Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Wwyslano film na Alfa Centauri

9 views
Skip to first unread message

Stanislaw Sidor

unread,
Feb 1, 2009, 8:33:02 PM2/1/09
to
Czego to nie wymysla dla promocji ...
I wyslano takiego knota :(((
Pewnie przyleca Centaurianie i skopia nam dupska za takie dziela.
---
LOS ANGELES, Dec 09, 2008 (BUSINESS WIRE) -- Twentieth Century Fox makes
history by transmitting the first motion picture in to deep space, making
THE DAY THE EARTH STOOD STILL the world's first galactic motion picture
release. The first deliberate deep space transmission of this highly
anticipated science fiction thriller will begin this Friday, December 12,
2008, to coincide with the film's opening day on Planet Earth. If any
civilizations are currently orbiting Alpha Centauri, they will be able to
receive and view the film approximately four years from now in the year
2012.

[...]
"We are thrilled about beaming this film into space. This will be our first
full length movie transmission. And what could be more relevant to send into
Deep Space than a movie about the Earth's acceptance of visitors from outer
space," commented Jim Lewis, Managing Director, Deep Space Communications
Network
[...]
The beam transmitting THE DAY THE EARTH STOOD STILL is by redundant
high-powered klystron amplifiers connected by a traveling waveguide to a
five meter parabolic dish antenna.

http://www.marketwatch.com/news/story/20th-Century-Fox-Stops-World/story.asp
x?guid={17100299-BD39-4BA0-AB98-98D6A5F033AE}

http://tiny.pl/vl7b
---

Porypalo ich ...

--
(STS)
Kosmetyka - to nauka o kosmosie kobiety. [Karl Kraus]

Adam Przybyla

unread,
Feb 2, 2009, 1:56:17 AM2/2/09
to
... gorzej jak anfacenturianie uznaja, ze mamy taki speodob witania
tj. oczekujemy, ze ktos im wysyle roboty rozwalajace wszystko - ala
animacja oparat o czasteczki;))) Oni by pewnie chcieli po prostu potrzasnac reka
ale skoro Ci, dziwni Ziemianie chca inaczej ... ;-) Z powazaniem
Adam Przybyla

Jarosław Lubczyński

unread,
Feb 2, 2009, 2:19:11 AM2/2/09
to
Stanislaw Sidor pisze:

> Czego to nie wymysla dla promocji ...
> I wyslano takiego knota :(((
> Pewnie przyleca Centaurianie i skopia nam dupska za takie dziela.
> ---
> [...]

>
> http://tiny.pl/vl7b
> ---
>
> Porypalo ich ...
>

Zwłaszcza że - o ile pamiętam - mieszkańcy Centauri Prime co prawda nie
byli tacy źli, ale za to mieli paskudnych przyjaciół :-D

--
Pozdrawiam
Jarek Lubczyński
(eljot_007 at poczta dot pf dot pl)

There are 10 kinds of people:
Those who understand binary and those who don't

Heniek Dąbrowski

unread,
Feb 2, 2009, 2:39:50 PM2/2/09
to

Użytkownik "Stanislaw Sidor" <sts_n...@uranos.eu.org> napisał w wiadomości
news:gm5i5p$er2$1...@srv.cyf-kr.edu.pl...

> Czego to nie wymysla dla promocji ...
> I wyslano takiego knota :(((
> Pewnie przyleca Centaurianie i skopia nam dupska za takie dziela.

eee tam,
pewnie przyjdzie odpowiedź:
"Chała, "Kosmos 1999" był lepszy"
;-)

Pzdr Henek

Stanislaw Sidor

unread,
Feb 2, 2009, 4:03:01 PM2/2/09
to
Newsuser "Heniek Dąbrowski" <szma...@poczta.onet.pl> wrote ...

"Space-1999" powinien dostac Oskara na tle "Dnia ..." z 2008 roku :)

Heniek Dąbrowski

unread,
Feb 2, 2009, 4:25:45 PM2/2/09
to

Użytkownik "Stanislaw Sidor" <sts_n...@uranos.eu.org> napisał w wiadomości
news:gm7mnd$ii2$1...@srv.cyf-kr.edu.pl...

