Nie daje.
--
Nieustannie pozdrawiam
Leszek Maszczyk
leszek.maszczyk (at) gmail com
To zależy od stanu zęba. Jeżeli ubytek po opracowaniu jest czysty, to można
założyć wypełnienie. Tlenek cynku nie spowoduje, że próchnica się cofnie. Może
co najwyżej uśmierzyć ból, ułatwić ostateczne opracowanie ubytku, ale w zasadzie
nic poza tym.
--
Pozdrawiam.
RR ;-)
p.r.m. EL 250 B (34KM/12500RPM)
p.s.m. AMiKM '05
s.m.d. DDS, Poland
Dzieki za odpowiedż.
Inna sprawa z innym zębem - miałem czyszczone kanały i po kilku tygodniach
po dość mocnym nacisku na leczony ząb odczuwam ostry ból (przy jedzeniu
twardych rzeczy). Czy to oznacza, że będzie trzeba wszystko otwierać, usuwać
tą gutaperkę z kanałow i wypełnić je jeszcze raz? Ponadto czytam w
wikipedii, że kanały powinny być opracowywane pod mikroskopem, z pomiarem
ich długości - u mnie tego nie było...
Może nie trzeba - byc może ząb jest po prostu przeciążony (za duże wypełnienie)
i wystarczy niewielka korekta.
> Ponadto czytam w wikipedii, że kanały powinny być opracowywane pod
> mikroskopem, z pomiarem ich długości - u mnie tego nie było...
Powinny, ale nie każdy posiada mikroskop. Natomiast bez pomiaru długości kanałów
nie ma leczenia kanałowego i prawdopodobnie kanały były mierzone (mogłes po
prostu o tym nie wiedzieć :-).
--
Pozdrawiam.
RR ;-)
p.r.m. EL 250 B (34KM/12500RPM)
p.s.m. AMiKM '05
s.m.d. DDS, Poland
---
avast! antywirus: Wychodzace wiadomosc czysta.
Baza sygnatur wirusow (VPS): 080222-0, 2008-02-22
Przetestowano na: 2008-02-22 22:33:45
avast! - Copyright (c) 1988-2008 ALWIL Software.
http://www.avast.com