chodzi mi własnie o treść tych paragrafów i ich
numerację według OBOWIĄZUJĄCEGO rozporządzenia - bo co innego mam w
gotowcach, a co innego sam znalazłem, i własciwie już zgłupiałem...

Adam C.

unread,
Jan 4, 2006, 4:54:14 AM1/4/06
to
>
> Nie o to mi chodzi. Chodzi mi własnie o treść tych paragrafów i ich
> numerację według OBOWIĄZUJĄCEGO rozporządzenia - bo co innego mam w
> gotowcach, a co innego sam znalazłem, i własciwie już zgłupiałem...
>
Najlepsiej ponumerować tak, jak jest w roporządzeniu:
Paragraf ...... ust..... pkt......
...... Tutaj treść zapisu z rozporządzenia....
AC

Harun al Rashid

unread,
Jan 4, 2006, 5:37:47 AM1/4/06
to
Użytkownik "włóczykij78" ...

> Adam C. napisał(a):
>
>> Zwykle robi się to w ten sposób, że w segregatorze, w których składa się
>> wszystkie kwity robi się przekładki rozdzielające, zawierające właśnie
>> takie informacje (Znajomość zadań, organizacji......) - czyli cytat
>> stosownego punktu rozporządzenia.
>
> Nie o to mi chodzi. Chodzi mi własnie o treść tych paragrafów i ich
> numerację według OBOWIĄZUJĄCEGO rozporządzenia - bo co innego mam w
> gotowcach, a co innego sam znalazłem, i własciwie już zgłupiałem...
>

Krzychu, nie dziw się, że nie otrzymałeś dokładnej odpowiedzi, ale masz tak
namieszane w poście, że właściwie nie wiadomo o co Ci chodzi.
Tytuł: teczka stażysty i cytowane fragmenty wymagań dotyczą stażu na
kontraktowego, ale piszesz potem o uwalaniu na
komisji powiatowej, więc co najmniej staż na mianowanego? Dyrektorka nie zna
obowiązujących rozporządzeń?? Łomatkojedyna! I za co bierze kasę Twój
opiekun stażu? (nie, nie mów, to retoryczne pytanie ;)).

Jak rozumiem potrzebujesz aktualnego rozporządzenia nt. awansu (i tu
nieważne, czy jesteś stażystą, kontraktowym, mianowanym):
http://www.menis.gov.pl/prawo/wszystkie/rozp_308.php , grudzień 2004,
nowszych ZCW nie było.
cytowane przez Ciebie wymogi są w § 6.
Zaś ten adres: http://www.menis.gov.pl/prawo/wszystkie/akty_pr.php wrzuć
sobie do ulubionych, czasem zaglądaj, to będziesz na bieżąco.
--
EwaSzy
Shhhh, to jest usenet, tu się kopie po dupach, a nie humor poprawia.
(c) Jakub "Cubituss" Kowalski

włóczykij78

unread,
Jan 4, 2006, 12:10:26 PM1/4/06
to
Harun al Rashid napisał(a):

> Jak rozumiem potrzebujesz aktualnego rozporządzenia nt. awansu (i tu
> nieważne, czy jesteś stażystą, kontraktowym, mianowanym):
> http://www.menis.gov.pl/prawo/wszystkie/rozp_308.php , grudzień 2004,
> nowszych ZCW nie było.
> cytowane przez Ciebie wymogi są w § 6.
> Zaś ten adres: http://www.menis.gov.pl/prawo/wszystkie/akty_pr.php wrzuć
> sobie do ulubionych, czasem zaglądaj, to będziesz na bieżąco.

Dzieki, o to mi właśnie chodziło. O komisji powiatowej to ja słyszałem
od pani dyrektor, a ona to jest chyba bardziej ode mnie zakręcona. A
opiekun stażu - robi co może, ale czasami mu się nie chce ;-)

Harun al Rashid

unread,
Jan 4, 2006, 12:32:36 PM1/4/06
to
Użytkownik "włóczykij78" napisał(a):

>
> O komisji powiatowej to ja słyszałem od pani dyrektor, a ona to jest chyba
> bardziej ode mnie zakręcona.