> "Space-1999" powinien dostac Oskara na tle "Dnia ..." z 2008 roku :)
No i oszczędziłem kilka złociaków ;-)
BTW słyszał ktoś o jakimś remake'u który byłby lepszy od oryginału ? ;-)

Pzdr Henek

Stanislaw Sidor

unread,
Feb 2, 2009, 4:42:31 PM2/2/09
to
Newsuser "Heniek Dąbrowski" <szma...@poczta.onet.pl> wrote ...
>
> Użytkownik "Stanislaw Sidor" <sts_n...@uranos.eu.org> napisał w
> wiadomości news:gm7mnd$ii2$1...@srv.cyf-kr.edu.pl...
>> "Space-1999" powinien dostac Oskara na tle "Dnia ..." z 2008 roku :)
> No i oszczędziłem kilka złociaków ;-)

Pozycz od znajomych - chodzi taka jedna calkiem dobra kopia i ustaw sobie
skrzynke piwa - moze tak zaopatrzony obejrzysz do konca :)))

> BTW słyszał ktoś o jakimś remake'u który byłby lepszy od oryginału ? ;-)

Owszem.

"Mucha" z 1986 na leb bije oryginal z 1958. Podzielam w pelni opinie
recenzenta.
http://www.film.org.pl/prace/mucha.html

VomitroN

unread,
Feb 2, 2009, 6:52:04 PM2/2/09
to

Użytkownik "Stanislaw Sidor" <sts_n...@uranos.eu.org> napisał w wiadomości
news:gm7p1g$k5c$1...@srv.cyf-kr.edu.pl...

>
> "Mucha" z 1986 na leb bije oryginal z 1958. Podzielam w pelni opinie
> recenzenta.
> http://www.film.org.pl/prace/mucha.html
>

A co z "The Thing" ? Dla mnie to hajlepszy remake ever. Oryginal pochodzi z
1951 i nosi tytul "The Thing from Another World". Pojawial czasem sie w
TCM, choc do "Zakazanej planety" nawet sie nie umywa .

Warto tez dodac "Jestem legenda". Oryginal to "Ostatni czlowiek na Ziemi"
z 1964r. Na mnie zrobil wrazenie. I nie mam tu na mysli wylacznie walorow
FX.


--
VomitroN

" All those moments will be lost in time, like... tears in rain "


Stanislaw Sidor

unread,
Feb 3, 2009, 2:44:39 AM2/3/09
to
Newsuser VomitroN (vomitro...@interia.pl) wrote:
>
> Użytkownik "Stanislaw Sidor" <sts_n...@uranos.eu.org> napisał w
> wiadomości news:gm7p1g$k5c$1...@srv.cyf-kr.edu.pl...
>
>>
>> "Mucha" z 1986 na leb bije oryginal z 1958. Podzielam w pelni opinie
>> recenzenta.
>> http://www.film.org.pl/prace/mucha.html
>>
>
> A co z "The Thing" ? Dla mnie to hajlepszy remake ever. Oryginal
> pochodzi z 1951 i nosi tytul "The Thing from Another World". Pojawial
> czasem sie w TCM, choc do "Zakazanej planety" nawet sie nie umywa .

Podpisuje sie 4 lapami, ale podalem pierwsze, co na mozg mi sie rzucilo :)
A "Zakazana ..." coz - dla mnie No1 kina s-f. Dzielo rewelacyjne, zwlaszcza
jak na tamte czasy, a te instalacje Kreli klada widza na kolana.

> Warto tez dodac "Jestem legenda". Oryginal to "Ostatni czlowiek na Ziemi"
> z 1964r. Na mnie zrobil wrazenie. I nie mam tu na mysli wylacznie
> walorow FX.

Mnie sie tez "Solaris" z Clooneyem bardzo podobalo - bo bardzo zgrabnie
wydobyto z tekstu Lema czynnik bardzo ludzki i powstal prawie romans, ale
wiem, ze to opinia subiektywna. :)


--
(STS)
Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia.
[A. Einstein]

VomitroN

unread,
Feb 3, 2009, 8:35:32 AM2/3/09
to

Użytkownik "Stanislaw Sidor" <sts_n...@uranos.eu.org> napisał w wiadomości
news:gm8soq$1rs$1...@atlantis.news.neostrada.pl...

