KS mozna podzielić:
karty kontrolne bez podanej wartosci normatywnej
karty kontrolne z podaną wartosca normatywna
Wyjasnie to na przykladzie procesu mierzenia parametru np. wagi wlewka w
hutnictwie z podaną wartoscia normatywna np. 100 jednostek.
Mamy tablice:
------------------------------------------
|Numer probki | Waga probki |
------------------------------------------
| 1 | 100,1 |
| 2 | 99,5 |
| 3 | 100,9 |
| 4 | 98,9 |
| 5 | 99,1 |
az do
| 25 | 101,1 |
obliczamy rozstep, wynik sredni, odchylenia x1, odchylylenia x2, odchylenia
x3 i wszystkie te parametry prezentujemy na wykresie. Na podstawie wykresu
(odczytujemy go wtedy gdy mamy wprowadzone 25 lub 20 badan (moze byc
wiecej)) mozna dokonywac analizy procesu produkcyjnego.
Jestem autorem programu komputeroweg na ten temat
Użytkownik Marek Wincukiewicz <maca...@poczta.onet.pl> w wiadomości do grup
dyskusyjnych napisał:9i135n$h4n$1...@sunsite.icm.edu.pl...
>
>
>