Ekhm. To może ją uprzedź, że to ona robi Ci komisję kwalifikacyjną na
kontraktowego. Jeszcze Ci wyśle papiery gdzieś w świat :))

włóczykij78

unread,
Jan 4, 2006, 3:54:52 PM1/4/06
to
Harun al Rashid napisał(a):

> Ekhm. To może ją uprzedź, że to ona robi Ci komisję kwalifikacyjną na
> kontraktowego. Jeszcze Ci wyśle papiery gdzieś w świat :))

Heh, to niegłupi pomysł - muszę go skonsultować z drugim kolegą stażystą ;-)

Adam C.

unread,
Jan 5, 2006, 2:43:01 AM1/5/06
to
> Dzieki, o to mi właśnie chodziło. O komisji powiatowej to ja słyszałem
> od pani dyrektor, a ona to jest chyba bardziej ode mnie zakręcona. A
> opiekun stażu - robi co może, ale czasami mu się nie chce ;-)
>
Ja z kolei nie bardzo rozumiem, jak można rozpoczynać staż, nie mając
pojęcia, na czym on polega i jakie warunki trzeba spełnić? Moim zdaniem
znajomość podanych wyżej aktów prawnych jest niezbędna. Dla stażysty ząs
znajomość tych aktów prawnych jest wymogiem koniecznym.
AC

Harun al Rashid

unread,
Jan 5, 2006, 4:26:23 AM1/5/06
to
Użytkownik "Adam C." ...

>>
> Ja z kolei nie bardzo rozumiem, jak można rozpoczynać staż, nie mając
> pojęcia, na czym on polega i jakie warunki trzeba spełnić? Moim zdaniem
> znajomość podanych wyżej aktów prawnych jest niezbędna. Dla stażysty ząs
> znajomość tych aktów prawnych jest wymogiem koniecznym.
>
To nie jest wymóg rozpoczęcia stażu, tylko jego pomyślnego zakończenia. Na
to min nauczyciel ma staż, żeby zapoznać się z aktami prawnymi
obowiązującymi w oświacie.

Adam C.

unread,
Jan 5, 2006, 9:29:29 AM1/5/06
to
> To nie jest wymóg rozpoczęcia stażu, tylko jego pomyślnego zakończenia.
> Na to min nauczyciel ma staż, żeby zapoznać się z aktami prawnymi
> obowiązującymi w oświacie.
teraz jest grudzień - na zdrowy rozum to kązdy stażysta powinien mieć
już obcykane wszystkie dokumenty prawa oświatowego.
Poza tym każdy średnio inteligentny człowiek wiedząc, że czeka go coś
takiego, jak staż, zapoznaje się z jego zasadami i dokumentami, które to
wszystko regulują.
A potem się dziwimy, że w ostatnim tygodniu składania zeznań PIT 85%
podatników zaczyna się dopiero gorączkowo dopytywać, ja ten PIT wypełnić
i dziwią się, że aby skorzystać z ulgi remontowej muszą gromadzić faktury.
AC

włóczykij78

unread,
Jan 6, 2006, 2:10:34 PM1/6/06
to
Harun al Rashid napisał(a):

> To nie jest wymóg rozpoczęcia stażu, tylko jego pomyślnego zakończenia.
> Na to min nauczyciel ma staż, żeby zapoznać się z aktami prawnymi
> obowiązującymi w oświacie.

O, właśnie to miałem odpisać ;-)

włóczykij78

unread,
Jan 6, 2006, 2:15:14 PM1/6/06
to
Adam C. napisał(a):

> teraz jest grudzień - na zdrowy rozum to kązdy stażysta powinien mieć
> już obcykane wszystkie dokumenty prawa oświatowego.

No bez przesady. Nie o to chodzi że ich nie znam, bo Kartę Nauczyciela
na przykład tyle razy wałkowalismy na studiach że historia. chodzi o to,
że jak szukałem rozporzadzenia, to nie zwróciłem uwagi na jego datę.
Rozpisałem staż, zacząłem pracę (raczej odrotnie) i w międzyczasie,
przypadkiem zresztą dowiedziałem się że rozporzadzenie uległo
modyfikacji w styczniu 2005.

> Poza tym każdy średnio inteligentny człowiek wiedząc, że czeka go coś
> takiego, jak staż, zapoznaje się z jego zasadami i dokumentami, które to
> wszystko regulują.

Czasami nie ma czasu, bo terminy gonią...

> A potem się dziwimy, że w ostatnim tygodniu składania zeznań PIT 85%
> podatników zaczyna się dopiero gorączkowo dopytywać, ja ten PIT wypełnić
> i dziwią się, że aby skorzystać z ulgi remontowej muszą gromadzić faktury.

Nie no, to już jest skrajny przypoadek. Zawsze miałem ubaw z tych,
którzy wypełniali PITa na ostatnią chwilę, stoją w kilometrowych
kolejkach...

0 new messages