> Mnie sie tez "Solaris" z Clooneyem bardzo podobalo - bo bardzo zgrabnie
> wydobyto z tekstu Lema czynnik bardzo ludzki i powstal prawie romans, ale
> wiem, ze to opinia subiektywna. :)

"Zgadzam sie przedmowca...". Bardzo wyraznie odczuwalne utrzymywanie
hipnotycznego klimatu miejsca akcji. Ogladalem akurat film z kims, kto nie
czytal ksiazki a jednak po krotkim czasie wpadl na to co, a raczej kto, moze
byc "sprawca" wszystkich zdarzen. I o to chodzi. Latwosc przekazu. Nie musi
byc wiernie. Jednak masa lemolubnych "autorytetow" nie wiedziec czemu
twierdzi, ze w wydaniu Tarkowskiego bylo lepiej. Ale wg mnie zarowno w
przypadku "Solaris" jak i "Stalkera", Tarkowski wprowadzil wage ciezka i
chyba troche za ciezka jak dla przecietnego widza.

Rafał Zielinski

unread,
Feb 3, 2009, 10:09:08 AM2/3/09
to
Stanislaw Sidor pisze:

> Czego to nie wymysla dla promocji ...
> I wyslano takiego knota :(((
> Pewnie przyleca Centaurianie i skopia nam dupska za takie dziela.
> ---
> LOS ANGELES, Dec 09, 2008 (BUSINESS WIRE) -- Twentieth Century Fox makes
> history by transmitting the first motion picture in to deep space, making
> THE DAY THE EARTH STOOD STILL the world's first galactic motion picture
> release.

to chyba nie prawda, pamiętam że jakiś czas była nawet u nas na grupach
wzmianka o czyms podobnym

Stanislaw Sidor

unread,
Feb 3, 2009, 10:54:04 AM2/3/09
to

Jak nie prawda, to udowodnij :) Tez bym chcial, aby to tylko byla kaczka
dziennikarska.

laser

unread,
Feb 4, 2009, 6:38:24 AM2/4/09
to

Użytkownik "Stanislaw Sidor"

> Podpisuje sie 4 lapami, ale podalem pierwsze, co na mozg mi sie rzucilo :)
> A "Zakazana ..." coz - dla mnie No1 kina s-f. Dzielo rewelacyjne,
> zwlaszcza jak na tamte czasy, a te instalacje Kreli klada widza na kolana.


Tak tak, nie wiem jak oni to zrobili ale nawet dzis się to świetnie ogląda


> Mnie sie tez "Solaris" z Clooneyem bardzo podobalo - bo bardzo zgrabnie
> wydobyto z tekstu Lema czynnik bardzo ludzki i powstal prawie romans, ale
> wiem, ze to opinia subiektywna. :)

Solaris świetne, dokładnie Rodenberg zrozumiał co dla Lema było
najważniejsze czyli człowiek.

Tarkowskiego "dzieło" sie nie umywa nieststy

A co do Remakó, choć to może Remakiem cieżko nazwać, ale Obecne Hulki
(szczególnie pierwszy z Baną) jest ewidentnie lepszy niż ten z lat 70 o
spidermanie i batmanie nie wspominając :):):)


Heniek Dąbrowski

unread,
Feb 4, 2009, 5:39:10 PM2/4/09
to

> A "Zakazana ..." coz - dla mnie No1 kina s-f. Dzielo rewelacyjne,
> zwlaszcza
> jak na tamte czasy, a te instalacje Kreli klada widza na kolana.
Hem,
"Zakazaną.." obejrzałem pierwszy raz dziecięciem będąc...
Długie lata tkwił mi ten film w pamięci ;-)

Pzdr Henek

Adam Przybyla

unread,
Feb 5, 2009, 1:51:13 AM2/5/09
to
... spokojnie, jak zrobia remeka Odysei 2001 to dopiero
poznamy co to gniot;-) Z powazaniem
Adam Przybyla

Stanislaw Sidor

unread,
Feb 11, 2009, 8:12:30 AM2/11/09
to

A co sie bardziej podobalo - Robi czy corka doktora? :)

Worfik

unread,
Mar 16, 2009, 7:16:35 PM3/16/09
to
Użytkownik "Stanislaw Sidor" <sts_n...@uranos.eu.org> napisał w wiadomości
news:gm8soq$1rs$1...@atlantis.news.neostrada.pl...

> Newsuser VomitroN (vomitro...@interia.pl) wrote:
>>
>
> Mnie sie tez "Solaris" z Clooneyem bardzo podobalo - bo bardzo zgrabnie
> wydobyto z tekstu Lema czynnik bardzo ludzki i powstal prawie romans, ale
> wiem, ze to opinia subiektywna. :)
>
>
> --
> (STS)
> Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia.
> [A. Einstein]

Flash Gordon:)


0 new messages